študij v tujini [ZT]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Sep. 2008 12:13

ce hocete v tujino, predvsem kaka anglija, je najboljse o tem zacet razmisljat ze v tretjem letniku, pa naj vas pol ne kap kaj vse je treba nardit in uredit :lol: treba se je fajn pozanimat in zorganizirat, posebej ce mate navadno maturo..

js sem drugace nardila mednarodno maturo in bi se lahka vpisala kamorkoli, pa me je minlo :D mislim pa da je to vsekakor ena enkratna izkusnja, in ce le lahko, pejte v tujino...
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 06. Sep. 2008 14:43

red_rose zakaj te je pa minilo, če smem vprašat? Ker jz sm čez dan res popolnoma ZA, komej čakam, potem pa zvečer ko se uležem, me pa kr mine, češ da bom preveč pogrešala starše, fanta ipd. Čudna sm, ni kej:)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Sep. 2008 14:48

BLUBABY napisal/-a:red_rose zakaj te je pa minilo, če smem vprašat? Ker jz sm čez dan res popolnoma ZA, komej čakam, potem pa zvečer ko se uležem, me pa kr mine, češ da bom preveč pogrešala starše, fanta ipd. Čudna sm, ni kej:)


mah vedno sem lezla nekam stran od doma, ven iz slovenije...navdusena bla nad londonom, pol sem pa tam prezivela tri poletja in mi vec ni blo do tega da bi studirala v londonu (kot sem prvo hotla). pa tut zivela sem zadnji dve leti v drugem mestu v dijaskem, in sem ugotovila da je to cist zadost samostojnosti ki je hocem (torej studij v drugem mestu v sloveniji) nekako nimam vec potrebe it za par let nekam dalec :) sicer sem taka da ful rada menjam okolje in vse, ampak zdej mi je pa moje zivljenje tu res vsec in me nekako ne vlece vec studirat v tujino. pac mislim da je za to potrebna velika zelja, da ti je potem tam vsec, ker to je velik sok. in ker nimam vec te velike zelje pac ne bom sla, niti ne premisljujem prevec zakaj je ni :D

bom pa sigurno sla na kako izmenjavo al pa mogoce na podiplomca...ce ne si pa nabirat kake delovne izkusnje v tujino po solanju :)
crnobela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 29. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a crnobela » 06. Sep. 2008 15:14

BLUBABY napisal/-a:Crnobela še razmišjaš o študiju v Angliji?;)..Oz. je tuki ktera, ki bi odšla na podiplomski študij v VB. Sama sem se odločila, da bom poskusila, čeprou ne vem ali naj raje preko kakšne celoletne Erasmus izmenjave, ali pa naj kar direktno kontaktiram fakultete.

Mogoče katera ima kakšno izkušnjo, kako zelo težko/lahko je priti na dobre fakultete v VB?

Aja še to, mi katera lahko svetuje kakšno dobro fakulteto s področja marketinga (podiplomc)?


še vedno... :) poizkusiti ni greh.. :)
crnobela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 29. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a crnobela » 06. Sep. 2008 17:26

buubbika napisal/-a:Mene pa zanima kako je s štipendijo, če greš v tujino?? Menda je ne dobiš? To je men kr velik problem, ker je mam kr dost, sploh mislim, da bom zdaj mela dokaj večjo, ko bom šla v Lj.
Šla bi pa v Graz, da bi bla bližje fantu, pa sploh zato ker so faxi bolj kvalitetni itd..


tu mas nekaj strani ki sem jih jaz izbrskala o štipendijah, ce ti bo kaj v pomoč :) :

http://www.ad-futura.si/

http://www.svetovalnica.com/index.php?o ... Itemid=158
Lumina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 19. 6. 2007
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Lumina » 12. Sep. 2008 10:40

rachka_ napisal/-a:hm jaz bi šla edino na japonsko.. razpisujejo ful fajn štipendije.. npr zdajle je bla za 5 let bivanja gor.. šolnino ti plačajo pa skor 1000€ mesečno dobiš štipendije.. lahko pa si sam zbiraš kaj in kje boš študiral.
mislim, da bi se takoj odločila če nebi blo za 5 let. bom pa šla skor ziher vsaj za kakšen semester..


Štipendije japonske vlade (MEXT: MONBUKAGAKUSHO) je ful težko dobiti. Baje je velik naval, dobi jo le en. Nujen pogoj je znanje japonščine (in angl.)
Če je tvoja prijava uspešna, te potem povabijo na razgovor, kjer pišeš test iz japonščine, angleščine in predmeta katerega želiš študirati (to je za podiplomca, če je enako za dodiplomca ne vem).

Gre pa za dve različni štipendiji: za dodiplomski študij in podpilomski študij. Razpisane so vsako leto okoli maja.

Če resno razmišljaš o študiju na Japonskem, se kr začni učiti japonsko. :D
Uporabniški avatar
artie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 10. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a artie » 11. Okt. 2008 13:16

crnobela napisal/-a:
buubbika napisal/-a:Mene pa zanima kako je s štipendijo, če greš v tujino?? Menda je ne dobiš? To je men kr velik problem, ker je mam kr dost, sploh mislim, da bom zdaj mela dokaj večjo, ko bom šla v Lj.
Šla bi pa v Graz, da bi bla bližje fantu, pa sploh zato ker so faxi bolj kvalitetni itd..


tu mas nekaj strani ki sem jih jaz izbrskala o štipendijah, ce ti bo kaj v pomoč :) :

http://www.ad-futura.si/

http://www.svetovalnica.com/index.php?o ... Itemid=158


Vem da Zoisovo dobiš malenkost več, če greš v tujino (ampak še vedno premalo). Na straneh Ad future so vser možne štipendije objavljene, tako d apridno spremljaj.
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 11. Okt. 2008 14:50

Ktera tukej razmišlja o podiplomskem študiju v tujini? Natančneje v Angliji? Zanima me tud, če je ktera že delala teste TOEFl in kok zahtevni so se ji zdeli..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 11. Okt. 2008 16:29

aha.
pa me je malo minilo, ko sem vidla kake je letna šolnina :D
eno frendico mam, ki je delala te teste, pravi da spet niso tok zajebani.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 11. Okt. 2008 18:15

TOEFL test je bil meni osnovnošolsko lahek, je pa izčrpno pisat te boge teste 8ur
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
vyla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 17. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a vyla » 11. Okt. 2008 18:41

no ja...4h priblizno,ne pa 8...je pa res izčrpujoče ampak ni težko, samo zbran je treba biti
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 12. Okt. 2008 9:31

če bi rada šla v london, potem raje idi ielts, s tem da z oceno nižjo od 8 tam nimaš kaj iskat(iz ielts mislim). kolikor sem se jaz pogovarjala v angliji(s profesorco iz surreya, kao najbolj nobl dela pri londonu), je ielts bolj priznan kot toefl, sploh zato, kr nekatere ole toel ne vzamejo, medtem ko ielts vzamejo vse ole na svetu, ki zahtevajo izpit iz angleščine.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 12. Okt. 2008 11:18

Mogoče veš kje piše na katerih univerzah velja ielts? nameravam se vpisat na podiplomski študij (v ZDA), pa so mi na moji upam, da bodoči univerzi povedali,da priznajo samo TOEFL, bi pa raje delala ielts. :(

Me pa še zanima, če je katera delala izpit GRE? Ravnokar sem dobila vaje in naloge za test in se mi zdi ful težek v primerjavi z TOEFL-om. Kakšni nasveti morda?
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 12. Okt. 2008 11:37

ielts kolkor vem velja povsod(tud v usa) kr je to international english testing system. pomojem je najbolje da še dodatno vprašaš, ampak načeloma ta izpit "pokriva" več tudijev kot toefl.
Uporabniški avatar
*~Liesl~*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 27. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *~Liesl~* » 12. Okt. 2008 11:58

Jaz si pa res želim, da bi šla lahko v študirat v London na Central School of Speech and Drama. Sam so najprej težki sprejemci pol pa še šolnina, stanovanje itd. Tega si pa jst ne morm privoščit :(
Take me away cuz in your eyes I'd like to stay...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov