Kokoš ali jajce?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj je bilo prej?

Kokoš.
12
26%
Jajce.
35
74%
Skupaj glasov : 47

*MissTweety*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 19. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *MissTweety* » 12. Apr. 2008 15:51

...
Zadnjič spremenil *MissTweety*, dne 25. Avg. 2009 10:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 15:53

Darvinova teorija evolucije. Teorija. V Sloveniji imamo drugačne oznake, somebody. Uči se od pametnih kot sem jaz, da ne boš ostala neumna. Sicer je pa neumen biti včasih fajn, eni se na tak način sproščajo.

lp,

Boris_bacillus_zaurus
Zadnjič spremenil Boris, dne 12. Apr. 2008 15:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Apr. 2008 15:55

Boris napisal/-a:Ti marsikaj opaziš in za to ne podaš nobenih argumentov, kar je po domače povedano zezanje, zato šparaj jezik ali pa se izjasni. Ali pa nadaljuj z zezanjem, ki se bo končalo v tvojo škodo, dokler seveda ne boš ozdravela za narcisoidnostjo (in pri tem tvegam kakšnih 5 % mogoče, da tega pri tebi ni).

Osnove biologije so pa seveda znane tudi Borisu (kar se tiče razvojnega nauka in to iz knjige Celica), ampak on jih je nadgradil, za razliko od tebe, ki se moraš vprašati naslednje:
If everything I perceive is based on what I already know, how will I ever perceive anything new? If I never perceive anything new, how will I change? How will I grow?


Pa ne bi ti škodilo, če pogledaš dokumentarec, do katerega sem dal link, kjer znanstveniki razpravljajo o darvinizmu in mu pripisujejo oznako theory. Verjetno veš, da je to teorija.

Kaj pa želiš povedati z wikipedio? To je verodostojna zbirka podatkov z natančnim podajanjem virov. Če ti wiki ne leži, poglej vire, na katere se sklicuje.


opa, knjigo Celica si naštudiral? veš, zdele mam v roki prav to knjigo, in ne tuki notr ni zadosti podatkov da bi mi solil pamet o razvojnem nauku (ja, č še nisi opazu, d tud ti govoriš razvojni nauk). če se že opiraš na srednješolske knjige (pa mislim da tebi itak niso zadosti), si preberi še njigo: biologija 7 in 8 - genetika in evolucija. poleg tega ti pa priporočam v branje še dawkinsovo delo sebični gen. in ne trdi da vse kar preberem, preberem iz ene knjige in pol je to zame najbolj resnično.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 16:00

Seveda uporabljam izraz razvojni nauk, to je privzeto v Sloveniji, ne pa v svetu.

Le pridno študiraj, pa ne išči potrditev le na eni strani, sicer boš pristala med fundamentalisti in potem bo joj, ko bo pekel ego ob vsakem soočenju z mano, ki ga bom načrtno rušil.

Največ se naučiš, ko spoznaš neko teorijo v potankost in se jo potem sam lotiš obračati na glavo.

"Modrost je nasprotje od sebičnega fundamentalizma."
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 16:38

Dawkins -The selfish gene v mp3 obliki tukaj.

Kritike njegovega dela pa so npr. tule.

Ena od njegovih tez je, da je komunikacija manipuliranje z drugimi osebki. Torej, npr. če bi someone uspelo mene ali vas zmanipulirati v svoj prid, bi njeno prepričanje obveljalo (oz. za kratek čas obveljalo), ona pa bi bila pohvaljena, to bi prijalo njenem ponosu npr. No, Dawkinsova teorija pa bi izvisela, če bi bili na svetu sami Borisi, ki se ne bi pustili zmanipulirati, hkrati pa se ne bi opredeljevali za neko teorijo (seveda tu zaidemo v paradoks, če rečemo, da se opredeljujejo za neopredeljevanje) in hkrati ne bi iskali potrditev iz okolice zgolj s tem namenom, da bi jih imeli drugi za pametne. Še dobro, da ni samih Borisov, tako je še nekaj upanja, da ima Dawkins vsaj na nek način prav. :wink:

P.S.:


Vir

To imam asocirano na somebody... "hočem, da je najprej bilo jajce! najprej je bilo jajceeeee! jajceee! iiii iii"

Je pa somebody potemtakem enkraten primer, da Dawkins ima prav (vsaj kar se tiče določenih posameznikov)... morda ji je prav zaradi tega tako všeč, ker preko njegovih zapisov spoznava sebe. Somebody želi nas zmanipulirati in prepričati, da je jajce bilo prvo, čeravno dokazov nima in čeravno je logičnih pristopov k reševanju te polemike več. Je tako ali ne, somebody? Kaj se boš odločila - Dawkins ali Boris? Pa kaj boš s takim starcem ajajaj...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Apr. 2008 19:23

amm, jst nikol nism trdila d je blo jajce prvo - čist odvisno je s katerega vidika gledaš. odgovor je kompleksen, tko kot je vse v naravi kompleksno. in to kar trdiš zame, da hočem dokazati, da imam prav, da sem pametna, bi nekako veljalo zate. čeprav zase jemleš kot predpostavko, da si najinteligentnejše bitje... sry, tud ti morš to dokazat. in ko je govora o narcisoidnosti bi se dalo razpravljati kdo od naju je večji narcis
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 19:42

somebody, vidim, da se približuješ k temu, da razrahljaš rigidnost svojega uma, če seveda zgornji odgovor ni le taktični nateg, predkampanja za izoblikovanje nove sekte (v kateri bi rigorozno razširjali slepo vero o kokoših), v kateri v resnici pravkar agitiraš za diktatorico.

Všeč mi je, da si sposobna šaljenja na tuj račun. Kaj pa na svoj?

Torej, po moji plemeniti dobrodelni akciji in neomejeni naklonjenosti, ni noben od naju niti za jajce niti za kokoš. In to me veseli, vsaj ena kanibalka manj.
Če si kokoš (striktni zagovornik "prej jajce" ali "prej kokoš") in se bašeš z raznimi chickeen burgerji in piščančjimi bedrcami, nisi nič drugega kot kanibal.

Če bi jaz hotel ljudem pokazati, da sem pameten, potem ne bi toliko izzival, sam sebe opeval za pametnega, provociral,... Zame je dovolj, da sem pameten zase in da nekateri (tudi) na račun mene postajajo zrelejše osebe.

Kar zadeva narcisoidnosti je pa stvar takale... jaz rad občudujem samega sebe in svojo lepoto, zato sem za zavistno kokoš narcisoiden. Nisem pa narcisoiden za človeka, ki ve, kaj govori, saj nisem domišljav. O sebi imam dobro mnenje, ker delam na svoji samopodobi, nimam pa pretirano dobrega mnenja. Pri tebi pa je kako že?
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 20:13

somebody napisal/-a:torej, odgovor je čisto enostaven: ptiči, kamor spadajo kokoši, so se razvili iz plazilcev, torej so nastale za plazilci, kar pomeni, da je jajce obstajalo pred ptiči in iz tega sledi, da tudi pred kokošmi :D

in pa
somebody napisal/-a:amm, jst nikol nism trdila d je blo jajce prvo


se pravi, da je bila tisto prvo šala, oz. ni bila trditev, temveč karkoliže
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 13. Apr. 2008 9:37

ja, to že, ampak to je bil le en vidik - jajce je vsekakor obstajalo pred kurami ampak živali pa so obstajale pred jajci

sicr pa kako me lahko obtožuješ da nisem zmožna samoironije, če me ne poznaš
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 13. Apr. 2008 11:43

Meni še vedno ni jasno kako bi po vaše naj jajce nastalo. A kar iz niča ali kako? :gruebel: Bog je rekel: "Naj bo jajce!" in jajce je bilo? :razz:
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 13. Apr. 2008 14:09

lj sj jst tud ne vem čist točn, ker vprašanje sploh ni tako formulirano, da bi dobil odgovor. sam če te pa zanima pa razmišli o tej smeri iz česa je nastala kokoš
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 13. Apr. 2008 16:59

Jaz sem na kratko že napisala zakaj mislim da je bila kokoš prva. :D Zdaj pa samo iščem nekaj, kar bi ovrglo ali potrdilo moje razmišljanje. :mrgreen:
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 13. Apr. 2008 21:53

jajce :D :D
Uporabniški avatar
Shab
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 10. 4. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Shab » 14. Apr. 2008 14:46

jajc zmagu :balloon: zdej mamo svoje prepričanje in ne rabmo dodatnih znansvtenih dokazov.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 14. Apr. 2008 22:06

g00fy_qa napisal/-a:Meni še vedno ni jasno kako bi po vaše naj jajce nastalo. A kar iz niča ali kako? :gruebel: Bog je rekel: "Naj bo jajce!" in jajce je bilo? :razz:


Tako da je kuščar izvalil jajce iz katerega se je izvalil piščanček. Po tvoje pa naj bi se kuščar s metamorfozo spremenu v kokoško?
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov