Kakav v MB

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 11. Jan. 2012 17:13

Nekako že skoraj postajam ekspert za kakavčič, saj razen tega in proje/orce ne pijem drugega, ko grem za dušo kam posedeti ali pa kako porečt z družbo. Kave nasploh ne pijem, zatorej me zanima, ako kdo od vas sploh pije kakav kje drugje kot doma, kje imajo, po vasem mnenju najboljsi kakav v mestu?
Obožujem če upostevajo moje želje in če se potrudijo a v veliko kavarnicah dobim takega, za drek štuklat al pa mlačnega, da sem pol takoj slabe volje in gre vsa pozitiva v maloro.
Najrajsi imam vreli kakav, da spari, a kljub IZRECNIM navodilom da mora biti vreli, se ocitno delajo norca, saj dobiva neke mlačne zvarke brez kančka inovativnosti.
Samo pomislite, kako bi se mi šele sline cedile, ako bi bil kakao super vroč, z sexy penico na vrhu, ter še malo posipan s kakšnim cimetom.
Sedaj bom enkrat probal, da mi mešajo 2dc mleka in 1dc vode, ker mi je itak premastno 3,5 mleko, pa da vidim kaj bodo porekli. Če jim bo kakšen problem dati v fajno veliko šalco in mi fini kakavčič narediti :P
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Jan. 2012 17:16

kelnari pa vsi ostali, ki delamo s strankami mamo najraje take stranke kot si ti.

S tem vrelim kakavom bi te najraje polil. Po obrazu. ;)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 11. Jan. 2012 17:19

To rajši ne, ni prijetno :P. Drugače pa povej, kje tiči zajec, da se ne naredi vreli kakav?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Jan. 2012 17:21

ker nimajo plošče kelnari, tak kot tvoja mama doma, na keri bi ti skuhali kakav do vretja, ampak ti lahko samo s paro zagrejejo.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Jan. 2012 17:33

^^ne bluzi (stol, glava, pa take fore..you're welcome)
Če mnogim rata "prežgat" (ne-vem-kako-bi-se-temu-reklo) kavo, komot temu nesrečnežu naredijo še en extra vroč kakav - čeprav sama ne vidim smisla v tem.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 11. Jan. 2012 20:38

Kava se dela z vodo, ki priteče iz kafemašine, kakav pa z mlekom, ki ga ne moreš zagret. Imajo ponavadi tudi grelnike vode za čaj, ki ti v tem primeru isto nič ne koristi. Tk da se jz tud z dionizom strinjam. Ki ima po novem zajeban avatar Slika :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 11. Jan. 2012 20:59

Zavret se mleka res ne da, se pa da nardit bolj vročega, kot ga ponavadi dobiš. Tudi jaz vedno prosim, če malo bolj segrejejo mleko za belo kavo/kakav, pa tudi kadar si napitek zase delam, pač mal dlje držim ročko za paro v mleku, pa pride kar fajn vroč. Če se mi uspe vsake tolk opečt, je že dost vroč :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 11. Jan. 2012 21:05

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 12:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Blondi86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Blondi86 » 11. Jan. 2012 21:54

Sorry ampak pomoje je tale tema zafrkancija, al pa je pisec teme pri ta toplih. Da bi nek moški uporabljal izraz, da mu kelnar naredi "fini kakavčič", je za crknit smešen. :D
Če mate same take probleme, kako naj vam kelnar dosti pogreje mleko za kakav, takoj menjam svoje življenje z vašim... :)
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Jan. 2012 21:57

First world problems.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 11. Jan. 2012 22:02

:respekt:

S cimro si naju izvrstno nasmejal in ti želiva, da čim prej najdeš kakav, ki bo ustrezal tvojim fantazijam.

Drugače je pa pomoje najbolje, da ne greš kr v navadn kafič, ampak v enga mal bolj fensi (nism iz MB tko da ne vem kaj mate kej pri vas), sam pomoje, da če greš kam, kjer majo poudarek predvsem na teh "sladkih" toplih napitkih pač več različnih arom in podobno.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 11. Jan. 2012 22:21

MBrando napisal/-a: Sedaj bom enkrat probal, da mi mešajo 2dc mleka in 1dc vode, ker mi je itak premastno 3,5 mleko, pa da vidim kaj bodo porekli.


o.O Saj obstaja tudi lahko (posneto) mleko, v večini kavarn ga imaš na voljo :D


Sam tale fant pomoje res ni resen :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Jan. 2012 22:29

Kakorkoli, resen ali ne, vi tega ne veste. Tako da prosim, da prenehate z namigovanji, da je topel, polivanjem vrelega kakava po obrazu itd.
The world is as you are.
MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 11. Jan. 2012 22:55

Hvala za odgovore in mnenja.
Kakorkoli, I choose hot cocoa drink over any beer any time, so call me gay or whatever, personally i don't care, 'cause there's just not enough time and still so much to do in my life, to get pissed off by such little and unimportant replays.
Sem pa kar resno mislil glede vprašanja, tako da to ni fora ampak pač dejstvo, da iščem najjači KAKAVČIČ :P in town. Jebeštriga, nekje se bo že našel, al pa bom kar sam KAKAV BAR odprl :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Jan. 2012 23:13

Oz še lažji način, super kakav si narediš doma, v gostilnah pa pač piješ nekaj drugega in se ne obremenjuješ s končnim izdelkom.
The world is as you are.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov