Hitri recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Avg. 2008 17:47

neki easy recepti bi tudi meni pomagali, ker nimam pojma kaj bom kuhala na morju(bomo v apartmaju). sicer imamo štedilnik, ampak si tudi ne mislim vzet tri ure na dan da se bomo špilali nekih gurmanov...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Avg. 2008 17:48

ok ne rabim ravno receptov, ampak ideje za jedi...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 08. Avg. 2008 0:55

Js bi delala kšne sladice.A ve kera za kak dober recept?Pa da ni preveč sladko in preveč zakomplicirano. :P
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
ZeroCool
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 21. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ZeroCool » 25. Avg. 2008 19:10

Huh malce pozen odgovor, a vseeno :) Najbolj preprosto kar sem se kadarkoli odločil narediti, a izpade izredno izredno okusno, še posebej za žensko družbo :)

ČRNOBELE JAGODE

Slika

Potrebuješ (za 2 osebi):
* 10 svežih jagod
* 1 belo čokolado
* 1 črno čokolado
* 1 žličko vanilije
* 2 žlički masla
* 2 žlički karamele (Kotanyi mlinček s kombinacijo karamele in vanilije je OK)
* 2 žlici mleka
* Alpsko smetano v pločevinki

Jagode oper in odrež zgornje dele. V dveh različnih ponvicah stopi po žlico mleka in žličko masla. Ko je stopljeno, dodaj čokolado (vsako v svojo ponev). Počakaj da se stopi. Na krožnik dodaj jagode, prelij z belo in črno čokolado, potem pa še nastrgi karamelo in vanilijo (najbolje je če imaš tist kar sem prej napisal - Kotanyi mlinček). Dodajte še mal smetane in okusna stvar je na mizi :)

Aja ni ukradeno, pišem blog na kateremu imam svoje objave s hrano, slika je moja :)
Uporabniški avatar
račka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 26. 7. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a račka » 25. Avg. 2008 19:57

evo en recept za pecivo- ime je po želji kr sm jz to spacala skup brez recepta tko da nevem original recepta

-V tavelk pekač od pečice položiš albert kekse enga zravn druzga
- jabolka narežeš na krhlje in jih skuhaš kot kompot ter zmiksas s paličnim mešalnikom tako da dobiš čežano ter jo preliješ povrh albert keksov
- skuhaš dva vanilijeva pudinga ter preliješ povrhu in počakaš da se vse skupaj ohladi
- povrhu daš še sladko smetano

ni nezga truda je pa dobr :)

no pa še eden tak za polet k ne rabš nč pečt

v posodo naš baby cookies, jih mau navlažiš s sokom od sadja, povrh premažeš s kislo smetano+sladkor, gor daš veliiik sadja in spet eno plast baby cookies+sladko smetano :)
Uporabniški avatar
Vincet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 8. 9. 2008
Kraj: Nekje blizu

Neprebrana objavaNapisal/-a Vincet » 09. Sep. 2008 1:28

Moj recept pa Težin mjamiii okusen, nekaj posebnega pa še hiter je narjen.

Nam Vam tekne :!:



To bi pa še angelčki jedli,če bi meli ritke :D :razz:
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 18. Sep. 2008 16:55

naredi biskvit.
krema:v sadnem kompotu iz poljubnega sadja(skuhano sveže)-1 liter pa skuhaj 3 vanilijeve pudinge.lahk tud več sadja skup zmešaš.skuhaš gost puding, ga zliješ po malo ohlajenem biskvitu in ko se ohladi po vrhu namažeš s sladko smetano.to je to.
hitro, preprosto ni fuuuul dobro!
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 24. Sep. 2008 1:29

Mam za sladico eno dobro....
"jamajške banane"

Daš mal masla u ponvo, počakaš da se stopi, pol pa nasuješ notr ene dve žlice sladkorja in to zmešaš.
Pol vzameš banane, ki jih moraš prerezat na pol, daš jih notr in mal zapečeš.
Potem jih pa obrneš na drugo stran, in zgornjo stran banane namažeš narahlo z medom....
In sladica nrjena...daš jo na krožnik, daš mal une omake k se ti ni mal zažgala na banane pa zravn sladoled in to vse skupej ješ...mljaaasssk :D
Live your life like you want
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 24. Sep. 2008 9:30

Ni pecivo, ampak vseeno napišem :P je menda pri nas doma izumljena jed..

se pravi, moraš imeti testenine, sir, jajca, lahko tudi kruh in slanino.

Skuhaš testenine, med tem časom malo popražiš jajca, ki jim dodaš koščke slanine in sir. Vse to skupaj vmešaš v testenine, na koncu lahko umešaš še kruh, pustiš še malo na štedilniku in je to to :D dodaš pa vse po občutku, koliko ti pač paše česa met.

Pol pa še ene testenine z piščančjim mesom in smetano:

Kupiš smetano (za kuhanje), vliješ v ponev za praženje, jo čisto malo popražiš, nato vliješ v kuhane testenine. Dodaš začimbe po okusu in pa kuhano piščančje (belo) meso. Čist enostavno, pa zeloooo dobro :D
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 24. Sep. 2008 20:22

Moderni cookiji
( moderni zato, ker se uporabijo "bolj" zdrave oz. naravne sestavine )

Sestavine:
60 dag polnovredne moke
35 dag masla
30 dag rjavega sladkorja
4 jajca
1 pecilni prašek
25 dag zmletih mandljev
15 dag bio kokosovega praženega čipsa
ščep soli

Postopek:
Moko, mrzlo maslo, sladkor, jajca, pecilni prašek, mandlje in sol zgnetemo v homogeno maso, dodamo še čips in še enkrat pregnetemo.

Za pol ure damo v hladilnik.

Ohlajeno razdelimo v tri klobase, s plastičnim nožem narežemo na enakomerne rezine in z rokami oblikujemo cookije.

Pečemo cca. 20 minut pri 180 stopinjah





Jaz bom poskusila :) . Poročam o rezultatih.
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Sep. 2008 23:03

ZeroCool napisal/-a:Huh malce pozen odgovor, a vseeno :) Najbolj preprosto kar sem se kadarkoli odločil narediti, a izpade izredno izredno okusno, še posebej za žensko družbo :)

ČRNOBELE JAGODE

Slika

Potrebuješ (za 2 osebi):
* 10 svežih jagod
* 1 belo čokolado
* 1 črno čokolado
* 1 žličko vanilije
* 2 žlički masla
* 2 žlički karamele (Kotanyi mlinček s kombinacijo karamele in vanilije je OK)
* 2 žlici mleka
* Alpsko smetano v pločevinki

Jagode oper in odrež zgornje dele. V dveh različnih ponvicah stopi po žlico mleka in žličko masla. Ko je stopljeno, dodaj čokolado (vsako v svojo ponev). Počakaj da se stopi. Na krožnik dodaj jagode, prelij z belo in črno čokolado, potem pa še nastrgi karamelo in vanilijo (najbolje je če imaš tist kar sem prej napisal - Kotanyi mlinček). Dodajte še mal smetane in okusna stvar je na mizi :)

Aja ni ukradeno, pišem blog na kateremu imam svoje objave s hrano, slika je moja :)


Morm pohvalt tegale gospodiča, da mi je na njegovi spletki na pladnju postregel z zanimivimi jedmi in mislm da se bom takoj jutr lotila kuhanja ene izmed teh :) :gut:
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 05. Okt. 2008 15:58

softTouch napisal/-a:mene pa zanimajo enostavni (in dobri :wink: ) recepti za kuhanje v kampu,seveda poleg klasike kot so testenine,ocvrta jajca,čokolešnik in podobno... mela bom samo en kuhalnik,tko da bi bla vesela kakšne ideje

Mi smo v srednješolskih letih veliko kampirali s sošolci in smo si delali razno-razno hrano, ki nam jo je večinoma narekovala domišljija.
Zjutraj smo si večinoma naredli stepena jaca.Nasekljali smo paradajz pa papriko, včasih tud čebulo.To smo ful prepražli pa gor dali stepena jaca spečt.Ful dobro.
Zvečer, če se nam ni dalo delat roštilja(oziroma nismo bli zmožni)smo si pa kruh malo s pivo polili, ga nataknli na palčke pa pekli ob na našem tabornem ogenjčku.No testenine(če smo jih meli pa nč drugega zravn)smo skuhali pa posladkali.
Ko sprašuješ za čokolešnik...Njalažje!Zakuriš na gorilniku ogenj, zgreješ mleko in ga narediš tak kot doma.
Kaj se kampiranja tiče...Prepustit se domišljiji in sestavinam, ki jih maš pa narediš marsikaj.Če pa ni nč dost na voljo, pa poleti kampiraš laufaš do najbližje njive skoruzo, vkradeš par storžev pa če je možno krompir in to lepo pečeš v žerjavki.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 05. Okt. 2008 15:59

softTouch napisal/-a:mene pa zanimajo enostavni (in dobri :wink: ) recepti za kuhanje v kampu,seveda poleg klasike kot so testenine,ocvrta jajca,čokolešnik in podobno... mela bom samo en kuhalnik,tko da bi bla vesela kakšne ideje

Mi smo v srednješolskih letih veliko kampirali s sošolci in smo si delali razno-razno hrano, ki nam jo je večinoma narekovala domišljija.
Zjutraj smo si večinoma naredli stepena jaca.Nasekljali smo paradajz pa papriko, včasih tud čebulo.To smo ful prepražli pa gor dali stepena jaca spečt.Ful dobro.
Zvečer, če se nam ni dalo delat roštilja(oziroma nismo bli zmožni)smo si pa kruh malo s pivo polili, ga nataknli na palčke pa pekli ob na našem tabornem ogenjčku.No testenine(če smo jih meli pa nč drugega zravn)smo skuhali pa posladkali.
Ko sprašuješ za čokolešnik...Njalažje!Zakuriš na gorilniku ogenj, zgreješ mleko in ga narediš tak kot doma.
Kaj se kampiranja tiče...Prepustit se domišljiji in sestavinam, ki jih maš pa narediš marsikaj.Če pa ni nč dost na voljo, pa poleti kampiraš laufaš do najbližje njive skoruzo, vkradeš par storžev pa če je možno krompir in to lepo pečeš v žerjavki.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
*AnNy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 27. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *AnNy » 05. Okt. 2008 23:31

1. štručko (vseen katero) prerežeš po celem na pol, spodnjo polovico namažeš z origanom,naložiš salamo,naribaš sir, malo gobic in daš v pečico dokler se sir fajn stopi ter postrežeš! pač malo bolj hitra mini pica :D


2.skuhaš makarone,ko so kuhani daš na vrh tuno ter poliješ s kislo smetano.njamiii


ta dva recepta vrjetn že vsak pozna, ampak je pa nek najbolšga :P
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Nov. 2008 17:43

Prosila bi za kak dober recept za kake praznične piškote.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov