90 dnevna dieta

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 18. Jan. 2008 23:06

Brez skrbi, da je use to preizkušeno. Šport je pa pr men prisoten itak vedno. Sam jebiga, enim ne laufa use tko k bi mogl :?. Pa dost OT.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
britney20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a britney20 » 20. Jan. 2008 10:25

Jaz jo imam že tretjič ampak sm se odločila da tokrat zadnjič ker sam matraš telo in si kvariš zdravje s tem dietam! Večkrat na dan moraš jesti po mal in se ukvarjat s športom!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 20. Jan. 2008 11:38

Moje mnenje o tej dieti je, da se jo s časoma (tekom 90 dni) telo tako navadi, da ne hujšaš več. Metabolizem se ti tako upočasni, da kljub predpisani količini zaužite hrane (ki je saj zame ful majhna) telo ne hujša več, praktično ta količina postane tvoja dnevna potreba. In potem ko kao zaključiš z dieto in počasi preideš na normalen način prehranjevanja - večaš kcal, je logično, da se spet zrediš. Ker si s to dieto telo navadil na znižane kcal in je začelo varčevati.
Torej če hočeš ohranit težo - moraš jesti isto kot na dieti.
Če pa hočeš še hujšat - pa še dodatno znižat kcal.
In to je slabost te diete, ker ti samo upočasni cel proces prebave ter telo pripravi do tega, da hrano začne shranjevati v obliki maščobe.

Cilj hujšanja bi moral biti, da telo usposobiš za to, da bo porabljalo čimveč kcal s tem, da dvigneš - pospešiš metabolizem. To pa narediš samo z zdravo prehrano, kjer je prvi pogoj zadostno število dnevnih obrokov in izbrana živila ter jasno šport s katerim si zgradiš nekaj mišic, ki so glavni porabnik zaužitih kcal. In prides do tega, da lahko poješ več, pa še zmeraj hujšaš.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 20. Jan. 2008 17:29

polly-polly napisal/-a:..., da kljub predpisani količini zaužite hrane (ki je saj zame ful majhna) telo ne hujša več, praktično ta količina postane tvoja dnevna potreba. ...


Kolicina ni omejena, vazno je samo, da ne mesas OH, škroba, beljakovin skupi.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 20. Jan. 2008 19:15

Josephina napisal/-a:
polly-polly napisal/-a:..., da kljub predpisani količini zaužite hrane (ki je saj zame ful majhna) telo ne hujša več, praktično ta količina postane tvoja dnevna potreba. ...


Kolicina ni omejena, vazno je samo, da ne mesas OH, škroba, beljakovin skupi.


No načeloma je:
2 sadeža
2 zrezka
pol kosila (za večerjo)
3 obroki dnevno ....
to so omejitve na nek način...
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 20. Jan. 2008 21:57

Nja, sej pri enih pise tko, pri drugih drugace. V najini knjigi pise, da so kolicine nepomembne, ni pa treba pretiravat.

Sicer pa 2 zrezka je zame veliko. Jaz pojem enega, za vecerjo mi pa pol sploh ne pase vec.

Vrjetno je pa kateru to premalo (ne leti nate).
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 21. Jan. 2008 0:34

ma dobr je že zato da maš pregled nad tem kar ješ.. da ni pol skos enih prigrizkov, k sploh ne opaziš da jih ješ..
Uporabniški avatar
britney20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a britney20 » 21. Jan. 2008 13:22

Sej se hitro navadiš sploh pa k se ti želodc skrč!
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 21. Jan. 2008 21:38

jst se tud trenutno drzim te diete,dans je 12.dan :) vrjamem,da ni najbolj pametna,sam men ustreza..se najbolj mi ustreza,ko je za vecerjo sladoled :wink:
Uporabniški avatar
cbr
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 28. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cbr » 24. Jan. 2008 13:43

če je morda mišljena ta 90 dnevna dieta na tole: http://mojplanet.si/forum/viewforum.php?f=2 lahko povem da je prijateljica res veliko skujšala a vendar, kakor pravijo, da po teh 90-dnevih se telo navadi in da ni nikakršnih problemov več glede teže je za moje pojme tako zlagano. po enem letu nekje so se ji kilogramčki spet začeli nabirat:(
sama imam tut nekaj problemov glede teže, kajti sprijaznila sem se s tem da takšna pač sem in z nobeno dieto ne bom postala suha, tako kot so nekateri že naravno taki in tut to vam lahko dam vedet, da tisti k hujša bo mogel celo življenje pazit na to kaj je in občasno hujšat, torej to je neprekinjen krog!!!
Uporabniški avatar
motorola
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a motorola » 24. Jan. 2008 16:02

mene pa zanima nekaj glede sadja (sem slučajno šla brat o tej dieti), a je res fejst narobe, če pojem-o 2 različna sadeža? recimo jabolko in kivi in ne dveh jabolk? ker nikoli nisem gledala na to, ko sem jedla sadje, da sta dva enaka sadeža. redkokdaj v bistvu pojem dva enaka sadeža, okej razen mogoče mandarin (al pa češenj, jagod, pač teh manjših).

ker pri tej dieti sem dobila občutek, da je kar greh, če poješ dve "različici" sadja (za en obrok) :roll:
If people can't accept your imperfections, that's their fault.
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 24. Jan. 2008 16:19

ni fejst narobe, če se pa le da pa probaj jest 2 enaka.
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 24. Jan. 2008 19:31

motorola napisal/-a:mene pa zanima nekaj glede sadja (sem slučajno šla brat o tej dieti), a je res fejst narobe, če pojem-o 2 različna sadeža? recimo jabolko in kivi in ne dveh jabolk? ker nikoli nisem gledala na to, ko sem jedla sadje, da sta dva enaka sadeža. redkokdaj v bistvu pojem dva enaka sadeža, okej razen mogoče mandarin (al pa češenj, jagod, pač teh manjših).

ker pri tej dieti sem dobila občutek, da je kar greh, če poješ dve "različici" sadja (za en obrok) :roll:


Jst sm tud že sprobala tole dieto in sm pojedla tudi 2različna sadeža pa ni bilo nič narobe,tko da nč bat :D Sem kr dost shujšala samo po kakšnem letu sm pa kr začela dobivat nazaj izgubljene kilogramčke, tko da nič ni večno :D
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Wanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 5. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Wanna » 04. Feb. 2008 20:22

Hey!
Tudi jaz sem danes zacela z dieto!! Upam da bo ok ne...

Pred 4 leti sem ze s to dieto zgubila skoraj 15kg v 2 mesecih ( ceprav so bili prisotni vsakodnevni intenzivni treningi tenisa) ... pocasi so se kilogramcki nabrali nazaj ampak zdaj je tega dost :)

Vsakemu lahko rata ce si le dovolj zeli! Malo samodiscipline, pa bo ;)
Wanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 5. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Wanna » 04. Feb. 2008 20:22

Hey!
Tudi jaz sem danes zacela z dieto!! Upam da bo ok ne...

Pred 4 leti sem ze s to dieto zgubila skoraj 15kg v 2 mesecih ( ceprav so bili prisotni vsakodnevni intenzivni treningi tenisa) ... pocasi so se kilogramcki nabrali nazaj ampak zdaj je tega dost :)

Vsakemu lahko rata ce si le dovolj zeli! Malo samodiscipline, pa bo ;)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov