Ljubezen gre skozi želodec

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 05. Nov. 2011 22:54

Kako bi komentirali naslovni stavek? Je stavek, ki mi pride večkrat na misel in me zanima, če še komu in kako si ga razlaga.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 22:58

da ko si fuul zaljubljen ne moreš jesti, ker misliš samo na določeno osebo.. :P kao nekaj v tem smislu.. :lol:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Nov. 2011 23:01

meni je pa ta stavek grozen, ker me spomni na unadva, ki r-ja ne znata rečt... :D :D :D


antipatična sta mi, žal... :D :D :D
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 05. Nov. 2011 23:01

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 13:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 23:06

to se pa strinjam.. res sta anti.. sploh ženska.. pa ona muzka vmes.. :roll: :mad:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Nov. 2011 23:08

Jochie napisal/-a:meni je pa ta stavek grozen, ker me spomni na unadva, ki r-ja ne znata rečt... :D :D :D


Hm... Sem mislila, da samo žena ne zna, a on tudi ne al kaj :gruebel: :D

ON TOPIC:
Drugače je pa smisel tega znanega reka v naslovu teme v tem, da naj bi človek 'padal' na dobro hrano oz. je ta pogosto lahko sredstvo osvajanja in zapeljevanja svoje simpatije (npr. da ženska skuha moškemu dobro večerjo in ga s tem privabi, ker dobra hrana sproža pozitivne občutke ugodja pri ljudeh). Meni se zdi sicer butast rek, ampak tak je pač njegov pomen. :)
Zadnjič spremenil dot, dne 05. Nov. 2011 23:13, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 23:11

hmm..jaz še tudi nisem opazla da on ne bi znal rečt r-ja.. :gruebel:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Nov. 2011 23:13

moraš poslušat, ne opazovat... :D :D :D
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 23:15

haha.. ja,ja.. verjetno bo to krivo. :D :lol: :lol:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Nov. 2011 23:15

No, sej tud slišat ni blo :nixweiss: sicer že blazno dolgo nisem gledala tega, ampak enkrat se je še sam iz žene norca delal zaradi njenega r-ja :D
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 05. Nov. 2011 23:35

Joj a sem vas res morala spomnit na unadva, ki ju tudi sama ne prenesem. Tudi on mal čudno govori za moje pojme ja, samo ne r, ampak malo skozi nos.
Ne maram niti misli, da ženska nekaj kuha moškemu, ker mi je popolnoma logično, da bi lahko tudi moški kuhal ženski.
Drugače pa, a se vam zdi, da tole precej drži. Da nas dobra hrana res osrečuje, razveseljuje, da z njo nekoga lahko lepčo presenetimo, da si kdaj radi za dušo privoščimo kakšno prijetno kosilo ali večerjo?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Nov. 2011 23:45

^^ Spol tukaj nima nobene veze, jaz sem dala samo primer ženskega kuhanja večerje, ker gre za star rek in je bil ponavadi razlagan v tej povezavi :wink: In itak ni mišljeno, da ženska kuha kot služkinja, temveč da ga povabi na zmenek in pogosti z večerjo kot sredstvom zapeljevanja. :wink: Seveda pa lahko tudi moški skuha ženski ali pa eden drugega povabi na obrok v restavracijo / na piknik, pomen reka ostaja enak :)

Ja, seveda drži, da hrana pri živih bitjih sproža pozitivne občutke, ugodje, nas pomirja ipd., med drugim tudi zato, ker je gorivo za preživetje in če bi nam sprožala slabe občutke, bi vsi kaj kmalu pocrkali, ker se ne bi hranili. Narava lepo poskrbi za vse :) Vse ostalo okoli tega, druženje, priprava hrane, družabni dogodki ipd. je pa tudi prijetno za večino ljudi, ja.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 06. Nov. 2011 9:49

To je že moja prababica vedela, da je dedca treba nafutrat, ko pride domov, potem pa neha bit siten in se začne lepo pogovarjat :D

Meni se hrana zdi nekaj takšnega, s čimer izkažeš človeku posebno pozornost, ker se pač potrudiš zanj. In tudi sama hitro začutim naklonjenost do ljudi, ki mi kaj skuhajo. Sploh ne samo fanta, tudi če kolegi kdaj na kakšno večerjo povabijo, ratam čisto mehka :)
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 07. Nov. 2011 10:11

Kako pa recimo kje zunaj, greste kdaj na kakšno profi večerjo, kosilo? Ter doma, pripravite kdaj kakšno romantično zakusko, oziroma vam jo pripravijo drugi (mož, fant,...) In kako je z gosti, jih razvajate, razvajajo oni vas?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 07. Nov. 2011 10:37

Midva se vsake toliko odpraviva na večerjo (recimo 1x na 2, 3 mesece) sama ali pa z družbo...
Drugače pa pogostiva goste tudi doma: družini povabiva na večerjo, prijatelje sva pa za zdaj gostila samo s kakšnimi prigrizki ali narezki...itak gre pa pri vsem skupaj bolj za druženje, kot za hrano :D
V kratkem se spet obeta :D

Da bi pa romantične večerje in podobno doma počela...mi je nekak ljubše, da če sva že v "romantičnem mudu", da greva vn na kosilo, izlet ali večerjo :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov