Restavracije na študentske bone

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 27. Jan. 2012 16:08

Sarissima napisal/-a:t) in stric, ki mora vedno sam kelnarit in ker je vedno ful gužva, te dobesedno priganja da poješ in spokaš ven. Eni temu rečejo domačnost - mene živcira.


Neeeeeeee, stric je zakon!!! Brm brm? Hahahaa :D Drgač se pa men to zdi olikano da spokaš ven iz restavracije če si zaključil in čaka še 10 ljudi na mizo.

Za vegi stvari je super Joe Penas. No, za vse je super Joe Penas. Cantina mu ne seže do gležnjev, pa še draga je. Edino sladice majo fajn v Cantini k si jih lahko sam izbereš.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 27. Jan. 2012 16:26

sončk napisal/-a:Drgač se pa men to zdi olikano da spokaš ven iz restavracije če si zaključil in čaka še 10 ljudi na mizo.

Seriously? V restravracijah plačaš več zaradi postrežbe in ambienta, kot če ješ doma, potem pa bi človek takoj, ko se naje, moral spokati od tam, pa četudi čaka na mizo 10 ljudi? V restavracijo, kjer bi furali tako politiko, niti ne bi zašla. Tudi ko jem na bon želim biti tretirana kot vse ostale stranke in do sedaj še nisem imela slabih izkušenj. Res pa je, da ne hodim jest v restavracije, ki veljajo za pretežno študentske, kjer se zaradi prostorske stiske čaka na mizo, ali pa so mize postavljene tako blizu ena drugi, da ne ješ le s kolegico, ampak se ti zdi, da za isto mizo sedi še 10 drugih študentov.

Sploh v toplih mesecih je zadnje, na kar bi pomislila, da bi morala hiteti iz restavracije (pa naj čaka 20 ljudi zaradi mene, saj so še druge restavracije), ko lahko lepo posedaš in še kaj spiješ, kadilci skadimo še kakšen čik, skratka - chillamo, dokler se nam hrana ne usede. Že tako ne maram kadarkoli hiteti dalje s polnim želodcem. :wink:
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 27. Jan. 2012 18:51

Stadra ni ravno restavracija, v kateri bi lahko skadila še kakšen čik in posedala v toplih mesecih. :) Je res miniaturna in pač to so tvoje slabe manire, če se ti ne zdi problem, da folk čaka, medtem k ti chillaš da se ti hrana usede. :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 27. Jan. 2012 20:12

Ne, resno - meni se zdi prav absurdno, če človek vsaj kakšnih 15 min želi še malo posedeti po kosilu, pa se to smatra kot pomanjkanje manir. Never heard of it, pa se imam za osebo, ki so ji osnove bontona precej blizu. :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Jan. 2012 21:03

sončk napisal/-a:
Sarissima napisal/-a:t) in stric, ki mora vedno sam kelnarit in ker je vedno ful gužva, te dobesedno priganja da poješ in spokaš ven. Eni temu rečejo domačnost - mene živcira.


Neeeeeeee, stric je zakon!!! Brm brm? Hahahaa :D


Ajde, priznam, brm brm je legendaren :D. Ampak z nervoznostjo sem ciljala bolj na to, da pogrinjke, solate, juhe itd dobesedno ZMEČE na mizo ker se mu ful mudi (kar sicer popolnoma razumem, saj je folka tam res ogromno), zato grem js osebno, ponavadi raje k mraku, kjer je več placa in malo manj ljudi pa tudi kelnarce bolj ko ne v prvi brzini strežejo :D. Ker uni striček me tako znervozira da hrano prav zmečem vase in samo čakam da zlezem iz tiste luknje.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 01. Feb. 2012 1:45

Hvala za priporočila! Tale Stadra mi ne diši več najbolj, ko o takih izkušnjah poslušam, ampak imam eno prijateljico, ki bi šla, tako da si bova poskušali izbrati čim manj priljubljeno uro, da mogoče potem ne bova morali jesti tako kot na kakšnem tekmovanju. :D Katere izmed teh tujih restavracij so vam pa najbolj všeč? Z eno kolegico greva ta teden v Dabudo, ker sva slišali, da imajo kar okusne zelenjavne jedi in poleg še sveže, hrustljave solate, me pa zanima tudi kakšen Thai Inn Pub, Bangkok Street, Cantina Mexicana, Joe Peñas, Govindas, Holyfood, Shanghai, Novi Shanghai, Morsko mesto, Kitajska zvezda, Kitajski Lanzhoulamian, Running Sushi and Wok in kaj podobnega. Mi je res izvrstna kakšna lahka, bolj zelenjavna hrana v malo bolj izvirnih kombinacijah, tu bi se pa znalo kaj takega najti. Drugače ne kompliciram preveč glede hrane, ampak mi ne paše kakšna preveč težka in enolična hrana. :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Feb. 2012 12:51

Thai Inn Pub je definitivno nad Dabudo. Dabuda ni T od tajske hrane. Ni slaba restavracija (čeprav precenjena, za take cene pričakuješ kaj boljšega), ampak če hočeš nekaj čim bolj podobnega tajski, pojdi v Thai Inn. V Bangkok Streetu še nisem bila. Imajo pa v Dabudi dobre tiste njihove ledene čaje. Se splača naročit namesto kozarca vode :P
Kitajske so meni bolj al manj vse iste. V Lj grem ponavadi v kitajsko tam na Trubarjevi, ampak ne vem, kako se reče.
Joe Penas je meni super restavracija, ampak na mehiško gremo ponavadi v Cantino, ki je bila dolgo časa naša najljubša restavracija. No, ni več moja najljubša, ne povem zakaj :)
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 01. Feb. 2012 13:30

Koliko povprečno pa zdaj stanejo študentski boni?
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 01. Feb. 2012 13:38

Mah povprečne cene pa res ni... Hitra hrana(kegbapi, bureki) so tam okol 1ga evra..mcd, burger king, spar, maksi so okol 2eur in malo čez..kakšne boljše restavracije pa tam do 3.30..najdražje(kake bl eksotik) so pa tud do 4eur..
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Feb. 2012 13:40

sanjaanja, okoli 3 eur če se hočeš usest ko človek in pojest. Kaki kebabi in slično pa dobiš že pod evro.
Hollyfood meni ne diši, pico dobiš že malo postano, palačinke, zavite v plastično folijo pa mi tud ne diši jest. Če maš rada zelenjavne zadeve je zakon tudi Meta in Bazilika. Hrana je res super <3
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 01. Feb. 2012 16:55

Hvala še enkrat za priporočila! Kar še pišite, če se še česa podobnega spomnite! Drugače sem danes na poti iz knjižnice šla še v Juicebox, in je tako, da imajo pestro ponudbo smoothiejev, in moj z gozdnimi sadeži, banano in sveže iztisnjenim pomarančnim sokom je bil res dober, ampak je tudi bil izredno majhen, približno ene 2dl, česar nisem vajena ker kupujem dostkrat smoothie v Cityparku in jih tam delajo od 3dl naprej. Poleg smoothieja sem vzela še sadno solato in nekakšno polnozrnato sadno pito, in je tudi pita bila res dobra ampak izredno majhna, taka z obema stranicama približno 5cm, visoka pa približno 2cm. Mi je bilo res všeč vse to kar sem dobila, tako da priporočam, ampak hkrati tudi opozarjam, da ne dajo niti približno toliko hrane kot v drugih restavracijah, tako da je bolj za iti takrat, ko niste preveč lačni ker bi sicer znalo biti premalo hrane. Za malico ali pa za s sabo vzet je pa izvrstno. :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 02. Feb. 2012 8:12

se da kje vzet sladice na bon? :lol:
pa kje se dobi na koncu najboljšo sladico :D
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Feb. 2012 11:19

^^1x se je že omenjalo Dobrote Erik pekarno/slaščičarno, bojda imajo prav dobre macaroon-e tudi.
Trg MDB 9 (Prepoved izvajanja 1.2.2012 - 1.3.2012?) in Dunajska c. 158, LJ
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 24. Feb. 2012 19:31

katere restavracije na bone (v ljubljani) ponujajo tradicionalne slovenske jedi?
Don't worry, be happy!!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 07. Mar. 2012 0:28

Meni je po novem super Frks! Okej, res je da bi lahko sladico zamenjali, saj dobiš tisti mini zapakirani kolaček, ki ga zdaj vsepovsod po mestu talajo (očitno jabolka za sladico niso več v modi), ampak je odličen za 0.87€! Pol se pa še na travco na kongrescu zleknem in čiliram... superca

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov