Kaj skuhati, ko prideš iz službe?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 01. Okt. 2011 9:12

^^ To ti dam prav, a imam žal navadnega, ker bi morala potem še posodo menjat.

v-e-s-n-a napisal/-a:Pol ure pečeš puranje zrezke? Ni čudno, da ne moreš nikoli kosila pripravit v 30 min.
No ja, sicer bom pa jaz rajši kr tiho, ker se še tudi učim in se tudi meni velikorat zdi, da že ne morem nič spacat v pol ure. :D

En hitri recept:
Puranji zrezki v gobovi omaki

...in še en, meni zanimiv, ki ga bom mogla v kratkem sprobat:
Puranji zvitki s skuto in pršutom


Hvala za čudovita recepta. Ampak bodi pozorna, pri obeh se zamudiš več kot pol ure, ker se že pečejo približno pol ure, potem je pa še ostala priprava.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 01. Okt. 2011 11:11

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 13:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 01. Okt. 2011 14:56

Midva oba s fantom prihajava okrog 5.ure iz službe. Kot prvo je fajn, ker si kuhanje deliva, tako da ni treba vsak dan meni.
Drugače pa vem, da je smotano, ko pač nimaš veliko časa, pa si po možnosti lačen.
Isto se prakticirajo testenine na 101 način, različne rižote (z gobami, paradižnikom in ostalo zelenjavo, piščancem,...), njoki z omakami (kupim že narejene - pa največkrat naredim še sirovo omako za zraven,...
Potem, sploh poleti, velikokrat pripravim popraženo zelenjavo, kar je res hitro...pa zraven kake ribje palčke (kupim zmrznjene in jih ne spečem na olju ampak jih samo položim v ogreto pečico in so super).

Dostikrat tudi tako naredim, da zvečer pripravim kako stvar, ki vzame malo več časa - kako enolončnico ipd. in jo imam potem še za kaka 2 dni (ali pa dam zmrzniti in jo imam za kak drug dan).
Aja pa pico si dostikrat narediva - če je energija celo testo sama narediva (večkrat kupiva tistega že pripravljenega) in samo obložiš po svojih željah, daš peči in je.

Včasih pa si domov naročiva kaj, ker včasih pač preprosto ni časa tudi za to ne. Ali pa greva jesti ven.
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 01. Okt. 2011 21:01

-piščančji fingersi+pomes
-zelenjavna juha (+palačinke po želji)
-samo skutine palačinke
-pečene piščančje prsi v smetanovi omaki+pečen krompir
-pečene hrenovke+paradižnikova solata z mozzarello
-carbonarra+testenine
-bolonjska+testenine
-omleta+solata
-musaka (z mesom ali zelenjavo)
-kaneloni (z mesom, šunko, zelenjavo)
-"španska pita"(na kocke narezan kruh, salama, sir-nadevaš v visok pekač, preliješ z jajčko(+mleko, maslo in žlička gorčice), na vrh naribaš sir in spečeš)
- rižote na 101 način
- solata s piščančjim mesom(ogrooomno zelenjave pa pečen mesek ali pa kar poli salama)
- lazanja (magari kupljena in popečena)

Bo za nekaj dni dovolj idej? :D
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 02. Okt. 2011 7:34

^^ Ej hvala, to je sploh bil prvotni namen teme, da bi se napisalo par jedilnikov, ki ne zahtevajo veliko časa. Moj problem je, da se včasih nikakor ne morem spomniti kaj bi skuhala. Potem se je pa to razvilo v nekih 30 minut, pečenje mesa,... Rabim pa predloge ja, da bo odločitev kaj skuhat lažja :)
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 02. Okt. 2011 10:36

Zraven popečene zelenjave (že tuki maš kar nekaj različnih možnosti) lahko skuhaš al pa popečeš hrenovke, pa eno solato in maš tudi v pol ure fertik. Al pa hrenovke pa jajčka na oko in solata.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 05. Okt. 2011 11:28

sirova štručka napisal/-a:glede sekljalnika pa, js uporabljam tole zadevco na levi in mi je super
Slika


A tole levo zadevico kupiš posamezno ali je v sklopu kakega drugega stroja. Palični mešalnik že imam in ne bi kakšnega kompleta kupovala. Koliko stane?
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 05. Okt. 2011 14:09

Tud mi imamo doma tale kompletek, ki ga uporablja sirova in je res super. Sesekljalnik je zakon, sploh za čebulco, da ni pol solz ;) Pa una posodica/kozarček je luštna, za shranit kakšno limonado.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 09. Okt. 2011 15:01

Med tednom se kuhajo pretežno hitro pripravljene jedi. Čez poletje recimo najpogosteje pade kakšna ogromna skleda solate. Hitro pripravljena, pa še posode ni toliko za pomivat. :)
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 13. Okt. 2011 13:40

Med tednom ko ni časa so tukaj najbolj priročne kakšne pašte al pa njoki, pa mogoče kaka solata s piščancem ali kaj podobnega. Drugače pa kakšni namazi ali pa sadje.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov