Energijska vrednost, maščobe, beljakovine, oglj. hidrati....

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 22. Mar. 2011 12:48

ja kaj pa po tvojem mnenju potem pomaga proti celulitu?
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Mar. 2011 13:34

Mahagonij napisal/-a:Pac si obsedena s cukrom, tko kot tipicna zenska.


na čem temelji ta teza? pliz. razsvetli me? :D

ker proti svojemu dečku pojem lajk nič sladkarij, medtem ko bi si on še pod postlo čokoladice shranil, da jih ma pri roki, če mu sredi noči slučajno cuker pade.

sama med drugim nisem bla nikoli sugar obsessed, že od malega sem glede sladkarij ful zbirčna in jem samo meni ljube čokolade in doma narejena peciva, pa še to ne vseh.
100gramska čokolada mi zadostuje za cel mesec. po 2h koščkih mam že totalni sugar overflow v ustih.

tako, da bi res rada slišala zakaj je tipična ženska mahnjena na cuker.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 22. Mar. 2011 13:38

Dovolj misic na nogah in manj speha. Naprimer pocepi z ekstra 40 kg ali vec. Izpadni koraki z ekstra tezo. To je 15-20 minut vsake tri dni. Seveda ko ze enkrat to pocnes lahko se druge stvari (hrbet naprimer je pri mladih zenskah ponavadi cist v kurcu).
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 22. Mar. 2011 13:41

floribunda napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Pac si obsedena s cukrom, tko kot tipicna zenska.


na čem temelji ta teza? pliz. razsvetli me? :D

ker proti svojemu dečku pojem lajk nič sladkarij, medtem ko bi si on še pod postlo čokoladice shranil, da jih ma pri roki, če mu sredi noči slučajno cuker pade.

sama med drugim nisem bla nikoli sugar obsessed, že od malega sem glede sladkarij ful zbirčna in jem samo meni ljube čokolade in doma narejena peciva, pa še to ne vseh.
100gramska čokolada mi zadostuje za cel mesec. po 2h koščkih mam že totalni sugar overflow v ustih.

tako, da bi res rada slišala zakaj je tipična ženska mahnjena na cuker.
Se ti zdi da ni res? Poglej deklaracije obsedenosti s cokolado na tem forumu. Poglej v teme "kaj ste jedli". Ne vem kaj je s tvojim tipom, ampak vecinoma moski pojejo manj cokolad, sladic ter sadja. Ne mores rect da to ni v splosnem res.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Mar. 2011 14:42

ne vem. niti ne trdim tega, ker nisem šla nikoli za tem kolko čokolade kera poje in kako visoko kotira čokolada na tem forumu.

vem samo, da vsi okoli mene pojedo več sladkega kot jaz. to je pa edino merilo, ki sem ga kadarkoli imela.

ok. ženske so v splošnem bolj obsedene s cukrom kot moški.
zapisano.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 22. Mar. 2011 18:01

smoothieji...ja, okej, ampak se moraš zavedat, da to ni tekočina, to ni za žejo, ampak za lakoto. Sadje je OH obrok. Dobro je za tvoje zdravje, ker vsebuje vitamine in minerale, ampak ga moraš uravnovesit z nečim beljakovinskim in nečim maščobnim.

Jaz sadne sokove pijem samo še, ko pijem juice vodko :D Rajši pojem pomarančo ali pa jabolko v taki obliki, kot je zrasla na drevesu ;)

Sploh pa ti fructal sokci...to je za razvajanje, ker je čist oropano vsega. Rajš si privošči tortico s svežimi jagodami in poleg spij kozarec vode. Boš vsaj potešena :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Dadyka15
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 503
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dadyka15 » 30. Maj. 2011 16:32

sploh ne vem zakaj zadnje čase vsi tok komplicirate okol te hrane...pa maščobe niso zdrave, pa OH niso zdravi, pa E-ji so "smrtno nevarni"...
eh, djte no... včasih niso nč kj preveč gledal na to kaj pojejo, živilska industrija je bila bolj neomejena glede porabe konzervansov in dodatkov, pa se vseeno noben potrošnik ni sekiral zaradi tega...
zdaj ko so pa mediji začel pumpat glave potrošnikom, pa vsi neki gledate kaj je zdravo pa kaj ni....
djte, zresnite se, pa jejte tisto kar vam paše, če mate mal preveč kg, pač več gibat pa več vode pa nesladkanih čajev pit pa več sadja jest..
telo potrebuje vse elemente v prehranski piramidi (OH-vse vrste; od sladkorjev, do škroba, le vlaknine so tu le za to, da nam pospešujejo peristaltiko črevesja in vežejo škodljive snovi iz telesa, ki nastanejo med prebavo.., beljakovine, ki so nujne za naše telo, saj nam gradijo celice, ter maščobe, ki varijejo naše notranje organe, nam ohranjajo telesno temperaturo, nikar pa ne pozabite, da so vitamini D, E, K, A topni izključno v maščobah! in ne v vodi kot ostali vitamini, ter minerale potrebujemo..)
nima smisla, da se nečemu upiramo, če čutimo, da naše telo kliče po tem!
pretiravat z raznimi shujševalnimi kurami (nisem uporabila izraza "dieta", ker ta pomeni način prehranjevanja, ki je lahko kakeršenkoli) ni vredu, saj so običajno zdrešene, saj stradati nikoli ni prineslo dolgotrajnih rezultatov.
maščobne celise so se med procesom stradanja (kao hujšanja) le skrčile, in ko se začne zopet normalno jest, se te cellice zopet napolnijo z maščobo, in smo spet na začetku... veliko bolje je, da tisti, ki imajo namen zgubiti nekja kg, da jejo več majših obrokov dnevno (naj bodo ti obroki takšni, ki zajemajo vse sklope hranilnih smovi!), na 2 do 4 ure, saj tako telo konstantno prebavlja in s tem porablja energijo, če pa zraven vključimo še nekaj gibanja smo pa zmagali.

lep pozdrav
Imej se lepo in uživaj življenje do konca.. Le enkrat živiš!!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov