Kuhinja

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 21. Okt. 2011 18:52

Jaz sem tudi ves čas govorila, da nujno otok brez vsega. Sedaj mi je pa še najboljš, da imam na otoku ploščo (indukcijo, seveda), ker je drugače kuhinja bolj razpotegnjena in bi bilo veliko več brezzveznega sprehajanja, pa še povsod ne morem plošče dat, ker gre za mansardo in potem ne moreš nape montirat. Bo pa zato okoli otoka dvignjena "ograjica" da ne šprica vse naokoli.

Obvezno si želim eno dobro pečico (s pirolizo) na višini in tavisok hladilnik. O barvi še razmišljam. Sigurno ne bo visoki sijaj, ker ne bom gledala tistih prstnih odtisov, les mi pa tudi ni... Verjetno bo kar mat barva v kombinaciji z belo.

*mala*, vidim da imava zelo podoben okus. :D Pri meni viseče omarice itak ne pridejo v poštev, ker je prenizek strop.

Tla se bodo tudi menjala, razmišljam o laminatu, verjetno z vzorcem z imitacijo ploščic, se mi zdi še najboljš.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 21. Okt. 2011 18:58

zakaj pa ne rajs kr ploscice?

jz bi tut mel otooooook :P
ah... za mojo "sanjsko" kuhno bi rabu ene 10k :D
alpa zelo sparat pa v ikeo skoct :)
aja... pa ene 15kvadratov premal mam v kuhni :D

mal on/off topic... a ma kdo tist mlinck (usa style) za bio odpadke?
in kako mate zdej smetnjake postimane k "recikliramo" po ta novem..?

OT
http://www.thekitchendesigner.org/stora ... n-tour.jpg

tkole bi mel razporeditev pulta... vse ostalo je ew ampak pult je pa carski :)
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 21. Okt. 2011 20:08

Ploščice so mi premrzle in pretrde, talnega gretja pa tudi ne nameravam imet, tako da bi raje kaj drugega. Še čez laminat bom verjetno imela tepih, ki ga bom menjala, ko se bo obrabil.

Trenutno imamo v kuhinji 3 koše, za embalažo in mešane odpadke sta pod koritom, za biološke pa v košu ala organko style, ki ga vsak dan praznemo v kompostnik. V novi kuhinji nameravam narest podobno. Ponujajo mi sicer predal z že naštimanimi koši, ampak mislim, da se da to dost ceneje v kaki Ikei kupit ali pa svoje koše namontirat. Itak ne rabijo biti ne vem kako veliki, ker jih moraš redno praznit.

Drugače pa tega mlinčka nisem še nikjer zasledila. Se mi zdi, da je to bolj ameriška stvar.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 20. Nov. 2011 14:27

Meni osebno so tudi ploščice všeč, v kuhinji..tiste večje in mat varianta.Ampak ker so prehladne, sem se odločila za laminat-vzorec ploščic in vse skupaj je zelo dobro izpadlo.
Sama sem si tudi vedno želela otok, ampak sem se potem zaradi same postavitve, zapolnitve kuhinje odločila za polotok na katerega je bil vgrajen štedilnik...nasproti pečica v "idealni" višina,vse skupaj v visokem sijaju, ki je za čistit res super, in ni občutljiv na vsak dotik. Ker je bila kuhinja narejena po naročilu, se je dalo dogovorit, da je uporabil malce boljše materiale, da je potem za nekaj let mir..
Pa tako kot je rekla Maychy. je fajn kakšen šank (sama sem se odločila za to varianto),da ne šprica povsod...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 20. Nov. 2011 16:30

Moja kuhinja je tudi že izrisana, bo pa postavitev v obliki črke U, s polotokom, ki bo zgolj delovna površina in bo služil tudi kot šank, saj bo površina globoka 90 cm, elementi pod njo pa 60cm, tako da bosta zadaj potem še 2 barska stolčka.
Po tleh bodo pa po celi hiši ploščice v imitaciji lesa in talno gretje.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 21. Nov. 2011 15:46

^^ Mimi kje sta pa vzela kuhinjo? Kolk vaju bo pršlo, če ni skrivnost?

Midva mava po prebranem sodeč zlo podobno postavitev, ravno tako v U s šankom in prehodom v jedilnico + ploščice po tleh in talno. Jo bova pa po vsej verjetnosti dala zrisat Drugačnemu pohištvu, z jedilnico vred, ker bi rada da je vse v nekak enakem stilu, pa bova vidla kaka bo ponudba.
Drugače mi ma tud Dan kuchen lepe kuhinje.

btw punce, a kera ve, se da met na šporhetu kombinacijo indukcije s plinom?
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 21. Nov. 2011 18:50

LuvDancin obstaja ta opcija ja..Za gorenje vem, da ima več možnih variant.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 21. Nov. 2011 19:27

Tole recimo

Zakaj pa imaš željo po taki kombinaciji?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 21. Nov. 2011 20:36

LuvDancin napisal/-a:^^ Mimi kje sta pa vzela kuhinjo? Kolk vaju bo pršlo, če ni skrivnost?

Midva mava po prebranem sodeč zlo podobno postavitev, ravno tako v U s šankom in prehodom v jedilnico + ploščice po tleh in talno. Jo bova pa po vsej verjetnosti dala zrisat Drugačnemu pohištvu, z jedilnico vred, ker bi rada da je vse v nekak enakem stilu, pa bova vidla kaka bo ponudba.
Drugače mi ma tud Dan kuchen lepe kuhinje.

btw punce, a kera ve, se da met na šporhetu kombinacijo indukcije s plinom?


Bila sva v salonu, kjer prodajajo Gorenje in Marles kuhinje in risali smo eno Marlesovo (Rea).
Nama je na začetku šlo predvsem za to, da izoblikujemo dokončno postavitev kuhinje v obstoječem prostoru in to smo naredili, vse ostalo pa lahko dorečemo naknadno - tu mislim pač dokončno izbiro kuhinje.
No, izris je pokazal cifro cca. 3.000 € za leseni del, brez aparatov, z vsemi akcijami, ki so veljale takrat, zdaj so pač spet druge akcije in bo najbrž cena malo drugačna, lahko da bo manj, lahko pa več, odločila se bova pa enkrat do novega leta :) .

drugače je pa tudi meni plin zakon!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 22. Nov. 2011 7:36

Če bi imela možnost, bi tudi jaz imela otok :D pa žal ni dovolj prostora.
Drugače pa imam jaz indukcijsko ploščo od Gorenja, ki ima še eno fajn funkcijo na 2 (od 4) ploščah: Power bust (al kako se napiše) :D Z vklopom te funkcije, ti voda zavre v zelo zelo kratekm času. Npr. za testenine, v nekje 30 sekundah, če ne celo majn. Krasna zadeva! :razz:
Priporočam! Pa ne le te funkcije ampak indukcijo. Za razliko od elektrokeramične plošče.
Se da indukcijo full lepo in lažje sčistit, ne rabiš posebnih čistil ali gobic, kot prodajajo za elektrokeramično. Samo Stelex in papir....se vse sveti :D
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 31. Jan. 2012 13:25

Ker se počasi bliža opremljanje kuhinje me malo matra firbec kakšne ideje, predloge, nasvete, želje,... imate drugi.

Kako veliko kuhinjo bi imeli, bi imeli jedilnico ločeno, bi imeli stene med kuhinjo, jedilnico in dnevnim prostorom ali ne.
Bi imeli jedilni kot ali mizo s stoli,... kako veliko mizo bi imeli?
Kakšna okna bi imeli v teh prostorih? Kakšne zavese?
Kakšnen štedilnik bi imeli?
Kako bi ogrevali naštete prostore?
Bi imeli otok, polotok ali nič od tega?
Kakšne barve kuhinjo bi imeli (mislim pohištvo)?
In kaj bi še dodali?
Nivea
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 31. Jan. 2012 14:33

ne morem verjeti, da lahko kdo dejansko odpre tako temo na kozmoforumu. pa ženska, pojdi na nek drug forum! ala kuhne-forum.com ali opremimo.si/forum.

đizs no, daj 1x realno presodit kaj spada kam.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 01. Feb. 2012 7:20

Haha Clairček kaj si (ne?)napičena... :)

Problem je samo ker že obstaja/jo teme s to tematiko :)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 01. Feb. 2012 7:48

claire napisal/-a:ne morem verjeti, da lahko kdo dejansko odpre tako temo na kozmoforumu. pa ženska, pojdi na nek drug forum! ala kuhne-forum.com ali opremimo.si/forum.

đizs no, daj 1x realno presodit kaj spada kam.


Seveda lahko, sigurno se bo tema razcvetela! :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 01. Feb. 2012 8:24

claire napisal/-a:ne morem verjeti, da lahko kdo dejansko odpre tako temo na kozmoforumu. pa ženska, pojdi na nek drug forum! ala kuhne-forum.com ali opremimo.si/forum.

đizs no, daj 1x realno presodit kaj spada kam.


Res ne vem kako so lahko na forumu osebe, ki sploh ne znajo sodelovati v forumih.
Tipično tvoje, temo za katero si še preotročja začneš smetit.

Eni imamo v življenju cilje in druge potrebe kot se ga napit in dobit fanta zato, ker ga ima kolegica. Eni imamo cilj zgradit hišo in jo opremit, drugi pa na mamico računate, da se bo za vas razdajala celo življenje.
Nivea

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov