Kuhinja

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 03. Feb. 2012 13:23

Bi jaz enako mislila, da jim ni do lepe kuhinje, če jim ni do kuhanja, ampak poznam dve osebi, ki imata kuhinjo spedenano v nulo čeprav ne kuhata. Niti ne znata kuhat. Gre za dve povsem ločeni osebi, da jih ne bo kdo povezal v isto gospodinjstvo. Gre najbrž res za prioritete kaj komu več pomeni.
Se pa strinjam s tem, da nekateri danes nimajo pojma o kuhanju. Jaz osebno sem se tega kar hitro naučila. Rada kuham in baje tudi dobro kuham. Nič pa me ne motijo tisti, ki ne marajo kuhat, oziroma ne znajo. Vsak je za nekaj strokovnjak. Nihče za vse.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Feb. 2012 13:30

Kar osredotočite se na temo...vsak nadaljni off topic bo brisan, tema je pa jasno zastavljena o kuhinjah in ne o vaših zamerah (starost, več up. računov itd).
The world is as you are.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 03. Feb. 2012 13:40

*QueenBitch* napisal/-a:
tor napisal/-a:Mene bolj kot lepota kuhinje, zanima , kaj je v loncih. Ker med maldimi je na tem področju ena velika žalost. Vse nekaj na hitro narejeno iz slabih sestavin, kuhinja pa vsa sijoča modernih oblik :roll:


To je po moje ful odvisno od "prioritet", enim pač dobra hrana ne pomeni veliko, bodo pa mel najnovejše cunje. Pač vsak po svoje. Sam zakaj bi pa tak hotu met ne vem kako kuhno pa tud ne vem :D


Ja takih je dost, ki dajejo fekalije v želodec, nase pa "fancy" cunje. Dober tek :D

Meni je všeč, če je čimveč v lesu, pa kak kombiniran štedilnik elektika/drva, v ploščicah, pozimi prav paše zakurit :)
Reklame za proizvajalce pa ne bom delal.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 03. Feb. 2012 14:46

Se strinjam, da je hrane čisto preveč umetne. Takšen štedilnik res ni slab, tudi sama sanjam o njem. Drva so še zmeraj tista, ki daji najboljšo toplino prostoru.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 03. Feb. 2012 15:41

Kar se tiče kuhinje mi je krasno, če imaš možnosti štedilnika na drva (takega manjšega). Z njim lahko v prehodnem času prijetno ogreješ prostor plus če ti zmanjka elektrike lahko še vedno normalno kaj skuhaš na njem.

Bilo je tudi vprašanje ali stoli ali klop. Če je možnost klopi, bi se jaz gotovo odločila za klop (nanjo se lahko pogužva več oseb, medtem ko na en stol dva ne moreta)

In še ena fajn stvar: nadstandardna višina pulta. To mamo doma in mi je carsko, da se mi ni treba prov grozn sklanjat, ko kaj rečem.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Feb. 2012 15:55

Js pa vem, da definitivno NE bom imela štedilnika na drva. Ga imam že celo življenje in mi več živcev spije, kot pa prinaša dobrih stvari. (še posebno, ker pečica na drva, ki rabi VEČNOST, da se speče, čas navadne pečice× vsaj 2).

Kuhanje pa tudi ni neka umetnost, glede na obilice kuharskih knjig in spletnih strani receptov. Vsak se lahko nauči, če se le hoče (če pa kdo ne vidi potrebe po tem- pa kaj pol, njegova stvar).

Hočem pa ogromno kuhinjo, z velikim otokom na sredini, 2 pečici, na višini telesa (da se ne prepogibaš)+ brez omaric na steni. Barva pa bela v kombinaciji s svetlejšim lesom. Pa začimbe v lončkih. Bolj starinski videz.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Feb. 2012 15:55

But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 03. Feb. 2012 18:58

Najboljš za kuhat je plin. Če maš srečo da si kot mi2 priklopljen direkt na omrežje je pa sploh zakon. Mel sem že plin, elektriko, indukcijo in navadno plato... meni je plin zakon!
je pa res da mam ornk štedilnik ne neka jajca :)

na drva pa kuha tist k ma a) preveč časa b) preveč denarja :D
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 03. Feb. 2012 19:58

Štedilnik na drva sigurno vzame več časa. Za nekaj na hitro ni primeren. Je pa dobra rezerva, če pride do tega, da ne bi bilo elektrike. No seveda za tiste, ki plina nimamo. Ne vem pa zakaj bi na drva kurili tisti, ki imajo preveč denarja. A niso drva najcenejša kurjava? Sploh za tiste, ki imajo drva doma.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 03. Feb. 2012 20:22

Bom malo diskriminatoren ampak večina folka k ma drva doma živi na kmetiji... In majhen odstotek kmečkih deklet ob vseh opravilih najde še čas za cosmopolitan :D
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 03. Feb. 2012 20:31

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:46, skupaj popravljeno 1 krat.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 03. Feb. 2012 20:37

Predhodnika se ne citira! emanuela

Tako je. Plus to, da ti novi kombinirani štedilniki dostikrat stojijo sredi kuhinje, zidani, okoli ploščice, in so prav lepi, dela je več, a spotoma greje. Kmetije, gostišča, ljudje z okusom....saj ima dosti ljudi tudi kamin, pa je bolj enostavno imeti peč na kurilno olje.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 03. Feb. 2012 20:40

In ti kombinirani štedilniki so CENEJŠI?

in nekdo k reče da pozimi NI dela na kmetijah.. al nima ornk kmetije alpa vsi ostali vse postorijo :)

in JA ne boš verjela večina folka k ma gozd ma kmetije... če pa temu ni tako... pa tut kr nekej "košta" da ti nekdo drevo spremeni v zadevico k gre v štedilnik ;) (pustmo ob strani, da se to večinoma v lesu plača)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 03. Feb. 2012 20:47

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:46, skupaj popravljeno 1 krat.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 03. Feb. 2012 20:50

Aja... nekdo k nima kmetije..
ma ponavad doma sekolar pa motorke pa gre v gozd pa lepo požaga, razveja, lubje dol pobere, nažaga lepe dele drevesa... :D

cmon? :roll:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov