Kakovost hrane v Sloveniji

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 13. Feb. 2011 14:31

Kar se zelenjave tiče mi je enkrat ena gospa iz Nemčije razlagala, zakaj imajo v Lidlu tako kvalitetno. Citiram :D : Lidl ima sklenjeno pogodbo z domačimi kmetovalci, tako da je 90% zelenjave pridelano v Nemčiji. Posledični je zelenjava relativno sveža.
Verjamem, da za sezonsko zelenjavo ni problema, vendar sem osebno skeptična glede (npr.) paradižnikov pozimi. Tako da, kupujem samo sezonsko sadje in zelenjavo pa še to samo, če je nimamo z vrta.
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 13. Feb. 2011 17:26

Hvala obema :)
Drugače tud jaz kupujem sezonsko, razen pelatom se ne morem upret zaradi praktične in vsestranske uporabe.
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 13. Feb. 2011 18:04

spice girl napisal/-a:Kar se zelenjave tiče mi je enkrat ena gospa iz Nemčije razlagala, zakaj imajo v Lidlu tako kvalitetno. Citiram :D : Lidl ima sklenjeno pogodbo z domačimi kmetovalci, tako da je 90% zelenjave pridelano v Nemčiji. Posledični je zelenjava relativno sveža.
Verjamem, da za sezonsko zelenjavo ni problema, vendar sem osebno skeptična glede (npr.) paradižnikov pozimi. Tako da, kupujem samo sezonsko sadje in zelenjavo pa še to samo, če je nimamo z vrta.


To sicer dvomim, da drži, ampak dobro - mogoče za Lidl v Nemčiji, v naši poslovalnicah pa so določeni izdelki tudi iz slovenije (npr. jabolka) - bolj eksotični pridelki pa seveda iz eksotičnih krajev. :D

Kar se tiče praškov in mehčalcev se tudi sama poslužujem raje bolj kvalitetnejših. V Lidlu mi je edino všeč eno čistilo za čiščenje kopalnice - je učinkovito in lepo diši po citrusih. :)
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 13. Feb. 2011 18:33

floribunda napisal/-a:Mene od praškov in mehčalcev izz Hoferja vse srbi in dobim izpuščaje na mestih kjer se oblačila najbolj drgnejo ob kožo. Prav tako od Mercator mehčalca. Isto so opazile moje cimre, tako da kar se tega tiče prisegam na 'kvalitetnejše' izdelke.


Se opravičujem za off topic, ampak a mi poveš, kaj uporabljaš? Odkar sem na svojem, sem jaz bolj na cheap praških, in sem že zadnjih nekaj let opazila, da se mi pozimi, ko nosim dolge rokave, na rokah nad komolci naredijo rdeči izpuščaji, kot taki majhni mozoljčki. Poleti jih nimam, pa tudi drugje se mi ne pojavljajo, in sem jaz tudi že posumila na mehčalec/pralni prašek.
Every rose has its thorn
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Feb. 2011 19:19

Trenutno Dash, ker mi lepo diši in ker malo nostalgijo na stare čase furam. Kul so tudi izdelki od Froscha. Probala sem že vse od Ave do Persila, do vsega. Načeloma mi nič ne povzroča problemov razen tega res nizkocenovnega Hofer sranja, generik mercator produktov in podobnega.

Pa obvezno tekoči prašek, ker se boljše raztopi.
jorgamesh
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a jorgamesh » 15. Feb. 2011 18:48

floribunda napisal/-a:Mene od praškov in mehčalcev izz Hoferja vse srbi in dobim izpuščaje na mestih kjer se oblačila najbolj drgnejo ob kožo. Prav tako od Mercator mehčalca. Isto so opazile moje cimre, tako da kar se tega tiče prisegam na 'kvalitetnejše' izdelke.

To ni povezano s kvaliteto. Nemalo Lidlovih in Hoferjevih praškov dosega nadpovprečne ocene na testih. Najcenejši Hoferjev mehčalec ima tudi mednarodni znak za "okolju prijazno"

Drugače je itak vse kemija, tudi najdražji praški in čistila. Jaz večinoma uporabljam kis in sodo bikarbono. Za pranje pa kroglico plus min praška (tekočega, Hoferjev je super) za bolj umazano perilo. Namesto mehčalca pa alkoholni kis + kakšna eterična olja.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 22. Jul. 2011 9:25

Mi2 pa hrano najpogostej kupujeva v Sparu (S-budget, Spar Vital) in je res fajn. Tud v Hofru se kdaj ustavva, če sva že glih bliz, ker je precej delč stran. Čistila si doma nardim sama, wc papir je pa najbolš iz KIKa :D ker 18 rolc košta samo 3 eure in je fajn kvalitetn, se ne trga :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov