Praznična večerja

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 06. Dec. 2007 19:46

božični večer:
pečenice/kuskus/zelje ali repa
ali pa mrežna pečenka z nekakšno prilogo
zraven pa orehova potica in kuhano vino

tako nekako je zadnja leta, pri božičnem kosilu pa ne kompliciramo

za novo leto gremo ponavadi vsak po svoje (zadnja leta že kakšen dan prej), sicer se pa naredi narezek + spet potica :)
Uporabniški avatar
_*lunca*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 4. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _*lunca*_ » 06. Dec. 2007 21:36

mi mamo večinoma za božičen večer...pač mami skuha krompir, riž...pol različne vrste mesa speče al pa skuha, pa francosko solato...pa pečeno papriko...pa zraven si še kako svečko pržgemo...pa v ozadju se nam kakšne božične pesmi vrtijo :D
I don't have love to share and I don''t have one who cares...I don''t have anything since I don't have you
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 06. Dec. 2007 22:16

mene pa edino ona paprika pecena s cesnom na bozic spominja oz. na bozicno vecerjo :D Tak, da to more bit pa pika...sir, olive, tunin "biftek", kak homemade ajvar...pa prepecenec mi je najboljsi zraven (kruha niam rada prevec). Pa valda sladica kaka! Brez tega pa nea gre :D
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 07. Dec. 2007 0:06

Naša familjia (po mamini strani) se vsak božič zbere pr stari mami al pa pr moji mami na kosilu in mamo tipično kosilo, pač juhca, krompir, meso, zelenjava, solatka, sladica, pa seveda potica in razni piškoti pol.

Letos gremo pa baje v eno gostilno oz. restavracijo na kosilo, kar mi ni lih všeč, ni tko domače. Pa še obdarovanje bomo baje ukinl, ker nas je ratal preveč :?

Za novo leto si pa midva s tipčkom ponavad sama kej skuhava doma (vsak let kej novga) pa kozarček vinčka zravn, pol greva pa silvestrovat.
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 07. Dec. 2007 1:00

_*lunca*_ napisal/-a:mi mamo večinoma za božičen večer...pač mami skuha krompir, riž...pol različne vrste mesa speče al pa skuha, pa francosko solato...pa pečeno papriko...pa zraven si še kako svečko pržgemo...pa v ozadju se nam kakšne božične pesmi vrtijo :D


enako :D to je taka božična idila.. i love christmas :)
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
Uporabniški avatar
arnela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 17. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arnela » 08. Dec. 2007 15:28

porcelain napisal/-a:
_*lunca*_ napisal/-a:mi mamo večinoma za božičen večer...pač mami skuha krompir, riž...pol različne vrste mesa speče al pa skuha, pa francosko solato...pa pečeno papriko...pa zraven si še kako svečko pržgemo...pa v ozadju se nam kakšne božične pesmi vrtijo :D


enako :D to je taka božična idila.. i love christmas :)


Tudi mi imamo na taksen nacin pri fantovi druzini... Prava praznicna vecerja :D Na koncu si razdelimo se darila :D
My dream is to fly over the rainbow so high
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 08. Dec. 2007 19:03

piščanec, mlinci, rdeče zelje :D
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 14. Dec. 2007 12:28

Pr sm jst bol mahnjena na take vecerjice, zato tud jst kuham. Lasnko leto smo mel takle jedilnik:
Predjed: polnjeni lignji (mozzarela, prsut), francoska struca, francoska solata
Glavna jed: Pecena cvetaca s sirom, pecen krompir, zelena solata
Sladica: se ne spomnim :/ (najbrz kaksna torta)

Letos pa se ne vem kaj bi. Sm mal brskala pol netu pa mi je za predjed vsec ajdova kasa s sampinjoni, za glavno jed pa mogoce polnjeni puranji zrezki.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 14. Dec. 2007 17:34

Letos bova mogoče za novo leto kr sama, doma. Razmišljala sem, da bi kej dobrega skupaj skuhala in pol lepo povečerjala. Ma ktera kako fino idejo?
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 14. Dec. 2007 20:39

Mi mamo vedno ene druzinske prijatelje in jemo juho, mlince, pecen krompir, odojka, solate. Pol pa se ful sladic, odviseno katere prinesejo.
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 15. Dec. 2007 11:38

Za božč ni važno kaj jemo, važn je da smo na tisti dan skupej..za nov let je pa obvezn biftek pa še kej zravn, pol pa usak po svoje al pa tud ne :D
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
stalky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 1. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a stalky » 15. Dec. 2007 18:12

blue eye napisal/-a:Za božč ni važno kaj jemo, važn je da smo na tisti dan skupej..za nov let je pa obvezn biftek pa še kej zravn, pol pa usak po svoje al pa tud ne :D
...vsaka solza pokaže smrtnikom eno resnico...
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 17. Dec. 2007 12:54

Letos bom jaz pripravljala večerjo za mojo in njegovo in mojo familijo, pa so eni kar zbirčni in moram malo prirejat vse skupaj. Naredila pa bom, vsaj tako je zaenkrat v planu:
- sv.pečenka
- francoska solata
- zelena solata (s krompirjem)
- njoki
- sirova omaka
- mogoče celo malo mase, s katero se običajno polni piščanca ipd.

- vino (cviček, refošk), sokovi, mineralna in navadna voda

- čokoladni mouse
- potica (verjento orehova in pehtranova)

renatka_ napisal/-a:Letos bova mogoče za novo leto kr sama, doma. Razmišljala sem, da bi kej dobrega skupaj skuhala in pol lepo povečerjala. Ma ktera kako fino idejo?
Če bosta sama, si kosilo/večerjo pripravita čisto po svojem okusu, kar imata ful rada, npr., samo to pa jest ne vem, kaj to je ...
Če bi bla midva sama, bi nardila npr. pohane sv.zrezke, solato in krompir, pa potem še kakšna sladica; ali pa tortilije, polnjene z meskom, zelenjavo (čebula, fižol, bučke, salsa) in čeznje rdeča in zelena salsa ter sirček, pa še kakšna sladica seveda. Imata pa vse šanse, da si pripraviš vama priljubljeno hrano. No midva bova verjento sama doma in bom pripravila kaj od tega.
Uporabniški avatar
sweetyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweetyka » 17. Dec. 2007 13:24

Mi imamo za predjed ponavadi biftek, pršut, razno razne salame (suhe), veliko različnih sirov. Glavna jed sta dve vrsti juhic, potem več vrst mesa, mlinci, riž. restan krompir, vsaj 2 vrsti solat. Na koncu pa vsa možna doma pečena peciva (ki jih speče moja teta ki stvar obvlada). Pijemo pa ponavadi vino, jageirmeister :D ..
Kdor gleda proti soncu ima senco vedno za sabo
Uporabniški avatar
Delilah*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 5. 12. 2007
Kraj: Over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a Delilah* » 17. Dec. 2007 14:49

no mi mamo bolj za božič večerjo kot pa za novo leto, čeprav mamo za novo leto tud, sam za božič se kao cela familija zbere...mamo pa biftek, potico, kako pečenko al pa kej podobnega, francosko solato,...
za 1.januarja je pa obvezna sarma (naj bi bla dobro zdravilo proti mačku :P )
Don't like her. Don't pick her. Don't be with her.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov