Kakovost hrane v Sloveniji

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 18. 6. 2009
Kraj: *somewhere over the rainbow*

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi123 » 07. Sep. 2009 20:29

nutoka je res dobra, mi v lidlu kupujemo tud navadne jogurte pa en kruh je ful dobr s semeni. pa kaksni bomboni so dobri v lidlu. ne maramo eurospina, se nic nam ni bilo vsec. drugace sm pa pristas merkatorja, se mi zdijo se najboljsi proizvodi, pa spar tud. tusa pa ne maramo, nekak so proizvodi cudnega okusa, izgleda.
Ut ameris, ama...

“I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.”
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 07. Sep. 2009 20:37

Nimam predsodkov, ampak rada stvari preizkusim in ocenjujem na podlagi tega :wink: .
Tako se zelo pogosto ustavim v Hoferju, kjer kupujem: mleko, odlične marmelade oz. džeme iz 100 % sadnega deleža, nutoko, kakšno čokolado ali piškote sem pa tja, kruh, maslo, jogurte, dimljenega lososa, vodo z okusom jabolka in aloe vere za v službo, sladolede, tudi kakšo salamo, toast, smoothieje, testenine... skratka, skoraj vse.

V Mercator ne grem sama skoraj nikoli, ker raje zavijem v Hofer, občasno še v Tuš (ko rabim kaj določenega, da nimajo v Hoferju) in Eurospin
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 07. Sep. 2009 20:37

Hofer - Nutoka :cool: (učeri zmazala u sekundi pol kozarca) Drugač pa sem ful zadovoljna z mlečnimi izdelki (jogurti, kisle smetane, pudingi,...), kosmiči in sladkarijami (keksi, čipsi in podobno), mleko, juice, marmelada. To je ubistvu vse kar kupujem še kje drugje razen v Najboljšem sosedu.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Sep. 2009 20:54

V Mercatorju na veliko ne kupujemo, ker nam trgovina enostavno ni všeč, pa še po cenah se ne more primerjati npr. s Sparom.V Sparu pa pač nakupujemo in na veliko, pa tudi če je treba po kaj malega gremo raje tja kot npr v Mercatorja, čeprav nam je slednji bližje.
V Lidla ne hodimo, ker je v Mb, na Ptuju ga nekako ni, gremo pa velikokrat tudi v Hoferja.Tam so nam zelo všeč njihovi zamrznjeni izdelki, posebej krompir v kosih je zelo dober-podoben je domačemu krompirčku iz McDonaldsa, tudi cena ni pretirana, (cena za kg je okrog 1,30€).
Tam kupujemo tudi konzerve za pse in moram poudariti, da so to ene izmed zelo redkih konzerv, po katerih nimata problemov (zraven Hillsovih).
V glavnem, na prvo mesto dajemo Spar, takoj za tem pa Hoferja.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 07. Sep. 2009 21:13

Lidl ma noro dobro čokolado in sladoled :D .

Poleg tega tam kdaj pa kdaj kupimo še kruh ali žemljice. Vodka je pocen za kakšne žurke za mešat.
Aja pa zelenjavo ma Lidl zelo dobro, res vedno je taka lepa, nikol nič ˝uničena˝ :zustimm: . 100krat rajši kupim zelenjavo v Lidlu kot v Merkatorju, ker se mi je tam že parkrat zagablo, zaradi umetnega okusa nektarin pa še parih zadev.

Hofer ma pa zelo dobr en pomarančni sok, ne vem točno kako se mu reče. Pa čokolada tud ni slaba tam.

Morm rečt, da sem bla jst tud dost skeptična do takih trgovin ala Lidl in Hofer, ampak so me zelo prijetno presenetil.
In ful me jezijo ljudje, ki se pač sami odločjo, da tam je pa zanič in tja ne bodo hodil in podcenjuje take zadeve.
Zadnjič spremenil ŽuŽa, dne 07. Sep. 2009 21:15, skupaj popravljeno 1 krat.
speaker1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 3. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speaker1 » 07. Sep. 2009 21:14

Jochie napisal/-a:.

v to temo bi lahko pisali, katere proizvode iz nizkocenovnih trgovin priporočate!


dobra ideja.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 07. Sep. 2009 21:21

Vsak ma svoj okus. Tvoj je očitno zelo izbran, da se ti je ob vsem obrnil želodec :roll:

Hofer ima precej dobrih jedi, jih hočeš naštete? Nutoka, Paella riž, Smoothieji, vsi jogurti, profiteroli, tiramisu, večina sladkarij, večina sirov in sirnih namazov, vložena mešana zelenjava, vložene kumarica (tadražje), sadje, zelenjava, ameriške brusnice, grozdje, sladoledi...
V Lidlu pa ne kupujemo tok, ker je dlje do njega, imajo pa naaaaaajboljši orehov in čokoladni sladoled. Orehov ima not CELE orehe, čokoladni je pa res ful čokoladast in meni se res ne more primerjat s kšno bedno planico.

V Mercatorju pa kupujem predvsem bio in vegetarijansko prehrano.
Zadnjič spremenil sončk, dne 07. Sep. 2009 21:23, skupaj popravljeno 1 krat.
speaker1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 3. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speaker1 » 07. Sep. 2009 21:22

ŽuŽa napisal/-a:Lidl ma noro dobro čokolado in sladoled :D .

Poleg tega tam kdaj pa kdaj kupimo še kruh ali žemljice. Vodka je pocen za kakšne žurke za mešat.
Aja pa zelenjavo ma Lidl zelo dobro, res vedno je taka lepa, nikol nič ˝uničena˝ :zustimm: . 100krat rajši kupim zelenjavo v Lidlu kot v Merkatorju, ker se mi je tam že parkrat zagablo, zaradi umetnega okusa nektarin pa še parih zadev.

Hofer ma pa zelo dobr en pomarančni sok, ne vem točno kako se mu reče. Pa čokolada tud ni slaba tam.

Morm rečt, da sem bla jst tud dost skeptična do takih trgovin ala Lidl in Hofer, ampak so me zelo prijetno presenetil.
In ful me jezijo ljudje, ki se pač sami odločjo, da tam je pa zanič in tja ne bodo hodil in podcenjuje take zadeve.


Samo katera čokolada tista najcenejša, ki stane 35 centov ali .
Jaz sem jo samo ene 3x kupu pa je bolj zanič kot OK.
Kruh lidlov-narezan npr je slabši, kot v Spar-u. NO vsaj poca se ne Šparovski.
Zelenjava pa je nedvomno boljša v Lidlu, kot v Mercatorju (slab okus, kot umetna zelenjava-sadje).
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 07. Sep. 2009 21:23

Naša familja že dolga leta nakupuje samo v Mercatorju (pač imamo tudi Mercator piko in to .. in sej veste - ko si na nekaj navajen, ko imaš že v krvi, je težko spremenit).
Teta pa dela v Lidlu in tam tudi vedno nakupuje špežo. Tako da kadar sem pri njih (kar je zelo pogosto) in če zi vzamem kaj za jest/pit je večinoma to roba iz Lidla. Večina stvari niti ni tako slabih. Če gledamo na to, da je to drugorazredna roba. Ampak po drugi strani pa, stvari ko so mercatorjeva/sparjeva/tuševa blagovna znamka, to je večinoma tudi drugorazredna roba (in tiste ki kupujete samo v mercatorju/sparu sigurno kupite tudi kakšen izdelek blagovne znamke) .. In tudi med blagovnimi znamkami (tudi Hoferjevimi in Lidlovimi) se najdejo izdelki ki imajo kvalitetnega in priznanega proizvajalca ..
Na živce mi grejo predvsem ljudje, ki mislijo, da so vse stvari iz Lidla/Hoferja zanič, ker so pač cenejše in ker se je ta trgovinska veriga k nam razširila iz severa, pač še ni tolko poznana, Mercator in Spar sta pa uveljavljena že tolko let in imata po mnenju takih same kvalitetne izdelke. Not true. Kvalitetni in prav tako nekvalitetni izdelki se najdejo v vsaki trgovini.
Mogoče ljudje, ki že dolgo let kupujejo v Mercatorju in so navajeni na vedno iste izdelke jim je težko zdej it v Lidl in izbrat nekaj kar jim bo všeč, ker so pač navajeni v Mercatorju kupovat jogurte od LJ mlekarn, pašto od Barille, sok od Fructala (ki seveda SO zelo kvalitetne znamke), ampak če bi poskusili še v Lidlu, bi tudi tam našli kakšno kvalitetno znamko pašte. In priznajmo, tudi vsi izdelki ki jih kupimo v Mercatorju niso višek kvalitete - Mercatorjevo pivo je naprimer zanič! (in tako dalje) :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Sep. 2009 21:24

sončk napisal/-a:
V Lidlu pa ne kupujemo tok, ker je dlje do njega, imajo pa naaaaaajboljši orehov in čokoladni sladoled. Orehov ima not CELE orehe.



TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!! :D

žal ne najdem fotografij na netu...

tole je pa fotka alpenmarkovih namazov iz hoferja, hrenov je zadaj desno... :D

predlagam, da lepite tudi fotke proizvodov, da jih bo lažje najti! :D

Slika
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 07. Sep. 2009 21:26

speaker1 napisal/-a:
ŽuŽa napisal/-a:Lidl ma noro dobro čokolado in sladoled :D .

Poleg tega tam kdaj pa kdaj kupimo še kruh ali žemljice. Vodka je pocen za kakšne žurke za mešat.
Aja pa zelenjavo ma Lidl zelo dobro, res vedno je taka lepa, nikol nič ˝uničena˝ :zustimm: . 100krat rajši kupim zelenjavo v Lidlu kot v Merkatorju, ker se mi je tam že parkrat zagablo, zaradi umetnega okusa nektarin pa še parih zadev.

Hofer ma pa zelo dobr en pomarančni sok, ne vem točno kako se mu reče. Pa čokolada tud ni slaba tam.

Morm rečt, da sem bla jst tud dost skeptična do takih trgovin ala Lidl in Hofer, ampak so me zelo prijetno presenetil.
In ful me jezijo ljudje, ki se pač sami odločjo, da tam je pa zanič in tja ne bodo hodil in podcenjuje take zadeve.


Samo katera čokolada tista najcenejša, ki stane 35 centov ali .
Jaz sem jo samo ene 3x kupu pa je bolj zanič kot OK.
Kruh lidlov-narezan npr je slabši, kot v Spar-u. NO vsaj poca se ne Šparovski.
Zelenjava pa je nedvomno boljša v Lidlu, kot v Mercatorju (slab okus, kot umetna zelenjava-sadje).


V takem rdečem pakiranju je čokolado pa z mandlji je :D .

V narezanem kruhu jst osebno ne vidim kej preveč razlike s šparovim. Mi ponavadi kupmo tistga, ki ni narezen, črnega :) .
speaker1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 3. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speaker1 » 07. Sep. 2009 21:35

črnega jaz nikol ne ejm vedno jem belga ali pol belga.
LaHauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 2. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LaHauteCouture » 07. Sep. 2009 21:40

speaker gate te še žuljo :lach: :lach: ?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 07. Sep. 2009 21:42

ampak ti pa imaš enih problemov :lol:
če bi se jst sekirala za vsakič ko sem kupla zanič jogurt .... :D
Zadnjič spremenil Libido., dne 07. Sep. 2009 21:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 07. Sep. 2009 21:42

Meni se ne da furat v 3 različne štacune, ker imajo v eni hud sladoled, v drugi najboljše testenine, v tretji pa najmehkejši skret papir. Najbližje doma imam na izbiro ogromen Špar, ki mi je čisto prevelik, ker je treba ene 3 kilometre po štacuni narest (in temu primerno ogromno cajta zabit, ker moraš mimo polic z gatami in teflonskimi ponvami, da prideš do kruha), pa se raje rekreiram na svežem zraku kot v šoping centru, drugi je pa Mercator srednje velikosti, zato hodimo v slednjega. Ob torkih :)

Me pa vedno bolj mika, da bi naredila čisto resno primerjavo našega povprečnega tedenskega nakupa po različnih trgovinah in videla, katera je najugodnejša. S tem, da morajo biti določeni izdelki obvezno ista firma (pivo, kava, actimel, kozmetika,...) drugi so pa lahko poljubni, samo da so kul.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov