Študij: visoka šola za dizajn

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 31. Jan. 2008 20:08

Glor-red sj na spletni strani te šole piše da ni podobna navadnim visokim šolam al pa fakultetam. Tko da drugič se je bolš prej pozanimat.
U bistvu če hodjo kadit s prfoksi mislm da to nima nubenga kej motit, itq pa nej zdj nebi več k je ta zakon.
Je pa tko da ti dajo ustrezno izobrazbo, mogoč je še bolš da niso tolk strogi pa da majo mal bolši odnos z študenti. Je pa sploh super da je ta diploma priznana po nekaterih državah Evrope ker bojo študentje tut lažje najdl zaposlitev v tujini.
Js komej čakam informativn dan, da se grem tja mal bolš pozanimat.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 31. Jan. 2008 22:57

Mislm, da ni naloga prfoksou na faksu te spodbujat pa pokonc držat ... to ni osnouna šola, kjer otroc po večini ne vejo, zakaj se sploh učijo. Ko si enkrat 20+ se pa nekak prčakuje, da veš, zakaj si šou neki študirat, se zavedaš, da je use odvisn zgolj od tebe in če sam nimaš neke motivacije in želje, te noben ne bo prosu, da se pejt učit in razlagu, zakaj se ti bo splačal :wink: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 04. Feb. 2008 16:22

kiny napisal/-a:Ja js mislm it letos na iformativnga tja ... smer- notranja oprema.
Nism pa zasledila na njihovi strani da je kej za plačat reden študij....tko da pomojm ga ni treba... sam nism 100%
Kakrsnekol podatke prosm prosm.....
A majo vsi isto temo za sprejemce?

Prosm piste mi na zasebna sporocila, zato ker bi res rada vedla izkusnje in vs potek.

Hvala

---

Če ji že nekateri odpisujte, ji odpisujte v to temo, ker verjetno zanima še marsikoga..
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 16. Feb. 2008 16:55

prej sem brala Novo in je not fotka Mance zver in njenga-Miha Matičič, zraven je tud njegova mat. In kaj sta onadva-on je direktor visoke šole za dizajn ona pa dekanja. ha, no če jih kdo pozna... :D
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 16. Feb. 2008 17:46

kiny napisal/-a:Ja js mislm it letos na iformativnga tja ... smer- notranja oprema.
Nism pa zasledila na njihovi strani da je kej za plačat reden študij....tko da pomojm ga ni treba... sam nism 100%
Kakrsnekol podatke prosm prosm.....
A majo vsi isto temo za sprejemce?

Prosm piste mi na zasebna sporocila, zato ker bi res rada vedla izkusnje in vs potek.

Hvala


redni študij se plačuje .. in cena je enaka kot za izreden študij ;)
vsi sprejemci so isti ...
*kayka* napisal/-a:prej sem brala Novo in je not fotka Mance zver in njenga-Miha Matičič, zraven je tud njegova mat. In kaj sta onadva-on je direktor visoke šole za dizajn ona pa dekanja. ha, no če jih kdo pozna... :D

ja, on je direktor, ona dekanja ...
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 16. Feb. 2008 23:06

Mah on je en tajnik :P
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 06. Mar. 2008 15:21

Evo jaz sem dala na 1. mesto, upam da bo sprejeta pa da ne bo prou velik za plačat :) a katera ve kaksni so kej urniki, pa ce je obvezna prisotnost na predavanjih?
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 06. Mar. 2008 16:01

Na informativnem so rekli, da mora bit tam ene 80% prisotnost, predavanja se pa začnejo okrog 8.30 in trajajo do 13h (neki tazga).
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 27. Mar. 2008 9:49

Mene pa zanima če gre še kera na tečaj, ki ga organizira VŠD? Js mam zj 5.aprila prvič...
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 27. Mar. 2008 9:50

aja, ena ki že hodi na VŠD je rekla da je biu letos res ful naval, da je blo okol 700 folka na informaticu :eek: mene je kr mal strah ratala :?
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 27. Mar. 2008 18:50

^^ja, ker je letos prvič zastonj šolanje ... vsaj tako govorijo. Zato je ogromen naval. Sedaj je spet odvisno na kaj greš. Naval je ponavadi na notranjo opremo ter na vizualne komunikacije. Za tekstil pomoje niti ne bo tok. To bo verjetno kiki* bolj vedela ;)
drugače pa sam sprejemni izpit ni nek bavbav. Res pa, da če je letos tak naval, bo malo strožji. Lej, tečaj ti ne bo kaj bistveno pomagal. Priporočam ti edino tečaj na prostoročno risanje (najbolj tisti, ki ga fakulteta za arhitekturo organizira - se mi zdi :?), ker ti bo na splošno ta tečaj pri notranji opremi prišlo zelo prav.
kok pa si plačala za tečaj?
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 27. Mar. 2008 21:52

tečaj je 180€ (tri sobote po 3 urce), men osebno se zdi mal tu mač, ampak sm rekla ok, k si res želim prit gor. kaj pa delaš na sprejemcih?
Uporabniški avatar
LovelyM
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 10. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LovelyM » 28. Mar. 2008 2:09

Jz sm vprašala fanta, ki je na vizualnih komunikacijah in je reku, da rišeš tihožitje + naredit morš nek plakat, baje ni težko.

A bo res letos zastonj? :o Od kje ta informacija?
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 28. Mar. 2008 9:56

ne ne, ne bo zastonj, bo cenejš...samo noben še ne ve kolko, ker še ni prišla informacija od ministrstva... Js sm slisala da moras nekej s kolažem delat
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 28. Mar. 2008 15:55

LovelyM napisal/-a:Jz sm vprašala fanta, ki je na vizualnih komunikacijah in je reku, da rišeš tihožitje + naredit morš nek plakat, baje ni težko.

A bo res letos zastonj? :o Od kje ta informacija?

baje se je tako govorilo in naj bi celo nekje pisalo. Jaz ne vem, to se je po šoli govorilo. Itak pa na šoli noben nič ne ve in vsakič slišiš drugače ... uglavnem kr neki .. ja, men se tut zdi, da bo ceneje, čeprav so te govorice kar glasne :?

mi smo meli na notranji opremi eni tihožitje, drugi so risali stol (jst sm tihožitje, ker je bilo tok zanimivo listke risat :rofl:), potem smo morali narisati sliko prostora za ustvarjanje, pol sliko kaj nam predstavlja beseda strast in na koncu napisati nek esej. Potem je pa samo še nek pogovor, ki je pa itak sam smeh ...
aja, vidim da se ti za vizualne zanimaš ... vem, da je tihožitje pa esej pri vseh enak ;)

tečaj je ful predrag. Evo lani je bilo v Ateljeju 2050 za 12tednov treba odšteti 190€ ... link -> KLIK
men so letos rekle sošolke, da je bil tečaj brezveze ... ne vem, ne bom nič rekla, ker sem jaz šla na blef, pa sem not padla z zelo dobrim izkupičkom točk ... verjetno zaradi razgovora :lach:

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov