Žgane pijače

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali pijete žgane pijače?

Da.
30
63%
Ne.
7
15%
Občasno ob posebnih priložnostih.
11
23%
Skupaj glasov : 48

marakeech
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 8. 1. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a marakeech » 28. Jan. 2009 17:19

Katere zgane pijace najveckrat pijete? Katerih ne marate in jih nebi nikoli popile? A delate kaksne doma? Pri nas doma delamo limonce in so zelo dobre. Bila bi vesela tudi kaksnega recepta. Ker mamo naslednji vikend zur pa bi rabla kaksno dobro idejo kaj ponudit prijateljem.

Jst najrajs pijem jagermaistra :) Pa tud navadno sadno zganje vcasih, sicer redko, spijem, saj mi je dobro. Sploh, ce je domace in ne premocno. Seveda kozarcek ali dva :D
Uporabniški avatar
ancice*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 21. 1. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a ancice* » 28. Jan. 2009 17:32

Najraje pijem jagodno vodko.. od domačih žganj pa so mi supr borovničke :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 28. Jan. 2009 17:59

Jack Daniels z ledom.
Če so pa večje količine, je treba pa še malo kokakole zraven :)

Tega imam najraje, pijem pa še jegra, kakšne domače zadeve, rum in pogojno vodko (če res ničesar drugega ni). Nikakor pa tekile.



Kakšne recepte bi ti rada, mi ni čisto jasno, razen če misliš sama šnops kuhat :) A to govoriš o koktejlih?
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 28. Jan. 2009 18:01

js mam tut rada domače borovničke pa višnjevc
od mešanc mam pa najrajš tele: malibu cola, cuba libre, gin-tonic (kadar mi ne paše sladk), redbull vodke so se mi pa ful ustavle, kar je itak dobr, kr je ta kombinacija nevarna
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Jan. 2009 18:06

jullia_ napisal/-a:Kakšne recepte bi ti rada, mi ni čisto jasno, razen če misliš sama šnops kuhat :) A to govoriš o koktejlih?


Pomoje ima v mislih kakšne domače borovničke, jegra, orehovc, itd...

Js pijem najraje tekilo :D pol pa vodko al pa jegra. No, pa tud Jack ni slab. Ne prenašam pa sadnih vodk in na splošno vseh sladkih žganih pijač (npr. malibu), pa kakšnih drugih grenčic razen jegra (kak cynar).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 28. Jan. 2009 18:09

Aja, no jaz lahko povem, kje se da dobit odličnega domačega jegra, narest ga pa ne znam :)
Ampak pomoje so to bolj dolgotrajne procedure in težko v parih dneh kaj skupaj spacaš.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 28. Jan. 2009 18:09

marakeech jz bi tvoj recept za limnce, če ni skriunost :D

Jz (če že pijem alkohol) pijem Malibukolko in tekilo. Vodko res izjemnoma (te izjeme so tko redke, da jih skor ni) in še to z Red Bullom.
Drgač pa moj ata kuha doma šnopc iz tepk in občasno slivuc.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Jan. 2009 18:15

Ah pri nas doma vse možne žgane naredimo doma. Jeger je res precej zapleten- rabiš ogromno sestavin, ki jih ne dobiš kar tako v trgovini. Teta ga vsako leto dela, ko je sezona teh zelišč in jih je vsaj 10 različnih. Imamo doma pa šnopc in pol mami en kup stvari notr namaka- od pomaranč, borovnic, limon, orehov. Sam pol itak noben je pije :D

Rajš kup- hitreje, manj zahtevno, pa še dvomim da se bo kdo pritoževal :D

Lahko pa seveda narediš koktejle- kar tud ni slabo :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 28. Jan. 2009 18:17

Jegr, borovničke, medica, to imam najraje.

Ne prenesem viskija, tekile, konjaka, vodke, gina....
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 28. Jan. 2009 18:22

p!ka napisal/-a:marakeech jz bi tvoj recept za limnce, če ni skriunost :D
.


limonce=kokakola+hruškovc (vsaj pr nas :D )

Jaz ko grem ven velikokrat pijem žgano...
redbull vodke, cc + kola, puškin+jabolčni sok...
tut tekuille občasno..

Ma skor vse... :P (edin medice ne morem več ker sem enkat bruhala zarad nje :heul: )
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 28. Jan. 2009 18:44

Ponavadi vodko s pomarančnim sokom ali red bullom al pa jegra, občasno borovničke. Drgač pa kakšen koktejl kar tud v bistvu šteje ker so notr žgane pijače.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 28. Jan. 2009 18:53

pijem sam "čiste" žgane pijače in likerje, torej brez dodatka brezalkoholnih...najrajš pa: đek denijels on the rocks, domač al pa kupljen jegr, domače borovničke (v šnopsu al pa vinu), teranov liker, limonce, sadno vodko, tekilo s soljo in limono al pa s cimetom in pomarančo...to je pa pomoje vse...kakšen čokoladni liker pa bolj za sladico, ne da bi ga spila par kozarcev, ker je pregost..aja pa koktejle mam rada več al manj vse :P

ne maram vseh vrst šnopsa (slivovka, viljamovka, travarca, pelinkovc...), čiste vodke (brez sadne arome), cheap viskijev (ala đoni voker)

doma delamo jegra, učas če nam kdo vsil borovnice pa še borovničke (v žganju al pa vinu), dragi pa nardi limonce
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Jan. 2009 19:10

O ja, js pijem vse razne vodke - čiste ali s sadnim okusom. Sem se enkrat tako zatsrupla z litrom vodke, da je niti povohat ne morem več.

Drugače pijem vse, ful rada mam pa različne vrste viskija: Danielsa, Tullamore Dew, Canadian Club pa Ballantines, pelinkovec (Jager ali domač), domač šnops - še posebej mekana rakija je yummy; borovničevec, višnjevec in seveda rum - temni s kokakolo, beli z mlekom.

Vsake toliko pač zapaše kak ta kratek :) Jaz imam načeloma vedno vsaj eno steklenico oz. vsaj za 2 šluka žganarije pri roki. Najpogosteje je to viski. Ok, sej vem da sem sedaj izpadla kot kronik, ampak včasih kar samo od sebe zapaše spit en štamprl :D Za mirno roko :lol:
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 28. Jan. 2009 19:13

havana rum+rjav sladkor + limeta + kola =cuba libre, Jack Daniels + kola, Canadian club + kola, jegr, bornovničke, vodka...
Napisano po priljubljenost (torej cuba libe = zmaga :D ). Ne maram pa tekile, ker tako kot gre dol gre tudi gor :(
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 28. Jan. 2009 19:21

uf ne maram sploh! use mo je zanc, spijem samo en pozirk brinovca ali orehovca ko me boli zelodec..

no pa cockta orehovec pijem...heh to je domaca stvar, ko je vec kokte noter kot pa zganja :wink: :wink:
Zivljenje je piskotek!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov