Odvečna maščoba

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 05. Sep. 2011 21:25

Kam pa hodiš pol v šolo? Ljubljana, Maribor,...?al si osnovna... :D
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Sep. 2011 21:38

ne, sej šole mamo :D ni glih neka ''zakotna'' vas, samo ni glih blizu velikih mest z fitnesi itd.
srednja sem.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 05. Sep. 2011 23:44

Za zacetnike in telovadbo doma je zelo fajn zoga za telovadbo z elasticnimi trakovi za raztezanje, recimo kaj takega. Z njimi res lahko delas na vseh misicah, na voljo je nesteto razlicnih vaj in vec tezavnostnih stopenj. Za kardio pa kolebnica in se fajn presvicas. :) Poceni in ne rabis hodit na noben fitnes.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 06. Sep. 2011 14:06

haylee napisal/-a:Men so teli najboljši :) http://www.manager-magazin.de/img/0,1020,322137,00.jpg
Pa instant so in jih ni treba kuhat, samo vroče mleko čez ulijš. Na začetku si lahko dodaš tut mal medu al pa kako sadje not narežš.


mene zanima v kateri trgovini si kupila te instant kosmiče? do zdaj sem gledala samo v tušu, pa jih nimajo..
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 06. Sep. 2011 14:47

^^ tole Koelln znamko imajo v Muellerju :wink: pa možno, da še kje drugje...
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 06. Sep. 2011 15:06

Kolln kosmiče ima poleg Mullerja tut vsak malo bolj založen Mercator; jst jih ponavadi kupim v Mercator centru, sam jih nimajo na polici pri kosmičih, čokolinotih itd. ampak tm kjer majo moko, drobtine ipd. :)
brezlj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 30. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a brezlj » 23. Sep. 2011 15:05

barbie_girl_85 napisal/-a:Jst sem pa slišala, da so jajca za večerjo top.... bo treba prevert


Ko ste ravno nekaj ful jajca omenjale... Js mam svoje izkušnje.. Vseeno je kdaj jih jem.. Beljakovine so beljakovine. Odvisno je le od tega, kolko se giblješ ali tega kolk beljakovin rabi tvoj telo, da si ne delaš presežkov.. Če imam trening isti dan, lahko komot pojem 3 do 4 jajca zjutri ali pa 2 zvečer.. Odvisno kdaj "zasedejo"... Vsi ti neki jadilniki itd... so bili spisani od nekoga drugega, ne točno za moje ali vaše telo.. Saj se telo pogovarja s tabo, samo poslušat ga je treba..
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 23. Sep. 2011 21:00

Beljakovine so beljakovine. Ni res. Beljakovine so zgrajene iz aminokislin. Poznamo beljakovinsko popolna in beljakovinsko nepopolna živila.

Za športno prehrano (z vidika dušikovega ravnovesja) pa je pomembno poznati še nekatere druge lastnosti beljakovine:
1. biološko vrednost (uskladiščene in porabljene B: prebavljene in absorbirane B)
2. splošno dušikovo izkoristljivost (uskladiščene B : skupno zaužitim B)
3. prebavljivost beljakovin (prebavljene in absorbirane : skupno zaužite)

Jajce ima recimo BV 94, SDI 94 in prebavljivost 97, medtem ko npr mleko BV 85, SDI 85 in prebavljivost 97.

Kdaj pa jajca "zasedejo" je pa odvisno od apetita. Ta pa je odvisen od psihofizičnega počutja, vremena, čustvovanja bla bla bla. Ne bi se glih na apetit zanašala :wink:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
DangerRoss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DangerRoss » 27. Sep. 2011 17:37

mislim, da je Evelyn mislila tale članek: http://maxximum-portal.com/clanek/jajca.html

drugace pa, what girls said :gut:
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 28. Sep. 2011 8:13

angel99 napisal/-a:a ve kdo za kake pametne vaje z utežmi, sploh za noge oz. nasplošno za spodnji del telesa?
sem danes delala neke vaje z neta, z 1,5l flašama polnima vode (nimam uteži), in sem zraven čist obupala, ker je res nerodno s tem delat pa še ne vem, če mi bodo take vaje sploh pomagale:D


Kila in pol bo premal za noge. To kvečjemu za kakšen biceps/triceps. Ko delaš počepe, tvoje telo ne zazna lih razlike, če delaš z npr svojimi 57 kg, al pa dodaš še plus 3 in delaš z 60 kg :wink: . Vsaj pet kil na vsako stran.
Drgač pa tko pravjo. Dat si morš tako težo, da narediš 12-14 ponovitev maksimum. Pol pa s tem serije delat.

No, sicer mišico boš učvrstila tudi z lastno težo, ne bo pa hitro rasla.

Pa ne išč "vaje". Ne rabiš cele horde različnih vaj. Če delaš počepe in izpadne je to kr celostna vadba za spodnji del, pazi samo, da se spustiš dost dol - pod horizontalo (da ne bi sam spodnji del kvadricepsa delu). Dodaš lahko edin počepe v razkoraku, da ojačaš še notranje stegenske.
Zaključ s kakšnimi stonožnimi poskoki ali dinamičnimi izpadnimi ipd, da na koncu še "natrgaš" mišična vlakna.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Sep. 2011 11:14

DangerRoss napisal/-a:mislim, da je Evelyn mislila tale članek: http://maxximum-portal.com/clanek/jajca.html

drugace pa, what girls said :gut:

Mislim, da je to to, ja :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 28. Sep. 2011 16:04

barbie_girl_85 napisal/-a:
angel99 napisal/-a:a ve kdo za kake pametne vaje z utežmi, sploh za noge oz. nasplošno za spodnji del telesa?
sem danes delala neke vaje z neta, z 1,5l flašama polnima vode (nimam uteži), in sem zraven čist obupala, ker je res nerodno s tem delat pa še ne vem, če mi bodo take vaje sploh pomagale:D


Kila in pol bo premal za noge. To kvečjemu za kakšen biceps/triceps. Ko delaš počepe, tvoje telo ne zazna lih razlike, če delaš z npr svojimi 57 kg, al pa dodaš še plus 3 in delaš z 60 kg :wink: . Vsaj pet kil na vsako stran.
Drgač pa tko pravjo. Dat si morš tako težo, da narediš 12-14 ponovitev maksimum. Pol pa s tem serije delat.

No, sicer mišico boš učvrstila tudi z lastno težo, ne bo pa hitro rasla.

Pa ne išč "vaje". Ne rabiš cele horde različnih vaj. Če delaš počepe in izpadne je to kr celostna vadba za spodnji del, pazi samo, da se spustiš dost dol - pod horizontalo (da ne bi sam spodnji del kvadricepsa delu). Dodaš lahko edin počepe v razkoraku, da ojačaš še notranje stegenske.
Zaključ s kakšnimi stonožnimi poskoki ali dinamičnimi izpadnimi ipd, da na koncu še "natrgaš" mišična vlakna.


aha..glede izpadnih..jaz trenutno delam nekaj takega:
http://www.youtube.com/watch?v=HacUpgo8 ... r_embedded
pa delam še:
- http://www.youtube.com/watch?v=jPowXx1a ... r_embedded
- http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kOd8zKCgtw
pa še počepe

vsako vajo naredim po 15x, po 2-3 serije..pol pa že sopiham kot kaka lokomotiva, pa za noge mam občutek, kot da mi bojo explodirale,tak so napete. :D to pa delam vsak drugi dan.. ko pa ne delam teh vaj pa delam za ostale dele telesa..
sicer sem še komaj na začetku, ker sem si še nabavla par dodatkov (whey,omega 3..)
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 28. Sep. 2011 23:10

15 krat 2-3 serije nared počepe in izpadne.

Obe "hip extension" niti ne rabiš, tista s pokrčenim kolenom je lažja za rit, če je noga stegnjena, je rit bolj obremenjena (drgač je pa ista vaja). Bo pa tuki 15 ponovitev premalo. Probaj tako (s pokrčeno nogo npr):
L (leva): 2x8 počasnih, celih (s tem mislim 16 ponovitev, brez pavze, osemkratniki so čist tko za lažje štetje)
D: 2x8 celih (delaj počasi)
L: 4x8
D: 4x8
L: 8x8 (tokrat hitrih, polovičnih - nogo spust sam do horizontale, ne čist dol)
D:8x8 polovičk

(no tele zadje 8x8 tud jst ne zdržim vedno, me nekje pr 6x8 začne krč v zadnjo stegensko prjemat, številka je pač "optimalna", delaj pa po občutku. Ko me začne krč grabit, spustim nogo čist do dol, da mišica popusti, pa dalje)

Kakšni kolenčki so tud fajn za narest po temle, like tole, sam spet, s pokrčeno nogo, ne stegnjeno.
L:8
D:8
L:2x8
D:2x8
L:4x8 polovičk
D:4x8 polovičk.

No, končaš pa z izpadnimi in počepi, da mišico, ki si jo s temi ponovitvami fajn zmatrala, še mal "natrgaš".

Še ena zadeva - ko delaš počepe in izpadne, tako kot pri teh vajah na tleh, uporabljaj hitre in počasne gibe, da treniraš vsa vlakna, kratka, srednja in dolga. Ker se pa določena vlakna odzivajo sam na določeno hitrost gibov, je treba tud mišico napenjat hitro, srednje in počasi.
Recimo 2 počasna počepa (spuščaš se 4 sekunde, sekundo počakaš in 4 sek gor), sledijo npr 4 srednje hitri (dve sekundi dol, dve gor), nato 8 hitrih (sekunda dol, sekunda gor).
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 29. Sep. 2011 14:27

barbie_girl_85 napisal/-a:15 krat 2-3 serije nared počepe in izpadne.

Obe "hip extension" niti ne rabiš, tista s pokrčenim kolenom je lažja za rit, če je noga stegnjena, je rit bolj obremenjena (drgač je pa ista vaja). Bo pa tuki 15 ponovitev premalo. Probaj tako (s pokrčeno nogo npr):
L (leva): 2x8 počasnih, celih (s tem mislim 16 ponovitev, brez pavze, osemkratniki so čist tko za lažje štetje)
D: 2x8 celih (delaj počasi)
L: 4x8
D: 4x8
L: 8x8 (tokrat hitrih, polovičnih - nogo spust sam do horizontale, ne čist dol)
D:8x8 polovičk

(no tele zadje 8x8 tud jst ne zdržim vedno, me nekje pr 6x8 začne krč v zadnjo stegensko prjemat, številka je pač "optimalna", delaj pa po občutku. Ko me začne krč grabit, spustim nogo čist do dol, da mišica popusti, pa dalje)

Kakšni kolenčki so tud fajn za narest po temle, like tole, sam spet, s pokrčeno nogo, ne stegnjeno.
L:8
D:8
L:2x8
D:2x8
L:4x8 polovičk
D:4x8 polovičk.

No, končaš pa z izpadnimi in počepi, da mišico, ki si jo s temi ponovitvami fajn zmatrala, še mal "natrgaš".

Še ena zadeva - ko delaš počepe in izpadne, tako kot pri teh vajah na tleh, uporabljaj hitre in počasne gibe, da treniraš vsa vlakna, kratka, srednja in dolga. Ker se pa določena vlakna odzivajo sam na določeno hitrost gibov, je treba tud mišico napenjat hitro, srednje in počasi.
Recimo 2 počasna počepa (spuščaš se 4 sekunde, sekundo počakaš in 4 sek gor), sledijo npr 4 srednje hitri (dve sekundi dol, dve gor), nato 8 hitrih (sekunda dol, sekunda gor).


torej, recimo, da si za začetek izberem s pokrčeno nogo..naredim najprej z levo 8x, z desno 8x, itd. kar si mi napisala.. pol naredim tisto kar si mi prilepla link? pa tam..ko si napisala, da spustim nogo do horizontale.. drugače pa vsakokrat nogo spustim dokonca na tla? ker sem drugače to vajo vedno delala, da nisem spustla kolena čist na tla, ampak sem jo spet dvignila čist nad tlemi,s tem da sem delala samo hitre ponovitve.. TOREJ SPUSTIM NOGO NA TLA, RAZEN KO DELAM POLOVIČKE?

pa ko nardim tiste ''kolenčke'' grem delat počepe in predklone? pol pa še nardim 2 seriji isto kot tole? ali samo 3 serije za počepe in predklone nardim - na koncu?
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 29. Sep. 2011 15:46

Ne dobesedno "čist dol", ne spustiš noge na tla, tko kot si do zdej delala. Polovičke pa sam zgornjo polovico giba.

Zaporedje bi jst tko nardila: počepi 3 serije + izpadni 3 serije (na mestu), pol vaje na tleh (prva in druga), hitri izpadni (z korakom naprej).

Sprašuješ, če une vaje na tleh (k se končajo z 8x8) narediš v treh serijah? Jah, punca, če lahko, jih nared :wink: Drgač pa sam enkrat.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov