Obsedenost s hrano

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

obsedeni s hrano?

zelo
57
48%
malo
46
39%
nič
16
13%
Skupaj glasov : 119

ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 02. Avg. 2010 13:54

Z določeno hrano sem ja, drugače pa jem skoraj vse. Obsedena pa sem s čokolado in sladoledom.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 02. Avg. 2010 19:15

Nisem vedela, da imamo takšno temo. Pa še pisala se v njo 2 leti nazaj. :eek: Ok, danes na to temo pišem celo blog ... link spodaj. :)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 02. Avg. 2010 20:33

Jaz pa tole temo malo drugače razumem. Malo pa moramo biti obsedeni. :) No, mogoče obsedenost ni pravi izraz, ampak pač da gledaš na to, kaj poješ.
Da ni hrana čez rok, da ne vsebuje množice razno raznih škodljivih aditivov in da je kolikor toliko uravnotežena.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 05. Avg. 2010 13:34

mam podobne težave kokr ostale. s hrano sem postala obsedena ko sem začela hujšat....zarad ljubezni. prešaltala sm na zdravo prehrano, štetje kalorij, sama sem si začela kuhat, malo več gibat, in čez nekaj časa se je že začelo poznat ampak odnosi doma so postali nevzdržni, nobene podpore, obsojanje....razvila se je depresija, prenažiranje in danes imam težave s sladkarijami. ko grem v trgovino se komaj uprem da ne pokupim vse kar je na polici s piškoti ampak doma imam vedno en paketek grancereale piškotov in lepo vsak dan po enga. najhujš je to da prej sploh nisem bla tok obsedena s čokolado, lahk sm bla komot brez, zdej bi pa sam piškote. seveda si privoščim temno čokolado k je bolj zdrava ampak sam košček. najhuj je med izpitnimm obdobjem ko več časa porabm za razmišljat kaj bom jedla tist dan kot pa za dejansko učenje. ta obsedenost je prevzela moje življenej, ne da se mi družit z ljudmi, iti ven, nč, samo doma bi bla in računala svoje kalorije in štela ure do naslednjega obroka. včasih mi je žal in se mi zdi da sm se pošteno za**** ker sm sploh začela hujšat ampak to je predolga zgodba in zdaj samo upam da se mi bo uspelo pozdravit. najprej v glavi potem pa ostalo. ampak najhuje je ko nimaš nobenga da bi mu to povedu.
Uporabniški avatar
girl92
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 23. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a girl92 » 05. Avg. 2010 16:19

ei čist isto js no.
Uporabniški avatar
jozica1
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 409
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jozica1 » 07. Avg. 2010 22:29

dandy napisal/-a:...včasih mi je žal in se mi zdi da sm se pošteno za**** ker sm sploh začela hujšat ampak to je predolga zgodba in zdaj samo upam da se mi bo uspelo pozdravit. najprej v glavi potem pa ostalo.


Ko je enkrat v glavi, gre vse ostalo brez problema. Pride tapravi moment ko ti "klikne" in enostavno nehaš.
:)

Sama sem bila obsedena s sladkarijami en čas, ravno v tem zgoraj opisanem smislu. Vse je šlo tako daleč da mi je bilo slabo, ko sem se prenajedla sladkarij, ne samo enkrat. Potem mi je bilo dovolj vsega, začela sem se borit proti sladkorju, ko sem že skoraj obupala sem se spravila na Herbalife, čeprav sem se temu prej upirala, se mi je zdelo da druge rešitve ni.. S pomočjo prehranske svetovalke, sem se začela gibat in jesti 5-6 x dnevno, na (2,5-)tri ure, odvisno od metabolizma in s tem ko je nivo sladkorja prenehal nihati v ekstreme, se mi je tudi umirila želja po sladkem. Torej, če spremeniš prehrano, s tem narediš veliko, nekaj je sigurno v glavi, skratka, vse je na tebi.. Nikoli ni prepozno, če "zaj*baš" prej imaš še vedno čas da to popraviš, saj imaš pred seboj še celo življenje.
Velika ljubezen in velik uspeh sta povezana z velikimi tveganji!
ana2320
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 9. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ana2320 » 09. Avg. 2010 19:06

Tud jaz sem ZELO obsedena s hrano. pa ne na tak način da bi se prenažirala, sladkarij v bistvu sploh ne jem.. moj problem je v tem da ves čas samo razmišljam kaj bom danes jedla, koliko bom pojedla, koliko lahko pojem itd.. pa štetje kalorij, groza! sama sebi grem že močno na živce. povsod vidm samo hrano, ko grem v trgovino, samo hodim med policami in gledam kaj majo dobrega, za vsako živilo berem kalorije & maščobe, kupim pa nič. ko grem mimo kake fast food trgovine vedno gledam plakate tistih njami sendvičev, kot da bi hotela mučit samo sebe... oh ja mislim da se mi bo od tega hujšanja popolnoma zmešalo :eek:
secret_person
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 13. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a secret_person » 09. Avg. 2010 19:35

Tud jaz sem ZELO obsedena s hrano. pa ne na tak način da bi se prenažirala, sladkarij v bistvu sploh ne jem.. moj problem je v tem da ves čas samo razmišljam kaj bom danes jedla, koliko bom pojedla, koliko lahko pojem itd.. pa štetje kalorij, groza! sama sebi grem že močno na živce. povsod vidm samo hrano, ko grem v trgovino, samo hodim med policami in gledam kaj majo dobrega, za vsako živilo berem kalorije & maščobe, kupim pa nič. ko grem mimo kake fast food trgovine vedno gledam plakate tistih njami sendvičev, kot da bi hotela mučit samo sebe... oh ja mislim da se mi bo od tega hujšanja popolnoma zmešalo


Se podpišem.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Okt. 2010 14:47

Sicer ne vem ce spada semle....je bolj v povazavi s prekomerno telesno tezo zaradi, ocino, nezdrave hrane.
Sokantno:

http://www.zenska.si/globus/resnicne-zgodbe/video-izrazito-tezka-zenska-si-pripravlja-solato-s-7000-kalorijami/
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 15. Okt. 2010 23:32

Jezus kristus debelajsa ena. Celo salco cukra je v "solato" fuknila. :lol:
Drugace je pa zabavna tema. Kdo bi si mislu, da so ljudje, ki so nesposobni kontrolirat svoja custva tut nesposobni kotrolirat druge vzgibe. :lol:
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Okt. 2010 0:13

Omg fak. :D Ne se hecat. :D Ogabno no. :D
It was forever..but it didnt last long..
METULJCEK123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 8. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a METULJCEK123 » 29. Okt. 2010 22:24

[quote="Mahagonij"]
Ti bi se pa lahko začela malo lepše obnašati do drugih.Ne moreš nič pomagati če so geni taki. Zato pazi kaj pišeš.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 01. Nov. 2010 18:55

Ahahahaha ja geni so to ja.

Geni silijo ljudi, da jejo cokolado in sladoled vsak dan? Geni silijo tisto bajso, da si dela 6000 kalorijske "solate"? Nehimo se ze enkrat sprenevedat. Folk je len in se ne zna kontrolirat. Labilne osebnosti so labilne pri vseh straneh zivljenja.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 03. Nov. 2010 19:08

Mahagonij napisal/-a:Nehimo se ze enkrat sprenevedat. Folk je len in se ne zna kontrolirat. Labilne osebnosti so labilne pri vseh straneh zivljenja.


Ni nujno, da je folk len, da je odvisnik. Lenoba je lahko tudi posledica odvisnosti. Odvisnost pa je bolezen, ki jo lahko zakrivijo tudi geni (oziroma natančneje: povečajo verjetnost, da bo nekdo zbolel, če....).
Ni fajn prehitro in preveč posplošeno obsojati, Mahagonij.

Tudi tisto o labilnih osebnosti, ki naj bi bile labilne pri vseh straneh življenja, ne drži povsem. Primer je recimo odvisnik, ki se ne more kontrolirati na določenem področju svojega življenja ob določenem sprožilcu, pa je navzven oseba z visoko samokontrolo. Recimo osebe z anoreksijo nevrozo (ki lahko prehaja v vse ostale oblike motenj hranjenja) so znane po tem, da so zelo obvladane in samodisciplinirane osebe. Pa so odvisnice/ki - psihološki profil je "nevarno blizu" nekomu, ki se recimo nekontrolirano prenajeda.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov