Kakovost hrane v Sloveniji

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mariposa18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mariposa18 » 08. Sep. 2009 6:20

Mi največ nakupujemo v Merkatorju,imamo Piko in je res še najbolj priročno. Pa tudi drugače mi je Merkator bolj prijetna in domača trgovina. V Lidlu pa ponavadi kupujemo samo kake sladkarije, pa alkohol za kake žurke, ker ta pa tam res pride dost ceneje:)
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 08. Sep. 2009 6:49

V Tušu skoraj nikoli ne nakupujemo. Vsakodnevne stvari (kruh, žemljice, salama itd.) kakor kdaj, Mercator ali pa Spar, oba sta v razdalji 200m. Drugače pa velik kupujemo tudi v Hofru, predvsem hrano za psa in mačka, čokolade, bonbone Stormy (podobni kot Fisherman's Friends), pol najboljša stvar so mi Topi (nekakšen Monte, sam ful bolš), poleti sem najdla tudi super sorbet iz marakuje pa pasijonke.
V Lidlu ne nakupujemo, ker nam je predaleč. Kupujemo pa v Eurospinu jogurte, ki so res najboljši, taki kremasti pa s koščki sadja, pa robčki so tud super. Potem pa še kakšni sokovi pa eni bonboni so ful dobri.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 08. Sep. 2009 9:45

Jaz največ nakupujem v Mercatorju, delno tudi zato ker mi je najbližje in nimam avta, da bi kaj več kot eno vrečko na bus vlačila pa tud malo težje.

Tudi nobene od teh "nizkocenovnih" trgovin nimam ne vem kok blizu...včasih grem v Eurospin (če sem glih v Črnučah) kjer kupim ponavadi kostanjev namaz (mmmnjam), kakšne salame mogoče al pa brezalkoholne pijače, sploh če se kupuje za kak žur ali piknik. Nikoli več pa v Eurospinu ne kupim nič alkoholnega, ker je vse čisto umetno in če ne drugega imaš grozen glavobol od enga kozarca.
Sem v Eurospinu gledala tudi razne raviole in podobno ampak imajo precej več konzervansov kot recimo slovenski proizvajalci pa še enkrat sem jih kupila pa niso bli dobri.

Včasih grem tud v Špar, odvisno kje sem pa kaj imam za kupit...se mi zdi boljša izbira zelenjave in solat kot v našem mini Mercatorju. Ok to je zdj težko primerjat, ker recimo Mercator center pa Interspar imata dost podobno založenost...medtem ko imam jaz zraven en res precej majhen Mercator, ene 15 minut peš stran pa večji Špar tko da tole je malo pristranska primerjava.
Všeč mi je v tem Sparu, ker ima tudi ribe pa nepakirano meso.

V lidlu nism bla še nikoli, v Leclercu ene parkrat...ne vem no men se je zameril, ker vem kako delajo z delavci pa mam potem kr odpor tm nakupovat. :roll:

Se pa nekak trudim kupovat slovensko, vsaj meso pa mleko in podobne stvari, ker jim bolj zaupam kot pa zadnjič ko sem v Leclercu kupila pakirano solato na kateri še slovenskih navodil ni bilo...pa sj ne da bi jih blazno rabila ampak tko butast se mi je zdel.
Uporabniški avatar
Mimi123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 18. 6. 2009
Kraj: *somewhere over the rainbow*

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi123 » 08. Sep. 2009 10:13

*QueenBitch* napisal/-a:Jaz največ nakupujem v Mercatorju, delno tudi zato ker mi je najbližje in nimam avta, da bi kaj več kot eno vrečko na bus vlačila pa tud malo težje.

Tudi nobene od teh "nizkocenovnih" trgovin nimam ne vem kok blizu...včasih grem v Eurospin (če sem glih v Črnučah) kjer kupim ponavadi kostanjev namaz (mmmnjam), kakšne salame mogoče al pa brezalkoholne pijače, sploh če se kupuje za kak žur ali piknik. Nikoli več pa v Eurospinu ne kupim nič alkoholnega, ker je vse čisto umetno in če ne drugega imaš grozen glavobol od enga kozarca.
Sem v Eurospinu gledala tudi razne raviole in podobno ampak imajo precej več konzervansov kot recimo slovenski proizvajalci pa še enkrat sem jih kupila pa niso bli dobri.

Včasih grem tud v Špar, odvisno kje sem pa kaj imam za kupit...se mi zdi boljša izbira zelenjave in solat kot v našem mini Mercatorju. Ok to je zdj težko primerjat, ker recimo Mercator center pa Interspar imata dost podobno založenost...medtem ko imam jaz zraven en res precej majhen Mercator, ene 15 minut peš stran pa večji Špar tko da tole je malo pristranska primerjava.
Všeč mi je v tem Sparu, ker ima tudi ribe pa nepakirano meso.

V lidlu nism bla še nikoli, v Leclercu ene parkrat...ne vem no men se je zameril, ker vem kako delajo z delavci pa mam potem kr odpor tm nakupovat. :roll:

Se pa nekak trudim kupovat slovensko, vsaj meso pa mleko in podobne stvari, ker jim bolj zaupam kot pa zadnjič ko sem v Leclercu kupila pakirano solato na kateri še slovenskih navodil ni bilo...pa sj ne da bi jih blazno rabila ampak tko butast se mi je zdel.



navodila za solato??
Ut ameris, ama...

“I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.”
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 08. Sep. 2009 10:21

verjetno je mislila na deklaracijo... :)
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 08. Sep. 2009 10:45

Ja, se opravičujem...mislila sem deklaracijo, ki bi pač morala biti tudi v slovenskem jeziku.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 08. Sep. 2009 12:23

Če se le da, nakupujem tako, da si ogledam reklamni material in izberem izdelke, ki jih uporabljam, potrebujem, so mi všeč in ugodni. Pri tem ne gledam na trgovino. Največkrat torej nakupujem v Leclercu, saj je res poceni, če maš to njihovo kartico in kupuješ premišljeno. Na 2.mestu je Spar, potem Hofer, Tuš mi je precej odročen. V Lidla dosti hodijo naši doma. Eurospin...no ja. Mercatorja ne obiščem skoraj nikoli - če ni res hudo nujno, se ga izogibam v velikem loku.

Da utemeljim svojo izbiro. Diskontne trgovine so mi všeč glede vsega, razen mesa. Pri tem jim res ne zaupam. Tudi sicer se trudim, da meso karseda malo kupujem, če je možno, ga vzamem doma, kjer ga dobijo direkt od kmetov.
Ok, so tudi določeni izdelki, pri katerih sem se malo nahecala, pa jih ne kupujem več. Npr. gel za v WC iz Hoferja...3x vodo potegneš, pa ga že pol manjka. Za to mi je škoda dat tudi še tako mali denar.

Zamrznjene hrane ne kupujem, vnaprej pripravljene tudi ne. Tako da tega ne morem ocenjevat.

Mercatorja ne maram, ker je grozno drag, nima nobene prave izbire, njihova blagovna znamka je poden od podna, vsi izdelki so za vzhodni trg...poleg tega pa še smrdi. Vedno, ko pridem v mercator, smrdi - po klošarjih, po poscanem, po znoju, po gnili zelenjavi...

Tuš mi je boljši od Mercatorja samo v tem, da je cenejši in ne smrdi po klošarjih.

Spar je kr kul, določeni izdelki so celo za avstrijski trg...sej ne, da je dejansko razlika! Všeč mi je kruh, ki ga pečejo v šparu. Pogosto naletim na sveže pečenega, še toplega...mmmm....

Leclerc mi je najboljši. Izbira...ogroooomna. Vedno imajo nek dober pir ful poceni. Nikjer ne dobiš 6-packa Budweiserja za 4,5 € :D
Všeč mi je tudi, ker imajo dosti stvari izdelan za njihov trg in s tem kvalitetnejše izdelke. Skratka, stvari, ki jih dosti porabim, so pri njih najcenejše.

Piva nikoli ne kupujem "kr nekega", niti za fešte ne. Ker res nočem, da si moji gostje zapomnijo čago pri meni po neznosnem glavobolu naslednji dan. Zato vedno kupujem uvoženo pivo v Leclercu.
Meso kupujem izključno slovenskega porekla. Če je možno, od TMI Košaki. Definitivno pa ne od kakega Strašeka in podobno.
Mleko...ne odobravam filozofije manj mastnega mleka, zato kupujem 3,5% od Zelene doline, imajo ga samo v Leclercu in stane okrog pol evra.
Sadje in zelenjava...trudim se k uporabi sezonskih pridelkov, ki jih lahko dobim na domačem vrtu. Če ni te možnosti, nisem haklih okoli trgovin. Grem tja, kjer je trenutno najceneje. Je pa res, da ne kupujem raznih eksotičnih zadev.
Mlečni izdelki...ponavadi kupim v Šparu njihove izdelke, ker jih v večini izdeluje Zelene doline. Vedno pogledam proizvajalca, ki mora bit slovenski. Izjema so siri, katere kupujem v Leclercu...doch. Francozi in sir...
Čistila. Kupim tam, kjer je akcija. Ampak ne v diskontnih trgovinah, ravno zaradi slabih izkušenj. Najbolj prisegam na blagovno znamko Frosch. Dostikrat kupim čistila tudi v Muellerju. Sicer pa se trudim čimbolj zmanjšat uporabo čistil - s kisom, limono in sodo bikarbono se lahko naredi čudeže.
Zobna pasta - uporabljam izključno Sensodyne, in jo kupim na zalogo, ko je kje kaka akcija, ker je zelo draga zobna pasta, akcije pa so precej redke.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Schmetterling
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 3. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Schmetterling » 08. Sep. 2009 13:45

Js sem tud sprobala Hofer pa Lidl, ker se mi zdi nesmiselno met neke predsodke, da je hrana tuki zanič, ker je kao nižji cenovni in tud posledično kakovostni razred... Res da so nekatere stvari zanič in da pri nekaterih izdelkih rajš ne razmišljaš, kaj vse je not, samo, tako kot povsod drugje je tudi tuki nesmiselno posplošvat!
Tko da sm našla tud v Lidlu in predvsem Hoferju neki super stvari:
v HOFERJU so mi ČOKOLADE in PIŠKOTI res zaaaakon! Ene politanke oblite s čokolado z okusom pomaranče/banane... pa kao albertovi keksi obliti s čokolado... fuuull dober in tud občutno cenejši! Pa čokolade znamke Choceur. Res dobre. Pa zdej polet k so bli kaki pikniki smo ful hodil po Karlskrone - Radler pivo... full dober. Aja pa brusnična marmelada mi je tud full uredu in pa sevede sladoled :)
Lidl pa ima tud dobre čokolade in piškote in kosmiče.

Sicer pa tud kar se tiče nekaterih ostalih stvari, ki sem jih poskusla, nimam slabega mnenja, so čisto povprečne (mleko, jagurti, testenine, sadje, sir, salama).

Pomoje vsak lahko najde kej zase :)
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 08. Sep. 2009 14:48

Zelo malo kupujem v teh trgovinah. Zelenjava je domača, kruh, vino, sadje...kupim direkt od pridelovalcev. Je kvalitetnejše, sveže, pa še okusno :)
Tistih stvari, ki se jih pa ne , da tako kupiti, pa ponavadi dobim v Šparu, redkeje Hofer, Mercator. Lidla, Tuša, Leclerca ne poznam.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 08. Sep. 2009 15:00

v glavnem kupujem samo v leclercu in mercatorju... v šparu skor nikol, ker imajo še večji škart od robe kot kakšne nizkocenovne štacune (izjema je njihova bio linija)... drugač pa ene trikrat na let zaidem tud v Hoferja bl iz dougcajta kt kej druzga, tko da nisem glih ekspert za njihove izdelke
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 08. Sep. 2009 19:22

Mislim, da bom še jst sprobala Leclerc, glede na to kolk ga hvalite. Kje pa najdem to čudo? :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 08. Sep. 2009 19:47

v LJ na Rudniku :)
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 08. Sep. 2009 20:00

Kul, hvala! :) A to je samostojna trgovina oz. objekt, al je znotraj česa drugega?
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 08. Sep. 2009 20:02

^^ To je kr velik kompleks. In ja tud men je všeč; cene so res ful ugodne :) . Pa notr res najdeš vse.

Pa tud recimo kozmetika je dost bolj poceni kot v drogerijah; recimo Max factor maskara je par € cenejša; pa puder tud.


klik
Zadnjič spremenil ŽuŽa, dne 08. Sep. 2009 20:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
powerpuf
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 11. 5. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuf » 08. Sep. 2009 20:02

ne leclerk je samostojna, ampak ima potem notri še zunaj te trgovine, tally, pa neko trgovino s parfumi, pa bato.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]