Kaj trenutno jeste?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
DuL_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 11. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DuL_ » 16. Okt. 2013 19:59

Kuhane kostanje
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 17. Okt. 2013 17:06

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:32, skupaj popravljeno 1 krat.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 17. Okt. 2013 19:41

^^ Niti slučajno, sem velika oboževalka Milke in imam naštudirane že vse različice, okuse in države izdelave :) Tudi francoska je ogabna, sem že nekje napisala (dobi se jo v Leclercu), čisto brez okusa kot rjav vosek;) Sem se zelo trudila, da bi mi ugajala (in namerno več tistih tamalih koščkov pohrustala in čakala okus :D ), pa mi ni. Avstrijska mi tudi ni všeč (to so tiste velike, 250 g v kartonastem ovitku), podobno voskasta... te 'nove' poljske, bolgarske in češke mi pa povečini tudi niso, veliko bolj trde in praznega okusa, sploh te s tekočimi polnili so sam cukr :? Tako da nemške so mi edine izredno všeč, tudi okuse / polnila imajo te najbolj raznolike in meni všečne (dobi se jih pa v Muellerju in enem majhnem dežurnem Mercatorju v LJ; medtem ko še pred par leti so bile povsod le te). Probam pa veliko različnih, že zato, ker imam rada raznolikost in me firbec daje pri kakšni novi, ampak kot rečeno, to so moje ugotovitve :D Tudi to Bubbly (ki je v originalu že vsa leta Luflee, saj veste, tista z zračnimi mehurčki) sem poskusila in se ne more primerjat s prejšnjo, nemško, tako po okusu kot nadležni trdoti :) Kot neko trdo drobeče se žaganje. Aja, španske (velike 300g s piškotom, 3 različice na Petrolu, v Mercatorju in ostalih supermarketih) so pa še kar ok, ampak jih niti ne kupujem. Zadnja leta Milka itak spada pod ameriški Kraft (oz. zdaj še neko skupino Mondelez), tako da očitno so se vrgli na razpršeno izdelavo različnih čokolad za različne trge.

Itak ima pa vsak svoj okus, samo svoje preference in razočaranje nad poplavo meni nevšečnih Milk za nenemški trg sem izrazila :) Saj z Nutello je baje podobno, folk pravi, da je velika razlika (nemška, poljska, francoska, original italijanska), na to se pa ne spoznam, ker je ne jem. Vem pa, da se med seboj tudi uradno malo razlikujejo po sestavi.


- zdajle sem tudi čokolado zobala zraven čaja , in sicer mentolovo Lindor kroglico s temno čokolado :oops:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 17. Okt. 2013 21:31

^^ si te predstavljam kot enologe: vzameš košček čokolade v usta, jo razstopiš, gledaš po stropu in zavijaš z očmi :roll: , nato pa jo izpljuniš v kovinski koš in vzameš nov košček...no, vmes še nekaj zapišeš ter splakneš usta z vodo, ki jo tudi izpljuneš! :yau:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 18. Okt. 2013 0:03

^^ Ah ne, je že en navaden kmečki grižljaj zadosti, da vidiš razliko :D Pač stvar okusa. Sej ni nobena skrivnost, da se tudi izdelki iste blagovne znamke, izdelani v različnih serijah ali državah, malo razlikujejo. Eni so ti všeč, drugi pa ne, preprosto :biggthumpup: Sej pravm, isto kot pri Nutelli, tam je tudi sestava različna (ena ima baje poudarek na lešnikih, druga na kakavu). Obširno sem pa razložila zato, da povem, da ni res, da bi šlo za kakšne predsodke glede držav in podobno :) (tudi naša Gorenjka mi ni preveč všeč, pa bi jo prav rada patriotsko podpirala; mi je sosedova Dorina bolj, če že:P).


- pijem še en čaj pred spanjem, hranjenje bo pa moralo pa počakat do zajtrka:P
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Okt. 2013 15:26

pecenico, zelje in matevza
Uporabniški avatar
DuL_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 11. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DuL_ » 23. Okt. 2013 16:27

ocvrte jabolke
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 25. Okt. 2013 17:26

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 25. Okt. 2013 17:39

pečen kostanj mmm
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 09. Jan. 2014 13:00

dot napisal/-a:^^ Niti slučajno, sem velika oboževalka Milke in imam naštudirane že vse različice, okuse in države izdelave :) Tudi francoska je ogabna, sem že nekje napisala (dobi se jo v Leclercu), čisto brez okusa kot rjav vosek;) Sem se zelo trudila, da bi mi ugajala (in namerno več tistih tamalih koščkov pohrustala in čakala okus :D ), pa mi ni. Avstrijska mi tudi ni všeč (to so tiste velike, 250 g v kartonastem ovitku), podobno voskasta... te 'nove' poljske, bolgarske in češke mi pa povečini tudi niso, veliko bolj trde in praznega okusa, sploh te s tekočimi polnili so sam cukr :? Tako da nemške so mi edine izredno všeč, tudi okuse / polnila imajo te najbolj raznolike in meni všečne (dobi se jih pa v Muellerju in enem majhnem dežurnem Mercatorju v LJ; medtem ko še pred par leti so bile povsod le te). Probam pa veliko različnih, že zato, ker imam rada raznolikost in me firbec daje pri kakšni novi, ampak kot rečeno, to so moje ugotovitve :D Tudi to Bubbly (ki je v originalu že vsa leta Luflee, saj veste, tista z zračnimi mehurčki) sem poskusila in se ne more primerjat s prejšnjo, nemško, tako po okusu kot nadležni trdoti :) Kot neko trdo drobeče se žaganje. Aja, španske (velike 300g s piškotom, 3 različice na Petrolu, v Mercatorju in ostalih supermarketih) so pa še kar ok, ampak jih niti ne kupujem. Zadnja leta Milka itak spada pod ameriški Kraft (oz. zdaj še neko skupino Mondelez), tako da očitno so se vrgli na razpršeno izdelavo različnih čokolad za različne trge.


:respekt:
To pa v nulo obvladaš :D

Trenutno ob "učenju" (dammit sarissima, pull your s*it together) grickam najbolj uber mandolat iz najmanjše italijanske slaščičarne, kar jih poznam. To je meni eden od najbolj zimskih/prazničnih okusov, in ko ga jem, me vedno spomni na december in ostale lepe stvari v življenju :).
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 09. Jan. 2014 13:33

Toast :D z veganskim namazom in sirom, the irony :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 15. Jan. 2014 12:21

zelenjavni zavitek :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Jan. 2014 14:51

Awsome vegi pico. Njami! (ali pa sem samo ful lačna...)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
DuL_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 11. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DuL_ » 11. Feb. 2014 11:05

Toast pa arašidovo maslo gor namazano :D
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 11. Feb. 2014 13:40

špagete z lososom, bučkami in češnjevimi paradižniki, moje najljubše :hearts:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov