Hitri recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 13. Sep. 2006 6:55

Hehe, purple, sej jst tud neb vedla tolk o ribah in tem, če se ne bi bivši kr neki časa s tem ukvarjal...

Aja, če se prav spomnim, se da tisto ostro moko, ki je mal bolj groba :wink:
Uporabniški avatar
Sookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: ČrniRevirji

Neprebrana objavaNapisal/-a Sookie » 13. Sep. 2006 7:44

puranje zrezke narežeš na koščke, potrosiš z vegeto.. na olivnem olju popečeš..
omakca: gobova juha iz vrečke - deci mleka, deci vode, žlica kisle smetane, košček kocke za pečenko,ščepec vegete, prevreš, doliješ h purančku in še mal pustiš..
pire krompirček: krompir pretučkaš, dodaš žlico rame, žlico kisle smetane, pa po občutku mleko (če mate rade redk velik, če bol gost bul mal)

voila
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 17. Sep. 2006 10:48

Pohorska omleta

Sladki nadev:

5 jajc
5 žlic sladkorja
5 žlic moke
1 kompot
1/2 kg sadja
1/2 l sladke smetane

Potek:
Sadje zrežemo na majhne koščke.Ponev namažemo z maščobo in potresemo z moko,pečico vključimo na 170 do 180 C.Beljake stepemo in vanj dodajamo sladkor.Zraven rahlo primešamo rumenjake in nazadnje moko.Testo damo v ponev in oblikujemo omleto,postavimo v segreto pečico in pečemo 5 do 6 minut.Omleta naj zgoraj lepo zarumeni.Na eno polovico mrzle omlete naložimo sadje,omleto prepognemo,zvrnemo na krožnik in potresemo s sladkorjem.Po želji okrasimo s stepeno smetano.
Pa dober tek!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Sep. 2006 12:51

piščanček s feferoni(perutničke in batki)

Batke in perutničke najprej malo povaljamo v vegeti...
V posodo (vok, večja ponev) nalijemo mejčkeno oljčka (poudarek na mejčkeno!) in položimo piščančka v že segreto olje...

Potem operemo feferone (nepekoče, ali pa pekoče če komu odgovarja) in jih obrežemo, kar je za stran...nato jih prerežemo na pol in jih dodamo piččančku in malo posolimo...Solimo samo feferone, ker je piščaec že povegetan, da ne bo preslan...

Vse skupaj pečemo najprej na velkem ognju-kakiih 5 minut, potem zalijemo piščančka z vodo (vsega skupaj pol deci in porazdelimo po batkih in perutkah)....

proti koncu lahko dodate še mini paradajzke za še boljši okus in ot prilogico.... :)

Pomembno je, da se piščančka skos gleda in obrača na kakih par minut, da ni preveč zapečen....
in še bolje je, da se batke prereže proti koncu na pol da slučajno kje i slabo pečeno in še krvavo....

Dober tek, če bo kdo to delal :wink: :) jst to obožujem :D

priloge za zraven, pa pač po vaših željah...jaz ponavadi ne jem nobene priloge, ampak samo feferone in piščančka in solatko...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 21. Sep. 2006 14:34

:eek: kaj pa so batki, purple??
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 21. Sep. 2006 14:49

mogoče nogice? :razz:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Sep. 2006 14:57

ja batki....nogice je, bedrčka :D
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 19. Okt. 2006 20:01

Mene pa zanima glede kuhanga vina in sicr kok je treba dt vode na en litr vina? Kuhat mislm beuga, sam u usakmu receptu je napisana drgačna koičina vode..a mate kšne izkušnje? :oops:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 19. Okt. 2006 20:13

:lol: Hehe, ne spomnim se, da bi kdaj dajali vodo v kuhano vino, res ne...morda ima moj spomin luknje ali pa...
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 19. Okt. 2006 20:22

Ja, je treba...sicr je najbrž od okusa odvisn kolk, sam neki ga more bit. Sam ful me bega, k nekje piše 0,5litra, nekje pa sam 1dl :gruebel:
Uporabniški avatar
J.Lo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 576
Na forumu od: 7. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a J.Lo » 20. Okt. 2006 11:27

Še en recept s tortelini, ki je odliiiicen:

Sestavine:

-tortelini (po okusu, jaz mam najraje sirove al pa špinačine)
-paradižnikova omaka ali pelati (po želji-lahko tud oboje :D )
-konzerva tunine
-sir
-šampinjoni (po želji)
-sladka smetana za kuhanje (mali paketek)
-sol,poper,vegeta,curry, origano

Navodilo:

Torteline daš kuhat, pečico zagreješ na 200 stopinj. Medtem, ko se kuhajo, opereš in narežeš šampinjone (lahko sveže ali konzervirane) in jih na olju v globji ponvi popečeš. Vmes jih posoliš. K šampinjonom dodaš paradižnikovo omako in ko zavre, dodaš še sladko smetano. Vse skupaj začiniš s poprom, vegeto, malo soli (po želji), curry-jem in origanom.

Torteline odcediš in jih daš v pekač. Dodaš jim tunino, ter na kockice narezan sir. Vse skupaj preliješ s pripravljeno omako in premešaš. Nato jih še prekriješ z rezinami sira. Daš v pečico in spečeš. :D

Njamiiiii... :)

Hitro je pripravljeno, je pa res da je potem vedno cela kuhna umazana :D

Dober tek vsem, ki boste poskusle!
Lahko imam vse.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Okt. 2006 11:48

*slamca* napisal/-a:Mene pa zanima glede kuhanga vina in sicr kok je treba dt vode na en litr vina? Kuhat mislm beuga, sam u usakmu receptu je napisana drgačna koičina vode..a mate kšne izkušnje? :oops:


jst sm zmeri dala na litr vina, pol litra vode...in je blo ful dober, pa tud učinek alkohola je bil isti....

mimi M....pomoje maš luknje...ker kuhano vino, brez vode je ful zanič...vsaj za moje pojme... :)
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 20. Okt. 2006 12:15

*slamca* napisal/-a:Mene pa zanima glede kuhanga vina in sicr kok je treba dt vode na en litr vina? Kuhat mislm beuga, sam u usakmu receptu je napisana drgačna koičina vode..a mate kšne izkušnje? :oops:
Sama sem ga pripravljala le enkrat, pa mislim da nisem imela pravega vina, ker ni blo nevem kak fajn okus, no ...
Sem pa našla tale recept, če ti kaj prav pride (za belo vino):
Sestavine:
1 l belega vina
5 dcl vode
300 g sladkorja
2 cimetovi palčki
10 klinčkov
1 limona
Postopek:
V posodo zlijemo vino, vodo, 300 g sladkorja, 2 cimetovi palčki, 10 klinčkov in limono narezano na rezine, premešamo ter pazimo, da odstavimo tik preden zavre.
Sladkamo lahko po svojem okusu.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 20. Okt. 2006 14:56

Evo, Snow flake-sm skuhala po točno tem receptu, k si ga napisala, sam bi vsem, k ne marajo presladkih napitkov, priporočala samo 1/3 al pa še mn cukra kokr tm piše. Pa na zdravje :wink: :bia:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 20. Okt. 2006 15:47

Jst sm vprašala cimro, kako sva delale kuhano vino, pa je rekla, da vedno brez vode...
nikol ni blo nič narobe z njim :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron