Čaj

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 10. Apr. 2012 20:29

MAL pa je važn kolk stopinj je no... :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 10. Apr. 2012 23:57

la_estrella napisal/-a:^^če hočeš da te zeleni čaj poživi morš vrečko pustit ~2min (kok vroča je voda nima veze),če pa dlje časa pustiš ma pa grenak okus in posledično tud drugačne učinke-nič poživljajočega uglavnem...


To glede učinka je res, ja :ja: Glede temperature vode je pa pomembno v smislu, da baje ne sme biti čisto vrela, ker naj bi sicer uničila koristne učinkovine čaja (čeprav to pomoje še bolj velja za čaj v listkih)... Pa baje tudi na grenkobo in to, koliko močen je čaj, vpliva temperatura..

No sej, primerna temperatura vode se itak razlikuje od sorte do sorte čaja, v specializiranih čajnicah imaš ponekod do stopinje natančno navedene cifre zraven :D
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 05. Jul. 2012 20:47

mmm... čaji :D Odkar sem morala zaradi zdravstvenih razlogov prenehat pit kavo pijem čaje in so res odlični. Rada imam predvsem zelene z limono in črne z mlekom.

Tudi zdaj poleti si naročim zeleni čaj pa limono pa kozarec ledu in čaj lepo ohladim in super poživi :wink:
BellaBecky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 4. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a BellaBecky » 04. Avg. 2012 15:53

Jaz pa sem bivša ljubiteljica (odvisnica) zelenega čaja. Tu pa tam se še pregrešim z zelenim čajem z okusom jasmina.

Drugače sem pa zaradi bolj zdravega življenskega sloga preklopila na rdeči rooibos čaj. Razlog je predvsem v kofeinu, ki ga rooibos ne vsebuje, zato je primeren tudi za pitje pred spanjem.
Pijem čisti rooibos, brez dodanih arom in seveda brez sladkorja. Okus je odličen!

Občasno pa se mi prileže tudi domača meta.
MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 06. Avg. 2012 1:23

Ufff čaaaaaaaaji. Naj naj pijača in pri meni na spiski skozi celo leto. Pravkar pijem zelenega z dodatkom vanilije. To je kot štart dneva, kot nekaj kar pogreje želodec da pol lažje prebavi zajtrk.

Pri meni je vedno okoli 6 različnih čajev v shrambi in se pijejo po trenutnem navdihu in občutku.

Moja 2 TOP ČAJA sta ČRNI ČAJ (na prvem mestu!!) ter ZELENI ČAJ.
Pri črnih pa ni važno ali BREAKFAST TEA ali EARL GRAY, ali afternoon. V bistvu imam rajši BREAKFAST saj je najbolj močen in obožujem tale težki okus.

Trenutno pa v shrambi 2 črna čaja en od 1001 cvet (ZELO DOBER) ter eden od TEEKANE z dodatkom ruma, nato 3 različni zeleni čaji, 2 sadna en multivitamin, planinski od patra Bernardina...
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 26. Avg. 2012 12:18

V prvi vrsti so zagotovi sadni čaji. Pa zadnje čase pijem tudi zeleni čaj ali zelenega z limono (sladkan-se razume). Pa kakšna meta mi je tudi okusna.

Nisem pa nek poseben ljubitelj čajev, sploh v spomladanskem/poletnem času jih dam čisto na stran.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 28. Avg. 2012 20:06

meni je najljubši vanilijev mango beli čaj. heh prav primlo me je da enega ustvarim zdaj. :D
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 29. Avg. 2012 8:52

Jaz sem odkar ne smem pit kave, obsedena s čaji prov nalivam se z zelenim čajem, ki mu dodam limono, če dam zraven še led je čudovita osvežilna pijača :D .
Učit se sploh ne morem brez krigle čaja zravn :)

Včasih spijem tudi črni čaj z mlekom (Irish morning je božanski!).

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov