Jogurti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 19. Apr. 2008 13:11

_ladybird_ napisal/-a:Sestavine:
- 1 kg Eco+ roza skute - to je skuta iz leclerca je bolj tekoča kot navadna
- 300g zamrznjeni sadeži: borovnice, robide, maline, jagode, ribez ali poljubno sadje
- sladilo po okusu/potrebi

Priprava:
Skuto zmiksaš v multipraktiku, skupaj z zamrznjenimi gozdnimi sadeži
(nekaj jih pustiš celih) + dodaš maaalo sladila. Razdeliš na 3 porcije
in za nekaj časa postavim v skrinjo, da nastane sladoled.


vau, hvala za idejo. :wink: tega sadja smo včasih imeli doma na tone, zadnje čase pa kar pozabljam nanj. bom poskusila v kratkem. sladkala si ga najbrž bom in to z fruktozo (ki mi je dovoljena).
Uporabniški avatar
BlackMagicWoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 22. 4. 2008
Kraj: Somewhere over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackMagicWoman » 26. Apr. 2008 20:46

Vsak dan obvezno popijem en kefir, pojem kakšen navaden jogurt, rada imam pa tudi sadne. Najboljši so mi od Jogobelle z okusom kivija in ananasa, pa tudi od Activie z okusom fig so mi dobri. Vedno pa si v jogurt natrosim tudi musli, kakšne ovsene kosmiče ipd... Nikoli ne jem samih oz. zelo redko.
Pain is temporary, glory is forever!
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 26. Apr. 2008 22:13

jst sem probala narest tist sladoled. kot sladilo sem dala zgoščen jabolčni sok, pa mi ni bilo dovolj sladko. :P jst najraje posladkam tako, da zraven zmiksam malo rozin in/ali banano. to mi je božansko. mi pa ni všeč, če dam v zmrzovalnik, ker so potem not taki zmrznjeni lističi ... raje zmiksam z zmrznjenim sadjem in direkt pojem - mi je ful boljš. njami. <3 danes sem zmiskala z nekaj zmrznjenimi jagodami in je blo ful dobr. tud ni treba tok sladil dodajat, ker so jagode bolj sladke.
Uporabniški avatar
mortisha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 17. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mortisha » 13. Maj. 2008 16:53

Od sadnih jogurtov mi najbolj teknejo egoti še posebi korenček/pomaranča in malina/pesa ,drugače pa za zajtrk prisegam na kefir ki mu dodam žličko medu, laneno seme in nekaj oreščkov-Im lovin it :freude:
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 13. Maj. 2008 17:19

Jez pa zadnje čase kr veliko Jogobelle pojem, mi je ful dobra ratala in celo se ne naveličam.
Just dance and everything it´s gonna be ok!
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 24. Jan. 2009 22:29

Povprečno pojem na teden enega navadnega in enega sadnega. Kupujem tele od Ljubljanske mlekarne.
_zwezdica_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 2. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _zwezdica_ » 25. Jan. 2009 9:00

pojem skor vsak da jogurt od lj mlekarn 500ml,če pa nimam tega doma ta tistga manjšiga pojem.Včasih sm pa ful egote pila. :)
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 25. Jan. 2009 9:30

jez vsak večer pojem 2 jogurta.
tko sem se ufurala, in mi ni gut, če jih ni.
ne jem navadnega jogurta,
najbloši pa mi je aktivia, dobri so mu tud tisti k vsebujejo žita.
drugač pa nima veze čigav jogurt je, važn d je :D .
aja pa ne maram okusa ananasa, al pa kšne mešanice jagoda+čokolada (to mi ne gre skup), vse ostalo brez problemov.
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 25. Jan. 2009 11:45

Jogurti = moja strast :lol:
Zlo mam rada jogurte pa vsak dan enga pojem ^^
Najrajš mam okus kivija od Jogobelle, od Activie so mi dobri, da ne omenjam od Maxima.. :razz: pa Zelena dolina napitki (rdeči ribez). Njami :P
Mi je pa zlo zlo dobr čist navadn jogurt od Activie pa not ena žlička medu. To mi je tolk dobro, res :hearts:
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 25. Jan. 2009 13:16

Js mam obdobja, ko pojem ful jogurtov, pol pa tut obdobja, ko mi sploh ni do njih. Nikol pa ne jem navadnih. Najboljši so mi ful kremasti, sploh od maxima hruška-čokolada :)
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 25. Jan. 2009 14:03

Js mam tut ful rada jogurte. Prejšnji teden sem odkrila une grške iz Spara, tko da trenutno so ti moji najljubši. :wink: Sicer pa so mi tut sadni všeč, edino kakih gozdnih sadežev ne maram preveč, pa z okusom pomaranče mi tut res ni. :?

Aja, poleti moj fotr skos dela sladolede iz jogurta, recept je pa čist simple:

Jogurt (ponavadi damo kakega, ki ni lih tekoč, recimo od Yovilanda) + zamrznjeno sadje po želji (jagode zmagajo ;)) + po želji sladkaš. Jaz ponavadi ne, ker mi je boljše brez cukra. Aja, pa v maso lahko dodaš tudi smetano, pride potem bolj penasto. Najboljše je, če poješ takoj, ker če daš v zmrzovalnik, rata čist trdo.
Uporabniški avatar
Amandine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 22. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Amandine » 25. Jan. 2009 15:00

frozzzen youghurt! to je zakon! si poleti velikokrat nardim, pripravim pol dneva prej, potem pa zvečer pomlaskam...mmmmm :P
sestavine so pa sam navaden jogurt in sadje...polet velikrat tja romajo moje ljube maline, če jih pa preveč oskubim, pa ful not tud breskve (zlo zlo zrele, da se kr cedijo) pašajo.
je pa en trik-boljši pride ven (vsa meni), če ni čist zamrznjen, da ni pretrd in fajn je, če ga premešaš ene parkrat, medtem ko zmrzuje.
to je res mnjam mnjam.
drugače imam pa tudi jaz obdobja jogurta in obdobja, ko čist pozabim, da obstaja. sem pa 100% naravni jogurt oboževalec, ker še vedno zagovarjam, da sadni jogurti niso jogurti :) in se kregam z ljudmi, ki jedo stračatela-kokos jogurte, da to pač ni jogurt ;)
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 25. Jan. 2009 15:03

Uf, jaz tudi ne maram teh jogurtov čokolada, stračatela ipd. Nvem, niso mi dobri sploh.
Kar se pri tem čokolade tiče, so mi dobri edin tisti pudingi, ko pride še smetana na vrhu ^^
Slika
njami :hearts:
.malaa.tinaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a .malaa.tinaa » 25. Jan. 2009 18:53

oooo njamii jogurti,skoraj vsak dan pojem navadnega.Ponavadi si noter narežem še svežo banano in si dodam laneno seme.Neki najbolšega za zajtrk :)
wistaria
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 1. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wistaria » 25. Jan. 2009 21:34

:eek: toliko jogurtov pojeste? Jaz sem včasih kvečjemu kakšnega na mesec, sedaj so malo bolj pogosti :D . Saj ne da jih prej nisem marala, ampak se nisem spomnila nanje...
Najraje imam tiste z velikimi koščki sadja :razz:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov