težave med študijem prava

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mala mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 8. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mala mala » 13. Feb. 2015 22:01

pozdravljeni!

sem študentks prava prvega letnika prava in sem naletela na težave... težave je ta, da mi enostavno ne gre in ne gre, izpit za izpitom padam kot kakšna nesposobna študentka. sem popolnoma obupana, ne vem kako naprej ali s enaj izpišem ali ne, ne vem kaj naj sploh :(( do zdaj smo imeli 3 izpite, od tega sem dva padla, enega sem pa naredila z 8. enostavno sme obupana, ker se mi zdi da nisem, če že zdaj nisme bla kos dvema predmetoma, tudi v bodoče ne bom :(( sem pa izredna študentka, s tem da nekak ne pridejo v poštev na našem faxu tiste določene ugodnosti za izredne študente( izredni roki, manjy snovi,...)
mala mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 8. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mala mala » 13. Feb. 2015 22:03

moram pa dodat da se učim, se pripravljam za izpite, res delam ampak mi ne gre, enostavno ne gre :(
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 14. Feb. 2015 15:49

Kako gre pa kaj tvojim sošolcem? Verjetno se kaj družite?
Dajte se kaj skupaj dobit in se učit, ponavljat snov ali pa pri kakem težjem predmetu prosi koga za inštrukcije...

Sicer pa če si padla 2 izpita to še ni konec sveta. :wink: Ne takoj vržt puške v koruzo! Sicer sem bila na čisto drugem faksu kot ti, samo sem ogromno izpitov pogrnila na faksu, pa mi je potem ratalo vse nardit. Samo ne obupat že po prvem semestru!
mala mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 8. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mala mala » 15. Feb. 2015 21:39

Nekateri naredijo, nekateri ne. Na izpite se nas malo udelezuje, kakega naredi kdo se pa zgodi da tud ne.
aksruurska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 2. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a aksruurska » 19. Feb. 2015 15:55

Hej!

Sem študentka že skoraj tretjega letnika pravne fakultete ( malo je treba še "spucati" za nazaj, tako pač pri nas je :D ) in te popolnoma razumem. Tudi jaz sem bila na začetku popolnoma zgubljena, ker sem bila pridna v gimnaziji, na faxu pa se je vse obrnilo na glavo. Učiš se, misliš da znaš, med izpitom misliš kako dobro ti gre in... padeš :D Nato se ponovno učiš in spet padeš. In spet. Ampak veš kaj? Enkrat boš naredila. Vztrajaš in ti bo uspelo, obljubim! Poraze se naučiš hitreje prebolevati in jih ne vidiš več kot znak svoje nesposobnosti.
Aja, pa vzemi si čas samo za sebe. Počni nekaj kar te veseli in bo tudi šola šla bolje :)
Če karkoli potrebuješ - nasvet,tolažbo, pomoč pri učenju mi piši!
mala mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 8. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mala mala » 23. Feb. 2015 18:25

Hvala ti za tvoj odgovor!
mala mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 8. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mala mala » 23. Feb. 2015 18:26

aksruurska napisal/-a:Hej!

Sem študentka že skoraj tretjega letnika pravne fakultete ( malo je treba še "spucati" za nazaj, tako pač pri nas je :D ) in te popolnoma razumem. Tudi jaz sem bila na začetku popolnoma zgubljena, ker sem bila pridna v gimnaziji, na faxu pa se je vse obrnilo na glavo. Učiš se, misliš da znaš, med izpitom misliš kako dobro ti gre in... padeš :D Nato se ponovno učiš in spet padeš. In spet. Ampak veš kaj? Enkrat boš naredila. Vztrajaš in ti bo uspelo, obljubim! Poraze se naučiš hitreje prebolevati in jih ne vidiš več kot znak svoje nesposobnosti.
Aja, pa vzemi si čas samo za sebe. Počni nekaj kar te veseli in bo tudi šola šla bolje :)
Če karkoli potrebuješ - nasvet,tolažbo, pomoč pri učenju mi piši!


Hvala ti za tvoj odgovor!
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 23. Feb. 2015 20:21

Sama sem mela iste probleme, padla vsak kolokvij, izpit, cela depresivna bla zarad tega.. pa mi takrat gospa, ki je že končala isti faks, rekla: ''Padla boš še marsikateri kolokvij, marsikateri izpit.. pa ne samo to, padla boš tudi letnik, ampak na koncu se bo vse uredilo, če je želja..''
in tri leta kasneje ti lahko povem, da je imela prav :D
mala mala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 8. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a mala mala » 23. Feb. 2015 22:21

Mishela napisal/-a:Sama sem mela iste probleme, padla vsak kolokvij, izpit, cela depresivna bla zarad tega.. pa mi takrat gospa, ki je že končala isti faks, rekla: ''Padla boš še marsikateri kolokvij, marsikateri izpit.. pa ne samo to, padla boš tudi letnik, ampak na koncu se bo vse uredilo, če je želja..''
in tri leta kasneje ti lahko povem, da je imela prav :D


Lepo je slisati, d ase je vse uredilo, vendar je mni v twm obdobji res zelo tezko in se rws trudim ampak enostavno ne gre! :l nimam pravih napotkov..se mi cedalje bolj zdi :( mi korda svetujes kaj..?iz lastnih izkusenj
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 24. Feb. 2015 0:40

da začni delat paniko šele ko bo predzadnji ali pa zadnji rok izpita :)

zdaj tak je kar je, spremenit ne moreš izida izpita :D
si povprašala koliko sošolci (ki naredijo izpite) vlagajo v to? in to pomeni, da če dobiš odgovor 30x3 ure učenja, to ponavadi pomeni 30x6 ur, redko kdo pove po resnici, koliko se uči :)
ne pravim, da lažeš o tem, da se trudiš, ampak včasih mislimo, da smo dali vse od sebe, pa še zdaleč ni tako.

še vedno pa se lahko prepišeš, če ti tam res ne ustreza hah:D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov