Kokoš ali jajce?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj je bilo prej?

Kokoš.
12
26%
Jajce.
35
74%
Skupaj glasov : 47

Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 11. Apr. 2008 19:08

mgerdevi napisal/-a:najprej so bli mali enoceličarji ki so se razvijali in razvijali in razvijali in ...in če tko gledaš ni moglo bit kr jajce pa potem vn kokoš... :D


Sam kokoška je pršla iz plazilcev, plazilci pa majo jajčka...Jz sm za varjanto, da je blo najprej jajce od enga plazilca iz katerega je pokukala kokoš in ona je potem naprej delala kokošja jajca...No lej, sej nč ne rečem. Vsak naj si misle svoje. Jz tud nism glih doktor biologije.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 11. Apr. 2008 19:09

najprej je bil Boris
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Apr. 2008 19:10

go densy, go densy... tebe mora človek enostavno imeti rad. Pa čeravno imam rad vse, ti si v ospredju.

ryu10kyu, samo počakaj, da pridem do svojega stolčka za razmišljanje, tam bodo padali penali. Do takrat pa imej v mislih, da se vozim v nekem jajcu proti temu mestu in drvim kolikor pač dovolijo slovenske železniške tirnice.

na kratko pa... tvoja analiza spada v narodno zabavno oddajo - Marijo. Ampak tele je že konec.

p.s.: sklepam, da veš, kdo je bila Analiza
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 11. Apr. 2008 19:25

Ja kako se je pa ta žvau preobrazla tekom evolucije v kokoš če ne prek jajca? Usakič je iz jajca pršla žvauka, ki je bla bl podobna kokoški Mislem kaj jz vem...tko se mi zdi


ok, n bom zlobna; sam :lol: :lol: :lol: :lol:

Enostaven hipotetični primer:
Maš žirafo v osnovni šoli in steguje vrat da gleda drugim v test
Po Darwinu bo imel njen potomec daljši vrat.


tegalga pa darwin ni reku :wink:
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 11. Apr. 2008 20:10

dala sem enostaven primer, da bi usi razumel.
ok, če hočeš preoblikujem: rab za več šans za preživetje daljši vrat
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 11. Apr. 2008 20:13

ne, ne to, hotla sm rečt d to ni res d je darwin reku d bo mel njen potomc daljši vrat
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 11. Apr. 2008 21:16

Ok, vsi tisti, ki ste za jajce: kako argumentirate nastanek jajca? :D

Mi smo kokoške že razložili. :razz:
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 11. Apr. 2008 21:17

Ja kuščar je izvalil jajce in iz tega jajca se je izlegla kokoška :lach:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 11. Apr. 2008 21:19

če pogledamo iz svetega pisma :rofl: so ble najprej živali .... pa če tko pogledaš sam jajc zihr ne bi preživel.. ga je mogla kura najprej gret pa tko dalje :D
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Apr. 2008 22:12

ryu10kyu, zdajle sem prišel na svoj prestol, uro in pol sem se v tistem jajcu jajcal po jajčastih železniških ovinkih. Zdaj povej, če imaš še kaj za povedati glede analize... si se (spet) petelinil, ali si skušal resno in natančno pristopiti k reševanju svojih težav s problematičnim Borisom? Če boš zdajle priznal, da si se šalil, mi bo prihranjenih par deset minut jajcanja s tipkovnico.


No, kot ste lahko videli, je s temi jajci križ, narava pa deluje po liniji najmanjšega odpora, zato jajce vsekakor ni moglo biti prvo. :wink:
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 11. Apr. 2008 22:15

Jaz sem kliknila, da je kokoš bila prva... O argumentu na to pa se mi sploh ne da razmišljat :oops: .
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 11. Apr. 2008 22:20

Boris napisal/-a:Na začetku je bil petelin. In ime mu je bilo Adam. Potem mu je postalo dolgčas. In bog mu je poslal v vesoljski ladji družico - kokoš.


ryu10kyu napisal/-a:Prvo je bil bog ki je ustvaril petelina in ta petelin je potem srečal kokoško ki je čepela na jajčkih...potem jo je naskočil in iz teh jajčkov so potem prišli piščančki in tako dalje potem.


Vidim, da si se v drugo bolj potrudil, a še vedno je moj odgovor bolj inovativen.
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 11. Apr. 2008 23:57

jajca! :D
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 0:06

Jah nič, izgleda, da hodiš s kurami spat, tako da bom kar začel.

Torej, bitka (beri - jajcanje) Boris - ryu10kyu...

Glej, ti jajc, poln predsodkov, sem ti že povedal, da se ne spuščaj v diagnoze, in to zato, da ne boš spet bučk prodajal.

Ker si se tako lepo potrudil z analizo, ti moram najprej čestitati za lep poskus diskreditacije. Seveda je bil tvoj namen verjetno dober in si želel pomagati napihnjenemu, zafrustriranemu Borisu z manjvrednostnim kompleksom. Ali pa te je mogoče zapeklo v dušici, ker je resnica malo drugačna in si ti zafrustriran, napihnjen, nesamozavesten in predvsem hinavski(?)

Takole sem se odločil: ker je pri tej tematiki pač težko pričakovati, da bo kak lolek tako pameten, kot jaz, saj sem jaz vendar velepameten, bom predvideval, da si s tisto oceno o bahanju in manjvrednostnem občutku mislil resno, čeravno je napisana v delno humorno sarkastični obliki. Če nisi, je verjetnost, da bo človeška rasa preživela apokalipso toliko večja (beri - spodnji zapisi v tem primeru ne povedo kaj dosti o tebi). In potem obstaja še kakšna rešitev tudi zate. Majhna seveda.

Če hočeš špilati klovna, moraš imeti pamet, dragi moj, tvoj eggič (egg - angl. jajce; ego - jaz) pa ti je tvojo pamet precej zasmodil. Če bi rad z mano koruzo zobal, ti visok IQ tvojih jajc ne bo dosti pomagal, čeravno je to tema o jajcih.

Ti si si zamislil neko teorijo o manjvrednosti in zdaj bi rad vse ljudi (no, vsaj mene) zjajcal v isti koš. Ne gre to tako, šmak. Nekoč sem hipnotiziral kuro in dobil pameten razlog zakaj se neumnim ženskam reče kura.Ta izraz bi uporabil tudi pri tebi, pa je slovenščina žal včasih seksistična. Takole je bilo... kuro sem previdno prijel, ji nežno položil glavo ob tla in okoli nje minuto nalahko tapkal s prstom. Ko je kura vstala, je vedela, kakšna je teorija zobanja, ampak v praksi se ji pa ni obneslo in je naslednjo minuto kljuvala okoli sebe v prazno. Podobno, kot ti kljuvaš v prazno s to tvojo teorijo.

Ker si me sam ocenil za manjšino (domišljiski svet itd.), sebe morda smatraš za večino (občutek ogroženosti?), mojo samohvalo si avtomatsko pripisal občutku manjvrednosti, da bi s tem od drugih dobil potrditev za svojo moč(?) Jaz pa ne rabim potrditve od drugih za to moč.

Od kod je prišlo tisto tvoje stališče o manjvrednosti, je zaenkrat uganka. Funkcija tega stališča bi lahko bila obramba jaza, vrednotno-ekspresivna funkcija, prilagoditvena funkcija ali kognitivna funkcija. Ker se obnašaš kot kura, gre pri tebi morda za obrambo jaza, torej ti to stališče služi zato, da te brani pred trdnimi realnostmi življenja in negativnih spoznanjih o tebi samem. Služi ti za obrambni mehanizem.

ryu10kyu napisal/-a:Boris...ne glede na to, da imaš "kao" 133EQ spadaš med ljudi ki imajo probleme s svojo tako zvano veličino...pač te muči občutek manjvrednosti in skušaš to potešiti na tak način da si gradiš svoj svet katerem si vedno prvi in najpametnejši...ponavadi puberteta traja manj časa kot do 24-ega leta.


Jaz imam svoj svet, ti pa ga nimaš, torej sem jaz na boljšem. Kot sem ti že povedal, ne ubadaj se z diagnozo, še posebej če imaš težave s prepoznavanjem tega, kaj je napisano resno neresno in neresno resno, oziroma s prepoznavanjem umetniškega stila.

ryu10kyu napisal/-a:Poznam osebo, ki ima EQ 146 in je oseba pristala v psihiatrični bolnišnici...še vedno je obsedena s tem, da je izredno inteligentna in živi v svetu zelo sličnem tvojemu. tako da bi ti svetoval, da se obrneš na ustrezne ustanove, da ne boš slučajno kdaj škodoval sebi ali bog ne daj svojemu bližnjemu!


Poznam osebo, ki je podobno fundamentalistično nagnjena, kot ti, in je še vedno obsedena s tem, da ljudi (kar iz prve) na pravi način oceni. In je tudi že parkrat obiskala (kot pacient) Studenec 48.

ryu10kyu napisal/-a:Očitno v življenju ne dosegaš ne vem kakšnih rezultatov s svojo tako zvano inteligenco in potrebuješ majhne zmage, ki bodo še bolj potrdile tvojo genialnost v tvojem domišlijskem svetu.


Zanimivo, da si mi šel to napisati po parih besedah, brez da bi bilokaj vedel o biločem glede mene, mojih nazorov, tendenc, aspiracij,... Jaz v domišlijskem svetu torej potrjujem svojo genialnost, ti pa jo očitno moraš v realnem, sicer bi se ti srgalo.

ryu10kyu napisal/-a:Naj ti zaupam tudi to, da imam tudi jaz EQ teste za seboj kjer sem dosegel malo večji EQ kakor ti(136)...in nikjer in nikoli ne rabim ljudem razlagati koliko ga imam, da bi verjeli v mojo inteligenco...ti pa očitno to potrebuješ :gruebel:


Ne, ti ne rabiš ljudem razlagati koliko ga imaš, ti čakaš na priliko, da se te obesi na zvonik in potem tako kot zdaj na glas zakokodajsaš: "Veste, jaz nisem tak kot Boris, ki stalno govori o svojem EQ. Pa mimogrede, moj je 136."

ryu10kyu napisal/-a:Zdaj pa uživaj v svojem svetu še naprej in monologe furaj!


Če so monologi, potem pa ne vem, zakaj odgovarjaš, šmak. Kdo ti je pa kaj rekel, jaz se sam s seboj pogovarjam, se imam vsaj s kom pametnim za meniti.

Drugič dvakrat premisli, preden se začneš jajcati s tistim, ki je bil pred kuro in pred jajcem - Borisom!

lp,
Boris_nihče

P.S.: Radi se imejte, pa kregati se je dobro, ampak s stilom in s sočutnim srcem, še zlasti za zajebancijo.
Zadnjič spremenil Boris, dne 12. Apr. 2008 1:22, skupaj popravljeno 6 krat.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 12. Apr. 2008 0:07

iluzija napisal/-a:Jaz sem kliknila, da je kokoš bila prva... O argumentu na to pa se mi sploh ne da razmišljat :oops: .

jaz pa menim, da je blo prvo jajce, zakaj, pa se tud meni ne da razmišljat, ker se mi zdi brezveze vrtet u krogu in nič doseč...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov