Restavracije na študentske bone

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Dec. 2011 2:49

Js bi pa pokritizirala Buf na Brdu, ker ne dajo dveh priborov za eno pico (na en bon pač). Sm morala pol med izbiranjem solate izmaknit še eno vilco za sojedca, pa še to me je natakarca tko čudn gledala. Čeprov je rekla da lahko jeva dva eno pico, sam pribora ne sme dat. :roll: V Foculusu nikol ni blo problemov.

V Tunelu pa ne naročit karkoli z jurčki, ker so taki kisli :( Mislm da so tisti vloženi. No, razn če vm je to všeč.

V Pinkiju je pa zakon pica s čebulo in jurčki, pa še velik kisle smetane dobiš zravn. :top:
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 16. Dec. 2011 18:36

Hm, a sem omenila, d je zakon tud turška, tam pod karlovškim mostom? :)
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 17. Jan. 2012 17:56

Meni huda restavracija na bone je Buf v Kranju!
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Jan. 2012 15:03

Meni je pa zakon Mrak na Rimski. Dosti blizu faksov, za 3eur pa dobiš tono super hrane, noben te čudno ne gleda ker si študent, ni jim odveč razložit, pomagat, izbrat kaj dobiš na bone, vsak dan maš poleg stalne ponudbe še 4 dnevne menije, mirno in domače ozračje.... Plusov je še in še :)
Za jest pa dobiš:
- topla/hladna predjed
- dnevna juha (dve na izbiro)
- solata (solatni bar)
- glavna jed
- sladica (ponavadi kak zavitek, gibanica, kompot itd)
Jaz in moji kolegi smo bli že prvič super navdušeni, in še vedno dokaj redno hodimo tja jest.

Za na hitrico nekaj pojest pa mi je po novem zakon Frks, tam pri Univerzi. Bon je uber poceni, zraven tiste "tortilje" pa dobiš še lično zapakirano solatko.

Niti svojih najhujših sovražnikov pa ne bi poslala jest v Plečnikov Hram. Nisem neki pretiran jedec, ampak po tistem kosilu sem resno razmišljala da bi šla v Merkator po sendvič. Par pomfrijev, ki sem jih dobila na krožnik je bilo čisto presušenih, iz "sladice" pa je neka sumljiva lepljiva reč kar tekla. Sploh pa je prostor temačen, neprijazen in smrdi po hrani, švicu in starih ljudeh.

To pa sem se razpisala ej :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 22. Jan. 2012 15:40

^^ Meni je tudi Mrak top! :ja:
Temida*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 27. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Temida* » 23. Jan. 2012 8:12

Kje v Ljubljani so najboljše pice na bone? :razz:
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 23. Jan. 2012 11:30

Zame osebno sta najboljši piceriji na bone Tunnel in Foculus :wink:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Jan. 2012 13:39

tut Ljubljanski dvor nima slabih.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 23. Jan. 2012 15:48

V Mb najraje jem na bone v Žajfi. Super hrana, ambient ter lokacija. :wink: Dobro hrano pa imajo tudi v Tako`su v Europarku.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 23. Jan. 2012 19:25

Imate mogoče kakšna priporočila glede dobre zelenjavne in vegetarijanske hrane v Ljubljani? Pogledala sem si malo na imenik lokalov študentske prehrane, ampak je skoraj vsaka restavracija označena kot, da ponuja tudi dosti vegetarijanskih jedi, potem pa klikneš in vidiš same pohane sire in pohano zelenjavo med vegetarijansko ponudbo. :D Do zdaj se mi zdi, da je še največ take okusne zelenjavne ponudbe v kakšnih azijskih restavracijah, pa tudi azijska hrana mi je izredno všeč, ampak raje še malo povprašam okoli. :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Jan. 2012 19:47

Stadra. Moji vege prijatelji jo vedno priporočajo. Tudi meni je bila kul. Ampak ne vem, če še imajo bone (ali če še sploh obstaja, če smo že pri tem :D )
Govindas ima tud malo drugačno ponudbo vege hrane, ampak meni je bolj tako. Je dobro, ampak ne za dol padit dobro.
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 23. Jan. 2012 19:59

Ja Stadra še ima na bone, vsaj par mesecev nazaj je imela in mene je enkrat peljala ena vegi kolegica poskusit in sm jedla vegi golaž je bloo super. Ambient je sicer bolj tko domač, ampak hrane je bila pa dobra pa tud kr precej raznolike ponudbe je bilo.
Uporabniški avatar
babushka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 16. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a babushka » 25. Jan. 2012 18:54

Katera restavracija ima v Mb izbiro malo manj kaloričnih jedi na bon? Da ni ravno pretirano velik meni, pa da nimaš na izbiro samo nekih testenin, pic ipd.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Jan. 2012 13:52

*Lani* napisal/-a:Imate mogoče kakšna priporočila glede dobre zelenjavne in vegetarijanske hrane v Ljubljani? Pogledala sem si malo na imenik lokalov študentske prehrane, ampak je skoraj vsaka restavracija označena kot, da ponuja tudi dosti vegetarijanskih jedi, potem pa klikneš in vidiš same pohane sire in pohano zelenjavo med vegetarijansko ponudbo. :D Do zdaj se mi zdi, da je še največ take okusne zelenjavne ponudbe v kakšnih azijskih restavracijah, pa tudi azijska hrana mi je izredno všeč, ampak raje še malo povprašam okoli. :)


Stadra je fajn, tam ti tudi nikoli ne bodo postrgli s pomfrijem in čimerkoli že pohanim. Je pa praktično če maš "mesojede" kolege s sabo ker je pol menijev vege, pol pa navadnih. Vege kolegice hodijo vsak dan tja jest, ker jim je dobra hrana in bon je relativno poceni.
Js osebno tja ne hodim ker me moti da nimajo solatnih krožnikov, pa ogromnokrat so na meniju kaki narastki, makovi štruklji, all in all, stvari ki mi ne dišijo najbolj :D. Pa tudi solata je bedna - vedno dobiš dva rezančka zelja in dve peresci solate. Moti me še "ambient" (če se utesnjeni mali sobici sploh lahko pripiše ambient) in stric, ki mora vedno sam kelnarit in ker je vedno ful gužva, te dobesedno priganja da poješ in spokaš ven. Eni temu rečejo domačnost - mene živcira.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 26. Jan. 2012 16:20

babushka napisal/-a:Katera restavracija ima v Mb izbiro malo manj kaloričnih jedi na bon? Da ni ravno pretirano velik meni, pa da nimaš na izbiro samo nekih testenin, pic ipd.


Tu ti ostanejo pa bolj ko ne solate. Jaz sem rada hodla na solate k Vivaldiju pa v Takosa pa v Astorio, pač vzameš brez super redilnega preliva. Al pa v Eat Smart za malico, kjer si sam sestaviš sendvič (ampak ok, kruh je že kaloričen). Pa v oni Ošteriji ko ne vem kak se ji uradno reče (pri Univerzi) sem dostikrat naletela na kake lahke zadeve, če pa ne, pa tud niso kompliciral če mal ''spremeniš meni'' (mene so že bli navajeni da bi piščanjčjo solato brez piščanca npr.). Cantante cafe ma pa tak mrzle in napol kuhane/pečen porcije da jih sam bek vržeš in posledično ma 0 kalorij. Pa San Remo je nudil tud ne sam testenine in pice na bon.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov