študij v tujini [ZT]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 23. Nov. 2007 16:07

Ne, najprej morš ene teste rešit(za večino fakultet), preberi si na strani ;).
Kaj bi pa študirala?
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 23. Nov. 2007 16:25

novinarstvo ali pa zgodovino
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 23. Nov. 2007 18:30

mene nekaj zanima...kje bi mi lahko svetovali na katero univerzo naj grem in kako jo naj kontaktiram?

Mogoče na CIPSU? Ker naša svetovalna delavka nič ne ve. Na netu pa mi je tak čudno iskati, ker ne morem vprašati in raje govorim z osebo kot pa si na netu kaj preberem.
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 24. Nov. 2007 13:16

Pojdi na predstavništvo od british council-a v Ljubljani, tam ful dobr svetujejo.
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
[nikky]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 9. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a [nikky] » 21. Maj. 2008 13:11

Jaz bi šla tudi študirat modo v tujino. Ima kaka izkušnje?
Smo angeli z enim samim krilom...
... da bi poleteli se moramo samo objeti
katka15
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 6. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a katka15 » 22. Maj. 2008 15:00

Jst sm se že pogovarjala z univerzami v Avstraliji za študij turizma..sam pol ko sm vidla cene me je na stol prlimal...Sej vem da študij v tujini ni poceni sam jst bi za eno leto plačala 8000€ pa še nmal...pa še knjige morš kupit pa piše da okrog 500€ pol so pa še stroški bivanja, pa itq da kupiš kej, pa vse ostalo tak da bi vse prišlo za 4 leta okrog 40000€...pa sm se odločla da jst kr lepo doma ostanem nardim šolo, pa grem pol magisterij delat dol..če me bo še držal...kar dvomim..
lp
Uporabniški avatar
Lady_T
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 16. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T » 22. Maj. 2008 15:09

moja sestra je 8.semester naredila v zda, se vrnila v slovenijo in diplomirala, sedaj pa dela doktorat ponovno v zda. Ameriška univerza ji je plačala študij, dobiva plačo kot asistentka, tako da ji znese in očitno ji še mal ostane čez mesec, ker kadarkoli pride domov ima goro novih oblačil :D

Predn je šla prvič v zda, je morala tu narediti izpit iz angleščine.. mislm, da je ona naredila tofl.. nism sure. Pravi, da je ful fajn izkušnja in da nej tud sama izkoristim možnost.. tko da pomojm sam ok stvar študij v tujini.
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 22. Maj. 2008 15:20

Kaj je pa študirala?
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
Lady_T
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 16. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T » 22. Maj. 2008 15:29

8. semester je študirala ekologijo - okolje, zdej doktorat pa dela iz analitske kemije
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 27. Maj. 2008 9:46

hm jaz bi šla edino na japonsko.. razpisujejo ful fajn štipendije.. npr zdajle je bla za 5 let bivanja gor.. šolnino ti plačajo pa skor 1000€ mesečno dobiš štipendije.. lahko pa si sam zbiraš kaj in kje boš študiral.
mislim, da bi se takoj odločila če nebi blo za 5 let. bom pa šla skor ziher vsaj za kakšen semester..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
4_maya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a 4_maya » 27. Maj. 2008 14:39

rachka_ napisal/-a:hm jaz bi šla edino na japonsko.. razpisujejo ful fajn štipendije.. npr zdajle je bla za 5 let bivanja gor.. šolnino ti plačajo pa skor 1000€ mesečno dobiš štipendije.. lahko pa si sam zbiraš kaj in kje boš študiral.
mislim, da bi se takoj odločila če nebi blo za 5 let. bom pa šla skor ziher vsaj za kakšen semester..


1000€ mesečno so za Japonsko res male pare.... cene tam so nore, vse je ful drago :(
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 28. Maj. 2008 9:02

4_maya napisal/-a:
rachka_ napisal/-a:hm jaz bi šla edino na japonsko.. razpisujejo ful fajn štipendije.. npr zdajle je bla za 5 let bivanja gor.. šolnino ti plačajo pa skor 1000€ mesečno dobiš štipendije.. lahko pa si sam zbiraš kaj in kje boš študiral.
mislim, da bi se takoj odločila če nebi blo za 5 let. bom pa šla skor ziher vsaj za kakšen semester..


1000€ mesečno so za Japonsko res male pare.... cene tam so nore, vse je ful drago :(

to je res.. ampak saj ti ni treba it ravno v tokio, kjer so res ubitačne cene.. tudi v drugih mestih so dobre in ugledne univerze tak da.. aja pa pozabla sem omenit, da imaš prebivališče tudi urejeno tako da je za moje pojme ena taboljših stvari ki jih lahko dobiš..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 28. Maj. 2008 15:40

rachka_ napisal/-a:hm jaz bi šla edino na japonsko.. razpisujejo ful fajn štipendije.. npr zdajle je bla za 5 let bivanja gor.. šolnino ti plačajo pa skor 1000€ mesečno dobiš štipendije.. lahko pa si sam zbiraš kaj in kje boš študiral.
mislim, da bi se takoj odločila če nebi blo za 5 let. bom pa šla skor ziher vsaj za kakšen semester..


Meni se zdi pa tole hudo in bi takoj šla.. Kje si pa vidla te štipendije, na ad futuri? :D
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
crnobela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 29. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a crnobela » 29. Jul. 2008 16:30

hey!
tudi jaz sem zanimam za studij v tujini..natančneje v angliji...me pa muci eno vprasanje...kaj je bolj pametno it studirat v tujino takoj po srednji šoli ali je boljse ce gres na SLO fakulteto in potem nadaljujes podiplomski študij v tujini?....

tu pa je se nekaj strani ki sem jih nasla med mojim raziskovanjem.. :)
http://www.hakesinternational.org/index ... e&Itemid=1

http://www.britishcouncil.org/sl/slovenia.htm

http://www.antena.si/revija/2006/46/solska ( na dnu strani so uporabne povezave)

pa še nekaj intervjujev uspešnih slovenk ki so študirale v angliji:

http://www.spekteronline.net/clanek.asp?id=1373

http://www.spekteronline.net/clanek.asp?id=1356

http://www.novitednik.com/ne_prezrite.php?id=637
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 06. Sep. 2008 11:30

Crnobela še razmišjaš o študiju v Angliji?;)..Oz. je tuki ktera, ki bi odšla na podiplomski študij v VB. Sama sem se odločila, da bom poskusila, čeprou ne vem ali naj raje preko kakšne celoletne Erasmus izmenjave, ali pa naj kar direktno kontaktiram fakultete.

Mogoče katera ima kakšno izkušnjo, kako zelo težko/lahko je priti na dobre fakultete v VB?

Aja še to, mi katera lahko svetuje kakšno dobro fakulteto s področja marketinga (podiplomc)?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov