Študij: Nemščina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 30. Jan. 2010 19:57

rachka_ napisal/-a:Annabella, jaz sem pred leti delala v eni prevajalski agenciji.. sicer kot študentka za raznorazno administracijo, prevajanje lažjih tekstov in predvsem stike z nemškimi strankami. no in eno izmed mojih del je blo tudi, da sem iskala nove prevajalce za našo firmo.. lahko samo rečem, da so kriteriji KR ENI. :?
če sem iskala naprimer prevajalca iz ANG -> NEM, je morala ta oseba bit ali nemec ali (še raje) anglež, če pa je bil kr ene x narodnosti, pa vsaj 2 leti študirat in živet v nemčiji (najrajši so imeli tiste, ki so podiplomca delali tam). idealno je bilo, če je bil nemec, ki je študiral v angliji nemščino in angleščino. in takih je blo ogromno.


To sem tudi jaz počela. In je bilo točno tako kot si napisala. Po eni strani žalostno, a po drugi strani logično.

Jaz pa se sedaj dogovarjam za redno službo. Bi bila presrečna če mi uspe. Verjetno bo trajalo še kake 3 tedne preden dokočno izvem.
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...
Firefly_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 8. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Firefly_ » 01. Mar. 2010 14:16

sklepam da ste vse v tej temi imele Nemščino na maturi. .? bila bi namreč ZELO hvaležna če ima mogoče katera napisane (ne samo naštete) teme za ustni del in je pripravljena share-at?
ali pa če katera ve za kakšno knjigo, priročnik k to vsebuje oz. če bi se jih dalo kje na netu dobiti. .?

sam ne me napotit k profesorci, ker je kot oseba zelo pasivna..

hvala :)
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 04. Mar. 2010 8:45

Nujno rabim učitelje za ANG in NEM za poučevanje na jezikovni šoli iz

-Kočevje

-Ravne na koroškem

-Slovenska Bistrica, Oplotnica

-NEM –šentilj

-ANG - rakek

Če je kdo zainteresiran/pozna koga, naj me prosim kontaktira!
Asd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 26. 4. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a Asd » 20. Jan. 2020 11:18

Živjo,
Mene zanima, če bi mi upal kdo poslati vse zapiske, ki so na študiju nemcistike, prosim :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov