90 dnevna dieta

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 31. Jan. 2007 12:33

Kar mene najbolj moti je to, da se omejujete in mislite kako bo po teh XX dneh potem vse lepo in v najlepsem redu :roll:

Ste ze kdaj slisale za JOJO efekt... seveda ste in s tako dieto si prav na tej poti!

Problem danasnjega casa je prevec hrane in premalo gibanja. Rezultat vidis, ko se pogledas v ogledalo.

Da to spremenis, moras spremeniti VSE. Predvsem pa kolicino hrane. Zato tudi vztrajam, da jejte vec ali manj vse, vendar MALO in se to cimbolj zdravo hrano. Gibanje je zelo zelo priporocljivo. Saj res porabis odvecne kalorije, hkrati pa oblikujes postavo (misice dajo telesu formo).

Zdej si mislite, teh 90dni malo potrpim. Izgubim kilco dve... potem pa hop na stara pota. Ja, na zalost je tako.

Spremeniti moras navade, to pa traja...

Jest 5-6 obrokov ni tako tezko. Predvsem pa veliko VODE.

lp
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 31. Jan. 2007 12:41

Jst zdejle ful raj zeleni čaj pijem kot pa vodo. Vodo mi nekak ne teče tolk po grlo, ker je mrzlo. :)
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
*crnolaska*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 18. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *crnolaska* » 31. Jan. 2007 14:23

ded napisal/-a:Kar mene najbolj moti je to, da se omejujete in mislite kako bo po teh XX dneh potem vse lepo in v najlepsem redu :roll:

Ste ze kdaj slisale za JOJO efekt... seveda ste in s tako dieto si prav na tej poti!

Problem danasnjega casa je prevec hrane in premalo gibanja. Rezultat vidis, ko se pogledas v ogledalo.

Da to spremenis, moras spremeniti VSE. Predvsem pa kolicino hrane. Zato tudi vztrajam, da jejte vec ali manj vse, vendar MALO in se to cimbolj zdravo hrano. Gibanje je zelo zelo priporocljivo. Saj res porabis odvecne kalorije, hkrati pa oblikujes postavo (misice dajo telesu formo).

Zdej si mislite, teh 90dni malo potrpim. Izgubim kilco dve... potem pa hop na stara pota. Ja, na zalost je tako.

Spremeniti moras navade, to pa traja...

Jest 5-6 obrokov ni tako tezko. Predvsem pa veliko VODE.

lp

maš čist prov, ampak pri tej dieti lahk ješ čist vse, sam da pravilno kombiniraš. in itak je potem še 90 dni vzdrževanje. logično, da dobiš vse nazaj, če greš potem spet vse po starem kot si pred dieto, ampak če se pa držiš tud po dieti določenih stvari, pa da tud še zravn kj telovadeš, bo pa dieta uspešna. pa tud tuki maš okol 5 do 6 obrokov na dan, ker lahk poješ za malico sadje, no in jst sm že zarad tega na boljšem, ker zdj pojem več sadja in zelenjave, medtem ko sm včasih raje pojedla čokolado. pa tud velik vode je treba spit.
ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 31. Jan. 2007 14:35

Potem si pa skoz na dieti :D

Moja poanta je v tem, da nisi na dieti v stilu, da pazis kaj jes... ja, malo moras ze... vendar ne tako striktno in ne glede na dneve. Jes samo toliko kot je potrebno (mali obroki).

Ce se 90 dni drzis nekih pravil... clovek je narejen, da krsi pravila... zato tudi nobena restriktivna dieta nikoli ne deluje - dolgorocno. Ker ne mores skoz jest samo doloceno hrano, tako pac ne gre. Po teh 90 dni te enostavno zamika druga hrana. Jes tako kot prej, samo zamenjas hrano za bolj kaloricno in ze se pocasi zacne cikel (Jo-Jo).

lp
Uporabniški avatar
*crnolaska*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 18. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *crnolaska* » 31. Jan. 2007 14:39

itak tisti ljudje k smo bolj podvrženi temu, da se nam že vsaka stvar prec pozna, mormo skoz pazet kaj jemo. in še vsak k je nehal z dieto je moral še naprej pazet, drugač je dobil nazaj.

pa kot sm že rekla, da tuki itak vse ješ-zelenjavo, sadje, meso, krompir, testenine, pico, sladkarije, sam pazet moraš na kombinacije in to je to :wink:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 31. Jan. 2007 17:20

Jaz vem, da bom pač celo življenje ločevala...sedaj bom najprej dala skozi teh 90 dni potem pa jedla vse lepo v meji normale seveda tako, da se nebom prenažirala ampak da bom malo pojedla in ločevala hkrati...jst nemorm 5x na dan jest ker se nemorm kontrolirat in bi preveč pojedla...

Aja pa hvala za lepe želje...bo kr treba držat...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
rabby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 16. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rabby » 16. Mar. 2007 19:37

živjo.spet mal oživljam temo:) mene pa zanima,če je čas za obroke točno določen?al kdaj je kateri obrok bolj primerno jest ipd? kdaj ve jeste katere obroke?
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 17. Mar. 2007 12:30

med obroki naj bi bilo vsaj 3 ure razlike, razen ko je škrobni dan, naj bi med kosilom in večerjo bilo 4 ure razlike, na sadni dan pa se je tudi na 2 uri

zajtrk se definitivno je dopoldne, ampak ne pred 7. uro, če ga ješ pred 10. uro, je dobro, če imaš med zajtrkom in kosilom kak prigrizek (sadje, oreške...), kosilo naj bi bilo ob 12h oz. od 12. ure naprej pa recimo do 15h, 16h... kokr ti pač paše, večerja pa naj ne bi bila kasneje od 20. ure

sama jem zajtrk okoli 9h, 10h, kosilo okoli 13h, 14h, večerjo pa med 17. in 18. uro

svetujem ti, da kupiš knjižico 90-dnevna ločevalna dieta kjer ti piše vse o tem kdaj in kako se prehranjevati in not imaš tudi 88 različnih receptov (trije dnevi v tej dieti so vodni dnevi - takrat piješ samo vodo ali nesladkan čaj)
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 17. Mar. 2007 14:42

gremo v pondelk skupi začet s to dieto.. :) a je kera za?
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 17. Mar. 2007 15:16

Jaz :razz:
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 17. Mar. 2007 16:15

oki v pondelk začneva.. se jutr zmenva, kva bova jedle :D
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 17. Mar. 2007 16:41

Samo jz ne vem kako bo tole šlo, ker pri meni solata no gou
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 17. Mar. 2007 17:48

ojej :) jah.. pol pa sadna solata :D
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 17. Mar. 2007 19:20

jemina... ne takoj obupat nooooooooooo, kje je tvoja volja :D

sm prepričana, da boš našla v uni knjižici dosti receptov, ki ti bojo všeč in lahko ješ tudi večkrat isto jed, nikjer ne piše, da moraš vsako jed samo enkrat jest :wink:

tako, da... glavo pokonci in v boj s temi kilami :D

pa obema želim veliko uspeha... z voljo se lahko doseže veliko!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 17. Mar. 2007 20:33

ja pri tej dieti je zelo dobro če imaš rad zelenjavo...moja sošolka je obupala nad to dieto ker je od zelenjave samo solato...jaz sem pa nora na zelenjavo...

No jaz imam jutri prvi dan kar pomeni, da je beljakovinski dan in bom mela za zajtr do 12.00-> 3kiwije...

Potem čez dve dobri uri dva navadna jogurta in eno polnozrnato štručko....

Za večerjo pa en jogur brez kruha...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov