Hitri recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 24. Jun. 2005 12:09

ma katera kak vredu recept za muffine? enkrat mislim da ste jih že nekaj napisale, samo jih zdaj nikjer ne najdem... :( sem si končno nabavla modele in moram ju3 nujno sprobat! :)
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
dasa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dasa » 24. Jun. 2005 12:12

ta recept sm glih tuki dobila :D

Sestavine

Mokre sestavine:

120 g sladkorja
120 g masla
1 jajce
1 kisla smetana



Suhe sestavine:

175 g moke
1 žlička pecilnega praška
ščepec soli
3 žlice grenkega kakaa
koščki čokolade
15 narezanih višenj ali orehov


Priprava

Maslo zmehčaj ali pa raztopi (ne sme biti vroče). Z električnim mikserjem zmešaj mokre sestavine. Posebej zmešaj suhe sestavine.

SUHE sestavine dodaj MOKRIM in premešaj samo toliko, da se suhe sestavine rahlo navlažijo. Testo nikakor ne sme postati elastično (ne smeš preveč mešati), sicer muffini ne bodo rahli.

Pečeš v prej greti pečici (nujno) pri 200 st. 15 – 20 minut (muffini se morajo peči pri visoki T, da so rahli)! Če je pečica ventilacijska, pečeš pri 175 st.15 minut.
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 24. Jun. 2005 12:14

hvala dasa! :bussi: ju3 sprobam! aja kolko približno pa jih dobiš ven iz teh sestavin?
Zadnjič spremenil jancy, dne 24. Jun. 2005 12:18, skupaj popravljeno 1 krat.
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
dasa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dasa » 24. Jun. 2005 12:15

ni zakaj. sporoc ce so dobri, nism se sprobala :oops:
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 24. Jun. 2005 16:18

Jst delam po tem receptu in so fantastični:
Muffins

125g rjavega sladkorja
2 jajci
1 vanilin sladkor
125g masla (maslo stopi, da je tekoče)

360g moke
½ pecilnega praška
1 mala žlička sode bikarbone
1 jogurt
2 dcl mleka

dodatki po želji!

Čokolada, višnje, mandeljni

Prvo vmešaj, sladkor z jajci, dodaj jogurt, mleko, potem pa moko in suhe sestavine... za barvo lahko daš kako žlico ali dve kakava. Nato vmešaš čokolado, mandeljne... Pečeš pri 180 stopinjah 15 do 20 min.
Kupiš si pekač in une papirčke za muffine, da se ne prime

No, jst jih dobim vn od 20 do 22 ponavadi. Pa dam raje kr ene 4 velike žlice kakava, da so res temni.
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 24. Jun. 2005 16:18

Pa še enkaj receptov

Mafini z Nutello
Sestavine za nekje 12 kosov
Testo:
75 g mehkega masla
75 g čokoladno lešnikove kreme (Nutella)
50 g sladkorja
2 jajci
300 g moke
1 zavitek pecilnega praška
100 ml mleka

Za garniranje:
125 g sladkorja
1 žlička ruma
50 g mlečne čokolade

Priprava
Pečico segrejte na 200 stopinj. V skledi kremasto zmešajte margarino, čokoladno lešnikovo kremo in sladkor. Posebej zmešajte moko in pecilni ter skupaj z mlekom na hitro vdelajte v gladko maso.

V pekače za mafine namestite papirnate modelčke. Uporabite lahko tudi navaden pekač, na katerega postavite modelčke po dva skupaj, enega v drugega.Papirnate modelčke napolnite do roba z umešanim gladkim testom. V pečici jih pečemo približno 20 minut.

Opombe
Pekač vzamite iz pečice in kolačke postavite na kuhinjsko rešetko, da se ohladijo.

Za glazuro previdno zmešajte rum in sladkor v prahu, tako da nastane gosta tekoča masa. Z njo namažite ohlajene mafine. Preko mafinov povlecite na tanke čokoladne cikcak črte in pustite da se posušijo.

Če želite posebno hrustljave mafine, uporabite namesto 300 g moke, samo 250 g. Čokolado razpustimo, testa ne smemo mešati predolgo.



Čokoladno – bananini mufini
KOLIČINA 12 kosov

1 1/2 skodelice moke
1 skodelica sladkorja
1/4 skodelice kakava v prahu
1/2 čajne žličke soli
1 čajna žlička jedilne sode
1/4 čajne žličke pecilnega praška
1 1/3 skodelice zmečkanih zrelih banan
1/3 skodelice rastlinskega olja
1 jajce
1 skodelica nasekljane mlečne čokolade


V skledi zmešamo moko, sladkor, kakav v prahu, jedilno sodo, sol in pecilni prašek. V drugi skledi zmešamo banane z oljem in jajcem. Mokre sestavine vmešamo k suhim. Čisto na koncu dodamo še čokoladne koščke.
Z maso napolnimo namaščen pekač za mafine. Odprtine napolnimo nekako do 3/4. Pečico segrejemo na 180 stopinj in mafine pečemo od 20 do 25 minut.
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 24. Jun. 2005 16:47

jaz imam en recep in sicer PEČENE TESTENINE :flehan:

rabiš:

25dag prešane šunke
makarončke(svedrčke...)
omako barilla z baziliko
1-2jajčka
nariban sir

makarone skuhamo(jaz dam celo škatlo)tko da pride cel proftran(al kako se že reče-una posoda za v pečico)...na maslu popražim na koščke sesekljano šunko...nato ji dodamo omako z baziliko. :zustimm: pečico segrejemo na 200 stopinj!makarone zmešamo z omako in jih damo v =proftran=,jajček(enega ali dva-po želji)zmešamo in surovega polijemo čez makarone...čez use pa posujemo nariban sir(celo vrečko)in damo v pečico za 15min...

mnjami

DOBER TEK :hallo:
*Živi in pusti Živeti*
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 24. Jun. 2005 16:51

ja ta zadnji recept, ki je tu opisan je full dober, jaz to tudi včasih delam pa je res full dober...zdaj si mi lušte naredila :?
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 24. Jun. 2005 16:53

u še enga vem... :D

rabiš:

tuno(rio mare...)
paradižnik
papriko
koruzo
kumare
makarončke(svederčke,polžke)
majonezo
kislo smetano,lahko tudi jogurt(al pa vsakega malo)

:flower:

to vse narežeš kot za solato(samo jaz papriko in paradižnik tko na kockice-mal večje)makarončke skuhaš in jih ohladiš...potem pa dodaš majonezo in kislo smetano po želji!lahko dodaš še katero-koli drugo zelenjavo po okusu!potem daš vse to v hladilnik da se fino ohladi...vam rečem zakon za poletne dni :gut:
*Živi in pusti Živeti*
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 24. Jun. 2005 16:54

smotkica_ napisal/-a:ja ta zadnji recept, ki je tu opisan je full dober, jaz to tudi včasih delam pa je res full dober...zdaj si mi lušte naredila :?



ja no full je na izi pa full dobr :gut:
*Živi in pusti Živeti*
Uporabniški avatar
cukrck
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 634
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cukrck » 24. Jun. 2005 16:59

**ReD*cHerRy** napisal/-a:
smotkica_ napisal/-a:ja ta zadnji recept, ki je tu opisan je full dober, jaz to tudi včasih delam pa je res full dober...zdaj si mi lušte naredila :?



ja no full je na izi pa full dobr :gut:


Tole se res dobr sliš, bom nardila, sam bom dala kšno drugo salamo zravn, k šunke ne maram, :? .
Vsakršna oblika sreče je zasebna. Naši največji trenutki so osebni, imajo svoj razlog, so nedotakljivi. Stvari, ki so nam svete in dragocene, so stvari, ki jih črpamo iz skupnih doživetij. (Ayn Rand)
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 24. Jun. 2005 17:03

cukrck napisal/-a:
**ReD*cHerRy** napisal/-a:
smotkica_ napisal/-a:ja ta zadnji recept, ki je tu opisan je full dober, jaz to tudi včasih delam pa je res full dober...zdaj si mi lušte naredila :?



ja no full je na izi pa full dobr :gut:


Tole se res dobr sliš, bom nardila, sam bom dala kšno drugo salamo zravn, k šunke ne maram, :? .



ne boš vrjela jaz tud šunke ne maram,še na pizzi ne!tki jo pa tok spražim na maslu da pol med makarončki sploh nima takega okusa...men je full dobr :D
*Živi in pusti Živeti*
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 24. Jun. 2005 22:30

Dorotea napisal/-a:
**ReD*cHerRy** napisal/-a:jaz imam en recep in sicer PEČENE TESTENINE :flehan:

rabiš:

25dag prešane šunke
makarončke(svedrčke...)
omako barilla z baziliko
1-2jajčka
nariban sir

makarone skuhamo(jaz dam celo škatlo)tko da pride cel proftran(al kako se že reče-una posoda za v pečico)...na maslu popražim na koščke sesekljano šunko...nato ji dodamo omako z baziliko. :zustimm: pečico segrejemo na 200 stopinj!makarone zmešamo z omako in jih damo v =proftran=,jajček(enega ali dva-po želji)zmešamo in surovega polijemo čez makarone...čez use pa posujemo nariban sir(celo vrečko)in damo v pečico za 15min...

mnjami

DOBER TEK :hallo:


zanima me samo a jajčke poliješ samo preko al jih zmešaš v vse to skupaj? ker men pečena jajca ni ql :x



jajčke zmešaš v eni posodici z vilico(jaz rečem da jih šprudlam-umešam),in potem jih čez use poliješ čez daš pa sir...niti prbližno ne pridejo kot pečena...ubistvu se jih sploh ne čuti!sej jaz učasih kr brez jajčk naredim pa skor ni razlike!
če boš delala uživaj+dober tek
*Živi in pusti Živeti*
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 24. Jun. 2005 23:29

ko ste prej ene omenle torteline s kislo smetano: ful dobro izpade, če dodaš še mal sira (navadnega naribaš al pa mal gorgonzole).

sicer pa še ena rižota (zgleda, da bomo hmal postran oke fasale :D ):
riž skuhaš v vodi normalno, v ponvi pa prepražiš čebulo in dodaš narezane bučke in/ali papriko in/ali še kako drugo zelenjavo (za obvezne mesojedce grejo pa notri ful dobro piščančji koščki al pa puranji). ne pozabit solit! ko je pa zadeva ravno prov popečena, pa dodaš še kislo smetano. na koncu omako zmešaš z rižem.
...just breathe...
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 24. Jun. 2005 23:50

bubbles napisal/-a:ko ste prej ene omenle torteline s kislo smetano: ful dobro izpade, če dodaš še mal sira (navadnega naribaš al pa mal gorgonzole).

sicer pa še ena rižota (zgleda, da bomo hmal postran oke fasale :D ):
riž skuhaš v vodi normalno, v ponvi pa prepražiš čebulo in dodaš narezane bučke in/ali papriko in/ali še kako drugo zelenjavo (za obvezne mesojedce grejo pa notri ful dobro piščančji koščki al pa puranji). ne pozabit solit! ko je pa zadeva ravno prov popečena, pa dodaš še kislo smetano. na koncu omako zmešaš z rižem.


...in potem samo mnjamsk :D
*Živi in pusti Živeti*

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov