Post

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

daisy89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a daisy89 » 13. Sep. 2009 14:35

Hey,

pred kratkim sem se odločila, da naredim eno veliko kuro prečiščevanja telesa. Prijateljica mi je priporočila 42 dnevni post ob sokovih dr. Breussa (znan avstrijski zdravnik, ki je s postom pri svojih pacientih zmanjšal rakave tvorbe v telesu). Ima kdo kaksne izkušnje s tem? Oziroma s postom ob sadno-zelenjavnih sokovih nasplošno? Najbolj me skrbi pomanjkanje energije, ker sem aktivna študentka in jo še kako potrebujem.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 13. Sep. 2009 15:18

Kje pa se kupi te sokove.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 13. Sep. 2009 17:41

Raje ne delat tega.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 14. Sep. 2009 17:20

Jaz bom tudi rekla: raje ne delat tega.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 14. Sep. 2009 19:34

Se strinjam s prejšnjima komentarjema: ne delaj tega. Moja sestra je bila 28 dni na postu s sokovi, pa je bila zadnje dni že čisto zelena v obraz, energije ji je pa zmanjkalo že koj prvi teden. Da sploh ne omenjam, da je bila potem tako iztrošena, da se je najedla za nazaj pa za naprej in s tem dobila še enih 6kg+ svojo prejšnjo težo :( mogoče se ti ne bi postila zaradi kil, ampak učinek bi bil enako nesramen.
I am not an enigma, just a contradiction!
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 14. Sep. 2009 21:36

Ne počni tega no
Uporabniški avatar
soncica21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 20. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a soncica21 » 15. Sep. 2009 0:31

za 42 dnevni post ne vem kako je...sama sem sprobala 15 dnevni post s sokovi in je bilo počutje med njim in po njem odlično... ne vem, js sm se veliko bolj zavedala sama sebe =)
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 15. Sep. 2009 9:10

V USA je bil smrtni primer ženske, ki je na dieti jedla le 500kcal. Kaj se lahko zgodi šele ob sokovih, ki verjetni ni tok kcal ne naberejo.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 15. Sep. 2009 9:19

js bi tut to enkrat - ampak bom mal priredila ta post in ga mal skrajsala :D je dobro za telo, baje mas potem fuul vec energije (presnova hrane namrec porabi ogromno zivljenjske energije ;) )
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 15. Sep. 2009 12:48

Post ne deluje, ker telo ne dobi dovolj hranil za normalno funkcioniranje. Posledično zmanjša potrebe tako, da začne varčevati in dejansko porabi veliko manj kalorij za normalno delovanje, torej se zniža člobekov bazalni metabolizem (količina energije, ki jo telo porabi v mirovanju). Dlje kot post traja, bolj se telo temu privadi. Ko potem začne človek spet jesti, je ta količina hrane telesu preveč, čeprav je pred postom morda normalno delovalo in zato obstaja velika možnost, da ne samo da se teža povrne na prejšnjo, temveč da se še pridobi.
Zraven tega telo vedno najprej načne mišično maso (mišice so glavni porabnik energije), šele nato maščobo. Tisto kar bo s postom pobralo, bo samo voda, glikogen in mišična masa, maščoba pa ostane.
Post kot hujšanje je torej totalno neuporaben (če ima kdo boljši argument, prosim), lahko pa morda nekomu pomaga na psihičnem nivoju, tega pa ne izključujem.
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 15. Sep. 2009 13:03

sej pa nihce ne govori o hujsanju, preciscevanje telesa je to :) vsak dan zauzijemo ogromno strupom, in post koristi celemu telesu ;)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 16. Sep. 2009 11:31

:wave:
Zadnjič spremenil *Abby**, dne 25. Jun. 2013 22:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 16. Sep. 2009 12:02

to je najbolje narediti med kakšnimi počitnicami.
Drugače je post zelo dober za telo. Nevem zakaj tako komplicirate. To delajo ljudje že par sto let.. Samo o tem se prej zelo pozanimej. Glede priprav, posta (ne smeš čisto nič jest, ker lahko zbegaš telo...), pa potem privajat se nazaj. Kolegica ga vsako leto dela po en teden ali deset dni pa ima ogromno energije. Hodi tečt,... Pa tudi pravi, da se potem počuti bolje.
Res se pozanimaj no. Pa zraven ponavadi jejo kakšne dodatke, vitamine,..
Baje si prve dva dni lačen.. potem pa sploh ne več :eek:
pistacija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 9. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a pistacija » 16. Sep. 2009 13:26

Tut jst sem slišala, da je post dober za prečistit telo, ampak verjetno res ne gre pretiravat.

Enkrat sem probala z javorjevim sirupom, pa je blo kar težko zdržat. Mogoče bi blo boljš, da bi probala kako krajšo varianto
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 16. Sep. 2009 14:45

Meni se zdi 42 dni preveč. :nixweiss:

Pri enemu kolegu doma imajo navado vsako leto naredit neke vrste post oz prečiščevanje telesa, ki traja 4 tedne. 1. teden je priprava telesa na post, naslednjih 7 dni je post, potem pa pripravljajo telo nazaj na normalno hrano.

Ne vem natančno kako to poteka pri njih. Tisti teden ko je "post" so samo na zelenjavi, določenem sadju in vodi; ob pripravi na post in po postu pa jejo tud druge stvari.. Ampak skozi celotno prečiščevalno dieto ne uživajo rdečega mesa, izdelkov iz bele moke, ne uživaš veliko škrobnih živil, in pač še ogromno vrst hrane- niti si nisem zapomnila česa vsega...
Ta vrsta prečiščevanja temelji na omejevanju vnosa industrijske hrane in kemije v telo (kakor sem jaz razumela...) In menda niti ne izgubiš veliko kg; ta kolega jih je zgubu samo 4. Tudi brez energije baje nisi; vsaj on se je ukvarjal s športom tako kot po navadi.

In takšne vrste prčiščevanje po mojem mnenju ni škodljivo; tam sta oba starša zdravnika, tako da tega nebi počela če bi škodovalo telesu.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov