Kaj skuhati, ko prideš iz službe?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Sep. 2011 12:56

Ah, skuha se v 20 min, če majhne koščke narediš, pa plin/karkoli na polno. Pa ne jemo surov krompir :D. Z lupljenjem in pranjem pa mnde nimaš več k 10 min dela (razen če za celo vojsko kuhaš). Med kuhanjem pa še meso, zelenjavo narediš.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Sep. 2011 13:05

mateja79 napisal/-a:
Tearjerker napisal/-a:
mateja79 napisal/-a:Uuuu potem si pa brzi. Kako pa skuhaš krompir prej kot v pol ure?


Ej verjetn ga položi na mizo pa poleg svečo drži pa se dere hakunamatata. It speeds things up. :roll:

V vreli vodi mnde. Na manjše košče ga narežeš, pa se prej skuha.


Hvala za prijaznost. Ampak premalo kuhan krompir je škodljiv. Sem mislila, da ga mogoče v ekonomu kuha, ker če ne je preden zavre + kuhanje brž več kot pol ure. Prej ga pa menda še opereš, olupiš, narežeš. Razen, če si ti fenomen.

Pismo sj ni čudn, da si odprla to temo. Si sploh kdaj kaj skuhala sama v življenju? Al maš pa 500 let star krompir v kleti, da se ti ne skuha po celo uro, dve. Skupaj z lupljenjem, rezanjem in kuhanjem ne preseže 30min. Zdj smo to ti že 4 povedale. Ne vem no, očitno smo me res en zakon fenomen al pa oh sj res, jemo surov kromper. :/
Ubistvu lahk rečem, da si jaz praktično vsako kosilo pripravim v manj kot 30min. Izjeme so samo kakšne enolončnice in kakšne pečenke/ribe iz pečice. Btw men včasih rata še mal posode pomit vmes.
It was forever..but it didnt last long..
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 30. Sep. 2011 13:06

Zakaj pa ne bi že zvečer kaj pripravla al pa zjutraj. Krompir lahko že zjutraj pripravš in potem samo skuhaš. Meso za rižito, makarone in podobn se tud da zvečer uštimat.

V pol ure pa lahko res le nekaj pripravljenega iz trgovine kar pa veš kolik je zdravo. Jaz vem, da bi si rajš v naprej kaj prpravla.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Sep. 2011 13:10

Preden voda zavre + kuhanje kromperja ni brž več kot pol ure, za eno osebo (da ni glih pol kile krompirja, ampak 2-4je) je dovolj 20 minut. To vred z lupljenjem, rezanjem in pranjem kompirja. Morš bit kr fenomen, da ti to ne rata. Jaz sem si včeraj naredila kuhan krompir, zeljno solato in zelenjavno prilogo v pol ure. Danes sem kuhala zelenjavno rižoto in solato, in vse skupaj je terjalo lih pol ure. S tem da sem vmes še šla na vrt iskat zelenjavo, vse oprala, tudi riž, pražla čebulo itd.... Če ne spiš lih tam za štedilnikom, sploh ni tak big deal. Če se ti pa ne da pa si jamrajoča da ''to pa že ne gre'' pa tak ni čudn.

Ej pa še neki ful fenomenalnega znam, pa ker sem lih prijazna, ti bom pokazala: googlanje je zakon! v manj kot pol ure! ;)

..Evelyn.. napisal/-a:Btw men včasih rata še mal posode pomit vmes.


Pa ti si fenomen! Pa kok ti to rata? Ziher si na steroidih! :P nisn si mogla pomagat
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Sep. 2011 13:32

^^ jst tut poznam eno tako "spidi gonzales" :D, ko vse sama nardi, kosilo na brzino, vmes še posodo pomije, mizo pripravi...

Drugač pa avtorica teme:
jst bom danes pripravila piščančje zrezke v gobovi omaki, za prilogo bodo široki rezanci. Pomoje mi ne bo vzelo več časa kot 30 min, da vse nardim...
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 30. Sep. 2011 13:34

Ja zase že pripraviš nekaj v pol ure. Kuham za štiri. Drugač pa hvala za link. :razz:

Samo ugotavljam pa, da pretiravam v času pri peki mesa. Vesna koliko časa jih pečeš?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Sep. 2011 13:41

Ne več kot 10 min.
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 30. Sep. 2011 13:48

:oops: Jaz pa pol ure. Sem bla enkrat na enem tečaju, na katerem so nam tako rekli.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Sep. 2011 14:00

Pol ure pečeš puranje zrezke? Ni čudno, da ne moreš nikoli kosila pripravit v 30 min.
No ja, sicer bom pa jaz rajši kr tiho, ker se še tudi učim in se tudi meni velikorat zdi, da že ne morem nič spacat v pol ure. :D

En hitri recept:
Puranji zrezki v gobovi omaki

...in še en, meni zanimiv, ki ga bom mogla v kratkem sprobat:
Puranji zvitki s skuto in pršutom
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Sep. 2011 16:17

Mah kakšne pol ure za meso- kake šnicle pa mate to. 5 min (rečem na blef), pa je popečeno (js vedno pogledam, da je perutnina/puranje pač celo belo, nič več roza; govedina je zgodba zase), pa da ima lepo rjave reže od rebraste ponve.

Vedno se da narediti kakšno omako za meso- js ponavadi kar mečem, kar imam. Meso+ zelenjava iz hladilnika+ paradižnik/smetana. Še najraje imam pa samo popečeno vse.
Ali pa rižote znajo biti res super, z kakimi gobami, morskimi sadeži, zelenjavo, piščancem+ kaka zelenjava (vsaka posebi, ne maram preveč vsega v njej).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Sep. 2011 16:20

Zakaj bi se pa štirje zrezki kaj dlje pekli od enega? Pa testenine? V grelniku ti liter vode zavre v minuti, potem se pa pač kuhajo, 100 gramov ali pol kile. Edina razlika je količina čebule, paradajza, ali pač česarkoli, ki jo je treba narezat, tu gre več časa zaradi količine.

Jaz bom itak pomoje slejkoprej investirala v tisti sekljalnik iz topshopa, ker mi gre na živce, da mi prsti po čebuli smrdijo.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 30. Sep. 2011 18:22

Vem da je offtopic ampak vseeno. Jullia, v ikei imajo boljšši sekljalnik, ker se rezilo vrti tudi. :D

Drugače pa namig za hiter obrok. V ponev daš na kocke narezanega piščanca začiniš in popražiš. Odstaviš in v ponvi popražič naseckano zelenjavo. Oboje daš na krožnik. Na mizo daš tortilije, malo ribanega sira, paradižnikovo omako za špagete in vouila.... Vsak si zvije svoje tortilije :) V tortilije lahko zaviješ tudi naseckano solato, paradižnik, zelje. Predhodno to lepo začiniš s kakim prelivom in dodaš malo sira. Zelo tekne!
Zadnjič spremenil schpeltza, dne 30. Sep. 2011 18:25, skupaj popravljeno 1 krat.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Sep. 2011 18:24

OT: Kak zgleda ta sesekljalnik? A tisto na roke, ko potem pritiskaš zgoraj, pa se rezilo spušča :D Ali kaj drugega?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 30. Sep. 2011 23:19

Razni stir fryi so gotovi v manj kot pol ure. Najprej meso (v kosckih ali mleto) poprazis na zlici ali dveh olja - to ti vzame okrog 5 minut. Meso das na stran in v isti ponvi poprazis mesano zelenjavo, da se malo zmehca. Dodas meso in se malo poprazis skupaj, potem pa zacinis samo s poprom in soljo, ali pa se z limoninim sokom, lahko pa tudi s sojino omako. Lahko jes samo, ali pa postrezes skupaj z rizem ali tankimi rezanci. En dan pripravis s piscanjim mesom, drugi dan z govejim, tretji dan z morsko. Tudi zelenjavo lahko poljubno dodajas - brokoli, cvetaca, korenje, zelena in rdeca paprika, cebula, strocji fizol itd itd.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Okt. 2011 2:36

priporočam tudi indukcijski štedilnik... :lol: :lol: :lol:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov