Kakav v MB

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 11. Jan. 2012 23:28

MBrando napisal/-a: al pa bom kar sam KAKAV BAR odprl :D


Das ist eine gute Idee :D Ich wünsche dir viel Spaß und Erfolg :)

Sam res, jaz tudi raje kar doma pripravim kakav.. v bistvu ga sploh nikoli več zunaj ne naročam, ker vedno eno svetlo bozgo dobiš, raje si doma nabašem noter veliko žličk in naredim poljubno močnega (beri: že skoraj črnega) :) Imam pa skoraj raje ledeno mrzlega kot vročega, tako da če boš imel kakavnico, mogoče lahko še hladne variante dodaš v ponudbo, vsaj za poleti, pomoje bi se prijelo :) jaz bi zihr prišla pogledat v tak lokal, ker kave itak ne pijem :kaffe:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Jan. 2012 23:41

^^hehe, hotela tud tole napisat, dobra biznis ideja :D

_patchouli_ napisal/-a:Zavret se mleka res ne da, se pa da nardit bolj vročega, kot ga ponavadi dobiš.
Vem neki novega zdej :)
(men se je pa res vedno zdel, da je mleko tisto, ki je blo prevroče)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 11. Jan. 2012 23:48

Ja, jaz tudi nisem vedela, kako to delajo, zanimivo.. oz. če dobro pomislim, se je meni tudi kakav ponavadi zdel prevroč v lokalih :)

A dej, zdej si pa vzorec porušila, sem mislila, da bo vsak uporabnik napisal en odstavek posta v poljubnem tujem jeziku :D :D (sicer ne poznam razloga, sam je pa impresivno.. btw, tud prikrito oglaševanje Replay kavbojk je pomoje prepovedano na forumu :) ).


Aja, mogoče je pa kak dejavnik temperature kakava tud smetana - če ga slučajno naročaš s hladno smetano na vrhu, ga verjetno še dodatno malce ohladi, sploh ko premešaš..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Jan. 2012 0:45

Jaz sedaj v zimskem času najraje naročam kake tople napitke po gostilnah, pa glede na to da kave skoraj nikoli ne pijem, mi ostaneta samo še kakav in čaj. Kakav imam drugače res rada, ampak mi res ni všeč, ker vedno pride samo malo mlačen in pol, če ga ne spiješ zelo hitro, je prehitro mrzel in potem meni osebno ni kaj preveč všeč.

Vem kako se dela kakav v lokalih in vem, da se da tudi mleko malo bolj segret, ne da je samo mlačno.

Meni tudi to ni všeč, ampak vseeno ni tako hudo, da bi zato odpirala temo na forumu. :)
MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 12. Jan. 2012 7:46

Dobro jutro vsem :).
Pa ja, pustimo dejstvo kaj si lahko doma naredim al ne. Vem da bo doma pravi in najboljši in sploh in oh, ampak meni gre predvsem za to, da ko se gre ven in vsi vi užvate v tistih lepih velikih šalcah kremne bele kave, na toplem soncu in prijetnih debatah, jaz srebam pač 1,2,3 kakav. Instant BENKO gor al dol, z upoštevanjem mojih želja, bo tisti trenutek še vedno najjači kakav in nato bomo vsi zadovoljni in sonce bo sijalo in ptički žvrgoleli in ljudje bodo imeli službe bla bla bla :lol:
Temida*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 27. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Temida* » 12. Jan. 2012 9:01

haley napisal/-a:akav imam drugače res rada, ampak mi res ni všeč, ker vedno pride samo malo mlačen in pol, če ga ne spiješ zelo hitro, je prehitro mrzel in potem meni osebno ni kaj preveč všeč.

Podpis. :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 12. Jan. 2012 21:08

Mene je enkrat bivša cimra naj....., da če bom pila kakav in zraven kadila mi bo slabo :D Tak ko une starodavne fore o tem da ne smeš japke pit pa povhr pit al pa jest dan starega kuhanega krompirja itd.... Pač bedna fora, ampak jaz ker sem 1st class idiot, sem to poprijela in čeprav vem, da ni tu nobene logike, nikoli v gostilni ne naročim kakakva, ker vedno zraven kadim. :oops: :D Tako da za mene je kakav stvar domače priprave, pijem ga zelo redko, takrat ko se mi ga pa zlušta, si pa nardim itak ful ''močnega'' (6 malih zvrhanih žličk kakava v šalci). Un v gostilni mi je vedno bil prešvoh.
Temida*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 27. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Temida* » 13. Jan. 2012 11:02

^^ Mogoče je pa njen dejansko res slabo ob taki kombinaciji. :)
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 13. Jan. 2012 11:10

Blondi86 napisal/-a: al pa je pisec teme pri ta toplih


In? Maš problem s tem? Pa pozdrav mamico :wink:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 13. Jan. 2012 11:22

Kakav mi v gostilnah ni dovolj močen in velikokrat preveč mlačen. Pijem ga v bližnjem lokalu, kjer dela prijateljica in mi naredi točno takšnega k želim. Velik kakava in veeeeelik smetane :D

Doma si pa naredim najboljšega: 2,5 dcl 3,5 mleka + dve zrhani žlici čokolade v prahu Gorenjka. Njam, njam. Še kakšen košček manner čokolade notri in je že skoraj vroča čokolada :P
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 13. Jan. 2012 18:18

Tok ste okol tega kakava govorl, d sm si ga dons prov mogla naročit :D In ja, ekspresn hitr sm ga mogla spit, ker se mi je blazno hitr hladit začel :( Ampak bil je pa dober :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 13. Jan. 2012 19:38

Jaz sem si pa danes dva doma naredila. Zjutraj enega fajn toplega, in malo prej enega s hladnim mlekom. Sem se prav spomnila te teme. :D
Uporabniški avatar
Lamia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 4. 12. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lamia » 13. Jan. 2012 23:10

Ne vem pol kako men kot natakarci rata narest vroč kakav ? :) oziroma, sem se lepo naučila pol, ko so mi ene trikrat zavrnili kakav, ker je biu premrzu.
And I'd give up forever to touch you.
MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 15. Jan. 2012 6:05

Hehe, legendarno se je razvila tale debata. Zanimivo, kajti štartala je na levi nogi ;), ampak now, it looks good :D

Pa evo, to vam jaz govorim, da je zato premalo vroče, ker pol ob debati in prijetnem martinčkanju instant nastane zadeva hladna in je samo še "brozga". Doma si itak narediš po svojem okusu, samo vem pa, da se tudi v kafičih DA narediti dober vroč kakav, ker, kot sem že omenil, sem imel 2 frendici po različnih kafičih in sem ABER IMMER dobil vreli temen kakav, kjer je užitek trajal in trajal.

Hehe, me veseli, da se je nekaterim kar zaluštal kakav. Saj drugače ne gre, če pa že cel čas govorimo o eni dobri stvari. ČOKOLADI...res da v prahu, ampak še vedno ČOKOLADI. mmmm, oni pravi kakav je najjači. Ko je grenek ko grenivka, pa si ga narediš gostega, pol pa sladilo po želji pa na kavč z knjigo ali pa pred Tv :DD
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 15. Jan. 2012 10:51

Ampak me pa preseneča, kako kakšen kelnar tu skoči v luft zaradi enega ubogega kakava. Ti si tam zato, da stranki postrežeš nek spodoben kakav, ker ga stranka plača vred s postrežbo in ima vso pravico rečt, da ni OK in če lahko velecenjeni kelnar prinese drugega. Sem tudi jaz delala v kelnariji nekaj časa, pa sem se pač sprijaznila s tem, da sem kdaj mogla kakšno stvar prinest dvakrat, ker se prvič nisem dovolj potrudila. Če delaš z ljudmi, sploh v strežbi, je treba to vzeti v zakup in strankino željo pač upoštevati, saj ne zahteva nemogočega, če moraš še enkrat it naredit bolj vroč kakav/kavo ali kaj drugega. V nasprotnem primeru bo lokal pač ob eno stranko manj. :wink:
Pa sploh nisem zatežena in zakomplicirana stranka, a če nekaj striktno povem že prvič, bom pač isto na lep način zahtevala še drugič, če je kelnar sedel na ušesih. Saj ne pričakujem nič izven ponudbe, torej mu ne bo problem naredit še enega jebenega kakava ali karkoli že pač, če dela tam.
Ma da naletim na kelnarja kot je Dioniz, znam tudi drugače naročit, če pride ves namuljen do mene, ker mi ne dela nobene posebne usluge s tem, da mi "blagovoli" naročit.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov