90 dnevna dieta

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 30. Jan. 2007 17:15

Tigi napisal/-a:Ja tako jej...zelenjava + meso, zelenjava+testenine pa riž pa take...na forumu 90 dneven diete ti full lepo vse piuše...jaz sem sama full tam kar mi veliko pripomore k hujašnju...


Sej vse to vem. Sem 2 let nazaj lepo shujšala po tej dieti. (nisem se jo ravno točno držala) Samo zdej se pa s fitnesom ukvarjam in ne morem več jest na tak način. Zdej mam bolj športno prehrano 5 - 6 obrokov na dan, krompirja sploh ne jem, riž tut zlo redko, bolj ksne polnozrnate testenine ( z zelenjavno omako seveda), pa poj se pusto meso. In čeprov ne jem po tej dieti sem se ful navadla jesti ob mesu samo zelenjavo, ker mi tut tko bolj paše. :)
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 30. Jan. 2007 17:19

ded napisal/-a:
polly-polly napisal/-a:Ah tle ni nobenga kompliciranja: navadna zelenjava zraven mesa je velik bol zdrava kot pa krompir, poleg tega se avtomatično brez ksnga posebnega racunanja zmanjšaš kalorije. Ne verjamem v te kombinacije glede ksnih kemičnih, biloških učinkov .. verjamem pa da z ločevanjem obrokov avtomatično znižaš kalorije, ker pač ješ samo meso in zelenjavo, brez dodatnega krompirja.


Hmmm... in kam spada krompir? Morda med zelenjavo!? Hmmm... zdej sem pa zmeden!? :roll:


Ja seveda sam v krompirju je preveč škroba in je velik bolj redilen od npr. zelene solate. Da ne govorim o glikemičnem indeksu. Tisti k se ukvarjamo s športno prehrano to vemo. :?
ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 30. Jan. 2007 17:25

Ne pretiravi :P

Ce mislis, da ti tistih nekaj krompirckov skodi... potem pa res ne vem kam gre ta svet. Ze res, da vsebuje skrob, ampak ob pravilno sestavljenem jedilniku!!! Se pravi meso+krompir+solatka... se ti ne bo GI nic kaj prevec dvignil. Saj se GI oblikuje prav na kombinaciji pojete hrane.

In prav zato locevalna dieta ni dobra!

Veliko bolj je pomembno kako je krompir pripravljen (na olju -pomfri, na vodi...).

lp
ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 30. Jan. 2007 17:28

Mislim, da sem v tej temi ze dal kak link na temo "zdravega hujsanja":

Klik

PS:
Poletje se hitro bliza, pol leta pa je tisti minimum, da lahko svoje telo lepo oblikujete :wink:

Srecno!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 30. Jan. 2007 17:28

Glede tistih nekaj krompirčkov obrok kamot znese nad 300 kcal. In ce mas pac jedinlik 6 obrokov po 300 kcal, in npr. v enem obroku jes mesi in krompir, kamot presezes 300 in doesezes 600. :) Sej prakrat na let ga se zmeri jem.
ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 30. Jan. 2007 17:30

polly-polly napisal/-a:Glede tistih nekaj krompirčkov obrok kamot znese nad 300 kcal. In ce mas pac jedinlik 6 obrokov po 300 kcal, in npr. v enem obroku jes mesi in krompir, kamot presezes 300 in doesezes 600. :) Sej prakrat na let ga se zmeri jem.


Preberi si mojo temo o zdravem hujsanju... link nad tem postom... :cool:
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 30. Jan. 2007 17:39

Ded, dej no. :D
polly ma čist razčiščene pojme o vsem tem in tut ona zdravo vzdržuje svojo težo oziroma hujša ( ne vem, kaj dela). Pač ona se je odločila za bolj športni način in odločila se je, da se bo izogibala krompirju in hrani, ki ima visok Gi.
Se strinjam tut s tvojim mišlenjem, ki ni zgrešeno. Tut jst osebno jem krompir, ampak pazim, da ga ne pojem preveč.
Dokler jemo zdravo + športamo je vse kul. Problem nastane, ko deklice brezglavo hujšajo in stradajo. Take je treba poučit, polly pa ve kaj in kako. :wink: Pa brez zamere.
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 30. Jan. 2007 17:58

Ma sploh ni panike...

Sam punce ali pa folk na splosno se doloceni hrani izogiba brez pravih razlogov.

In ja GI je realnost, vendar velja izkljucno takrat, ko jemo samo to hrano. Brez kombiniranja! Tako pa v realnosti noben ne je.

Problem vseh znanih diet je ravno v omejevanju dobre hrane. Zakaj za vraga ne bi smel jest krompirja ali pa (zmisli si karkoli)?

Ce dolgo vztrajas na taksni dieti, se ti pocasi zmesa, saj ne smes jest nic "dobrega" in potem pride kriza in kratkomalo posljes tisto dieto v ropotarnico.

Jej vec ali manj vse, seveda vztrajaj na cimbolj zdravi prehrani, jej pa malo na en obrok in okoli 5 obrokov na dan (vsake 2.5 do 3 ure)

Kar je napisano krepko, je vse kar mora kdorkoli vedet o hujsanju. Za oblikovanje postave pa moramo se malo potelovadit. Ne skodi niti malo preracunat koliko kalorij pojemo in koliko jih porabimo.

Vsekakor pa to ni znanstvena-fantastika, da bi zdaj pazil katero kombinacijo bos vzel, da ti bo dobra in hkrati ne bos porusil svojega dietnega nacrta.

PS:
Drugace pa pohvala vsem puncam - tudi Poly - da se ukvarjajo s sportom in vzdrzujejo lepo telo... imamo namrec samo eno!

LP
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 30. Jan. 2007 19:34

Ded lej pr men je problem, da jst potem vsega skupaj preveč pojem kar se zavedam, da ni prov ane...
Telovadt se pa tud nemorm spravt :wall: :buhu: saj sama ne...vse ostale frendice pa ne hodjo...kaj nej pol... :?

Sm rekla, da bom najprej hodila na aerobiko in hkrati, da bom plavala...tako, da se morm sama kr hitr spravt migat...ja dieti mam še zmer...jo bom kr lepo držala 90 dni...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*crnolaska*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 18. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *crnolaska* » 30. Jan. 2007 23:22

tigi a ti maš tud 90 dnevno dieto?
jst jo mam :) in morm rečt, da mi je zakon, razen tist vsak 4. dan k je sadje :( sam bom že preživela. zdj mi je minil že 21 dni, tko da jih je sam še 69, kolk kg sm zgubila ne vem, ker se že ene 2 tedna nism tehtala, se mi pa zdi, da se mi mal pozna po hlačah, pa tud ta dieta je res dobr znana pa preizkušena. pa še neki je dobr k vsaj ne jem več sladkarij, razen ene 2x na tedn čist mal, kot je v jedilniku predpisan, medtem ko sem še prej nazaj vsak dan mogla pojest po eno čokolado al pa kar koli sladkega. no bom povedala čez 2 meseca pa pol kako sm bla uspešna :wink:
tigi pa če maš to dieto... kok dni te še loči do konca?
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 31. Jan. 2007 9:08

Ja jaz mam tudi to dieto...in se spravljam sama k hujšanju že ene dve leti, ko me je še bivši teru da nej shujšam saj mi je on to dieto pokazu....

No uglavnem jaz si zdej štejem 30.1. prvi dan...drugače sem začela če 8.1. in sm držala dva tedna potem je prišel moj rojstni dan in sem lepo veselo jedla in pila pa sm rekla da ne nebom več in sem si potem včeraj zastavila kar prvi dan in lepo držim sedaj tako da imam še 88dni :) :?

Am drugače sem pa shujšala ko sm se na začetku meseca držala 3.5kg ampak to je samo voda pa takoj so vsi opazl razliko...no tako da sedaj lepo vztrajam sej ta dieta mi je kulll ker res lahko vse ješ...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
*smokvica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 9. 2005
Kraj: *Štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a *smokvica* » 31. Jan. 2007 9:27

Ja ok 2,5 do 3 ure?Pol pa moreš imet ful velik časa da tako ješ! :roll:
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 31. Jan. 2007 9:55

Men je pri hujšanju ful pomagalo, da sem si zapisovala kaj sem pojedla. Probejta. Ker mas poj pregled cez cel dan kaj točno si pojedel. Pa tut nekak se bolj držiš, niti nočeš grešit ker veš, da bos to mogu poj napisat. :D :D
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 31. Jan. 2007 10:09

*smokvica* napisal/-a:Ja ok 2,5 do 3 ure?Pol pa moreš imet ful velik časa da tako ješ! :roll:

Si ga morš vzet. Pa sej, če poješ neki zdravega, ni nujno, da boš pa za to porabila ne vem koliko časa. Se najdejo stvari, ki so hitro pripravljene. :)
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
*crnolaska*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 18. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *crnolaska* » 31. Jan. 2007 12:22

no tigi kr tko naprej, želim ti velik sreče! :wink:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]