Študij: Zdravstvena fakulteta

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

innie x3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 9. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a innie x3 » 14. Avg. 2010 13:55

PorceLain. napisal/-a:Kako je letos na Zdravstveni fakulteti v Ljubljani smer zdravstvena nega. A so bla v prvem roku vsa mesta zapoljnena pa je ful ene omejitve. Je kdo kej seznanjen s tem? ..
Ali pa delovna terapija?


počakaj do 20.8. ko pride ven razpis za 2. rok pa boš videla. za zdravstevno nego bo sigurno še nekaj prostih mest.
Uporabniški avatar
_Klepetulja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 17. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _Klepetulja_ » 30. Sep. 2010 15:53

Ojla :)
No, da ponovno osvežim tole temo :) in sicer bi blo lepo, če bi kakšen ki študira babištvo al pa radiološko tehnologijo mal več o teh dveh smereh napisal, ker nekak tukej na forumu ne najdem da bi blo kej veliko napisan o samem študiju :) sama močno razmišlam o prepisu iz družboslovnega faksa na tega ker si to že dolgo želim pa si nekak kr nisem upala al kaj in bi mi vsaka informacija prou prišla....hvala :wink:
Parva scintilla saepe magnam flamam excitat...
kavka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 14. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kavka » 17. Nov. 2010 14:28

Jaz pa letos pavziram, ker sem si dala čas, da ugotovim kaj bi sploh rada počela v življenju, in me je sanitarno inženirstvo res pritegnilo in prepričalo. Kolikor sem zasledila, žal te smeri ni v Mb, kjer bi mi bilo bližje.
Zdaj mi preostane samo še to, da od študentov samih izvem kar se da dosti informacij, ker osebno ne poznam nobenega, ki bi to študiral. :) Je zahtevna smer, sploh če nimaš narejene srednje zdravstvene šole? Malce se bojim kemije in fizike, za to dvoje bi bile verjetno potrebne inštrukcije. Mam slabe spomine na ta dva predmeta iz gimnazije (dve leti sem bla tam, dve na turistični), ker sem mela ponavadi 2 ali 3 končno oceno. :? Mi lahko katera postreže z več informacijami s prve roke, da se mi bo lažje odločit do takrat, ko se bom morala vpisat nekam? Hvala :)
bbiiggbrother
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 18. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bbiiggbrother » 01. Jan. 2011 22:27

Pozdravljeni!

Ali kdo ve kako je s študijem FIZIOTERAPIJE V MURSKI SOBOTI (EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR?
Je enako kvaliteten kot tisti v Lj?
Kdaj so predavanja/vaje (katere dneve v tednu)
Ima šola vse potrebne instrumente/aparature za izvajanje vseh vaj (so enake kot v Lj)?
Kakšni so profesorji?
Kako je s težavnostjo študija?
KOLIKO JE BILA LANI OMEJITEV??? (ker nikjer ni podatka)
Vaši vtisi(za študente te šole)...(ali šolo priporočate ali ne? je vredna 3400 evrov na letnik?...vse)


Lp in hvala za odgovore
Uporabniški avatar
Heartless
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 28. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Heartless » 11. Feb. 2011 21:59

Mene pa zanima, če katera hodi na zdravstveno nego v Novo gorico? Kako je tam s študijem, profesorji??
Uporabniški avatar
_Klepetulja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 17. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _Klepetulja_ » 20. Jul. 2011 9:13

No zdej ko je večina dobila domov pošto iz univerze lahko spet mal osvežimo tole temo :) jst sm se vpisala na radiološko tehnologijo ampak je bla precej visoka omejitev (88,20) tko da mi ni uspelo in grem zdej na zdravstveno nego...je še katera, ki je bila sprejeta na zdravstveno nego?
Pa če je katera, ki je morala v preteklosti opravlati propedevtični program na tej fakulteti bi blo tud fino da se mal razpiše ker grem sama na to fakulteto iz gimnazije in me čaka še ta program :D
Parva scintilla saepe magnam flamam excitat...
Uporabniški avatar
*tHe. bLuE. sKy.*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 5. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *tHe. bLuE. sKy.* » 20. Jul. 2011 15:26

ŽIvjo!!
Jaz pa sem danes izvedela da sem sprejeta na radiološko tehnologijo in bi rada vedela če bo še kdo šel letos na to študijsko smer??

:)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Mar. 2012 19:48

Aika22 napisal/-a:Lp,

letos bom začela z izrednim študijem na zdravstveni fakulteti v Ljubljani - smer zdravstvena nega. Mam par vprašanj, pa me zanima če bi mi kera ki obiskuje ta študij lahko pomagala?

-kakšna je razlika med rednim in izrednim študijem? ali so predavanja skupaj, testi isti? ali je to popolnoma ločeno?

-kako zahteven je faks? se je treba veliko učiti? ti ostane tudi kaj časa za socialno življenje?

-a je sploh kaj moških na tej smeri?:)

-kako je z zapositvijo? glede tega sm čist zmedena, eni pravijo da je to ful perspektiven študij pa da delo z lahkoto najdeš, drugi pa da je dip. medicinskih sester ful preveč in da so ful problemi z zaposlitvijo?! :?

Že vnaprej hvala za odgovore!!

pesimistka napisal/-a:- predavanja so sicer ločena, ampak se lahko izredi študenti priključijo predavanjem tudi rednim, seminarji so strogo ločeni, izpiti načeloma skupaj (ne nujno), če gre za računalniške.
- faks je toliko zahteven, koliko si pripravljena vanj vložiti truda. Če imaš cilj naredit izpit z 10 boš vanj mogla vložit kar nekaj truda, če pa z 6 pa toliko manj. Tudi socialno življenje je odvisno od tebe, kako si vse skupaj splaniraš. Povzetek: lepo sproti se začni učit, pa bo dovolj časa za vse, ne bo pa nepotrebnega živčkanja, straha in neprespanih noči.
- glede zaposlitve, spet veliko odvisno od tebe. Treba se je pokazati v dobri luči, ko boš imela klinične vaje v bolnišnici, biti pridna, delovna, videti delo in radovedna (da te vse zanima, kako se kaj počne). Je ena res dober poklic, ki ti pride prav ne glede kje boš živela. Svetujem ti, da se ne oziraš na ostale, ki pravijo, da delo je oziroma ni iskano, ker dvomim da obstaja poklic, da bi te prosili, da prideš delat že v prvem letniku. Če boš poslušala ostale, ki govorijo, da poklic nikakor ni iskan, je najbolje da lepo sediš doma in vse štiri od sebe. S tem nisem želela biti nesramna, ampak se mi zdi, da bo prej našla zaposlitev medicinska sestra kot pa ekonomistka (ni pa rečeno). Tak da pogumno naprej.
- glede moških - so v vliki manjšini hehehe.
The world is as you are.
pia123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 11. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pia123 » 06. Jun. 2012 20:11

[quote="bbiiggbrother"]Pozdravljeni!

Ali kdo ve kako je s študijem FIZIOTERAPIJE V MURSKI SOBOTI (EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR?
Je enako kvaliteten kot tisti v Lj?
Kdaj so predavanja/vaje (katere dneve v tednu)
Ima šola vse potrebne instrumente/aparature za izvajanje vseh vaj (so enake kot v Lj)?
Kakšni so profesorji?
Kako je s težavnostjo študija?
KOLIKO JE BILA LANI OMEJITEV??? (ker nikjer ni podatka)
Vaši vtisi(za študente te šole)...(ali šolo priporočate ali ne? je vredna 3400 evrov na letnik?...vse)


Hejla,
jaz sem se letos vpisala v prvi letnik fizioterapija na ESM, moj frend pa v tretjega (pred tem je diplomiral fizioterapijo v LJ) ampak hoče imet oba slovenska faksa fiz. končana. Večino izpitov so mu tako priznali. Njegove ugotovitve so take:
Profesorji enako dobri, se pa v Murski bolj trudijo ker so pač zasebni zavod (tako kot zasebna in državna bolnica). Pač razlika je v profesorjih, ki so dostopni za študente večino časa in tako... Klinična praksa je na ESM super, edino kar je, da rabiš denar da to študiraš ker si moreš sam plačat... to je pa res vrag... Zato tudi omejitev ni visoka (mislim da 45 ali 50 točk , jaz sem not prišla brez blema).. Če bo sreča, bo pa kmalu koncesija. Gre za deficitarni poklic in naval je res velik. Študij je itak da konkreten, samo če te to veseli ti sploh ni muka (tudi ostali so tega mnenja pri nas)... Glede pripomočkov in AParatur: valda da imamo, vse imamo... Upam, da sem kaj odgovorila, LP :roll:
miš^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 6. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a miš^ » 21. Jun. 2012 11:13

Hej, a bi mi lahko katera povedala še kaj več o ZF v LJ? Sem namreč letos vpisala; uspeh imam odličen, upam da bo tudi matura dovolj dobra.
Kakšni so kaj urniki na FT? Vam znese čez teden tudi še kaj delat? Vesela bi bila kakršnekoli informacije :)
Jenny 82
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 20. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Jenny 82 » 20. Sep. 2012 17:55

Živjo,

ne vem če je to prava tema, ampak zanima me če ima kdo učbenike za srednjo zdravstveno šolo - zdravstvena nega.

Rabila bi
ZDRAVSTVENA NEGA 1,2,3,
ZDRAVSTVENA NEGA ZDRAVEGA IN BOLNEGA OTROKA
ZDRAVSTVENA NEGA INFEKCIJSKEGA BOLNIKA
ANATOMIJA IN FIZIOLOGIJA
MIKROBIOLOGIJA
MIKROBIOLOGIJA Z EPIDERMILOGIJO
ZDRAVSTVENA TERMINOLOGIJA
ZDRAVSTVENA NEGA BOLNIKA Z DUŠEVNIMI MOTNJAMI
KOMUNIKACIJA V ZDRAVSTVU
PRVA POMOČ IN NUJNA MEDICINSKA POMOČ
VAROVANJE ZDRAVJA ( ZDRAVA PREHRANA, HIGIENA, VZGOJA ZA ZDRAVJE
IMUNOLOGIJA IN INFEKCIJSKE BOLEZNI
ZDRAVSTVENA NEGA OTROKA IN MLADOSTNIKA



Ker nimam veliko denarja me zanima ali bi jih kdo podaril oz. po solidni ceni prodal.

Za vsak odgovor se zahvaljujem.

Lp

JANJA
ammy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a ammy » 28. Okt. 2012 20:02

Živjo,
mene pa zanima, če mogoče katera študira dietetika oz. prehransko svetovanje v Izoli. Ali pa, če ima katera vsaj kaj informacij o tem študiju? Težavnosti, potrebnem predhodnem znanju kemije in fizike...?

Vnaprej se zahvaljujem za čimveč informacij :)
Jenny 82
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 20. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Jenny 82 » 09. Feb. 2013 11:50

zdravo,

ker ste tukaj gotovo vse že na fakulteti me zanima ali ima katera knjigo

VZGOJA ZA ZDRAVJE od PJERINE MOHAR

LP

JANJA
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Feb. 2013 10:50

Moja sestra bi se po končani srednji šoli (letos) vpisala na smer laboratorijska zobna protetika na zdr. fakulteti. Ker so za to smer sprejemni izpiti, me zanima ali mi kdo lahko svetuje kak oblikovni tečaj, kjer bi se pripravila na ta sprejemni izpit?
Pa, če je lahko v okolici Ljubljane, ker zaenkrat sem nekaj našla le v Mariboru...
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 12. Feb. 2013 21:21

Študira katera DELOVNO TERAPIJO na Zdravstveni fakulteti v Ljubljani, po možnosti izredno? Sem se začela zanimati za to področje, ko sem zasledila, da so v eni oddaji gostovali dipl. delovno terapevtko in me je presenetilo kako takšen lep poklic ni bolje predstavljen širši javnosti. :? Jaz vse do pred kratkim nisem vedela, da sploh obstaja tako specifično delo, ki pa baje niti ni slabo zaposljivo - glede na čase v katerih se mladi bolj težko prebijamo s službami.

Bi bila zelo vesela, če bi mi kdo lahko povedal kaj več o samem študiju iz prve roke, saj je že tako malo napisanega na internetu (na spletni strani ZF sem o programu že vse prebrala), ne poznam pa nobenega, ki bi to študiral. :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov