Obsedenost s hrano

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

obsedeni s hrano?

zelo
57
48%
malo
46
39%
nič
16
13%
Skupaj glasov : 119

Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 22. Jul. 2008 18:04

Volja, volja in še 1x volja, ki pa je jaz nimam :D Pa problem je, da bolj ko o tem misliš, da bi se mogo bolj zdravo prehranjevat, bolj si obseden s tem, bolj težko ti je, bolj si brez volje. Ne vem, z malimi koraki se po mojem daleč pride, vse navade čez noč spremenit ne gre glih.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 22. Jul. 2008 18:31

se strinjam, tega se navadiš postopoma. recimo vsak teden izbereš neko kritično živilo in ga zamenjaš z bolj zdravim, ali pa si določiš cheat dneve, ko lahko ješ fast food in sladkarije ...
Uporabniški avatar
RosaNegra25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a RosaNegra25 » 22. Jul. 2008 20:17

kajira napisal/-a:se strinjam, tega se navadiš postopoma. recimo vsak teden izbereš neko kritično živilo in ga zamenjaš z bolj zdravim, ali pa si določiš cheat dneve, ko lahko ješ fast food in sladkarije ...


:top:
Uporabniški avatar
((LoL!TA))
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: new york

Neprebrana objavaNapisal/-a ((LoL!TA)) » 22. Jul. 2008 21:12

glej če si tu pa tam kaj takega privoščiš me imej slabe vesti, ker to si pač želiš v tistem trenutku....drugače pa bolj pazi kaj vse ješ in čez dan si enakomerno razporedi obroke kot morajo biti in potem zvečer ne boš več tako lačna.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 23. Jul. 2008 9:00

densy napisal/-a:ah če bi jest brala sestavine na čokoladi al pa čipsu, bi vrečko slej ko prej odprla. bolj se poglabljam, prej pojem :D bolš da mam nekje pospravljeno in ne vidim al pa da sploh nimamo doma nič :)

:rofl: Ta je pa močna.., se kar najdem v teh besedah..
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 23. Jul. 2008 14:55

js sm kliknila "zelo" ker dejansko sem res obsedena s hrano. in točno tko k so punce gor napisale da jejo iz dolgočasja tak je tudi pri meni. in zato se zmeraj med vsakimi počitnicami zredim :x včasih se mi zdi da podzavestno brskam po omarah in sem ker živčna če ne najdem kaj sladkega. u roke se pa ne morem prijet ker sem premalo trmasta za kaj takega. prej ko slej me premami želja po prigrizku. :oops:
Uporabniški avatar
bleona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 8. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a bleona » 23. Jul. 2008 15:12

samo tale tema ni prevec dobra za tiste ki so s tem obsedeni,ker pisete o fast foodu,prigrizkih,..
si jih kar predstavljam zdele :unknown:
jaz sem ravno premisljevala,da nikoli ne jem cipsa(ker cist pozabim na to,pa si raje kar sendvic nardim :D )...in evo ga, sem se spomnila, da mamo v omari eno vrecko(bolj vreco :) ) in zdejle ze 2 uri premisljujem on ¨njemu¨
*samo drugace je s temi prigrizki tko kot z dietami.1X se mors odlocit da zmanjsas.Mors si postavit cilje,mal dolgorocno pogledas..Men drugace zlo pomaga da pomislim na obcutek,ki ga bom mela ce bom neki tazga pojedla.Ta obcutek mi pa res ni vsec,ker se od kakega cipsa ponavadi tok najes,da se pocutis kot kup dreka.
No ja,samo dons si ne morem tega v glavo vbit in si govorim,da si lahko privoscim ker si ze dolgo nisem in tko naprej
Uporabniški avatar
LitTle biTch^^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 11. 7. 2008
Kraj: SomeWhere oweR the RainBow...

Neprebrana objavaNapisal/-a LitTle biTch^^ » 23. Jul. 2008 15:40

Joj jst sem tut popolnoma obsedena s hrano. Zdej je že mal boljš ampak včasih sem pa sam to premišljevala, kaj lohk pojem, kaj nesmem, ...kok sem že, kok še lohk :? Res prava mora :cry:
Upam, da se bom lohk tega kdaj rešla in začela normalno jest in živet :(
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 23. Jul. 2008 15:45

dost okol tega je tud psiha...ker recimo si rečeš da boš pa ne spet ne...in se to ponavlja...
drgač pa tek ja je dober sem včeraj probala :top: in voda je tud super čeprav mi dkaj ne zalaufa da bi jo pila. nekak se morš zamotit. najbolj je problem ker pri nas ni tolk zdrave hrane v bajt :< :/
hvala za nasvete! pa me veseli da je še kakšna taka kot jaz glede hrane :wink:
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 24. Jul. 2008 8:56

pr meni je pa tko, da če sm doma, da nimam kej delat in tko dalje. . JEM!
če pa sm nekje zuni in ratam lačna, me mine in pole je use qL. sm bla tud že skor 2 dni brez jest--> neki sm se trmala z mamo.
tko da mi je fajn da se čim bol motim, da se ne nažiram :)
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
BeXy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 28. 3. 2008
Kraj: Over the Niji

Neprebrana objavaNapisal/-a BeXy » 24. Jul. 2008 12:27

Jst sem opazla, da pozabim na hrano samo po utrujajočem športu al pa če grem za cel dan v šoping. :? :D Drugih variant ni... No, ampak vseen planiram 10-dnevno umiritev na morju... Velik športa in vode, pa mal manj jest pa čimbolj se zaposlit... Glih zato upam, da bo lepo vreme. :D
piciyu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a piciyu » 24. Jul. 2008 14:39

...tistim, ki opisujejo sadje: kdo bo jel sadje, če ima na izbiro sadje ali čips/čokolada/pecivo/hamburger...? Mislim retorično vprašanje, neda?
Jaz vsake tolko časa spreminjam mnenje glede prehranjevanja. Imam neko mejo. Ko se zredim za max 3 kile, začnem z zdravim življenjem - nič mastnega, sladkega, kaloričnega, samo kombinacija zelenjave z mesom ali (večinoma) s prilogo. Z obveznim zajtrkom s Fittness-kosmiči in nič z belo moko. Vsak dan 1 uro mučilnega športa (tečem po Cosmopolitanu) in hitro pridem nazaj na idealno težo. Ko pa to težo dosežem ali ko se imam ogromno za učiti, pa začnem z nezdravo hrano. Sadja pa ne maram najbolj. Po navadi ga pozabim na jedilnik dati... Začaran krog, še dobro da imam limit pri teži... :roll:

Hudo pa je, če je hrana predobra. Temu se pa nihče ne more upreti :razz:
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 24. Jul. 2008 17:08

Dobesedno obsedena s hrano nism lih. Ko mam delo čez cel dan, nimam časa za neč (to pride u poštev med šoslkim letom) nekako pozabim na hrano. Se je že zgodilo da nism cel dan neč jedla in sploh nism bla lačna..
Med počitnicami pa.. ojeej.. iz dolgčasa jem. Zadnje čase pa opažam da če mamo kej dobrega/sladkega doma (kar je seveda pogost pojav k je stari obseden s pudingi in vsem tem), tudi če nism lačna, morem to pojest. :eek:
Se trudim jest bolj zelenjavo in to, samo občutek ni isti :roll:
Najbolj me moti če je kej na mizi, ker tudi če mi ne gre za jest skozi morem neki grizljat (npr. čips, kruh,...) :?
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 24. Jul. 2008 22:41

js sm očetu zabičala, naj ne kupuje sladkarij.. naj raje da ta denar za sadje, drgač se tud js težko uprem :oops:

Takih stvari je boljš ne kupovat, ne imet na dosegu roke. Enkrat sm pa bla pr eni teti (drgač kuharca), ki tako dobro kuha, da ješ, tud če nisi lačen, ker je tako dobro :eek: :eek: nism mogla verjet.. men skor trebuh eksplodiru, js bi pa še kr en kos..
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 25. Jul. 2008 7:51

Ja sem obsedena,ampak drugače kot druge...
nažiram se ne,sem že tako presuha,ampak imam v glavi številko,ki jo moram videti na tehtnici.kar pomeni,da ko se zredim za eno kilo,enostavno skensla vse in začnem športat...
In ko si suh je eno kilo dosti težje zgubiti kot če nisi ravno suh...
Trenutno je tako....Odkar sem imela hude težave s hrano (cca 2,5 leta nazaj) ni minil dan da se ne bi vsak dan tahtala....Sej mi je že uspevalo vmes,pa mam v bistvu hibo,namreč nisem srečna,če moj trebuh ni vdrt....In če ni vdrt sem cela panična in potem kenslam hrano in športam...Ma meni se že eno orenk kosilo pozna,tako da imam že par let zelo enoličen jedilnik.... In to je v bistvu hud problem,ki me dela nesrečno večino časa...včasih malo pozabim nanj,ampak to je za tako malo časa da ni omembe vredno...
Uživam v hrani ne,s sabo nisem zadovoljna,pa še zamorjena sem zraven.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov