Kaj kuhate danes?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 07. Maj. 2023 16:10

Jaz sem si sam 3 mešana jajca danes ocvrl, pa nek kruh od včeraj. Palačink se mi ni dalo delat, ker sem si jih nedolgo nazaj, krvavic tudi ne... kaj novega sploh ne :) Če že, sem hotel delati pico, pa sem mislil, da nimam paradižnikove omake... pol sem jo pa našel v eni vrečki... ker očitno nisem nikoli ven zložil odkar sem bil nazadnje v trgovini :twisted: No zdaj sem :)

Sem pa te dni bil malo naokoli in marsikaj dobrega jedel, vključno z obilnimi zajtrki, pa itak mi vsi pravijo, da sem (pre)debel :oops: :)

No, bomo še videli kaj bo zvečer. Če bo skuša iz konzerve al pa hamburger (razvada). Bolj pametno bi bilo, da se za prvo opcijo odločim.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jun. 2023 13:35

Danes zame puranji zrezek,motovilec in cesnje. Malo studentske hrane sem tudi posnekala pred/ vmes med kuhanjem.

Zanj pa puranji zrezek/i, (ne vem ali bo imel vse za kosilo ali se nekaj za vecerjo),riz s cebulo, motovilec
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Jun. 2023 13:19

Spinacni rezanci z omako iz sladke smetane,cesna, cebule,buck, purana.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 12. Jun. 2023 15:08

Zjutraj sem pol sendviča z mozzarello, paradižnikom in baziliko pa kapučino z ovsenim mleko

Za kosilo sem kuhala navadni in sladki krompir, tofu, šparglji.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 12. Jun. 2023 16:40

btw ideja za tiste z otroci (ali otrokom v sebi :D )

danes nam je vsem ful vroče (+včeraj smo bli cel dan na pikniku), tako da smo meli za kosilo moj patentiran "self service cereal station" ki sem ga razvila in dodelala v študentskih letih :D
jogurti, različni (frozen) smutiji, sveže in zmrznjeno sadje, drobno narezana meta z balkona, nabor semen, oreščkov, suhega sadja in par vrst kosmičev, vsak vzame kar hoče in ful instagramable kosilo je v 10min na mizi :D je pa res da to ni kosilo za fizične delavce, ampak za študente in sedeče na riti je pa čisto dovolj :wink:

zdaj zvečer pa bomo verjetno tudi neki ne-kuhanega, verjetno kruh in narezek mesa, sira, zelenjave ali kaki wrapi/tortilje, odvisno koliko se mi bo dalo bit v kuhinji.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Jun. 2023 17:03

Svedrčki z zelenjavno omako, zelena solata.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 14. Jun. 2023 4:46

Sarissima napisal/-a:btw ideja za tiste z otroci (ali otrokom v sebi :D )

danes nam je vsem ful vroče (+včeraj smo bli cel dan na pikniku), tako da smo meli za kosilo moj patentiran "self service cereal station" ki sem ga razvila in dodelala v študentskih letih :D
jogurti, različni (frozen) smutiji, sveže in zmrznjeno sadje, drobno narezana meta z balkona, nabor semen, oreščkov, suhega sadja in par vrst kosmičev, vsak vzame kar hoče in ful instagramable kosilo je v 10min na mizi :D je pa res da to ni kosilo za fizične delavce, ampak za študente in sedeče na riti je pa čisto dovolj :wink:


Perfect. Dodas samo chicken nuggetse in hrenovke, odstranis vse sadje, smutije napacnih okusov, meto (ew, spinaca :tot: ) in suho sadje, pogojno jogurt (je danes torek ali sreda?), pa bi nas tamali mogoce kaj pojedel, preden bi rekel, da je sit in da bi sladoled :lach:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 14. Jun. 2023 4:48

Sva pa vceraj naredila sladoledne lucke iz manga.
Ker svezi mango = :tot:
Svezi mango zmiksan in zamrznjen = :love:
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 14. Jun. 2023 5:54

Danes bodo ocvrte sardele in kup solate :)
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Jun. 2023 6:43

pa sej sladoled iz svežega sadja je praktično isto kot sveže sadje, ne se sekirat. fun fact - naša tudi ne je neki rada špinače, kuhane. zmrznjene kocke špinače iz skrinje so pa delikatesa prve klase, kar stoka ko jih glevi.


danes bo nekaj iz špargljev. sezona gre h koncu in so se mi včeraj nabrani že začeli razpirat. verjetno rižota, pa še nekaj samo blanširanih in okisanih za zraven :hearts:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Jun. 2023 19:41

Za vecerjo Testeninska solata iz: brezglutenskih peresnikov/koruznih(jih ne jem namerno, brezglutenskih, ma so mi ostajali, ker sva jih kupovala, ker on hoce brezglutensko jest), mozzarele, avokada, paradiznika, paprike, crnih oliv, susene bazilike, preliva zmiksanega iz olivnega olja, balzamicnega kisa in susenih paradiznikov.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Jul. 2023 8:06

Včeraj sataras
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Jul. 2023 15:06

Danes rizota s šalotko,gomoljno zeleno, korenckom, limonino lupinico,limoninim sokom, rumenjakom, sladko smetano, parmezanom, baziliko in soalta iz cesnjevih paradiznikov.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 09. Jul. 2023 15:50

Jaz sem 2 dni zapored jedel špagete, paradižnikovo omako, parmesan. Sem včeraj zvečer šel v trgovino, da sem to (po)jedel. Idejo kaj naj jem, mi je dala mama :oops: :twisted:

LOL, res že dolgo nism špagetov jedel na način, da bi si jih sam delal.

Saj mi je žal, da sploh karkoli pripravljam doma, ker potem je kuhinja čist zapacana... bi moral večkrat delati, da bi se zverziral in bi kuhinja ostala v boljšem stanju

Prišparal sem 20 EUR, čeprav v trgovini sem dal 10 EUR, OK, sem kupil še par drugih stvari... tak da sam 10 EUR sem prišparal... pol pa pride v ceno še elektrika, pa voda za pomivalca... ne vem če se mi sploh splača. Čeprav občutek imam, da sem prišparal, če bi jedel zuni bi ziher še kej pil pa morda sladico... nikoli ne veš

Pa v petek sem preveč zapravil. Sicer ne toliko, a preveč, ker nisem načrtoval, da bomo šli ven. Nekje je treba šparati na koncu... če nisi sončni kralj, ki špara sam na državljanih oz. kapitalist, ki državljane uči kaj je to državno javno zdravstvo :twisted: (je seveda teorija, da so zasebni lobiji, ki se tam napajajo tako močni, da rabijo državno zdravstvo še naprej za napajanje; lahko pa da je vse skupaj zgolj the show must go on :twisted: )
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jul. 2023 19:31

Losos pecen v pecici, posut s sezamovi in lanenimi semeni in pecene bucke s kaprami.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov