Količina hrane za praznovanje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miss.bunny
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miss.bunny » 26. Avg. 2009 9:14

Jaz in moji dve kolegici praznujemo rojstni dan skupaj. Povabljenih imamo skoraj 50 gostov. In me zanima ce ima kera kaksne izkusnje kolko hrane je treba kupit? ( naprimer da imamo cevapcice, raznice..).. Ali me zanima kakse prigrizke kaj predlagate?? In koliko?? Ce ma kdo kaksno noro idejo za karkoli kar bi praznovanje naredlo fenomenalno naj sporoci !! Hvaala vseeem !
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Avg. 2009 9:24

Vsaka oseba naj bi pojedla 300 g mesa (vsaj tak se ponavadi računa). Moraš gledat, da bo šlo precej hrane, ker se bo tudi kar nekaj spilo, pa verjetno bo kar trajalo. Upam da imate koga, ki bo pekel. Prigrizke pa tipične- čipsi, kokice, smoki; količina pa poljubna (ko zmanjka zmanjka...).

Kolk imate pa kej pijače?
Glede na to da bo precej ljudi ne vem kaj posebnega bi lahko naredila. Naj bo kak plac za plesat, pa dobra muzka (in naglas), druzga ne rabiš...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Avg. 2009 10:51

Po mojih izkušnjah je za fenomenalno praznovanje še najbolj pomemben fenomenalen folk. Oni so tisti, ki v resnici naredijo žurko.

Sicer pa pri 50 povabljenih težko kaj posebnega narediš. Kakšna odbojka mogoče, za vse ostalo je pa preveč gostov.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 26. Avg. 2009 11:22

ful za pit...brezalkoholne :)
je nerodno ce ti zmanjka...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Avg. 2009 11:45

Ponavadi je na večjih žurih bolj problem če alkohola zmanjka :D

Me pa le zanima kolk pijače namerava avtorica kupit?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 26. Avg. 2009 11:51

Glede hrane so ti že povedal, zmanjka ponavadi itaq ne...ker vsaj pr nas zmer kupimo preveč.

Glede pijače smo pa mi nekak računal pol litra alkoholne pijače na osebo (zdj odvisno kaj kdo pije pr vinu pač več, če je to celodnevna in celonočna zadeva) pa liter brezalkoholne pa nam ni nikol zmanjkal...ker recmo če računaš pol litra vodke na osebo ti bo zihr še ostal, ker eni ne pijejo sploh al pa ne pijejo tolk.

Za vino se splača tiste v kartonu kupovat k se odprejo na pipco pa si folk toči potem, mislm da je po 5 l pakiran...al pa pač kakšen sod a ne.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Avg. 2009 11:52

Pol litra alkoholne pijače je pa ful relativna zadeva... kako pa to pri pivu funkcionira? :)
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 26. Avg. 2009 11:54

jullia_ napisal/-a:Pol litra alkoholne pijače je pa ful relativna zadeva... kako pa to pri pivu funkcionira? :)


Sej sm napisala, da odvisno kaj pa sm navedla da če vodko tko računaš ne zmanjka. :D

Drgač pa mi smo še prej mal povabljence povprašal kaj pijejo ponavad, da nismo mel ne vem kok litrov vina če pa vsi pijejo pivo...
Uporabniški avatar
miss.bunny
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miss.bunny » 26. Avg. 2009 12:07

za alkoholne pijace je tk. Da lahko vino ki ga pije vecina tega folka dobimo od sorodnikou ki imajo vinograde. Tko da pac potem se nekaj zganih pijac pa nekaj piva. nisem ziher koliko ga bomo kuple. Tko da za alkohol me ni strah. Sicer si pa mislim da enih 1o jih ziher nebo pirslo.. tak je ponavadi ce povabis celi razred in to.

Hvala za vse odgovore..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Avg. 2009 12:09

Sej če so to kolegi itak približno veš kaj ponavadi pijejo. ponavadi na začetku vino/pivo, proti koncu pa kakšna vodka (za slemerje :D) ali tekila (če imate tako velik proračun).

Mi smo imeli za novoletno fešto: 2 tekili, 3 vodke, 1 puškin, 12 piv, neomejena količina vina iz soda, + kar precej brezalkoholne. Bilo nas je pa okoli 15. (smo pa Dolenjci, torej precej spijemo če je :D). Je pa res da nihče ni nek blazni ljubitelj piva. Za hrano smo si pa pekli pice (samo to na taki fešti ne pride v poštev).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 26. Avg. 2009 15:04

moj brat pa sosed sta mela fešta za rd, pa sta kupila 10 kg odojka pa par kil kruha, pa malo paradajza, paprike, čebule. in to je blo to.... drug dan je še vedno ostalo kr neki odojka. blo je pa 50 ljudi. aja, blo je pa še 50 l vina, puškin, jegr, pa še b52 so mešal,... skratka ni da ni... brezalkoholne pijače so ble tud, da ne bo kdo mislu, da dolenci sam alkohol točmo :D
sej tud če hrana pa pijača ostaneta, narediš pa after, pa se vse poje in popije.
Uporabniški avatar
RoNcoLiNo
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 30. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a RoNcoLiNo » 26. Avg. 2009 20:57

Sam glede tequile...kupuj samo če jih pije jih več.Najhujše kar se ti lahko zgodi je,da moraš sma pit tequilo :(

DRugače mi pa na pamet pridejo VODKA KOCKE :) (una fora ko sadno vodko pa sadni sok zmešaš,pa želatino,strdiš narežeš na kocke in party XD)
Trmasti vztrajajo. Še bolj trmasti zmagujemo...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Avg. 2009 21:03

^^ Ja, jelly shots niso slaba ideja.

Ma tekila tud če se ne spije, se jo pa prišpara za kakšno drugo priložnost (če je zaprta magari za kakšno darilo...). Js bi bla vesela, če bi bila na kakšni tuji fešti tekila :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 26. Avg. 2009 21:11

za jelly shots prvič slišim, tako da sm zdej malo pogooglala .. in se mi zdi ful zanimiva ideja ... če bom kdaj kako žurko organizirala ..
Let's swim to the moon .....
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 27. Avg. 2009 7:43

Lahko tudi v trgovini naročite narezek za toliko oseb. No samo, če je že odločeno, da se bo peklo je to tudi fino.

Sama pa ne prirejam žurk. Par najboljših prijateljic me obišče na domu, pripravim malo peciva, pije skoraj nobena ne drugega kot sok, potem pa sledi še narezek in kakšna sladica.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov