Kuhinja

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 05. Feb. 2012 12:30

...
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 06. Feb. 2012 8:55

brandibelle napisal/-a:Bom malo diskriminatoren ampak večina folka k ma drva doma živi na kmetiji... In majhen odstotek kmečkih deklet ob vseh opravilih najde še čas za cosmopolitan :D


Drva jasno, da imajo tisti, ki so na knetiji. Ampak štedilnik na drva ima pa še marsikdo. Saj lahko kupiš drva. Jaz ga sicer nimam, a mi je zelo všeč.
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 06. Feb. 2012 10:50

MimiM vidim, da imava podoben okus kar se tiče opreme stanovanja.
Torej tudi ti nimaš vmesnih sten med kuhinjo in dnevnim prostorom, če prav razumem? Zraven mize imam jaz ravno tako v planu imeti ene 8 stolov. Res je, da se na klop spravi več ljudi, ampak zdi se mi, da glede na to, da imam veliko jedilnico, da bo bolj pasalo imeti nekje na sredini mizo s stoli, kot v enem kotu jedilni kot okrog pa prazno. Kaj misliš?
Enako imam jaz okno nad pomivalnim koritom, panoramsko steno pa imam v jedilnici. Nimam pojma kakšne zavese bi dala v jedilnico.
Štedilnik bom imela kombiniran (drva, steklokeramična, indukcijska). Prostori bodo ogrevani s centralno kurjavo na drva, ki bo deloma talno gretje, deloma ne in pa s kaminom. Imela bom polotok, nisem se pa še odločila glede barskih stovčkov. V načrtu so, a me ne mikajo.
Ravno tako so mi všeč svetle barve. Všeč so mi topli odtenki. Ne veva pa še kaj bi dala po tleh.
Nivea
sandra3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 12. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a sandra3 » 07. Feb. 2012 13:59

Mimi_M napisal/-a:v kuhinji je okno nad pomivalnim koritom, v dnevni pa imava panoramsko steno in še eno okno malo posebne oblike nad kavčem (podolgovato, pravokotne oblike)


carsko :)
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 07. Feb. 2012 15:46

Kako veliko kuhinjo bi imeli, bi imeli jedilnico ločeno, bi imeli stene med kuhinjo, jedilnico in dnevnim prostorom ali ne.
- imam skupaj, v enem delu kuhinjski del, v drugem jedilni.
Bi imeli jedilni kot ali mizo s stoli,... kako veliko mizo bi imeli? Steklena miza s oblazinjenimi stoli
Kakšna okna bi imeli v teh prostorih? Kakšne zavese? Okno-ravnoprav veliko, da je dovolj svetlobe..Zavese:v kombinaciji kuhinje
Kakšnen štedilnik bi imeli? Plin kombiniran s steklokeramično ploščo
Kako bi ogrevali naštete prostore? Z radiatorjem :)
Bi imeli otok, polotok ali nič od tega? Imam polotok..na katerem je med drugim tudi šank.
Kakšne barve kuhinjo bi imeli (mislim pohištvo)? črno-bela (lakirana) kombinacija :)
In kaj bi še dodali? Dodala sem nekaj dodatkov (kot so rože, slika, kakšen okras), majhni detajli, ki malce poživijo prostor.

Tko na hitro-opis moje kuhinje, nad katero sem navdušena. V tej kuhinji mi je kuhanje celo v veselje :D
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 07. Feb. 2012 18:43

[quote="nivea9"]
Torej tudi ti nimaš vmesnih sten med kuhinjo in dnevnim prostorom, če prav razumem? Da, čeprav sta bila prvotno to dva ločena prostora, ampak smo potem podrli steno, da je nastal velik prostor. Prej je bila kuhinja ravno take blesave velikosti, da ne vem, kako bi noter spravila kuhinjo in še jedilno mizo s stoli, dnevna bi bila pa velika, ampak nikakor nisem hotela imet jedilne mize ločene od kuhinje :)

... ampak zdi se mi, da glede na to, da imam veliko jedilnico, da bo bolj pasalo imeti nekje na sredini mizo s stoli, kot v enem kotu jedilni kot okrog pa prazno. Kaj misliš?se strinjam in meni je miza s stoli lepša, čeprav se danes dobijo že zelo moderne klopi, drugačne kot so bile včasih...

Nimam pojma kakšne zavese bi dala v jedilnico.
midva bova za panoramsko steno imela panelne zavese, so mi nekak najlepše ali pa lamelne so tudi OK

Imela bom polotok, nisem se pa še odločila glede barskih stovčkov. V načrtu so, a me ne mikajo.
Zakaj te ne mikajo? meni se pa zdijo ful praktični in uporabni - za zajtrke, prigrizke, obiske... :)
quote]
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3408
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 09. Feb. 2012 8:01

Kako veliko kuhinjo bi imeli, bi imeli jedilnico ločeno, bi imeli stene med kuhinjo, jedilnico in dnevnim prostorom ali ne.
Kaj bi imela je nažalost drugačno od realnosti.
Kuhinjo in jedilnico bi imela v enem prostoru, takem velikeeem, pa kuhinjski otok. To definitivno.
Mam pa malo kuhinjo v L, nažalost brez okna.

Bi imeli jedilni kot ali mizo s stoli,... kako veliko mizo bi imeli?
Jedilni kot? Bljak! To je za stare mame.
Mela bi mizo na tak način kot jo imam sedaj - raztegljivo. Da ne zavzame preveč prostora če sva sama, da pa imam možnost gostit prijatelje in družino na kaki večerji...se pravi, da se miza raztegne na velikost za 8 - 10 ljudi. Sedaj imam mizo, ki je dovolj velika raztegnjena "samo" za 6.

Kakšna okna bi imeli v teh prostorih? Kakšne zavese?
Nobenih zaves, pliseje! So že nagledani, samo še denar zbiram, da grem kupit. Okna mam dovolj velika, da pride full veliko svetlobe noter, če bi mela pa hišo, bi mela pa velika panoramska okna.

Kakšnen štedilnik bi imeli?

To kar imam sedaj. Indukcijo. Zmaga! Proti steklokeramični plošči je indukcija zakon.

Kako bi ogrevali naštete prostore?
Z radiatorji. Talno gretje samo v koopalnici in niti podrazno v ostalih prostorih. Je strup za stopala in noge - dobr dan krčne žile.

Bi imeli otok, polotok ali nič od tega?

Oktok, definitivno!

Kakšne barve kuhinjo bi imeli (mislim pohištvo)?
Tko kot mam sedaj - svetle, naravne barve v kombinaciji s temnim lesom.

In kaj bi še dodali?
V otok ki bi ga imela, bi dala vgradit hladilnik za vino.
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 09. Feb. 2012 8:13

Mimi_M napisal/-a:Zakaj te ne mikajo? meni se pa zdijo ful praktični in uporabni - za zajtrke, prigrizke, obiske... :)


Ravno zaradi obiskov ne, da se mi ne bodo limali tam gor in mi zijali pod roke. Jaz bi tisti del izkoristila za eno malo višjo omaro.

Panelne zavese so tiste, ki so ravne v enem kosu a ne. In daš kos zraven kosa in so enostavne za odgrinjanje.
Nivea
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 09. Feb. 2012 14:07

Meni jo pa ravno montirajo... hehe... :D Se moram malo pohvalit, ker sem srečna, kot otrok, ko zapade prvič sneg. :P
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 09. Feb. 2012 19:07

v-e-s-n-a napisal/-a:Kako bi ogrevali naštete prostore?
Z radiatorji. Talno gretje samo v koopalnici in niti podrazno v ostalih prostorih. Je strup za stopala in noge - dobr dan krčne žile. [b]


Talno gretje ni noben strup, če ga znaš pravilno uporabljati, če je položeno in nastavljeno tako, kot je treba.
Najbrž res lahko ppvzroča dodatne težave ljudem, ki že imajo težave s krčnimi žilami (pa še to ne vem, če je dokazano??), ampak samo po sebi pa ne škoduje. Ve se, kakšna temperatura vode v sistemu je najbolj optimalna, katera maksimalna za ogrevanje prostorov in tla ne smejo bit nikoli vroča, občutek je kvečjemu tak, da tla niso mrzla...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3408
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 10. Feb. 2012 7:54

^^ ne vsega vzet tak dobesedno. To sem pač mislila v tem pomenu, da ni dobro za noge.

In razen v kopalnici si niti ne predstavljam, da bi ga imela kje drugje. Moja frendica si ga je naštimala po celem fletu, brez dodatnega ogrevanja (radiatorjev) in ko sem bla tam, me je vedno hudičevo zeblo.
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 10. Feb. 2012 14:41

Jaz bom tud imela talno gretje. Sicer ne čisto povsod, ampak približno polovico. Bodo pa povsod še majhni radiatorji. Jih pa kar nekaj poznam, ki imajo talno gretje po celi hiši - nove hiše.


Maychy napisal/-a:Meni jo pa ravno montirajo... hehe... :D Se moram malo pohvalit, ker sem srečna, kot otrok, ko zapade prvič sneg. :P


O super : :razz: Daj no kaj povej kako zgleda.
Nivea
Uporabniški avatar
habibi7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a habibi7 » 16. Feb. 2012 21:53

nivea9 napisal/-a:
Kako veliko kuhinjo bi imeli, bi imeli jedilnico ločeno, bi imeli stene med kuhinjo, jedilnico in dnevnim prostorom ali ne.
Imava vse troje v enem prostoru velikem cca. 40 m2. Ločena je dnevna od jedilnice z zidom visokim tam ene 120cm, na eni strani je sedežna, na drugi pa jedilna miza.
Bi imeli jedilni kot ali mizo s stoli,... kako veliko mizo bi imeli?
Zaenkrat imava mizo s 6 stoli. Nekoč, bi predvsem on imel rad klop, jaz pa samo, če bom kje dobila tako, ki mi bo všeč. Klop je fajn predvsem pri čiščenju, tele stole je treba vse premikat ko sesaš, pomivaš :?
Kakšna okna bi imeli v teh prostorih? Kakšne zavese?
Imava ful svetlobe, lesena okna, in ena vrata ki vodijo na balkon. Zaves ni, se mi nikol niso zdele! Edino na balkonskih vratih, je ena taka bl moderna zavesica (rabim da sprehajalci ne vidijo direkt mene na kavč)
Kakšnen štedilnik bi imeli?
Imam 4x indukcijo in ne zamenjam, pa sem vse ostalo v življenju veliko uporabljala!
Kako bi ogrevali naštete prostore?
Tisti del kjer je kuhinja in jedilnica imava po tleh ploščice, in povsod po stanovanju kjer so ploščice je tudi talno gretje. V dnevni je laminat pa brez talnega. Imava pa 1 radiator, pa še v kuhinji enega. Poleg tega še nizko peč (ležalni kamin)- za kar sem pa najbolj hvaležna dragemu, da je tečnaril, da to pa morva imet! Aja talno gretje je super, samo mora bit res pravilno naštelano. Na začetku ko sva se preselila, je blo naštelano na mal preveč temperature in res ni blo ok. Potem smo zmanjšal temperaturo vode in od takrat je dobro. U glavnem ne smeš čutit da je ploščica topla, takrat je že zlo preveč :)
Bi imeli otok, polotok ali nič od tega?
Nimam nič od tega, bi pa mogoče imela otok, nekoč, ko bomo rihtal drugo kuhinjo :)
Kakšne barve kuhinjo bi imeli (mislim pohištvo)?
Imam fronte bela kava, pult, podnožje in stranice pa sliva? al sm že pozabila kako se imenuje ta barva. Med sp. in zg. elementi pa steklo zelene barve.
In kaj bi še dodali?
Jaz sem zadovoljna z vsem kar sem izbrala. Meni se zdi kar pomembno recimo barva ploščic (da se ne vidi preveč hitro umazano), dobri aparati!!!, kar se tiče same postavitve pa vsakemu drugače paše, so pa določene zakonitosti kamorkoli pogledaš na net ti piše o tem in po tistih točkah se lahko malo orientiraš. Aja zakon mi je še višina pulta, ki je pr naju 92 cm (pri nas doma, oz. verjetno pri nas vseh doma nekoč so bli pulti na višini tam ene 86,87 cm)- to je blo ubitačno za hrbtenico za tiste ki smo malo višji.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 16. Feb. 2012 22:10

Kako veliko kuhinjo bi imeli, bi imeli jedilnico ločeno, bi imeli stene med kuhinjo, jedilnico in dnevnim prostorom ali ne.
Js bi imela kuhinjo, jedilnico in dnevno povezano, odprto, mogoce samo drsna vrata v kuhinji, da se lahko zapre ce se kej cvre..moja idealna kuhinja bi bila velika, z otokom po mozmosti, da so lahko vsi aparati pospravljeni ampak pri roki.
Bi imeli jedilni kot ali mizo s stoli,... kako veliko mizo bi imeli?
Imela bi okrogla masivno mizo, ki se lahko raztegne. V osmovi bi jo imela za 5,6 ljudi. Klopi so ki vsec, ampak k okrogli mizi bolj tezko hehe..stole bi imela vsakega v drugacne, stilu z enakimi detajli.
Kakšna okna bi imeli v teh prostorih? Kakšne zavese?
Imela bi okno nekje v blizini pulta oz nad pulto, podolgovate oblike. Sicer pa si zelim v jedilnici/dnevni stekleno steno, ki se poleti lahko odpre in tako naredi dnevno na prostem, seveda tudi pripadajoce zavese, ampak ne take iz blaga, ampak kaksne moderne, nevpadajoce, mogoce lesene sencnike na zunanji strani...
Kakšnen štedilnik bi imeli?
Definitivno retro stedilnik na plin, eventuelno 2x plin, 2x eletriko, indukcijo NE!
Kako bi ogrevali naštete prostore?
V dnevni v blizini kavca in nekje v jedilnici radiator (2), pa obvezno pravo peč, ki bi se kurila v garazi ali kleti da ni umazanije v dnevni. Talnega gretja razen v kopalnici ne maram.
Bi imeli otok, polotok ali nič od tega?
Otok, ce mi prostora vsaj simbolicni šank.
Kakšne barve kuhinjo bi imeli (mislim pohištvo)?
Obozujem barve ampak ker je financno kuhinja velik zalogaj ne bi pretiravala. Vsec so mi retro kuhinje zato bi izbrala kaksno vanilijo, umazamo belo, bez ali nekaj svetlega, hladilnik bi dala v kričeči rdeci, morda rumeni..nekaj zivega. Tudi ploscice bi dala zive, morda z vzorcem...sicer bi pa popestrila z dodatki.
In kaj bi še dodali?
Hm...malenkosti, v smislu materialov, barv, vzorcev in predvsem izkoriscenega prostora oz domiselne resitve ker se s casom, precej stvari nabere, ki jih je treba nekam pospravit=))
Zivljenje je piskotek!
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 24. Feb. 2012 14:37

[quote="habibi7"]
Imava vse troje v enem prostoru velikem cca. 40 m2. Ločena je dnevna od jedilnice z zidom visokim tam ene 120cm, na eni strani je sedežna, na drugi pa jedilna miza.
[quote]

Še ena, ki ima nekaj podobnega mojim željam :)

No pa inna tudi nekaj podobnega :)
Nivea

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov