za srednješolce..

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kero mi priporočaš?

Bežigrad
0
Brez glasov
Vič
5
28%
Poljane
6
33%
Ledina
4
22%
Celje-Center
3
17%
Skupaj glasov : 18

Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 05. Avg. 2009 13:47

bla na viču, priporočam. uredu profesorji, naučijo dost, na začetku je mal preskok iz OŠ, morš mal zašibat, sploh če v OŠ nisi, a se privadiš in gre. jaz sem mela super sošolce, ampak to itak nikol ne veš kam boš padu, ena družba se zmeri kje najde.

če pa ti gre za lokacijo, potem pa imaš bežigrad čist blizu glavne postaje v lj, do viča moreš pač z busom. če boš u domu pa itak ni panike. uglavnem vič je čist fajn
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 05. Avg. 2009 14:12

miikena napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:
lorelaj napisal/-a:Na Bežigradu je po mojem mnenju preveč zagrebenih ljudi, kar se potem pozna tudi na medsebojnih odnosih.
Jst ne vem o cem govoris.

Neither do I.

Pr nas si je folk dost pomagu med sabo. Z zapiski itak (in to tut med razredi, ne sam sošolci med sabo) pa tut tko, vsak k je kako stvar boljš znal, si je komot vzel čas pa mel inštrukcije s sošolcem. Za domačo nalogo še rečt ni blo treba, pa si dubu zadeve za prepisat, če si bil bolj lene sorte. Ta z zagrebenostjo je lih tok stereotipna k "na Bežigradu so itak sami piflarji" pa "gor je težko prit, pol je pa čist uizi".

Men je blo gor čist kul, sam če pogledam nazaj, bi jz pomoje bl na Poljane pasala. :)


Super za vaju. :) Nočem nič šimfati šole, to kar sem napisala o zagrebenosti ne izvira iz stereotipnosti, ampak je žal bila taka moja izkušnja.
Uporabniški avatar
Massq
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 4. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Massq » 06. Avg. 2009 5:39

Tamala_mrha napisal/-a:A drgač ne poznaš nikogar s katere izmed omenjenih gimnazij?


no ja..poznam sam eno punco k bo šla zdej na ledino tko da je nemorm še nč vprašat...iz GCC jih poznam neki pa jih tut še nameravam vprašat, z drugih šol pa nažalost nobenga ne poznam..
Maša ma vas rada ;D
Bee.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Bee. » 09. Avg. 2009 18:23

lorelaj napisal/-a:Odsvetovala bi ti pa Ledino in Bežigrad.


Nimam nič proti tvojemu mnenju. Zanima me samo zakaj pa ne na Ledino? =) Maš sama kakšne izkušnje?
----
No sama hodim na gim. Ledina. Glede na izkušnje k jih mam (nimam jih ravno veliko, grem šele v 2.letnik) ti jo priporočam. Vzdušje je zares sproščeno. Zagotovo boš našla družbo, ki ti bo všeč. ;)
Glede profesorjev. Mislim da ni šole, kjer ne bi bili dobri in pa tudi slabi profesorji ;) Veliko je odvisno od sreče, katere profesorje dobiš. =) Sama sem zadovoljna z večino profesorji, ki jih imam. Ni malo ur, ko se nasmejimo do solz ;) In ne morem rečt, da ne rada hodim v šolo =) (Razen dvema predmetoma :D ) Je pa res da ogromno zahtevajo. In to se usako leto pokaže tudi na maturi. (To, da matura ni taka kot bi jo pričakovali, baje ni res!) Aja. Pa večina profesorjev (vsaj katere poznam) so, lahko rečem,m zelo razumni. Vedno greš lahko do njih, poveš kakšne probleme imaš(npr. da se ne boš mogel naučit do datuma ko boš vprašan) in vedno se da uredit. ;)
Glede učenja pa. Gimnazija je gimnazija. Jaz sem OŠ naredila z odličnim uspehom in z odličnim uspehom sem tudi končala 1.letnik gimnazije. Učila sem se različno. Povprečno 2-3h na dan (vključno z DN - od DN je tudi veliko odvisno koliko časa porabim na dan za šolo :wink: ) Nočem zvenet kot usak profesor, ampak res je pomembno da se učiš sproti. Tko imaš urejeno šolo + ostane ti vsak dan neki časa za prijatelje :)
Drugače pa imaš na Ledini napovedano spraševanje. Vendar na koncu leta je naš razred ostau pri 3eh (se mi zdi) predmetih brez, ker ti ga lahko hitro ukinejo :x :wink: )
No, da ne bom šole samo hvalila. =) Verjetno ne boš ravno najbolj navdušena nad urejenostjo WC.jev. Tudi šol. omarice so večino časa polomljene (hišnik je pač več časa na dopustu, kot pa v šoli). Nekaterim ni všeč, da je šola "stara". V resnici pa sploh ni tako grozno. Razen če bi se rada učila v hotelu s 4* Poleti je na eni strani šole (ob cesti) res zelooo vroče. =/ (Smo imeli smolo, da smo imeli večina pouka ravno na tej strani in smo pri pouku švicali na pouno) Drugače pa imaš v vrhnjem nadstropju klimo :D

No. Zdaj sem se ti malo razpisala. Upam da ti bo vsaj malo pomagalo;) Če te pa še kaj zanima pa le vpraši :)

Nimam pa namena govort na ketere šole se vsekakor ne vpisat. Jaz priporočam Ledino, dijaki Poljan ti bodo priporočal Poljane, tisti ki hodijo na Bežigrad pa ti bojo priporočal Bežigrad. Izbira je tvoja ;)

+ glede Ledine je super, ker je najbližja avtobusni postaji, 2min stran imaš dijaški dom in stoji v samem centru mesta =)
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 09. Avg. 2009 21:41

^^

Sem že na prejšni strani napisala, da zato, ker pravijo, da je težko izdelati letnik z visokimi ocenami, ocene na maturi pa niso toliko visoke kot bi človek pričakoval. :) Izkušenj s prve roke nimam, imam pa veliko prijateljev, ki so hodili na to šolo in večinoma niso bili zadovoljni. Sicer pa mi lahko samo svetujemo in povemo, kar smo slišali in doževile, avtorica naj pa potem sama presodi, katera šola ji najbolj paše. :)
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 10. Avg. 2009 0:20

jz ti priporočam šubičko :cool: sporščeno uzdušje, profesorji so ql, taki človeški..ok matematika je obup, sploh foxi za matematko..drgač pa res, jz sm prou uživala :cool:
Bee.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Bee. » 10. Avg. 2009 9:25

lorelaj napisal/-a:^^

Sem že na prejšni strani napisala, da zato, ker pravijo, da je težko izdelati letnik z visokimi ocenami, ocene na maturi pa niso toliko visoke kot bi človek pričakoval. :) Izkušenj s prve roke nimam, imam pa veliko prijateljev, ki so hodili na to šolo in večinoma niso bili zadovoljni. Sicer pa mi lahko samo svetujemo in povemo, kar smo slišali in doževile, avtorica naj pa potem sama presodi, katera šola ji najbolj paše. :)


Opsa. Verjetno sem spregledala :D Ne vem. Meni se ne zdi, da je bilo tako grozno težko. Seveda so tedni, ko se moraš učit, učit, učit (mislm, da nikjer ne boš ravno počival aprila, maja). Je bilo pa tudi več tednov skupaj, ko sem za šolo naredila bolj malo (oktober, januar, marec). Odvisno tudi od tvojih učnih navad, od profesorjev, ki jih imaš in še od marsičesa verjetno :) Glede mature ne vem, ker me to še čaka :) Sam kot pravijo so rezultati uredu.
Sicer se pa strinjam s tabo. Odločitev je njena. Jaz sem ji samo podala informacije za lažjo odločitev. :)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 10. Avg. 2009 10:26

chiqqa napisal/-a:jz ti priporočam šubičko :cool: sporščeno uzdušje, profesorji so ql, taki človeški..ok matematika je obup, sploh foxi za matematko..drgač pa res, jz sm prou uživala :cool:


Ma ja no, se strinjam... Mi smo pel kekčeve pesmi pa belo snežinko med urami, prfoksom smo nosil zlate ribice in kremšnite za darilo, z nekaterimi smo hodil žurat in z nekaterimi na kavo, pa vsi NEnaravoslovni so človeški :D Matematika je pa itak obup, ampak a niso vsi matematiki taki? Mogoče maš clo srečo pa dobiš enga prfoksa za fiziko (k tud na Viču uči drugač) in ti ne bo treba nč delat, sam zvezde pa sončne mrke po svetu gledat... Pa če nisi športni tip, je kul, ker maš sam 1 uro športne na teden v tivoliju, pa še to maš aerobiko al pa pilates al pa fitnes al pa plavanje :D Pa čist v centru je. God I miss šuba. Pa če vzameš kombinacijo ang-nem-špa, boš stoprocentno pršla iz gimnazije z odličnim znanjem vseh treh jezikov, brez da bi dušo spustila za učenje. Ful znajo učit, dostkrat je kdo iz naše šole pobral zlato državno. No, razn moja bivša prfoksa za angleščino je bla mal prizadeta, ampak to bom jst popravla, k bom čez 10 let tm učila angleščino.

Mogoče je res tko, da bi vsak priporočal svojo šolo, ampak jst osebno nism vidla bolj zavednih ljudi, kot smo bli mi, razn Poljančanov, k so itak svoj svet. Ne vem no, moja best frendica je bla iz Viča, pa sej so se mel fajn, ampak še zdaleč ni blo tko k pr nas. Mi je to sama povedala, k se nam je pridružla na ekskurziji, baje da je ful tekmovalnosti in nekega zavednega učenja (piflanja). Ne morm govort, ampak tko pravi večina, pa jih dost poznam iz tm. Jst sm se mela tok fajn med gimnazijo, da mi pomoje nobena študentska leta tega ne bodo nadomestila.

Ledine pa tud jst ne bi priporočala, niso glih neki dobri rezultati tm.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 10. Avg. 2009 10:57

^hahaha :D sej, sploh športna je zakon, sploh aerobika pa fitness..sicr zdj šele vidm kok se mi je začel hitr poznat iz oš na sš k nismo nč več nl delal, zdj pa sploh, na faxu k nekak ni športne :D začneš kr sam športat hehe

mi smo isto pel pesmce, sprehajal med poukom, eno foxo za mato, čist mlado smo si doskrat prvoščil, sploh k se je postavla v vlogo učencev in smo jo mi kao učil, en sošolc jo je vleku po razredu pa ena glupa sprašvanja dost osebna sprašvou...pa enkrt je en neki prbiu, da je glupa k nezna pisat al neki...pol s eje muvu vn da je to men reku..ona ga poslala k ravnatlu, in to je biu višek njene 'neprijaznosti' k ubistvu bi lohka ceumu klasu dala ukore lol.

Sploh lokacija u centru je zakon pa usi lokalčki okol pa živahnost mesta in je pol tut folk sproščen, na izi...učit se nisir abu ful, če znaš foxa okol obrnt pa sploh...recimo da si biu prašam ker nisi meu zvezka, pač jbga, si se za test nauču pa gobc zapru (čeprou zame to ni velal k sm skor da kumi skos se usa leta vlekla..tko da sm mela usak let al fizko al mato popravca lol..temu se loh zdj sam smejm, men je biu to sicr ful psihičn napor in use, amapk vidm da je koristl, sm s eusaj za maturo naučila in nakonc mela mato 4 :))

Ledina pa tko hmmm najprej sm hotla ke jih, sm šla na tist informativni dan in me niso prepričal, pridš v klas, podravš foxa, on nč, tema, gre v kabinet..pa tko hladn odnos na sploh..tko da dobr da mi je kliknlo uuu Šuba in tega nam nikol obžalovala..mogoče edin to, d abi mejbi raj šla eno poklicno delat :D
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 11. Avg. 2009 18:35

lorelaj napisal/-a:Super za vaju. :) Nočem nič šimfati šole, to kar sem napisala o zagrebenosti ne izvira iz stereotipnosti, ampak je žal bila taka moja izkušnja.

Opa, sori, zgleda taprvič nisem šla brat od začetka in sm bolj kot ne sam un post od Mahagonija vidla. In this case - škoda, da si na tak razred nabasala.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 11. Avg. 2009 20:50

sončk napisal/-a:
chiqqa napisal/-a:jz ti priporočam šubičko :cool: sporščeno uzdušje, profesorji so ql, taki človeški..ok matematika je obup, sploh foxi za matematko..drgač pa res, jz sm prou uživala :cool:

pa vsi NEnaravoslovni so človeški :D Matematika je pa itak obup, ampak a niso vsi matematiki taki?

:D a lahka vprašam kir matematik je tam tolk grozen? :D
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
rainbow^^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a rainbow^^ » 12. Avg. 2009 0:32

Ledina je ql pomoje. Mam cimro, ki jo obiskuje in je dost zadovoljna.

Poljane so tud ql pomoje, mam sestrično ki uči tam.. sam tko nimamo glih stikou...

Bežigrad, Vič.. pojma nimam,... :D
... haters make me FAMOUS ...
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 12. Avg. 2009 7:26

keepsake napisal/-a: :D a lahka vprašam kir matematik je tam tolk grozen? :D



Tončka über alles :roll: Ženska je prizadeta. Aja, ne, je na Šubi ena kul, mlada, Potočnik se piše, pa res zna ful lepo razložit zadeve. Naše se pa recimo sploh vprašat nč nismo upal, ker ti je ful zatežila, zakaj ne znaš, pa itak ni razložila, ker gre itak "vse po istem kopitu". Jak profesor, res.
addie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 23. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a addie » 12. Avg. 2009 8:24

Tut sama sem hodila na Ledino in mi je bila všeč šola. Res je bilo pri nekaterih predmetih (mat, bio) ful zahtevno, ampak če delaš naloge in se kolker tolk sproti učiš, ne bo problemov. Seveda pa brez učenja ne bo lepih ocen. Vsaj pri meni je bilo tako. Profosorji so bili čist človeški, veliko so nas naučili, kar se je tut poznalo pri maturi. Vsa leta sem imela matematiko dve (pač lenoba za domače naloge), maturo pa sem gladko pisala pet. Zame je bila velika prednost tudi bližina avtobusne in železniške postaje.
Verjamem pa, da so tut ostale gimnazije, ki si jih naštela, čisto v redu, ne morem ti pa svetovati nobene druge kot Ledino, ker z njimi nimam izkušenj.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov