Študij: Nemščina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 23. Sep. 2009 10:21

^^ učer je blo pa čist :stupid: ah zdej me pa firbc matra kera si.... če ti kej pomaga, jest sm una k je od presenečenja nad eno 8 sred hodnika skor dol sedla :lach:
Uporabniški avatar
Selinchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 16. 9. 2009
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Selinchy » 23. Sep. 2009 18:55

Ryu napisal/-a:^^ učer je blo pa čist :stupid: ah zdej me pa firbc matra kera si.... če ti kej pomaga, jest sm una k je od presenečenja nad eno 8 sred hodnika skor dol sedla :lach:


Ja, vem, ja...smo se menle pred vrati od Šlibarce :D.

Drgače pa je ta ženska pr izpitih tak smešna ... v polni predavalnici itaq rabi 100 let, da raztala teste (tak pol ure, npr.), ker pišemo vedno 4 letniki skupaj....pool pa ful komentira umes...zadnjič neki dela umes na kompu in nas sprašuje, če je Jerry Springer reality show pa take? :D:D:D
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 24. Sep. 2009 15:49

^^ o ja se spomenam :lach: pa enkrt je na predavanju razlagala kolk ji je film Matrix ušeč :rofl:

sam še useen ne vem kera točn si ti :gruebel: ena od letošnih ponaulauk al na frišno u 1. letniku?
Annabella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 21. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Annabella » 21. Jan. 2010 18:18

Ma jaz vsem, ki se odločajo za študij nemškega jezika svetujem tehten premislek :!: ... Vam povem samo svojo zgodbo - odličnjakinja v gimnaziji, matura z odliko, vpisala nemški jezik in knj. pedagoška smer... Končala redno, same desetke, diploma tudi 10 in sem že 2 leti brezposelna :( ...

Če se vidite tudi ve čez par let na zavodu, potem kar... Filofaks je itak samo tovarna brezposelnih ljudi in tega se zaveš šele, ko končaš študij :roll: ....

Nihče na to ne opozarja, zato sem se odločila, da bom začela jaz... Profesorji na informativnih vabijo s vsemi sredstvi samo da pridobijo dovolj študentov, da si zagotovijo stolčke za vnaprej... Kje pa končajo ti študentje po diplomi? Večinoma na zavodu, tako kot sem jaz :oops: ...

Da se ne boste opekle, ker vam tega NE PRIŽELIM NITI V SANJAH, vas opozarjam, da dobro premislite, preden greste študirat germanistiko, res...
Uporabniški avatar
voice
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 9. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a voice » 22. Jan. 2010 21:45

@Annabella, ali ti iščeš službo samo v učiteljskih vrstah. Ker je ogromno podjetij, ki rabijo koga, ki zna govorit super nemško. Tako da mi je kar neverjetna tvoja zgodba. Nekje pač moraš začeti, pa čeprav ne na področju, ki si ga želiš (recimo poučevanje), potem pa iščeš dalje... Razen če živiš nekje v odročnejših krajih in ne ravno v LJ... Ravno danes sem izvedela za službo, kjer je plača 1000 evrov bruto, potrebno je znanje nem. in angl., v Lj.
Če te zanima, me kontaktiraj. Lp!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Jan. 2010 11:52

1000€ bruto ni ravno nevemkaka plača...

Je pa res, da je znanje jezikov lahko velik + pri iskanju službe na kakšnem drugem področju, v gospodarstvu naprimer na področju kake mednarodne trgovine, v podjetjih, ki na veliko izvažajo, logističnih firmah, ki se ukvarjajo s prevozi, organizacijo le-teh...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 24. Jan. 2010 12:59

Moja sestra je zaključla študij. Trenutno je učiteljica v OŠ in ji popolnoma nič ne manjka. Je pa težek študij (kot so vsi), še posebej s Šlibarco se je mučla in jo edino padla več ko enkrat (trikrat)

annabella tvoja zgodba se mi zdi malo za lase privlečena. Če si tak pametna, da si mela same desetke pa petke pa odlike pa si zdaj brezposelna pol mora bit neklaj narobe s tabo. V tvoji zgodbi se marsikaj ne poklapa. Tak pametna, kot bi naj bla bi pa res se mogla bolje znajt kot pa, da si brezposelna. Saj pa zdaj mislijo nemščino kot obvezni predmet uvest (tak mi pravi sestra) pa bo dosti lažje za vse, ki ste doštudirali.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Annabella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 21. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Annabella » 24. Jan. 2010 13:51

Dioniz: predpostavljam, da si iz štajerskega ali prekmurskega konca... Jaz sem doma iz Primorske in se trudim dobiti delo vse tja do Ljubljane, ampak del enostavno NI, pa če me še toliko kritiziraš... :(

Iščem tako v šolstvu kot drugod (po pisarnah, za trgovke, vse, ker denar nujno rabim). V šolstvu pridem pogosto do razgovorov, vendar me ravnatelji odpišejo, bodisi zato, ker sem predaleč (poskušala sem jih že prepričati, da bi delala brez potnih stroškov, a ker je to nezakonito, nočejo), bodisi zato, ker že imajo kandidata/tko po poznanstvih...Sploh jih ne zanimajo moja priporočila, ocene, izkušnje,...Samo in zgolj veze in poznanstva!!!

Dioniz, prosim ne govori tako, če ne veš, kakšno kalvarijo prestajam!!! Mogoče je pa tvoja sestra koga poznala, ker v šolstvu če ni poznanstev, ni nič...

Mi je težko, ko mi kdo napiše tak kometar, ko bi ti vedela, kaj vse sem že poskusila - če mi verjameš, nedavno nazaj so me zavrnili za zalaganje polic v Sparu in vzeli osebo z OŠ izobrazbo!!!
Annabella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 21. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Annabella » 24. Jan. 2010 13:57

In Dioniz, še nekaj, če te ravno zanima: jaz sem go. Šlibar naredila v prvo, tudi z 10 in se mi ni zdela popolnoma nič težka!!! In prav zato, ker mi je vse na faksu šibalo v nulo, sem predpostavljala, da služba ne bo problem... Ampak ravnateljev ne zanima, koliko si ti sposoben, zanima jih od koga si, ali pozna tvojo družino, ali je tvoja družina vplivna in bi se z njo v prihodnosti lahko okoristil itd. Skratka, draga Dioniz, verjemi mi, da je za nas, navadne ljudi (pa lahko imaš IQ 170) v tej pokvarjeni državi zelo, zelo težko...

Zdaj vidiš, da ocene in znanja pri nas niso vredne popolnoma nič...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Jan. 2010 14:20

Ja, mene tud zanima, na kakšen način je tista sestra zgoraj dobila službo - ali gre za kako nadomeščanje ali pa je šla kaka prof. v penzijo, ker drugače zelo zelo težko prideš notr, ker so mesta zapolnjena.
Saj se vendar ne odpirajo nova delovna mesta v šolah kar tako???
Imam tudi sama sošolke s FF-ja, ki so po diplomi iz jezikov, bibliotekarstva ipd ostale kar nekaj let doma, ker služb enostavno ni bilo... Potem so kako leto nadomeščale porodniške, pa spet brez službe.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 24. Jan. 2010 15:12

Ma saj se strinjam, da je zelo težko in je tud moja sestra mela srečo. Ampak sreča spremlja hrabre. Sicer res preko poznanstva je zvedela, da gre ena v porodniško in je pač šla na razgovor. Do takrat je mela že tri leta izkušenj z učenjem na tečajih in jo je ravnateljica zaradi dobrih priporočil vzela. Zdaj se je tista vrnila iz porodniške in ima preko samo otroke, ki čakajo popoldne, da pridejo starši iz službe (ne spomnim se zdaj kak se reče temu) in pol trikrat na teden še tečaj. Je v kraju kjer dela zelo cenjena in otroci so vzljubili nemšino samo zaradi nje in celo nekaj znali a zdaj, ko se je ona vrnila je mogla prepustit nazaj mesto čeprav zdaj starši hodijo v šolo k njej pa sprašujejo kaj je letos z otroci narobe, da ne znajo nemščine lani so pa znali pa meli lepe ocene. Seveda ne vedo, da sestra ne uči več... Drugače moja sestra uči v eni šoli v osrednji Sloveniji. Da ne bote mislili, da uči v Mariboru kjer je res situacijo veliko boljša kar se tiče nemščine.

Drugače annabella sem mogoče res malo prestrogo napisal to ampak se mi res zdi precej neverjetno kak nikakor ne dobiš službe v ničemer pa kljub desetkam in odlikam. Šlibarco sestra več ni vedla kaj se naj uči...enkrat je celo skup padla od samega stresa med izpitom. Ti pa 10.. Ne vem no. Men se malo čudno vse to zdi. Bom pa sestro vprašal kaj okoli tega.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Annabella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 21. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Annabella » 24. Jan. 2010 15:30

Dioniz: Uh, to ji pa popolnoma verjamem, da je skupaj padla :) Izpit je obsežen, ni kaj, ampak se ga da narediti tudi v prvo...

In sedaj mi je situacija bolj jasna - tvoja sestra je nadomeščala, to se še dobi, ampak moraš spet koga poznati, sicer tudi pri "nadomeščanjih" hitro izpadeš...

Mah, saj bodo boljši časi... :)
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 24. Jan. 2010 15:43

Annabella napisal/-a:Mi je težko, ko mi kdo napiše tak kometar, ko bi ti vedela, kaj vse sem že poskusila - če mi verjameš, nedavno nazaj so me zavrnili za zalaganje polic v Sparu in vzeli osebo z OŠ izobrazbo!!!


Za osebo s samimi desetkami ti očitno marsikaj ni jasno ... Sori, ampak kako se lahko zgražaš nad tem, da so vzeli nekoga z OŠ izobrazbo, ne pa tebe, za zlaganje na police? Za tako delo ne potrebujejo kvalificirane delovne sile, zato pač vzamejo najcenejšo. Najcenejša je pa taka z OŠ izobrazbo, ker morajo tebi po zakonu plačevati več, ker imaš višjo izobrazbo. Zakaj bi torej vzeli tebe, ne pa koga manj izobraženega, ki jih bo manj stal, pa še manj verjetno je, da se bo pritoževal, če kaj ne bo štimalo? Newsflash: ni res, da višja izobrazba pomeni, da te raje vzamejo v službo oz. da boš dobil boljšo službo kot manj izobražen človek. Realnost je običajno taka, da manj izobraženi dobijo delo, pa čeprav slabše plačano, višje izobraženi pa dostikrat ostanejo brezposelni. Pri nas se pač ne potrebuje toliko diplomiranih *vstavi poljubno smer*, kot jih vsako leto dobimo. Mogoče si malo poglej, kakšne opcije imaš v tujini?
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Jan. 2010 15:48

*SunFlower* napisal/-a:
Annabella napisal/-a:Mi je težko, ko mi kdo napiše tak kometar, ko bi ti vedela, kaj vse sem že poskusila - če mi verjameš, nedavno nazaj so me zavrnili za zalaganje polic v Sparu in vzeli osebo z OŠ izobrazbo!!!


Za tako delo ne potrebujejo kvalificirane delovne sile, zato pač vzamejo najcenejšo. Najcenejša je pa taka z OŠ izobrazbo, ker morajo tebi po zakonu plačevati več, ker imaš višjo izobrazbo.


Tole pa ne vem, če drži, si prepričana?
Vem, da marsikje v gospodarstvu so ljudje plačani glede na delovno mesto (če je sistematizirano za 5. stopnjo, lahko imaš ti 7., pa boš imel plačo za 5.) in ne na izobrazbo...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 24. Jan. 2010 15:54

Ne, nisem prepričana. :D Pravzaprav sem bolj sklepala, ker je bila moja izkušnja takšna, da so vedno raje vzeli človeka z nižjo stopnjo izobrazbe. Mogoče je razlog za tem ta, da mu potem uradno dodelijo mesto, ki ustreza njegovi stopnji izobrazbe, v praksi pa še vedno opravlja tudi kaj bolj zahtevnega (tako kot je bil pred časom tisti primer z medicinskimi sestrami, če se spominjaš)? Ne vem, ampak sem od prijateljic slišala za par primerov, ko so cincali, če bi jih vzeli, ker 'imajo previsoko stopnjo izobrazbe', tako da nekaj mora biti na tem :)
Every rose has its thorn

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov