Kofetkanje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 07. Jun. 2010 11:47

Mi mamo doma vsak svojo varianto. Oča&mati pijejo črno turško, brat tale Jacobsov instant, ki je naliman na prejšnji strani. Jaz, softič, pa nescafejeve kapučinčke, ki se jim pomoje niti ne da zares rečt kava. Če je panika (= učenje med izpiti), včasih spijem turško s ful mleka, al pa s smetano + mlekom. Ubistvu je do konca srednje šole sploh nisem pila, sem bl mahnjena na črne čaje :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
creative PERSON**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 3. 1. 2009
Kraj: Rateče - Planica:vikend ; Lj :med tednom

Neprebrana objavaNapisal/-a creative PERSON** » 12. Jun. 2010 21:20

tuki tt ena k zadne cajte bl prsega na prave čaje. bolj me osvežijo in zbudijo kot kofe. sicr pa kamot preživim dan brez kavice al šalce pravega čaja :D .
ENJOY our lives ---> That's the only way to make us HAPPY
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 13. Jun. 2010 11:11

^^piškotek* si mi lušte naredla s tole slikco od ledene kave. Tud sama jo rada spijem v takem vročem vremenu. Sicer mi ni vsaka dobra ene so mi preveč grenke, odvisno kak jo kdo naredi. Najboljša mi je tista, ki si ji sama doma naredim (v bistvu je kupljena v trgovini) plus sladoled al pa pr nas v bližini pri sladoledarju je ful dobra.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 13. Jun. 2010 11:46

Trenutno mi zmaga:

- espresso + sladka (nestepena, ampak še tekoča) smetana

ali

- espresso + deci hladnega mleka + kepca vanilije

Sicer pa največ pijem kr kavo z mlekom.
Taniyia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 15. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Taniyia » 16. Jun. 2010 20:39

Najrajši imam Loka kavo. Skuham si jo takoj, ko vstanem in potem spijem še 2 ali 3 čez dan. Poskusila sem še druge, vendar me niso prepričale. V kavo si dam čisto malo mleka, samo za okus in nič sladkorja.
Luštna stran o sloveniji ...
LittleMonster
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 16. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LittleMonster » 16. Jun. 2010 21:21

Kje se pa še dobi Loka kavo? :) Se spomnim da smo jo mi pred leti kupovali, zdej pa nikjer več ne vidim. Kupujemo samo še Barcaffe.

No, js imam najraje kapučine, ravno danes sem si nabavila od Barcaffe okus vanilija (ker ni bilo karamelnega). Delam si ga z mlekom.
Sicer pa črna kava - turška, ali pa instant Jacobs z mlekom :hearts:

Spijem zjutraj nekaj od tega, pa potem dopoldne, pa po kosilu in kdaj še zvečer, odvisno kaj imam namen početi. Brez kave pa ne bi mogla živet (sem že probala menjat z zelenim čajem, pa ni šlo).
Uporabniški avatar
bučk@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 10. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bučk@ » 20. Jun. 2010 5:23

Loka kava se pa res povsod dobi :) Mercator jo ima pa 100% Pri nas doma samo to pijejo, ne marajo Barcaffe-ja in drugih...

Jaz pa prisegam na belo kavo brez penc, včas sem pa pila kavo z mlekom (odkar ne kadim mi sploh ne potegne več), turške pa ne morem (preveč močno). Doma si pa delam kapučino Grandos Classico (ena vrečkica/5 malih žličk + 2-3 deci mleka :flamingdev: ).
...ostani to kar si, v svetu, ki te želi narediti takega kot so vsi drugi...
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 20. Jun. 2010 11:27

Jaz pa doma pijem Belmont Cafe Gold (voda, mal mleka, pol žličke sladkorja) - bela kava v bistvu.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Jun. 2010 12:09

bučk@ napisal/-a:kavo z mlekom (odkar ne kadim mi sploh ne potegne več), turške pa ne morem (preveč močno)
Tole mi ni blo nikol jasno, kako eni razlikujete to - kako se pa potem sicer dela kavo z mlekom, če ne glih iz turške z dodatkom mleko (whoa, nea res ?! :eek:) Aja, verjetno misliš instant kave in podobno? Pa sej lahko tud pravo nardiš iz pol litra vode z mejhno žličko kave, pol pa res ni več tolk močna. :D


Skratka, jz sem pa dons prvič po..ohjoj, preveč letih (od kar kadim, jp)..spila jutranjo kavo BREZ cigareta. Halo?! Na glavo padla??! ..ne, sam v petek & soboto tolk preveč skadila.
K sreči dežuje in se mi ne ljubi po novo škatlico.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Jun. 2010 12:52

Verjetno misli kavo iz kavomata, kjer samo vodo spustiš čez kavo. Pri turški pa kavo prevreš v vodi, zato je močnejša.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Jun. 2010 13:40

^^aja. Vidiš, k ne uporabljam, potem se pa delam, kot da ne obstaja drugačna možnost. :)
Mah, še vedno se lahko da pač mal manj kave, in pride manj močna.

Lih pred kratkim sem se pogovarjala o tem, en kolega razmišlja o nakupu kafeterije (nisem zihr kako točno se temu reče), in, ja, OK, verjamem, da olajša proces priprave kave, ampak men je lih to "packanje" tud del mojega obreda in se mu ne odpovem. :D
Uporabniški avatar
bučk@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 10. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bučk@ » 20. Jun. 2010 13:52

turško bi mogoče res lahko spila, če bi dala veliko mleka - še nisem probala. pri nas doma jo pijejo brez mleka in to mi ni všeč. si rajši kapučino naredim. prej sem pa pila kavo z mlekom v lokalu (je čist drugač kot navadna turška). rada imam kavo oz. okus samo bolj blag. ne maram pa drugih kavnih stvari npr. bonbonov. moj pa kave sploh ne pije, ima pa ful rad kavne bonbone :D
če pa turško skuhaš v 0,5l vode pa daš samo eno žličko je pa vrjetno preveč vodena? kva pa vem... bela kava men še zmer zmaga (v lokalih), doma pa kapučino (na mleku narejen).
...ostani to kar si, v svetu, ki te želi narediti takega kot so vsi drugi...
Uporabniški avatar
abstraktna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 10. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a abstraktna » 21. Jun. 2010 9:28

js pa pijem turško s čist mal mleka. drugače imam Barcaffe že od nekdaj, enkrat sem probala mešanico barcaffe pa zelene santane (ker je mamina sodelavka ful hvalila) ampak mi ni blo.. v srednji šoli sem veliko kofetkala (tudi 6 na dan), zdej na faksu mam več dela in posledično manj časa ampak mi je ena zjutraj v moji superveliki šalci dovolj. vseen grem še kdaj na avtomat, al zato ker cuker pade, ker so bedna predavanja, ker je pozna ura... pač izgovor more bit :)
Uporabniški avatar
arabela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 22. 6. 2010
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a arabela » 22. Jun. 2010 12:39

Ne morem brez kafeta.Doma vedno pijem Barcafe, z mlekom in brez cukra, drugje pa pač kar dobim. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Jun. 2010 13:26

Mene pa skrbi, da rahlo pretiravam zadnje čase..sej ne vem, a nej upam, da je to od preveč kofeina al kšnega stresa, ampak me občasno mal stiska v prsih, povišan utrip.. :/
Decaf, anyone?

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov