Kokoš ali jajce?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj je bilo prej?

Kokoš.
12
26%
Jajce.
35
74%
Skupaj glasov : 47

Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 0:38

somebody napisal/-a:joj, no... sam nimaš pojma v evoluciji :( lj pr plazilcih se je dokončno razvilo amniotsko jajce in ker je bilo evolucijsko uspešno (to pomeni d so meli zarodki večjo možnost preživetja) se je preneslo naprej na druge razrede vretenčarjev, ki so se razvili iz plazilcev - torej ptiče in sesalce. ampak pri nas sesalcih tega ni (razen pri stokavcih), ker imamo posteljico, ki je še bolj učinkovita... ampak pustmo to, grem nazaj k jajcu od plazilcev. ja torej amniotsko jajce se je nekoč v procesu evolucije pojavlo v preprostejši obliki kot poznamo danes, ampak ker je bilo učinkovitejše so bili osebki bolj konkurenčnejši kot ostali brez jajca. sam zdj je odvisn kolk nazaj greš... tvoja praprakura slej ko prej pride enkrat do enga bičkarja tm nek na začetku zemeljskega življenja


Dobro. Lepo, ampak amatersko.

Kaj ima to opraviti s tem, ali je bila prej kura ali jajce? Tudi amniotsko jajce je nekdo spočel. Koga boš sedaj proglasila za začetnika nove vrste? Pa če bi slučajno rada ugotovila kaj novega, kar že niso povedali znani filozofi, najprej naštudiraj, kaj so povedali. Začni npr. tule.

Glede evolucije si pa preberi tole, smo ravno par dni nazaj načeli razpravo o tem. Išči pod ključem Darvinizem, da ne boš rabila brati dolgih in nadvse zanimivih litanij.

Ne pozabi si ogledati dokumentarca Judgment Day: Intelligent Design on Trial.

To, kaj je bilo prej - ali kura ali jajce, zavisi od tega, kakšno je tvoje prepričanje o tem, kako je svet nastal (pa še ta odgovor nam ne omogoči neoporečne razsodbe te polemike). Jaz kot nefundamentalist (no, ker si to domišljam) in agnostik pač dopuščam možnost pravilnosti vsem uveljavljenim teorijam, poleg teh pa dodam še kakšno svojo. Težke fundamentaliste in sentimentaliste in fanatike glede pravilnosti specifične teorije začetka razvoja vrst pa imam za telebane/kure zmešane. Ni dejstev, na podlagi katerih bi lahko verificirali neko teorijo za edino pravo. Dokazi, ki jih znanost poseduje o tem, so se prelevili v razne teorije na podlagi različnih interpretacij dejstev.
Uporabniški avatar
Shab
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 10. 4. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Shab » 12. Apr. 2008 8:50

Boris ok nism zahtevala nevem kakšnih znanstvenih bedarij, samo vaše mnenje kaj je blo prej.Ni mi treba zdej dokumentarcev pa nwem česa usga še gledat.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Apr. 2008 8:57

Boris napisal/-a:
somebody napisal/-a:joj, no... sam nimaš pojma v evoluciji :( lj pr plazilcih se je dokončno razvilo amniotsko jajce in ker je bilo evolucijsko uspešno (to pomeni d so meli zarodki večjo možnost preživetja) se je preneslo naprej na druge razrede vretenčarjev, ki so se razvili iz plazilcev - torej ptiče in sesalce. ampak pri nas sesalcih tega ni (razen pri stokavcih), ker imamo posteljico, ki je še bolj učinkovita... ampak pustmo to, grem nazaj k jajcu od plazilcev. ja torej amniotsko jajce se je nekoč v procesu evolucije pojavlo v preprostejši obliki kot poznamo danes, ampak ker je bilo učinkovitejše so bili osebki bolj konkurenčnejši kot ostali brez jajca. sam zdj je odvisn kolk nazaj greš... tvoja praprakura slej ko prej pride enkrat do enga bičkarja tm nek na začetku zemeljskega življenja


Dobro. Lepo, ampak amatersko.

Kaj ima to opraviti s tem, ali je bila prej kura ali jajce? Tudi amniotsko jajce je nekdo spočel. Koga boš sedaj proglasila za začetnika nove vrste? Pa če bi slučajno rada ugotovila kaj novega, kar že niso povedali znani filozofi, najprej naštudiraj, kaj so povedali. Začni npr. tule.

Glede evolucije si pa preberi tole, smo ravno par dni nazaj načeli razpravo o tem. Išči pod ključem Darvinizem, da ne boš rabila brati dolgih in nadvse zanimivih litanij.

Ne pozabi si ogledati dokumentarca Judgment Day: Intelligent Design on Trial.


To, kaj je bilo prej - ali kura ali jajce, zavisi od tega, kakšno je tvoje prepričanje o tem, kako je svet nastal (pa še ta odgovor nam ne omogoči neoporečne razsodbe te polemike). Jaz kot nefundamentalist (no, ker si to domišljam) in agnostik pač dopuščam možnost pravilnosti vsem uveljavljenim teorijam, poleg teh pa dodam še kakšno svojo. Težke fundamentaliste in sentimentaliste in fanatike glede pravilnosti specifične teorije začetka razvoja vrst pa imam za telebane/kure zmešane. Ni dejstev, na podlagi katerih bi lahko verificirali neko teorijo za edino pravo. Dokazi, ki jih znanost poseduje o tem, so se prelevili v razne teorije na podlagi različnih interpretacij dejstev.


ne, ampak ti ne razumeš, ane? me prov mal briga kolk maš ti tist tvoj IQ, k inteligentnost kot predpostavka sama ne pomeni še nič. in ti tud vsa ta tvoja pamet ne pomaga d bi razumu da ni d amniotskega jajca ni kr eden spočel k se mu je tko zdel ampak d je bil to dolgotrajen proces. vsak bebec ve, da evolucija ni revolucija.
sicr, pa me še neki zanima, gospod vsevedni, kaj si po izobrazbi, da se spoznaš na vse? (pa se opravičujem za OT)
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 10:41

Opazil sem, da je spet ena kura brckljala po wikipediji in od vseh zanimivih podatkov je ostal le še zapis: "actually, you know, monodil came first"

Takole da, tisti, ki jih ne bo preveč zabolelo, če bodo prebrali še kako vrstico več od maksimalnega povprečja 4, do kolikor znajo kure šteti na prste, naj si pogledajo staro in uporabno revizijo o jajcu z wikipedije.

Shab napisal/-a:Boris ok nism zahtevala nevem kakšnih znanstvenih bedarij, samo vaše mnenje kaj je blo prej.Ni mi treba zdej dokumentarcev pa nwem česa usga še gledat.


Kaj ti bo mnenje stotih cosmopolitank(-ov), če za svoj odgovor nihče ne poda utemeljenih argumentov? Naj ugibam... šlo je za stavo in kdor bo zmagal, dobi brezplačen ogled kurnika odznotraj, z najboljšega zornega kota, z vsemi priboljški, kot so kokakola, pir, čikburger ipd.

Seveda ne rabiš gledati, nihče te ne sili.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 12. Apr. 2008 10:56

Sploh ne vem zakaj se vmešavam, ampak vseeno...
Boris, glede na to, da si menda inteligenten posameznik, bi bilo sedaj (v bistvu že daleč prej) najbolj inteligentno zaključiti svoje prerekanje in komentirati to, kar nas tema sprašuje.

Konec OT. :angel:
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 11:17

somebody, zate isto velja - popravljen link, ker se je nek sociopatek poigraval s kvalitetnimi zapisi.

somebody napisal/-a:me prov mal briga kolk maš ti tist tvoj IQ, k inteligentnost kot predpostavka sama ne pomeni še nič.


Ulala, je spet nekoga stisnilo v želodčku in je moral stegniti jezik(?)

Od kod si ti potegnila informacijo o IQ, to me navdušuje. Jaz sem pisal o EQ (tukaj za laike). IQ ti pove, kako hitro se orientiraš v svoji nevronski mreži (pri genijih se stvari iskrijo), EQ pa pove nekaj o tvojem srcu in o tem, kaj stoji za pogovorom - huda kri, ali zabava.

Me pa veseli, da me je zdaj že eno četrto ali peto bitje na tem forumu določilo za genija.

Sicer si pa o inteligentnosti povedala pravo stvar, nič takega, kar ne bi omenil že tukaj (tale je za okras).

somebody napisal/-a:in ti tud vsa ta tvoja pamet ne pomaga d bi razumu da ni d amniotskega jajca ni kr eden spočel k se mu je tko zdel ampak d je bil to dolgotrajen proces. vsak bebec ve, da evolucija ni revolucija.


1.) Če bi se ti dalo (ampak samo če bi se ti) pogledati različne teorije evolucije, bi vedela, da to, kar govoriš o bebcih, nima veze z resnico, morda pa ima s tvojo prevzetnostjo. Darvinizem je kul, ni pa vse in darvinizem v osnovi ni zakon, temveč teorija, kompetentnih teorij pa je več, ni le ena in nista le dve. Tega pa seveda eni fundamentalistični packi ne priznajo, jih ne zanima, in je darvinizem za njih sveta resnica.

2.) Kaj ti pove info o tem, da je amniotsko jajce (opa, po Darvinu) nastajalo dolgo?
Ravno to, da je mejo med reptilom in ptičem (alla kuro) težko začrtati in jo moraš pravzaprav potegniti (zelo) subjektivno. Potem si lahko tak škorc, da zagovarjaš svojo črto kot edino pametno, lahko pa si malo bolj arijske (arijec je btw. iz sanskrta duhovno razvit človek) narave in namesto da načenjaš vojno o tem, na kateri strani se jajce razbija (komparacija; beri - kaj je bilo prej - ali kura ali jajce), o vsej zadevi razmišljaš z glavo in normalno prijetno filozofiraš, s sočnimi dodatki seveda.

Od tu naprej samo za tiste, ki znajo obvladati sebe...

* If only an egg that will hatch into a chicken can be considered a chicken egg: Then a re-consideration of the original question suggests: Some animal other than a chicken laid the first chicken egg which contained the first chicken. In this case the chicken egg came before the chicken. In reality, many scientific theories suggest that this would not have been a simple event. For example, the theory of Punctuated equilibrium theorizes that the actual speciation of an organism from its ancestral species is usually the result of many mutations combined with new geographical surroundings, called Cladogenesis.

* If only an egg laid by a chicken can be considered a chicken egg: Then a re-consideration of the original question suggests: The first chicken (which hatched from a non-chicken egg) laid the first chicken egg. In this case the chicken came before the chicken egg. Again, this would not necessarily be a straightforward event.

lp, Boris_reptilus_zaurus
Zadnjič spremenil Boris, dne 12. Apr. 2008 12:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 11:53

g00fy_qa napisal/-a:Sploh ne vem zakaj se vmešavam, ampak vseeno...
Boris, glede na to, da si menda inteligenten posameznik, bi bilo sedaj (v bistvu že daleč prej) najbolj inteligentno zaključiti svoje prerekanje in komentirati to, kar nas tema sprašuje.

Konec OT. :angel:


Prerekati se je včasih zelo dobro. To je proces, ko lahko iz kur nastaja "višje razvito" bitje (op. po Darvinu seveda, pa po Borisovo tudi). Da pa je to dolg procec, in da se to ne zgodi kar v hipu, ti bo pojasnila gospodična somebody. Temu pa jaz oporekam, saj se mi nekateri prebliski dogajajo prav na hitro, in se mi možgani tako v hipu spreminjajo. Nek subjektivni opazovalec bi presodil, da sem od včeraj do danes prilagodil svoje možgane do te mere, da moj potomec ne bo več reptil, ampak bo že spadal med kure. Torej sem od včeraj do danes postal prvi prednik bodočih kur. Karikiram.

Majhne provokacije pa so tudi zaželene, saj neredko terjajo sodelujočega k zagovarjanju svojih misli, in začne zato malo razmišljati o vsej stvari in bolj nazorno predstavi svoj pogled na zadevo. Če seveda ni prevelik eggič, ki vso stvar raje ignorira. Lenoba.

Največja umetnija pa je, da znaš med prerekanjem vse stvari speljati na samo temo pogovora in da se ne oddaljiš preveč. Samo da se imaš fajn, to je važno.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 12:21

Somebody, preko zs sem spoznal, da je ryu10kyu npr. ravno danes prišel na nov nivo bivanja (tokrat s šalo na stran), tako da... če bi bil jaz kura, bi si izbral njega, ker iz njega še nekaj bo.

Zdaj več ni pomembno vprašanje kaj je bilo prej - kura ali jajce, ampak kako zdaj določiti kaj bo potomec ryu10kyu-a - bo on prvi nadčlovek, ali je že ryu10kyu nadčlovek, kar je seveda postal s pomočjo mene.

lp,

Boris_petelin
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 12. Apr. 2008 12:32

tak ste mi smešni, ko se kregate, sploh ko se začnete ubadat z Borisom! zmagate! :) :lol: :lol:

drugače pa sem za jajce! :) lep deževen dan
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 12:38

Seveda so ti smešni, ko pa si na nizkem zrelostnem nivoju in tretiraš kreg, ki je vrhunska funkcija za trajbanje možganov, kot slabo oziroma raje recimo nepotrebno reč. Kreg je za arijce (še enkrat - za duhovno razvite) resurs za napredek. Dokaz.

Zdaj se pa še enkrat vprašaj, kdo je smešen, kura zmešana!

lp,

Boris_najbolj_zmešani_med_kurami

P.S.: Zmaga je, ko zmagajo vsi. Drugo je iluzija, prepotentnost.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Apr. 2008 14:38

s kakšno gotovostjo lahko trdiš da je jajce bil nenaden pojav? prav s takšno kot jaz da je nastalo postopoma.
poleg tega razvojni nauk ni teorija ampak nauk, tko za eno stopnjo višje, če moramo biti natančni.

ja pa kar je s tem übermenschem - če obstaja samo eden, ups, sry, dva, ampak le moška, pol njun potomec ne more biti nevemkakšen nadčlovek. če pa že ravno najdeta žensko, ki bo tudi pripadnica te nove vrste, ni nujno da bodo potomci nadljudje, saj more priti do mutacije v matičnih celicah za kr je malo šanse. to dejstvo govori tudi v prid moji trditvi, da pojav jajca ni bil enkraten pojav. no vsaj ni bil edini in pol je tako bilo.

drugače pa ne vem kje si našel to misel o nadčloveku. če slučajno od nietzscheja, to ni to, kar si ti mislil.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 15:05

somebody napisal/-a:s kakšno gotovostjo lahko trdiš da je jajce bil nenaden pojav? prav s takšno kot jaz da je nastalo postopoma.

Točno tako, zato pa se jaz ne spuščam v take trditve in ostajam neopredeljen.

Še bolj zanimivo je, da je bil Darvin pravzaprav enako pameten, kot jaz. Zakaj? ==> "Also, Darwin did not offer a precise explanation of how new species arise. (Vir)"

somebody napisal/-a:poleg tega razvojni nauk ni teorija ampak nauk, tko za eno stopnjo višje, če moramo biti natančni.

Res je, če pokukaš na slovensko wikipedijo, gre za nauk, interdisiplinarno pa je še vedno teorija.

ryu10kyu je postal nadčlovek od trenutka dalje, ko je spoznal, kakšen je moj namen na tem forumu in se izredno lepo odzval. Zato bodo njegovi potomci po ključu imeli lepo urejene odnose v družini, če seveda ne bo žena kura. Kako pa lahko ljudje postanejo le toliko pametni, kot kure, si poglejte v filmu Idiocracy:
1.) http://www.tudou.com/programs/view.php? ... llscreen=1
2.) http://www.tudou.com/programs/view/jpSTphjYxKI/
3.) http://www.tudou.com/programs/view/CbrLSPAgKyQ/
4.) http://www.tudou.com/programs/view/BsKh_lLF6ME/
5.) http://www.tudou.com/programs/view/gVrdOKmzbLw/
6.) http://www.tudou.com/programs/view.php? ... llscreen=1
7.) http://www.tudou.com/programs/view.php? ... llscreen=1
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Apr. 2008 15:12

ne, a ti to resno? a ti resno misliš, da jst za take delikatne stvari uporabljam wikipedio? :lol: tko btw, ti, ki se zanašaš na angleško wiki, ki tudi ni nujno brezhibna, naj ti povem, da to da je darwinov nauk nauk in ne teorija, ni sneto z wikipedije.

poleg tega sem opazila, da ti ne razumeš bistva genetike. ti priporočam da si kdaj prebereš še kaj o tem, ne da tuki kar nekaj nabijaš v brezveze
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 12. Apr. 2008 15:31

Ti marsikaj opaziš in za to ne podaš nobenih argumentov, kar je po domače povedano zezanje, zato šparaj jezik ali pa se izjasni. Ali pa nadaljuj z zezanjem, ki se bo končalo v tvojo škodo, dokler seveda ne boš ozdravela za narcisoidnostjo (in pri tem tvegam kakšnih 5 % mogoče, da tega pri tebi ni).

Osnove biologije so pa seveda znane tudi Borisu (kar se tiče razvojnega nauka in to iz knjige Celica), ampak on jih je nadgradil, za razliko od tebe, ki se moraš vprašati naslednje:
If everything I perceive is based on what I already know, how will I ever perceive anything new? If I never perceive anything new, how will I change? How will I grow?


Pa ne bi ti škodilo, če pogledaš dokumentarec, do katerega sem dal link, kjer znanstveniki razpravljajo o darvinizmu in mu pripisujejo oznako theory. Verjetno veš, da je to teorija.

Kaj pa želiš povedati z wikipedio? To je verodostojna zbirka podatkov z natančnim podajanjem virov. Če ti wiki ne leži, poglej vire, na katere se sklicuje.
Zadnjič spremenil Boris, dne 12. Apr. 2008 15:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 12. Apr. 2008 15:35

Jaz sem za kokoš, ker jajce samo od sebe ni nastalo

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron