študij v tujini [ZT]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 12. Avg. 2006 19:55

Ful dobr, bravo :gut: Kaj pa študiraš? Kje si štipendijo dobila (če si jo)? A to greš za eno leto al kako? Dej mal več povej :)
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 17. Avg. 2006 11:13

Združena tema

Študira kdo na zagrebški univerzi ali pozna koga ki je tam?!... kr se mi zdi da imajo tudi neke programe ki jih pri nas ni...Sam me matra zdej ki smo mi v EU oni pa ne, kako je to pošlihtano?!.... :? :? :?
Uporabniški avatar
Tami
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 28. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tami » 17. Avg. 2006 11:30

zanimivo ja, mene tut zanima.....
tinna19
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 24. 7. 2005
Kraj: krško

Neprebrana objavaNapisal/-a tinna19 » 17. Avg. 2006 16:28

ne vem, če si kaj seznanjena z njihovim načinom študija ali ne?!

vsekakor so na hrvaškem velike razlike kot pri nas....za enkrat....

in glede na to, da nisimo še EU je kot tuj državljan po moje študij kar drag.....

vem, da so imeli letos sploh probleme glede vpisa (ne vem točno, če tam vsi plačujejo šolnino, vem samo, da je bilo po TV da so najprej prišli notri tisti , ki so plačali, šele nato tisti ,ki niso plačali (pa čeprav so imeli več točk) ) . Ne morem trdit, da to velja za vse fakultete, ker sem mal preslišala.... :roll:

je pa res, da to ni več tako kot včasih, ko jih je full šlo študirat v ZG ...vsaj iz našega kraja....danes res ne poznam nikogar....
Okrogla:)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 25. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Okrogla:) » 18. Avg. 2006 23:04

na zagrebški univerzi je veliko večja izbira kot pri nas kar se programov tiče...smeri so bolj definirane kar je po eni strani zeloooo uredu...

ni nobenih konmplikacij če se želiš vpisat...par papirjev rabiš in pač morš naredit izpit hrvaščine... mesta so seveda omejena, tko da so velikokrat v igri kateri drugi faktorjii...

poznam kar nekaj ljudi ki tam študirajo in so zadovolni... :)
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 19. Avg. 2006 8:24

Kaj pa šolnina ? :?:
Uporabniški avatar
Calleigh
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 4. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Calleigh » 04. Nov. 2006 17:48

Hja.... na faks pa prideš z zadostnim številom točk pri sprejemnih izpitih.... Ja, ja, v SLO je dovolj že matura, tam se pa poleg mature upoštevajo še točke sprejemnih izpitov. Obstaja pa tudi razlika v naši in njihovi maturi; v SLO se matura (poklicna m.) piše iz 5ih prednetov, tam pa samo iz 4ih...
Študij je sicer brezplačen (za hrvaške državljane oz. tiste z domovnico), za tujce pa je šolnina kar visoka (na vsaki spletni strani fakultete je določena tudi šolnina)...Tekom študija se srečuješ s problemi kot so podkupovanje, poznanstva...ect.....
Velik strošek znaša pa tudi bivanje.....

Je pa res, da se v Zg non stop nekaj dogaja, kar pa za Lj ne morem rečt
Uporabniški avatar
Calleigh
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 4. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Calleigh » 04. Nov. 2006 17:49

Aja, pa izpit iz Hr, ter hravtska spika sta vsekakor obvezna
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 04. Nov. 2006 21:57

...
Zadnjič spremenil sončk, dne 30. Okt. 2010 14:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hana*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 8. 5. 2006
Kraj: na robu ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a hana* » 04. Nov. 2006 21:57

Študij je sicer brezplačen (za hrvaške državljane oz. tiste z domovnico)


jeeej,še dobr da mam oba državljanstva :D si nisem nikol mislila da je to lah tut kej koristno.. :P

mene tudi zanimajo izkušnje iz faksa (v primerjavi z našimi kakšne so razlike...). mam še nekaj čaka za premislek,se mi zdi pa dobra varjanta če te zanima kakšna posebna smer kateri pri nas ne dajejo poudarka.

torej,izkušnje prosim :D
Uporabniški avatar
Calleigh
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 4. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Calleigh » 05. Nov. 2006 1:16

Sem lansko leto diplomirala iz kroatistike (Zagreb), sedaj pa sem nekje na sredini študija v Ljubljani. Smeri sta si sicer popolnoma različni (družboslovje - naravoslovje), a po mojem si študija nista enakovredna... Študij kroatistike mi je bil bolj za hobi, ker mi je pač zmanjkalo par točk za študij farmacije v Lj, in ker tisto leto pač nisem vedela kam naj bi se dala, sem se vpisala v Zg....in ga v rednem roku končala..... Iskreno povedano, res nevem, kaj bom s to diplomo...sicer pa vsako potrdilo prov pride.....
Wanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 5. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Wanna » 15. Nov. 2006 22:23

Tiste, ki boste sle morate pazit, da je tista tuja fakulteta na katero greste priznana tudi v Sloveniji... Zna se zgodit, da pridete po koncu študija nazaj v Slovenijo in v Sloveniji ne priznajo in nimate v bistvu nič... Pokliče se na Ministrstvo za šolstvo in vpraša :)
Tadeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tadeja » 19. Nov. 2006 14:45

Mene pa zanima, kako se prijaviš na faks v tujini... preko interneta ali s podobno prijavnico kot pri nas? če s prijavnico, me zanima, kje se le-te dobijo?

pa še nekaj... kakšni so bili pri vas, ki v tujini študirate, pogoji za vpis... a se tud upošteva naša splošna matura, ali je kako drugače s tem?

LP
Uporabniški avatar
J.Lo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 576
Na forumu od: 7. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a J.Lo » 19. Nov. 2006 15:36

Tadeja napisal/-a:Mene pa zanima, kako se prijaviš na faks v tujini... preko interneta ali s podobno prijavnico kot pri nas? če s prijavnico, me zanima, kje se le-te dobijo?

pa še nekaj... kakšni so bili pri vas, ki v tujini študirate, pogoji za vpis... a se tud upošteva naša splošna matura, ali je kako drugače s tem?

LP


Jaz sem se prijavla s prijavnico, ki sem jo dobila na šoli v tujini. To je najboljše, da se pozanimaš na šoli, na katero imaš namen it. Ker je vseposod drugače.

Pogoji: * povprečje čez 3,8 (torej pravdober uspeh)
* končana gimnazija (oz. potrdilo, da sem hodla v šolo 8+4 leta)
* opravljena matura (to sem prevod mogla prinest)

Jaz ti priporočam, da pošlješ mail na šolo in jih vse vprašaš, ker tak boš mela najbolj preverjene informacije.
Lahko imam vse.
Tadeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tadeja » 19. Nov. 2006 16:33

J.Lo, hvala! :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron