Koktejli

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 07. Maj. 2009 19:17

Aloha napisal/-a:Če že pijem, največkrat pijem koktejlčke, long drinke, sm pa tja kšn shooter ...

Enga bolših koktejlou (zato kr mam rada kremaste, sladke zvarke, z okusi kokosou, banan, vanilij, ...) sm pila u Varaderu na Bolu, BBC:

- Bailey's, kokosou sirup, cream, sveža banana (obvezno sadež, ne u prahu), ananosou juice ... In slamca je pokonc stala :D .


BBC je pa ras najbolš zadeva na svet! :zustimm: Js sm ga po maturancu začela miksat tut doma in vsi so čist navdušeni... Mmmm. Sam v Sloveniji ga pa redko dobiš, al pa ne hodim dost po takih lokalih. Kokrkol, js si tut še vedno želim šejker, sam ta zadeva je jako draga. Pa dobr, za prvo silo gre tut z uno AMC zadevšno za smetano stepat. Sj ne vem, če veste aj mislim, pač mal višji kozarc z unim koleščkom pa pokrovčkom, ki ne pušča. Sestavine se najbol splača nabavlat v Leclerku, je najceneje in največ izbire. Ne se matrat iskat teh stvari po navadnih trgovinah, ker boste izgubil živce. Receptov mam pa js ful, sam se mi ne da gor dajat. Pa dejmo dva linka zaenkrat: http://www.coolcocktail.com/allcocktails.asp?Letter=A
http://www.cocktail.com/
http://droogle.ca/

Fajn mešajte!
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 07. Maj. 2009 21:11

^^Oh hvala za te linke :D sem ravno danes nekaj iskala, mislim da bom tu našla vse kar rabim.

Edino kaj me fascinira, so imena koktejlov :D
http://droogle.ca/drinks/18578-Fuzzy_Polar_Bear_Penis_
http://droogle.ca/drinks/3999-Hairy_Slut_
I laugh at gilded butterflies.
TrixyPixie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 25. 2. 2009
Kraj: The world

Neprebrana objavaNapisal/-a TrixyPixie » 08. Maj. 2009 15:40

Pove kdo kaj je Cream? :D :oops:
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 08. Maj. 2009 15:48

:D Smetana
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 11. Maj. 2009 11:20

*mala* napisal/-a:Sam zakaj se ti koktejli delajo z mešalnikom? A ne izgubi to tist svoj čar, ko delaš s shakerjem? Pa nekatere koktejle se tud ne sme preveč premešat...


tlele mislim, daje okt ročni mešalnik mišljen kar shaker, vsaj tak se uporablja včasih...

drgač pa če že delam doma, delam mohito... (gin tonic verjetno ni koktejl ali?)

če bi mi uspelo odkriti kje se da kupit cachaço bom pa verjetno celo poletje preživela na meni tako zlo zljubi capirinhi... a kdo ve kje jo majo?? hvala!!!

drgač pa, če je moška družba, ali pa zlo pijanska družba sem pa pridna in namešam long island...

vse ostalo se mi ne da truditi, ker osebno ne maram sladkih zadev... torej mešam samo tisto kar mam rada... :D
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 12. Maj. 2009 18:33

Uf, capirinha :hearts: ...

Biuši je biu čist usekan na tale drink in seveda ga (enga, dva, tri, ...) je mogu namešat tut men, kešaso se mi pa zdi da je kr uvozu :D .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 15. Maj. 2009 9:40

Ok, verjetn bom zdej izpadla totalno neumna, ker se jo verjetn dobi na tržnci, ampak vseen - Missbitch, kje nabaviš svežo meto za mojito? :)

Men je od koktejlov res naajbolj všeč mojito, sledi mu pa verjetn kr capirinha. Najboljši koktejl do zdej sm pila pa v eni kubanski restavraciji v Krakowu - orange mojito. Še zdej ga ne morm prebolet, k majo tle pr nas svašta od mojitotov, tega pa nikjer nism vidla, tko da naslednjič, k sm v Krakowu, celga prečesam, sam da spet najdem to restavracijo. :D :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 15. Maj. 2009 13:40

miikena napisal/-a:Ok, verjetn bom zdej izpadla totalno neumna, ker se jo verjetn dobi na tržnci, ampak vseen - Missbitch, kje nabaviš svežo meto za mojito? :)

Men je od koktejlov res naajbolj všeč mojito, sledi mu pa verjetn kr capirinha. Najboljši koktejl do zdej sm pila pa v eni kubanski restavraciji v Krakowu - orange mojito. Še zdej ga ne morm prebolet, k majo tle pr nas svašta od mojitotov, tega pa nikjer nism vidla, tko da naslednjič, k sm v Krakowu, celga prečesam, sam da spet najdem to restavracijo. :D :)


čist prav si predvidevala, na tržnici jo majo... :D pa še čist pocen je... nazadne ko sem jo kupla je bil šopek evro ali dva... :D

aloha, uvozil od kod??? jaz sem obrnila pol španije pa nič... in res ne vem če sem jaz neumna ali pa je ta pijača nevidna... :(
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 18. Maj. 2009 18:28

Hmmm, se pa ne spomnem zdej, mogoče clo direkt iz Brazilije (enkrat takrat je biu tm), če pa ne, pa s Portugalske ...
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 22. Maj. 2009 21:33

MissBitch napisal/-a:čist prav si predvidevala, na tržnici jo majo... :D pa še čist pocen je... nazadne ko sem jo kupla je bil šopek evro ali dva... :D

Uuu, super, hvala za info! :freude:
Zdej pa sam še na konc izpitov počakam pa začnem koktejlčke miksat. Juhu.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Maj. 2009 13:23

Pred kratkim sem pila eno verzijo koktejla Tropic Dream, Bailey's + Malibu(kokos) + ananasov sok. (:hearts:)
Uporabniški avatar
ZeroCool
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 21. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ZeroCool » 23. Jul. 2009 20:40

En za poletno osvežitev (osveži zelo dobro + nima bajnega okusa po alkoholu - ampak res tisto, antarktično te ohladi)

CYLONE ATTACK

Slika

* 1 part modri kurakao
* 3 part voda (navadna)
* Limonin sok

Eden izmed najbolj osvežujočih in hladnih koktejlov. Na dno dodajte modri kurakao, potem prelijte z hladno vodo in stisnite sok polovice limone. Za dekoracijo dodajte limeto in limono. Ne pozabite pa na led ; )
Uporabniški avatar
*gigita*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 6. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *gigita* » 24. Jul. 2009 13:23

Aloha napisal/-a: Leta nazaj (u cajtih, ko smo na poti na morje na velko u dute-jih nabaulal) smo kupil dve pakungi (po pet) mini likerčkou za koktejle (razni kiviji, breskve, kokosi, čokolade, curacao, češnje, ...).


A je to možno kupit v kakšni navadni trgovini (supermarket)?
It's all about dancing...
tančica9
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 7. 2009
Kraj: NM

Neprebrana objavaNapisal/-a tančica9 » 30. Jul. 2009 21:13

Ko sva skupaj s prijatlco iskali koktejle, sva naleteli velikokrat na izraz SADNI PIRE BOIRON. Npr.:

http://hrana.50webs.com/koktejli.htm

A mi lahko prosim katera od vas razlož, kaj je to? Kje se da to kupit? A se da tole doma pripraviti?

Hvala
Uporabniški avatar
ZeroCool
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 21. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ZeroCool » 31. Jul. 2009 1:25

tančica9 napisal/-a:Ko sva skupaj s prijatlco iskali koktejle, sva naleteli velikokrat na izraz SADNI PIRE BOIRON. Npr.:

http://hrana.50webs.com/koktejli.htm

A mi lahko prosim katera od vas razlož, kaj je to? Kje se da to kupit? A se da tole doma pripraviti?

Hvala


To je neke vrste nadomestek za sveže sadje (kjer le ta ni na voljo celo leto). Je pač stisnjeno sveže sadje, ki je prezervirano na tak način da se ga da uporabljati celotne leto.

Boiron globoko zamrznjeni sadni pireji so izdelani iz skrbno izbranega sadja, ki se ga stisne in potem precedi. Ti sadni pireji ne vsebujejo nikakršnih konzervansov ali barvil ter tako obdržijo izviren okus in originalno barvo sadja.


Več o tem na:
http://sadni-pireji.si/index.php?option ... &Itemid=37

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov