Ko ti fant reče:"Kaj, če bi ti malo shujšala?"

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 12. Apr. 2005 12:38

shtrukeljchek napisal/-a:.... nimam nič proti sam je pa res da če imaš preveč kg zna bit nezdravo. Npr. ta moja kolegica ki ima 60 kg..no ona je z debelostjo pridobila aritmijo srca. No in to nikakor ni zdravo pomoje ker se bejba ne sme sprehajat pri svojih 20ih po soncu ker jo lahk kap. No in hotla sm sam povdart da ni nč narobe če mal boljš skrbiš zase. Sej če si si takšna všeč je pa itak cela zmaga! Ker če bi bla zafrustrirana zarad tega pa to ni več uredu!!!

Še enkrat se opravičujem ker vem da je blo mal napadalno morm mal sprementit svoj način izražanja, ker res ni blo tko mišljen!!


ampak tole je pa tud rahlo mem, sory... jst mam 167 cm in trenutno 67 kg... torej nekje enako razmerje kot pri tvoji kolegici.... buuuhuuuu... če bi me ocenjeval nekdo po tvoji logiki, ki me še ni vidu, bi reku da sem bunka... ampak kdor me vidi v živo mu ne pade na pamet rečt, da sem debela... mogoče nism tko kt zobotrebec ampak mam ene normalne ženske obline... kt v svojih časih recmo marilyn monroe... zanjo bi marskdo po današnjih kriterijih reku, da je bila debela, ker danes hoče večina žensk zgledat kt trlca... in ni čudno, da ma potem tolko deklet težave z bulimijo, anoreksijo ipd. ... :evil:
takšno razmerje teže in višine kot je pri tvoji kolegici preverjeno niti pod razno ni vzrok za aritmijo... kamoli za kap ipd..... takšne ideje so pa res čist mem!! :evil:
sicer pa, da ne bomo pristranski... lahko da ta tvoja kolegica zgleda debela ker ima mal več kot 60 kg pa tega niti ne prizna... ampak tega pač ne moremo vedt
Uporabniški avatar
jagoda77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 29. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda77 » 12. Apr. 2005 13:01

Lej če ti ni všeč, kar ti je tipo rekel, potem mu to tudi povej. Mogoče ni tako mislil, kot si ti slišala.
Sicer pa, če dvomiš... stopi pred ogledalo gola in si reč ali si si všeč taka kot si ali ne. In od tvojega odgovora je odvisno, a boš spravila kakšno kilco dol, ali boš ostala taka kot si.
Always Tutty Frutty
Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 12. Apr. 2005 15:05

micamaca napisal/-a:
ampak tole je pa tud rahlo mem, sory... jst mam 167 cm in trenutno 67 kg... torej nekje enako razmerje kot pri tvoji kolegici.... buuuhuuuu... če bi me ocenjeval nekdo po tvoji logiki, ki me še ni vidu, bi reku da sem bunka... ampak kdor me vidi v živo mu ne pade na pamet rečt, da sem debela... mogoče nism tko kt zobotrebec ampak mam ene normalne ženske obline... kt v svojih časih recmo marilyn monroe... zanjo bi marskdo po današnjih kriterijih reku, da je bila debela, ker danes hoče večina žensk zgledat kt trlca... in ni čudno, da ma potem tolko deklet težave z bulimijo, anoreksijo ipd. ... :evil:
takšno razmerje teže in višine kot je pri tvoji kolegici preverjeno niti pod razno ni vzrok za aritmijo... kamoli za kap ipd..... takšne ideje so pa res čist mem!! :evil:
sicer pa, da ne bomo pristranski... lahko da ta tvoja kolegica zgleda debela ker ima mal več kot 60 kg pa tega niti ne prizna... ampak tega pač ne moremo vedt


ej micamaca fino si tole povedala..ne vem men grejo kr kocine pokonc k ena izjav d je 160/60 ženska že bunka...ne vem kukr sm izračunala telesni index je ta telesna težna s to višino normalna!
Free your mind...
Uporabniški avatar
jagoda77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 29. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda77 » 12. Apr. 2005 17:34

tjaskaaa napisal/-a:ej micamaca fino si tole povedala..ne vem men grejo kr kocine pokonc k ena izjav d je 160/60 ženska že bunka...ne vem kukr sm izračunala telesni index je ta telesna težna s to višino normalna!


http://www.goricko.net/staticpages/inde ... 9170815768

napiši na tej strani mere 160/60....

drugače pa, vsak ima svojo predstavo o bukah in podobno...
Always Tutty Frutty
Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 12. Apr. 2005 17:51

jagoda77 napisal/-a:
tjaskaaa napisal/-a:ej micamaca fino si tole povedala..ne vem men grejo kr kocine pokonc k ena izjav d je 160/60 ženska že bunka...ne vem kukr sm izračunala telesni index je ta telesna težna s to višino normalna!


http://www.goricko.net/staticpages/inde ... 9170815768

napiši na tej strani mere 160/60....

drugače pa, vsak ima svojo predstavo o bukah in podobno...


ta stran je zelo pomankjiva...k vpišeš višino in težo..samo napiše d morš shujšat..kje je pa kaka razpredelnica..kakšne mere po katerih se oni ravnajo...eh sej ni važn jst sm povedala svoje kar sm hotla..tko d sm končala s to temo :D
Free your mind...
Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 12. Apr. 2005 17:51

jagoda77 napisal/-a:
tjaskaaa napisal/-a:ej micamaca fino si tole povedala..ne vem men grejo kr kocine pokonc k ena izjav d je 160/60 ženska že bunka...ne vem kukr sm izračunala telesni index je ta telesna težna s to višino normalna!


http://www.goricko.net/staticpages/inde ... 9170815768

napiši na tej strani mere 160/60....

drugače pa, vsak ima svojo predstavo o bukah in podobno...


ta stran je zelo pomankjiva...k vpišeš višino in težo..samo napiše d morš shujšat..kje je pa kaka razpredelnica..kakšne mere po katerih se oni ravnajo...eh sej ni važn jst sm povedala svoje kar sm hotla..tko d sm končala s to temo :D
Free your mind...
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 12. Apr. 2005 20:24

Pri 160cm in 60kg je indeks telesne mase 23.4

Legenda:
manj kot 18.5 =Podhranjenost

18.5 - 24.9 = Normalna hranjenost

25.0 - 29.9 = Prekomerna telesna masa

30.0 - 34.9 = Debelost - 1. stopnja

35.0 - 39.9 =Debelost - 2. stopnja

40.0 ali več = Visoka debelost - 3. stopnja
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 13. Apr. 2005 8:45

Tyra napisal/-a:Pri 160cm in 60kg je indeks telesne mase 23.4

Legenda:
manj kot 18.5 =Podhranjenost

18.5 - 24.9 = Normalna hranjenost

25.0 - 29.9 = Prekomerna telesna masa

30.0 - 34.9 = Debelost - 1. stopnja

35.0 - 39.9 =Debelost - 2. stopnja

40.0 ali več = Visoka debelost - 3. stopnja


no evo, mi je že včer kapnl, da sem pozabla tole razpredelnico prpopat tukej, pa jo je že Tyra namest mene :biggthumpup:
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 13. Apr. 2005 11:42

micamaca napisal/-a:ampak tole je pa tud rahlo mem, sory... jst mam 167 cm in trenutno 67 kg... torej nekje enako razmerje kot pri tvoji kolegici.... buuuhuuuu... če bi me ocenjeval nekdo po tvoji logiki, ki me še ni vidu, bi reku da sem bunka... ampak kdor me vidi v živo mu ne pade na pamet rečt, da sem debela... mogoče nism tko kt zobotrebec ampak mam ene normalne ženske obline... kt v svojih časih recmo marilyn monroe... zanjo bi marskdo po današnjih kriterijih reku, da je bila debela, ker danes hoče večina žensk zgledat kt trlca... in ni čudno, da ma potem tolko deklet težave z bulimijo, anoreksijo ipd. ... :evil:
takšno razmerje teže in višine kot je pri tvoji kolegici preverjeno niti pod razno ni vzrok za aritmijo... kamoli za kap ipd..... takšne ideje so pa res čist mem!! :evil:
sicer pa, da ne bomo pristranski... lahko da ta tvoja kolegica zgleda debela ker ima mal več kot 60 kg pa tega niti ne prizna... ampak tega pač ne moremo vedt


ja ne P***a zdej boš ti boljš vedla kot zdravnica al kaj??? Njej je zdravnica izrecno rekla da mora shujšat ker je to glavni vzrok za njeno bolezen!!??? Ja in je debela full. ZAkaj? ker ma takšno konstrukcijo da ji vsa hrana pade iz ust v trebuh rit in noge!!Ti pa parviš da imaš 67 kg in ne zgledaš debela! ja hvala bogu a ne da maš takšno konstrukcijo. Sej ne vem komu morš zdej kle gor dokazovat da nisi debela sej te noben ni vprašu niti obtožu??

Sicer pa a vam morm narisat napisat pa priporočeno poslat al se vam javno opravičit al kaj?? Pa kaj a ste tok neumne al kaj da ne dojamete???Al se pa mogoče same prepričujete da niste debele kle gor..Ej men je čist vseen če mate 100 al pa 200 kg, to je čist vaš problemm in ne moj. Stem končujem tole debato ker se mi ne da več ukvarjat z kokošmi ki ne dojamejo da sm rekla SORI!!!!In clo priznala sm svopjo napako pa kaj bi še rade???
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 13. Apr. 2005 11:49

micamaca napisal/-a:Legenda:
manj kot 18.5 =Podhranjenost

18.5 - 24.9 = Normalna hranjenost

25.0 - 29.9 = Prekomerna telesna masa

30.0 - 34.9 = Debelost - 1. stopnja

35.0 - 39.9 =Debelost - 2. stopnja

40.0 ali več = Visoka debelost - 3. stopnja



mislm tele razpredelnice so bull shit! Men je vedno pokazal da sem kao podhranjena. Ja pa nism bla. Ja u nogice pa rit sem bla zlo suha čez pas sem pa merila 84 cm čez rit pa 80 cm no in boste rekle da sigurno pretiravam???In da sm anoreksična?? Ja sej zdej je boljš in mam čez pas 77 cm čez rit pa 84 ker sem začela telovadit. Samo je čez bušija še vedno preveč.

No tej moji kolegici ki ima 60 kg pa je tut kazal indeks kako normalna teža.. ja ampak je PREDEBELA!!!! 5 x več jo je skupi k mene! In ponavljam da je pomembna konstrukcija! npr. moj tip ma 190 cm in tehta trenutno 95 kg. Ja 15 kg ma preveč ampak se mu niti ne vid tolk ker se mu vse razporedi sicer ma mal bušija ampak ne zgleda tok debel. Pač mal okrogel in mene to ne moti!!!!

Ve ste pa vse naivne in verjamete kle enim bednim indeksom ki ga je nekdo sestavil po nekem splošnem idealu!!Sej ne vem al gre za slepljenje in tolaženje same sebe al pa res vsemu nasedete????
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
jagoda77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 29. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda77 » 13. Apr. 2005 12:01

Z nečem se je treba tolažit :lol:
Always Tutty Frutty
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 13. Apr. 2005 12:42

pa kva se usajaš... sej tle sam debatiramo... there is nothing personal :!:

sicer pa tiste tabele z indexom teže so tudi medicinsko dokazane... večkrat

aja... pa še to... kva pol če je ena kvazi zdravnica rekla da je predebela in ma zato probleme... mogoče je bla pa sam prelena da bi ugotovila pravi razlog... tko kt je men zdravnica rekla da bom na invalidskem vozičku končaka k me je mal noga bolela... sory sam tle mam pa zlo zoprne izkušnje in sem alergična če kdo brezpogojno verjame vsemu, kar mu družinski zdravnik natvezi... ker oni to delajo po liniji najmanjšega odpora... ne samo po mojih izkušnjah
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 13. Apr. 2005 13:17

micamaca napisal/-a:pa kva se usajaš... sej tle sam debatiramo... there is nothing personal :!:

sicer pa tiste tabele z indexom teže so tudi medicinsko dokazane... večkrat

aja... pa še to... kva pol če je ena kvazi zdravnica rekla da je predebela in ma zato probleme... mogoče je bla pa sam prelena da bi ugotovila pravi razlog... tko kt je men zdravnica rekla da bom na invalidskem vozičku končaka k me je mal noga bolela... sory sam tle mam pa zlo zoprne izkušnje in sem alergična če kdo brezpogojno verjame vsemu, kar mu družinski zdravnik natvezi... ker oni to delajo po liniji najmanjšega odpora... ne samo po mojih izkušnjah


ej dol mi visi..ja jst pa nimam nobenih podobnih izkušenj s svojo zdravnico ker je še vedno ugotovila pravi razlog!tko da zdej mi dej pa mir, ker ne mislm razpravljat naprej. ti maš svoje mnenje jst pa svoje tko da..ja k ste pa rešle un test teže k ga je jagoda dala ste pa ugotovile da bo treba mal shujšat je pa kr pomanjkljiv!!! ja kr tolažte se :D
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 13. Apr. 2005 13:47

shtrukeljchek napisal/-a:tko da zdej mi dej pa mir, ker ne mislm razpravljat naprej...


a te kdo slučajno s palco v rit dreza :D ... sej ti ni treba razpravlat... te noben ne sil :!:
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 13. Apr. 2005 14:03

Pismu, kaka nesmiselna debata. A ni samo po seb logično, da če ti je tip to povedu na "grd" način, je napaka predvsem v njegovem obnašanju.

Sicer pa se verjetno edini kle popolnoma strinjam s Štrukeljčkom. Koga briga kok kil ma kdo, enmu je 67 velik, drugmu ne. Spet enmu je 60 velik, drugmu ne. Sam fak ej, ni se treba kle tolažit, pa dokazvat al pa se prepričvat, da je itak kul če ma tip kej za prijet - valda je kul, mogoče ma pa štrukeljček res kej za prijet - rito ne pa nekaj kar visi. Spet drugmu je pa kul. Sam itak je nejlaži sam stokat o konstrukciji pa fiziognomiji, pa nej visi. Valda se vsak dobr počut če vredu zgleda, če ti ni treba še 10kilskega ruzaka nosit - ni lepo, še manj pa zdravo pa ideali gor al pa dol. Sj en zagovarjam kakršnihkol ekstremov pa presuhih bejb, sam že z ustreznim lajfstajlom marskej nardiš. Pa ne me zdj tko napast k ste S., ker je to čist moj pogled na svet (in punce). Meni je zdrav duh povezan z zdravim telesom - in kar je najbolj važno: tut pri ostlih stvareh si bolj samozavestn in se bolj počutiš.
Tko nekak...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov