Kaj kuhate danes?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Avg. 2024 7:26

Zjutraj bom mlečni riž na ovsenem mleku z vaniljo, cimetom, kardamomom, borovnicami.

Za kosilo zmiksano juho iz krompirja in cvetače iz pečice ter česna iz pečice. Pa še rdečo peso v solati, ki sem jo včeraj skuhala, mogoče še zelena solata, ker morem porabit, ker gremo v soboto do moje mame.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 10. Avg. 2024 11:12

kumarična solata s krompirjem + pečen losos
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Avg. 2024 14:32

danes vlagam kumarice! taprava TRAD gospodinja :lach: :lach:
včeraj sva z mojim kuhala marmelado, čakam še na notranji elan da skuhava paradižnike, ker se mi enostavno ne da.

za kosilo bo pomfri iz vrečke v pečici. pa zelenjava iz vrta v pečici. nič se nam več ne ljubi, res.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 11. Avg. 2024 17:29

Sarissima napisal/-a:danes vlagam kumarice! taprava TRAD gospodinja :lach: :lach:
včeraj sva z mojim kuhala marmelado, čakam še na notranji elan da skuhava paradižnike, ker se mi enostavno ne da.

za kosilo bo pomfri iz vrečke v pečici. pa zelenjava iz vrta v pečici. nič se nam več ne ljubi, res.


Kako lahko po tem ko delaš marmelado in vlagaš kumarce rečeš da se vam nič ne da :lol:

men se dons še pomfrija iz vrečke ni dal, je bla sam solata pa dimljena postrv gor vržena, za večerjo pa banjca sladoleda :mrgreen:
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Avg. 2024 19:18

haha to so uni jutranji/dopoldanski elani, pol ko pride čas za kuhanje kosila in se dvignejo temperature pa napademo jogurt in sadje in s kofetom obleživa na kavču :lach:

ampak - danes je kuhala svakinja, klasično 3 hodno nedeljsko kosilo, mi smo prispevali samo sladico (zdrobljeni piškoti, preliv iz robid in mousse iz grškega jogurta - stepli so se za kozarčke ki so ostali :ja: ful sem bla vesela
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Avg. 2024 21:34

Za kosilo sem skuhala kruhove cmoke s slanino z gorčično omako, piščančje ražnjiče in zeljno solato s fižolom.
Včeraj je bila gov. juha z domacimi rezanci (po novem jih delam sama), piscanec in sv. rebra iz pecice, njoki na drobtinah in solata iz paradiznika ter kumaric.
Vedno pri kosilu ponudim se zelenjavo na sopari, zaradi otrok. Jutri pa spet kaj bolj lahkega, vikend je bil bolj na tak, hard.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Avg. 2024 9:07

Zjutraj sebi jajca na oko, domacih kokosi.
Mali je ena dva grizljajcka pri meni pojedel.. Zanj sem pa naredila homemade mix iz pirinega zdroba,ovsenih kosmicev, zdrobljenih plazma piskot in cimeta( v kozarcu za vlaganje za veckrat) skuhan na ovsenem mleku. Danes ga ni skoraj nic pojedel in sem jaz se njegov obrok pojedla.

Za kosilo ne vem se kaj, ker smo na morju. Zaenkrat imamo s sabo pasto in domace paradiznike in cebulo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Avg. 2024 9:12

Podobno kot musaka - krompirjeva zlozenka s paradiznikom, mletim mesom, bucko.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Avg. 2024 13:15

danes kuha moj - losos, pečene bučke, jogurtova omaka s koprom, zame pa še gromozanska skleda solate. naj živi poletje in frišen paradajz vsak dan!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 19. Avg. 2024 17:59

Sarissima napisal/-a: naj živi poletje in frišen paradajz vsak dan!


Naj živi! :D jaz tud obožujem paradajz, a ma kakšna kak hud recept za paradajz? letos je res lepa letina, sicer sama delam ful stvari iz njega sam bi še kak nov recept preizkušen. Ful delam drugače pite iz njega, svežo omako za pico in testenine, valda sataraš, v solati...

Danes so bile pa za kosilo bučkine polpete, domač tzaziki in narezan paradižnik zraven, za večerjo še ne vem...čeprav je že tok ura da bi mogla vedet :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Avg. 2024 18:21

meni parkrat na sezono zadiši polnjen (ponavadi ga kar z 'vegi' filo naredim, z drobtinami, čebulo, začimbami). drugače pa moj obožuje tudi 'pečen caprese' - v majhen pekač zloženi koščki paradajza, bazilike in mocarele, začinjeno pečeno in pomažemo s kruhom :hearts:
če kej pomaga :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Avg. 2024 13:29

Ocvrti krompirjevi polpeti, kisla smetana zraven in solata iz domacega paradiznika in kumare.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2024 6:03

Včeraj sem pica žepke v ponvi, polnjenne s paradižnikovo pasato, sirom, salamo, zraven solata iz kumar, domačega paradižnika

Danes baje da gremo v restavracijo, mi je včeraj napisal, pa js morem tudi do službe dopoldan
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Avg. 2024 14:38

Zepke iz listnatega testa polnjene z mlado spinaco, mlado cebulo, feta sirom, parmezanom. In paradiznikova solata.

Tega je mali pojedel nadpovprecno kolicino mislim da, glede na to koliko obicajno poje.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Avg. 2024 14:56

Njoki v bučni (hokaido) omaki, solata iz kitajskega zelja.
The world is as you are.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov