Obsedenost s hrano

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

obsedeni s hrano?

zelo
57
48%
malo
46
39%
nič
16
13%
Skupaj glasov : 119

Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 25. Jul. 2008 10:41

^^ vsak dan se vagaš? v enem dnevu pa se res ne spremeni številka na tehtnici (žal)
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 25. Jul. 2008 11:38

Jaz sem mogoče malo obsedena s hrano.
Zdi se mi, da jem dokaj zdravo (čeprav ne jem nobene solate, kuhano zelenjavo pa jem). Vsak dan imam najmanj en topel obrok, kar se mi zdi najbolj pomembno. To je kosilo, ki je skoraj vedno "zdravo" (pri nas doma zelo redko jemo hitro pripravljeno hrano). Hrana iz McDonalds-a mi je zanič. Edina stvar, ki bi jo tam jedla, je pomfri. Pijač z mehurčki tudi ne pijem, ker imam veliko raje bolj naravne sokove ali vodo.
Včasih sem skoraj vsak dan jedla čokolado, sedaj pa me je minilo. Ko grem v trgovino, me čokolada sploh ne gane več (zgleda, da sem se je prenajedla), moram si pa vedno kupiti kakšne Bake rollse ali pa grisine :oops: , ampak je to še vedno bolj zdravo od sladkarij. Včasih si kupim tudi kakšne piškote.
Sadje imam zelo rada, a se nekako ne spomnim, da bi ga jedla. So dnevi, ko grem v trgovino in si nabavim veliko sadja in potem nekaj dni pridno jem sadje, potem pa kar pozabim nanj in ga nekaj časa sploh ne jem.

Sicer pa zelo rada dobro jem in mi je hrana zelo pomembna. Zelo rada tudi kaj dobrega skuham.
Tehtam se zelo redko, ker se sploh ne ukvarjam s tem, koliko tehtam. Vem, da imam kakšen kilogram preveč (predebela stegna in boki), ampak sem s svojo postavo vseeno zadovoljna.

Na žalost moram paziti, kaj jem, ker imam sicer želodčne težave; za zajtrk sem prej obvezno jedla mleko, sedaj pa mleka sploh ne smem več. :?
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 26. Jul. 2008 10:05

[vanessa] napisal/-a:^^ vsak dan se vagaš? v enem dnevu pa se res ne spremeni številka na tehtnici (žal)


Vem,ampak ko se vagaš vsak dan in padeš v ta začaran cikel,si na smrt razočaran,če naslednji dan na tehtnici piše 49.5 namesto 49.4.
Trenutno imam 50.0 in imam pokvarjen že cel teden.
Ob tem naj povem še,da sploh nevem kakšne teže si želim,trenutno sem nekako osredotočena na to da ni več kot 49,5.
Žal mi je da sem enkrat padla v ta začaran krog gledanja kaj dat v usta,odrekanja in kaj vem čemu še...In da mi egoboostajo vsi,ko mi rečejo da sme čisto presuha. Vem da sem,in taka hočem ostat,žal.

In ja vem,da se ti verjetno zdi tole patetično ampak zame ni,in sem nesrečna. Zvečer grem laufat za eno uro.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 26. Jul. 2008 12:07

^^ kolko si visoka?
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 26. Jul. 2008 13:25

170
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 26. Jul. 2008 16:54

[vanessa] napisal/-a:^^ vsak dan se vagaš? v enem dnevu pa se res ne spremeni številka na tehtnici (žal)


O, spremeni se že malo (navzgor ali navzdol :wink: ).. Saj ravno zato je pa v redu vsakodnevno tehtanje (če predpostavimo normalen odnos do tega oz. da ne gre za obsesijo :) ), ker imamo tako lepo pod kontrolo svojo telesno težo oz. lahko že ob začetnem odstopanju pravočasno ukrepamo, da se ne bi preveč oddaljili od zaželene teže.. To pa res ni nič takega, veliko ljudi vsako jutro tehta..
Vsekakor je laže in bolj zdravo tako, kot pa da se potem vsake toliko časa spravljamo na razne diete :wink: .. Pa še prihranimo si nepotrebne šoke npr. ob tehtanju po nekaj mesecih :D

Meni je kar malo žal, da sem to navado opustila, ker tako nevede malo izgubim občutek :? .. Moram si enkrat kupit tehtnico, heh..
piciyu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a piciyu » 26. Jul. 2008 17:16

Smetka_, jaz bi po tvojih izračunih morala tehtat 43 kg, ampak pol bi bila shirana. Sem 163 visoka, ampak sem zadovoljna s 55 kg. Enako delam jaz tut. Tehtam se skoraj vsak dan. To pa ne drži, da se vsakodnevno tehtanje ne pozna! S športom se 3,4 dek pozna. Mero pa jaz tut držim: ne zredim se za več kot 3 kg. Čokolado pa tut zelo redko dam v usta. Mi nekak ne paše več... :cool:
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 26. Jul. 2008 19:53

Smetka_: ti si ful preveč suha :eek: no ja, nvem kko zgledaš, k je folk k ma ful premalo kil pa vseeno ne zgledajo shirani, samo se mi sveeno zdi da si ti preveč obsedena s težo.
Hm js se rajš niti ne vagam kr me vedno spravi v slabo voljo.. no v juliju sm se 3x vagala (začetek, 14.7 in učiri) in kili grejo proti dol :D
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 26. Jul. 2008 20:57

Smetka, pri tvojih 170 bi morala ti met 42kg. Do takrat kar bodi razočarana.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 26. Jul. 2008 21:39

A boste spet začel :motz: :D

49-50 je še vedno kar v redu oz. ITM je še nad 17, torej ni ravno preživetje v nevarnosti (tako težo & višino je imela ponavadi Tinkara Kovač, pa je še nikoli niso označili za bolezensko suho :wink: )..

Bolj pomembno je tukaj počutje oz. mišljenje v glavi, in če je Smetka nezadovoljna, je treba najprej na tem delat (ja, saj vem, taprava se oglaša, jaz tud poznam te zadeve :D :oops: )..
Uporabniški avatar
Barbi78
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 21. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbi78 » 26. Jul. 2008 21:53

a katera ve, koliko recimo shujšaš v mesecu, če vsaki dan kolesariš po recimo 5 kg, enkrat na teden pa žgeš turo 30 kg?
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 26. Jul. 2008 21:56

mislš km :wink: drgač pa ne, ne vem. Je velik odvisno od metabolizma, prehranjevanja, al greš kolesart zjutraj al zvečer... Drgač na slepo pa bi mogoče rekla ene 5-6 kg...mogoče :?
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Jul. 2008 22:05

Če usak dan kolesarš 5 km bi js rekla, da ne zgubiš čist nč, kr je to resnično mal. Je pol že bolš prelaufat teh par kilometrou, bodo rezultati hitrej pršli.

Drgač pa js še vedno ne razumem te odvisnosti od (zgolj) cifre na vagi.
Js sm šla zdej med dopustom (zlo mal jedla, pa velik okol skakala) mal dol, pršla do 55 kg, kar mi pa sploh ni fajn, kr vem, da sm zgubla (tut) na račun mišic. In mam raj kilo, dve več pa bl poudarjeno definicijo (čeprou se nekaterim zdi, da mam te več k zadost), kt pa mnj kil pa "mehke" rokce.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Barbi78
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 21. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbi78 » 26. Jul. 2008 22:09

red*cherry napisal/-a:mislš km :wink:

:D ja, res mislim KM! :roll: :roll: :D Tako študiram o kg, da kar gluposti pišem... je pa razlika, če telovadiš zjutraj ali zvečer a ne? Baje, gre zjutraj več kalorij.... :?: drži?
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 26. Jul. 2008 22:13

Ja, zjutraj pred zajtrkom se ti porabljajo zaloge, pa tud metabolizem se ti pospeši in tisto kar pol poješ, se hitrejš prebavi. Sicer pa tud čez dan ni slabo kolesart. :D V bistvu je pa 5 km kolesarjenja na dan bolj švoh, tko kot je rekla Aloha. Če 5 km, pol rajš hoja ali tek.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov