Kava

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 13. Okt. 2011 13:34

Jaz sem se zmeraj zacela trest po kavi, tisti, ki jo naredis doma, v đezvi. In to fejst trest, sem mela obcutek da se bom zrusla vsak cajt. Vcasih sem celo bruhala. Od kave z aparata teh tezav nimam, najraje pa pijem instant nescafe kavo.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 13. Okt. 2011 22:58

LuvDancin napisal/-a:^^ Zarad okusa? Men nč druzga bl ne paše k čiku. :D


jaz pa ob kavi ne morem skadit cika.. pa sem kadilka. prevec mi pritisk nabije oboje hkrati.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Okt. 2011 23:21

LuvDancin napisal/-a:^^ Zarad okusa? Men nč druzga bl ne paše k čiku. :D


probaj pir! :cool: :cool: :cool:
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 19. Okt. 2011 13:01

ponavadi spijem eno na dan (redko 2 ali 3) z mlekom ali smetano; vmes pa pade še kak kapučinček. :)
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 23. Okt. 2011 12:25

Načeloma bolj prisegam na zeleni čaj, ampak občasno pade tudi kakšna kava. Včasih sem jo popila še in še, potem sem se pa čisto nehote odvadila. Najbrž zaradi družbe.
Uporabniški avatar
CalledAnja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 21. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a CalledAnja » 22. Jan. 2012 15:08

Lepo povedano LuvDancin :D!
norbert50
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 23. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a norbert50 » 23. Jan. 2012 15:44

V službi eno veliko šoljo instantne, čez vikend pa klasika, turška, 2x.
[align=center]ZEEK Rewards:
Zasluži z objavo spletnih oglasov |
UltraXProject:
| 2% dnevni zaslužek! |[/align]
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 25. Jan. 2012 18:47

Ponavadi spijem eno-dve na dan (najraje z veliko smetane) ali z mlekom.Zadnje čase jo pijem malce bolj pogosto. Vmes pa potem še kakšen kapučino...
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 25. Jan. 2012 19:22

jst sm pa vesela, da se nisem navadla kavice pit :)
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
intermezzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a intermezzo » 26. Jan. 2012 13:04

Eući, dbest ;) jaz čedalje bolj ugotavljam, da mi je kava samo razvada...

Pijem instantno, ker ne prenesem tiste usedline od turške kave, ponavadi Nescafe (mild varianta - rjav pokrov, zelena varianta mi je pregrenka) in mleko. Plus spenjeno mleko na vrh za boljši okus, če se mi da narest penico.

Se pa odvajam na nek način in jo spijem samo eno in še to dokaj malo, zjutraj oz. dopoldne, popoldne in zvečer pa raje ne, ker slabše spim potem oz. se premetavam po postelji do 3h vjutro.
*.*
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 27. Jan. 2012 8:42

Jaz pa ne vem zakaj bi bla kava razvada...že ene 3x so ovrgli teorijo, da je škodljiva - v mejah normale seveda, če je spiješ 3 litre ti sigurno ne bo dobr, pač ni treba pretiravat tko kt z nobeno stvarjo.
Men kava ful diši že od mejhnga, k si jo je mami kuhala in tud jaz si jo zdj kuham, se prav turško kavo, ker mi je enostavno najboljša. Pijem jo brez mleka in tudi v lokalu naročim podaljšano kavo brez mleka, ker me je po tej kombinaciji bolel želodec in na splošno mi mleko smrdi. Za sladkanje uporabljam zadnje čase izključno melaso in to je edini sladkor, ki ga sploh na dan zaužijem, včasih pa pijem grenko.
Uporabniški avatar
intermezzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a intermezzo » 27. Jan. 2012 13:01

Jaz zase pač vem, da je razvada, ker čisto normalno shajam skozi dan tudi brez kave :) zjutraj je vseeno če spijem kavo z mlekom ali pa čaj. Sploh se včasih "slabo" počutim ko podležem kavi, ko vem da se po čaju boljše počutim. Ampak pač, navada...
V družbi sem se sicer odvadila tako da zunaj sploh ne pijem več kave, tole eno na dan bom pa pomoje tudi počasi skenslala (plus tega, da sem še kadit nehala in mi nekak ni več toliko do kavice).
*.*
Alive
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 21. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alive » 27. Jan. 2012 16:42

Jaz jo imam tudi rada, delno zaradi rituala, ki ga prinaša s seboj. Doma si največkrat pripravim Nescafe belo kavo v kapsulah v katero si dolijem še malo tekoče smetane, v lokalu pa vedno naročim belo kavo. Uživam v počasnem pitju kave.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 27. Jan. 2012 22:54

Pri nas u familji je to bolj kot nek obred , ponavad tut oči ob vikendih skuha kavico mamici, ki rada mal dlje spi pa se je še on navadu. :lol: Js pa brat je pa ne pijeva. Pomoje je to, da si ti od nečesa odvisen samo v glavi, če hočeš se zmer lahko odvadiš :) Men pa sicer tko zadiši, ko je sveže skuhana, ampak sama kava mi pa po okusu sploh ni všeč , preveč grenka :P mogoče mi je že boljš kakšen kapučino, bela kava, dost cukra,..samo pol se pa že iznić pravi okus, kar pa vrjetn ni fora :P Mam pa problem, ker zelo rada spim, k temu pripomore tut nizek pritisk in si učasih mislm, da bi mogoče rabla kej za poživit, ampk za to je drugje rešitev.
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Jan. 2012 23:26

Alive napisal/-a:Nescafe belo kavo v kapsulah v katero si dolijem še malo tekoče smetane
To zame ni niti "k" od kave :P
Ja ja, sej jz jo tud pijem z žlico sladkorja in z velik mleka, pa se mi že to moje početje zdi bogokletno :D


Slika

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov