Absint-alkoholna pijača

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
evahunnie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 15. 2. 2008
Kraj: Tihomorsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a evahunnie » 17. Jun. 2008 15:13

Ashlee. napisal/-a:
Bulma napisal/-a:Jaz sem ga lani pila na Češkem, vendar ne veliko ker sem takrat imela v sebi druge substance. Si ga pa letos pripeljem domov, ker grem spet na Češko-potem bom poročala kako bo :D


no mi smo bli tud lani na češkem in smo ga kr dost spili no, še posebej eni sošolci pa noben ni mev halucinacij. vem pa za en primer ko je en fantič spiv res ogromno absinta in je pol baje mislu da je pomaranča in se je hotu olupit :lol:


haha js sm tut za ta primer slišala...sam je baje tip vzel lsd ne pa absint...no ja vrjetn prirejajo zgodbo za vse možne substance :lol:
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 17. Jun. 2008 16:13

Ashlee. napisal/-a: vem pa za en primer ko je en fantič spiv res ogromno absinta in je pol baje mislu da je pomaranča in se je hotu olupit :lol:


Zihr veš za primer ja. To je drgač scena iz ene knjige, odkar je bla napisala so kr vsi vedl za take "primere".
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 17. Jun. 2008 17:25

^ kaj pa če je ona knigo napisala :D
Uporabniški avatar
babe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 1. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a babe » 21. Jun. 2008 20:09

Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 14. Jan. 2009 16:30

Ne nsim ga še probala,ga pa v kratkem bom...seka ga jk pila in je rekla,da je zakon,da rabiš 2-3 kozarčke pa da te odnese.ma neko poznanstvo pa mi ga je za rojstn dan,ki pa bo kmalu naročla,da se ga malo s tem nažagam.
sam je to res kaj eni pravijo,da po pravem absintu haluciniraš?pa baje je indijanskega porekla.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 14. Jan. 2009 17:54

Absint je všečna zadevica. :D
V Lj. sem zasledil v emonski da ga imajo in pri zelenem zajcu..wuuuuu...media park ga imajo tudi. Včasih so ga imeli tudi v Asu in Uršuli...Uršule ni več..v Asu ga pa nimajo več...za media park pa ne vem, ker že nekaj časa nisem bil tam.
Aquo kdo pozna? :P
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 14. Jan. 2009 18:59

mi smo tut ze to pili, se mi pa zdi kr nevarna pijaca :? aja, pa okus mi spljoh ni vsec :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Jan. 2009 20:11

ta slovenski je daleč od nevarnega, če se ga pržgeš ko norc je pa tudi piv nevarno.
se mi zdi da ga majo v vedno več klubih in lokalih, posebno odkar se je začel promovirat absinthe supreme.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 16. Jan. 2009 16:04

js sm absint prvič pila kaka 3 leta nazaj in tkrt me je minilo d bi ga še kdaj poskusla. bil je 70%, dobil smo ga nekje v avstriji. trije smo ga spil celo flašo in glede na to, d smo bli brez podlage (hrane) in d smo se mal mešal s pivom, malibujem in vodko, je o posledicah brezveze razpravlajat. ja, tkt smo bli se zlo mladi (okol 16 let) in neumni :) okus mi pa tut nasploh ni biu useč, ker je mal preveč sladek. glede halucinacij pa ne vem nc povedat, ker jih tkt noben od ns ni meu (se mi zdi, d mors pol spit res se kaj vec procentnga - ce sploh obstaja? al pa more bit s spiritom pomesan; no pa se res velik ga mors spit al je pa to sam mit...)
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a missy* » 16. Jan. 2009 16:13

a ni tako, da absint se v sloveniji da dobit (majo ga npr. v areni) ampak je manj procenten. Tapravi absint, ki je pa prepovedat skoraj v vseh drzavah (da se ga dobiti na ceskem ali tam nekje) se ga pa spije lahko samo en kozarcek, potem si pa toliko pijan, da lahko dobis tudi privide.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 16. Jan. 2009 17:21

v bistvu mi ni jasno kaj se sploh šteje pod pravi absint po katerem naj bi dobil privide? mi smo pil zelenga, 70% iz avstrije pa so mi rekl d je kao to biu ta pravi absint. tko d me res firbc zdej matra... :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 16. Jan. 2009 18:08

Ja, velika razlika je med absintom, ki se ga dobi pri nas, to je t.i. industrijski absint, in pravim. Industrijski ima turkizno modro barvo in meni osebno okus po bronhi bonbonih :D Pravega še nisem pila, ipak, ker se ga pač ne da kar tako dobit. Pa ne verjet vsakemu papaku ki pravi, da je po absintu haluciniral :D Do tega se pride s posebnim načinom pripravljanja, ki ga ne vem na pamet, vem da je najprej treba nad kozarcem absinta prižgati kocko sladkorja v žlički in jo nato, ko še gori potopiti vanj. Kar tako pa po absintu ne haluciniraš. Ga pa osebno ful rada pijem v pivu, tak pol litra pira pa štamprfl absinta, super dobra kombo :D
Uporabniški avatar
Cintia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 18. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cintia » 16. Jan. 2009 18:08

Seveda se ga dobi v Sloveniji, še v Intersparu ga prodajajo.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 16. Jan. 2009 19:24

I love it. Najboljši mi pa je absinthe supreme, na bohemski način seveda.
Uporabniški avatar
bolhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 615
Na forumu od: 16. 4. 2006
Kraj: somewhere

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhica » 16. Jan. 2009 21:20

jaja..sm mela prve izkušnje z absintom na maturancu. Sm ga sam poskusla, da sm vidla kakšn je, tko lih mal da se ve o čem se govori kadar je absint na "jedilniku" :wink:

no..drugač pijem ga ne, edin enkrat sm imela en preblisk, k sm bla usa bedna, pa naj bi se šlo vn, brat je pa lih bil v tujini in sabo prnesu cca. 1L. tolk da sm takrat za dobro voljo en kozarčk exlna (govorimo o kozarčkih za šnops = "štamprle"). Ma mi je kr kmal vročina gor pognala, k je bil tok močn. Morm pa rečt, da nism nevem kakšne gromozanske osnove kar se hrane tiče imela v sebi (vem, pametno ane?) in se mi je kr kmal tko na izi začel sukat, še posebej kadar sm mogla mal več uporabljat svoj ču ta ravotežje. Krize lih ni blo no!! Mi je pa zanč okus ane..saj tist standard kar sm jst pila - sej veste "ustna vodica varianta".

tolk da sm še vedno čista ljubiteljca Trojkice pa Jegra kar se tiče teh žganih pijač :razz: <3
... ι αм ωнαт ι αм ...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov